تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1110 از 1125 اولاول ... 1106101010106011001106110711081109111011111112111311141120 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,091 به 11,100 از 11247

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام
    آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟شنفتم ک مثلا شرکت گوگل هاردهاییش ک نیاز نداره روسه بار فرمت میکنه بعد میریزه تو دستگاه لهش میکنن بعد از این مرحله تازه میبرن تو صحرا مواد مذاب میریزن روش و زیر چند لایه بتون و ... دفنش میکنن ک هیچ جوره قابل بازگردانی نباشه البته این موضوع مال چد سال پیشه الان چ کار میکنن رو نمیدونم.
    میشه ی ابزاری معرفی کنید ک مطمعن بشم وقتی ی هاردی پاک شده :
    1- دیگه با هیچ روشی قابل بازیابی نباشه.
    2- همینطور هیچی از قبل و اطلاعات قبلی(فایل سالم یا حتی ویروسی ک میتونه داخل هارددیسک باقی بمونه با فرمت کردن هارد) داخلش نمونده باشه.
    3-حتی با این دستگاه هایی ک موجوده تو بازاز هم قابل بازیابی نباشه.
    ممنون/
    Last edited by sunshineboy; 19-02-2018 at 00:11.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟شنفتم ک مثلا شرکت گوگل هاردهاییش ک نیاز نداره روسه بار فرمت میکنه بعد میریزه تو دستگاه لهش میکنن بعد از این مرحله تازه میبرن تو صحرا مواد مذاب میریزن روش و زیر چند لایه بتون و ... دفنش میکنن ک هیچ جوره قابل بازگردانی نباشه البته این موضوع مال چد سال پیشه الان چ کار میکنن رو نمیدونم.
    میشه ی ابزاری معرفی کنید ک مطمعن بشم وقتی ی هاردی پاک شده :
    1- دیگه با هیچ روشی قابل بازیابی نباشه.
    2- همینطور هیچی از قبل و اطلاعات قبلی(فایل سالم یا حتی ویروسی ک میتونه داخل هارددیسک باقی بمونه با فرمت کردن هارد) داخلش نمونده باشه.
    3-حتی با این دستگاه هایی ک موجوده تو بازاز هم قابل بازیابی نباشه.
    ممنون/
    سلام .
    آیا این درسته ک ی هارد دیسک اطلاعات را سه مرتبه داخلش خودش ذخیره میکنه؟و در واقع یک هارد یک تربایاتی سه ترابایت فضا داره ولی شرکت های تولید کننده هارد دیسک اون دو ترا رو مخفی کردند؟ و وقتی ک ما فرمت کنیم یک هارد رو فقط یک سطح پاک میشه و دو سطح دیگه(من اصطلاح علمیشو نمیدونم) باقی میمونه و اگه کسی بخواد میتونه فایلهارو ریکاوری کنه به راحتی از اون دو سطح باقی مونده؟
    خیر ، چنین حالتی وجود نداره .

برای پاکسازی اطلاعات هارد دیسک میتونید از نرم افزار Active@ KillDisk استفاده کنید (بصورت بوتیبل) . همانطوریکه در عکس زیر دیده میشه چند الگوریتم پاکسازی وجود داره که اولی ساده ترین الگوریتم و آخری یعنی Gutmann سخت ترین و ایمن ترین الگوریتم هست که به زمان خیلی زیادی برای اتمام کار لازم هست و مطمئنم ترجیح میدید هارد دیسک رو پیش خودتان نگه دارید تا اینکه بخواید پاکسازی کنید و بعد بفروشید . ضمناً در حالت رایگان فقط الگوریتم One Pass Zeros فعال هست و برای بقیه الگوریتم ها باید نرم افزار خریداری بشه .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsan-inventor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    اخیرا سیستمم با اشکال مواجه شده. به یان صورت که بعضی مواقع فولدرو باز می کنم محتویاتش رو هم نشون میده ولی نمیشه باز کرد مثلا فایل ویدیویی یا عکس رو
    دیروز هارد اکسترنالو هم وصل کردم همون اول i/o device error داد دو سه بار قطعو و صل کردم باز کرد و دسترسی به فایل ها بود بعد از یه مدت مجدد دسترسی امکان پذیر نبود
    هاردو به یه سیستم دیگه وصل کردم مشکلی نداشت

با یه نرم افزار بهینه ساز AVG Tune up هاردو اسکن کردم و مشکل تا حدودی رفع شده. انتی ویروس هم نداشتم نصب کردم و حدود 20 تا ویروس و تروجان پیدا کرد
    در حال حاضر مشکلی نیست ولی نرم افزرا هاردو نصب کردم و یه هشدار داره میده.
    باید جدی بگیرم؟
    آیا هارد من مشکلی داره و ممکنه تو روزهای آینده بسوزه؟
    اینم اسکرین شات:

متشکرم
    Last edited by ehsan-inventor; 05-04-2018 at 14:05.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

یه هارد اکسترنال دست دوم چنده قیمتش؟

آخر فروم باز مهندس الهه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    هارد لپ تاپ در اثر داغ شدن دیگه بالا نمیاد
    دسترسی به یه سیستم دیگه هم نیست که بشه اونجا چک کرد
    هارد واسه یکی از دوستان هست و اطلاعات دیگه ای ندارم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه عکس ازش

تو تهران جای معتبر و مطمئن و کاربلد کجاست واسه تعمیر یا ریکاوری؟

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام
    از کجا مطمئنید که در اثر داغ شدن هارد بالا نمیاد؟
    مارک هارد چیه؟
    حجم هارد چقدره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام
    قبلا ازراهنمایتون تشکر میکنم
    من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم الان یک هفته است در هیچ سیستمی شناسایی نمیشه و با پیغام فرمت روبرو میشم ولی وقتی به ال سی دی سامسونگ متصلش میکنم کاملا سالمه و تمام اطلاعات داخلش دیده میشن و میشه باهاش فیلم دید یا عکس هاس داخلش رو نگاه کرد راهی وجود داره بتونم اطلاعات داخلش رو قبل از فرمت ریکاوری کنم؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    قبلا ازراهنمایتون تشکر میکنم
    من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم الان یک هفته است در هیچ سیستمی شناسایی نمیشه و با پیغام فرمت روبرو میشم ولی وقتی به ال سی دی سامسونگ متصلش میکنم کاملا سالمه و تمام اطلاعات داخلش دیده میشن و میشه باهاش فیلم دید یا عکس هاس داخلش رو نگاه کرد راهی وجود داره بتونم اطلاعات داخلش رو قبل از فرمت ریکاوری کنم؟
    سلام .
    پیشنهاد میکنم چک دیسک کنید . برای اینکار CMD را اجرا كنيد و دستور زير را وارد و سپس اينتر بزنيد .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نكته : هارد اكسترنال اگر letter ديگري دارد به جاي X در دستور بالا ، آنرا وارد كنيد .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

​با سلام و وقت بخير
    يه مشکل جدي برام پيش اومده لطفا کمکم کنيد
    من يه هارد قديمي IDE دارم که 60 گيگ حافظه داره و فقط يک پارتيشن کردمش و روش ويندوز نصب کردم و يک هارد اکسترنال 2TB ADATA دارم که تمامي اطلاعاتم روش هست.

چند ماه هست هارد اصلي IDE به علت ضربه خوردن به کيس دچار بدسکتور شده و هر از گاهي هنگام استفاده Crash و سيستم رو ريستارت مي کنه ، اين اواخر تعداد ريستارت هاي پياپي ديگه باعث اعصاب خردي شد و تصميم گرفتم قسمتي از هارد اکسترنالم که تمام فضاش يک درايو بود رو با نرم افزار EaseUS Partition Master 12.0 بصورت پارتيشن جديد ايجاد کنم تا ویندوز رو روی این پارتیشن نصب کنم و هارد IDE رو کلا از مدار خارج کنم.

از 1.8 TB فضاي قابل استفاده هارد حدود 1TB اطلاعات بود و 800GB فضاي خالي ،که 100GB رو درايو جديد ايجاد کردم. تا اينجاي کار مشکلي نبود.
    بعد از ريستارت و بوت Setup ويندوز از روي فلش درايو در بخش انتخاب پارتيشن براي نصب ويندوز اين درايو رو از نوع DATA نمایش داد و نه از نوع Primary و حتی گزینه های Delete و New هم غیر فعال بود و نمی شد پارتیشن رو پاک و دوباره ایجاد کرد.
    یک آن به یاد نرم افزار ISO to USB افتادم که وقتی می خوام باهاش فلش بوتیبل ایجاد کنم برای نصب ویندوز قبل کپی فایل ISO به فلش اون رو یک بار Format می کنه و فلش از نوع Primary میشه ، با خودم گفتم همینکار رو با این پارتیشن انجام می دم ، با نرم افزار فرمت می کنم اما قبل از اینکه شروع به کپی فایل ISO کنه مراحل رو قطع می کنم و سیستم رو ریستارت میکنم و روی همون پارتیشن Primary شده ویندوز رو نصب می کنم.
    اما دریغ از اینکه بدونم روش کار این نرم افزار اینه که کل حافظه جانبی که با USB متصل شده رو یکجا فرمت می کنه ، پارتیشن مورد نظر رو توی نرم افزار انتخاب کردم و با خیال راحت تو جواب اینکه پارتیشن رو فرمت کنیم اطلاعات اون پارتیشن میره OK رو زدم ، بعد تایید تازه دوزاریم افتاد ، قبل لغو عملیات و درحال فرمت هارد بود که هاردی که ویندوز روش نصب هست دوباره Crash کرد و سیستم ریستارت شد.
    بعد بالا اومدن ویندوز هارد اکسترنال رو نشناخت ، با نرم افزار
    EaseUS Partition Master 12.0 که نگاه کردم دیدم کل 1.8TB هارد اکسترنال رو از نوع Primary و بصورت Unformatted (مثل هارد صفر پارتیشن بندی نشده) نشون میده.
    بعد اون دیگه دست نزدم تا اوضاع بدتر از این نشه

حالا سوالم از اساتید این هست که نرم افزار یا روشی هست که این 1.8TB فضا رو بصورت قبل از پاک شدن در بیارم بدون پارتیشن بندی جدید؟
    یا اگه جواب سوال بالا خیر هست ، نرم افزار قوی ای هست که بعد ساخت پارتیشن جدید همه اون 1TB اطلاعات رو بطور کامل و منظم به همون صورتی که فولدر بندی شده بود (بدون تغییر نام فایل ها و پوشه ها) ریکاوری کنه؟

تو رو خدا هرکی راهکاری به ذهنش میرسه محبت کنه بگه ، حاصل چندین سال کار و زحمت من همه اون اطلاعات بود الان دارم دیوانه می شم.

ناظر انجمن موضوعات علمی و فنی-مهندسی M o h a m m @ d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    همین دوروبر

پيش فرض

سلام
    سیستم یکم موقعه جلو بردن فیلم یا تایپ هنگ داره یا موقعه ای که بره حالت sleep دیگه اصلا با کلید بالا نمیاد باید حتما ریستش کنم .ویندوز جدیدم نصب کردم بازم فرقی نکرده.مشکل از هارده یا چیز دیگه؟
    عکس hd tune

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •