تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 38 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 376

نام تاپيک: چند تا سوال هوش !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سوال هوش؟!

خرسی از نقطه p یک کیلومتر به سمت جنوب حرکت میکند، سپس یک کیلومتر به سمت شرق میرود و در انتها یک کیلومتر به سمت شمال میرود و به نقطه p میرسد!! ( برای دقت بیشتر توصیه میکنم حتما" شکل رسم کنید.) حال سوال این است که رنگ خرس چیست؟
    همه ما میدانیم که خرس یا سفید است یا قهوه ای ویا خرس پاندا است. پس ، لطفا جواب های خود و راه رسیدن به جوابرا در قسمت "نظر بدهید" ویا " ؟ نظر " بیان نمائید.
    این سوال در کتاب چگونه مسئله حل کنیم تالیف جرج پولیا آمده است.

موفق باشید
    به نظر من سفید.اول 1 کیلو متر جنوب رفته. وچون خرس 1کیلومتر به شرق رفته 1 کیلومتر به شمال. پس در واقع 1 کیلومتر به شرق رفتن اثری نداشته پس در 1 کیلومتر به تعداد صحیحی کره زمین رو دور زده پس در جایی نزدیک به قطب(قطب جنوب چون 1 کیلومتر به جنوب رفته و به قطب نزدیک شده.) بوده که یک کیلومتر میشه چند بار دور کره زمین زد. و از اونجایی که خرس های قطب سفیدند به نظرم جواب سفیده.
    Last edited by yugioh; 13-11-2007 at 16:06.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

6 تا یک مکعب مربع می سازیم.

درسته . اما برای کمک به بقیه لطفا شکل خودتون رو هم ارائه بدین .

پیروز باشید .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض معمای کهن

مطلب زیر معمایی در یک کتاب آموزشی ریاضی است که مربوط به دوران پهلوی می باشد . این معما مربوط به 15 قرن پیش است و به نام " ماتیکان یوشت فریان " بوده است .

آن چیست که : سه سر - چهار شاخ - شش چشم - شش گوش - سه دهان - دو دست - ده پا دارد و آبادانی و خرمی زمین از اوست ؟

پیروز باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض عقربه های ساعت و زاویه

کوچکترین زاویه مثبت بین عقربه های ساعت ، در x دقیقه بعد از ساعت y چیست ؟

پیروز باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درسته . اما برای کمک به بقیه لطفا شکل خودتون رو هم ارائه بدین .

پیروز باشید .
    شکل خوب یک مکعب مربعه دیگه؟! منظورتون رو متوجه نمیشم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

شکل خوب یک مکعب مربعه دیگه؟! منظورتون رو متوجه نمیشم.

از توجه شما ممنون . ببخشید گیج شدید . البته شما تیز هوش و دارای تخیل قوی . ( احتمالا در هندسه هم قوی هستید . ) ولی من می خواستم نوع شکل رو هم برای من که نمی دونم بفرمائید .

پیروز باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از توجه شما ممنون . ببخشید گیج شدید . البته شما تیز هوش و دارای تخیل قوی . ( احتمالا در هندسه هم قوی هستید . ) ولی من می خواستم نوع شکل رو هم برای من که نمی دونم بفرمائید .

پیروز باشید
    مرسی. من تو همش داغونم. ببخشید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

پیروز باشید
    مرسی. البته من تو همش داغونم. ببخشید ولی باز هم نمی فهمم منظور از نوع شکل چیه 1 مکعب که 6 وجه مربعی داره منظورم بود.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مرسی. البته من تو همش داغونم. ببخشید ولی باز هم نمی فهمم منظور از نوع شکل چیه 1 مکعب که 6 وجه مربعی داره منظورم بود.
    با اینکه شکسته نفسی می کنید در مورد هندسه و داشتن تخیل قوی ریاضی اما :

برای حل سوال پاسخ ها می تونن اینا باشن :

تعدادی چوب کبریت که مربع می سازن و البته شکل 2 بعدی هستش : که در این حالت بیشترین تعداد مربعها 4 تاست .

و حالتی که شما ارائه داید : یک مکعب روی فضای 3 بعدی که تعداد چوب ها تعداد یالهای آن است . در این حالت بیشترین تعداد مربع هم اندازه رو داریم . که طبق فرموده شما جواب میشه 6 .

منظورم مشخص کردن شکل بوده . اگه واضح نبود ببخشید .

پیروز باشید
    Last edited by behroozifar_s; 13-11-2007 at 17:25.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

به نظر من سفید.اول 1 کیلو متر جنوب رفته. وچون خرس 1کیلومتر به شرق رفته 1 کیلومتر به شمال. پس در واقع 1 کیلومتر به شرق رفتن اثری نداشته پس در 1 کیلومتر به تعداد صحیحی کره زمین رو دور زده پس در جایی نزدیک به قطب(قطب جنوب چون 1 کیلومتر به جنوب رفته و به قطب نزدیک شده.) بوده که یک کیلومتر میشه چند بار دور کره زمین زد. و از اونجایی که خرس های قطب سفیدند به نظرم جواب سفیده.

تقریبا درسته البته با استدلالی مشابه .

چون توی قطب شمال و جنوب و شرق و غرب نداریم و طبق صورت سوال خرسه دوباره برگشته خونه پس این فقط توی قطب شمال و جنوب اتفاق می افته . در هر دو حالت خرسها سفید هستن ، طبق فرموده شما .

پیروز باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •