تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 1125 اولاول ... 343495051525354555657631031535531053 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 11248

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

آخر فروم باز glc_engineer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض قابليتهای جذاب Ntfs برای کاربران

ويندوز XP ميتواند از سه فايل سيستم FAT16, FAT32 و NTFS استفاده کند. پاره ای از قابليت های ملموس و جالب NTFS به شرح زير است:

امنيت
    FAT16 و FAT32 مطلقاً دارای هيچ گونه امنيت برای دسترسی به فايلها و پوشه های محلی نيستند و هر کاربری ميتواند با ورود به سيستم به کليه اطلاعات دسترسی داشته باشد درحاليکه NTFS اين امکان را به ما ميدهد تا برای دسترسی به فايلها و پوشه ها سطح دسترسی تعريف کنيم و از دسترسی افراد غير مجاز به اطلاعات از طريق محلی جلوگيری کنيم.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

Recycle Bin جداگانه
    در FAT16 و FAT32 هر آنچه که کاربرها حذف ميکنند در يک Recycle Bin مشترک قرار ميگيرد بدون در نظر گرفتن کاربر. ولی در NTFS کليه کاربرها دارای يک Recycle Bin مستقل هستند که باعث ميشود ديگر کاربرها به فايلها حذف شده کاربران ديگر دسترسی نداشته باشند.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

Encryption
    با NTFS اين امکان به شما داده ميشود تا فايلها و پوشه های خود را کد کنيد تا از دسترسی غير مجاز جلوگيری شود حتی اگر سطح دسترسی تعيین نشده باشد.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

قالبيت بازيافت
    NTFS اين قابليت را دارد تا فايلها را در هنگام بروز خطای فايل سيستم بازيافت نمايد. NTFS يک سری سکتورهای يدکی در نظر ميگيرد تا هنگام خرابی اطلاعات را به Cluster های سالم انتقال دهد و Cluster خراب را جهت جلوگيری از استفاده مجدد نشانه گذاری کند.

فشرده سازی
    NTFS اين قابليت را به ويندوز اضافه ميکند که بدون نياز به نصب برنامه جانبی بتوانيد فايلها و پوشه ها را فشرده سازيد.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض جيره بندی ديسک (Disk Quota)

جيره بندی ديسک (Disk Quota)

با اين گزينه ميتوانيد فضای ديسک را بين کاربران جيره بندی کنيد تا هر کاربر نتواند بيشتر از آن حجمی که مجاز است از ديسک استفاده کند. اين قابليت در سيستم هايی که در آنها با محدوديت حجم مواجهيم بسيار موثر است.

اگر فکر ميکنيد اين گزينه های برای شما جذابيت کافی را دارند تا درايوهای خود را به NTFS تغيير دهيد ميتوانيد از دستور convert در خط فرمان برای تبديل درايوها به NTFS استفاده کنيد:

Convert x: /fs:ntfs

در اين دستور x را با نام درايو جايگزين کنيد.
    توجه : همه سيستم عاملها قادر به خواندن درايوهای NTFS نيستند و بايد قبل از تبديل به اين مساله توجه داشته باشيد. اگر از ويندوز 98 بر روی سيستمتان استفاده ميکنيد به هيچ وجه اين تبديل را انجام ندهيد مگر با مطالعه دقیق.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض سوال در مورد فلش مموري

چندي پيش براي تعدادي از دوستان و آشنايان از چين فلش مموري 4 و8 گيگا كينگ استون گرفتم .
    الان برخي از اونها بعد از رايت اطلاعات ...پس از اينكه فلش خارج شده و مجدد به پورت يو اس بي وصل ميشود هيچ چيز نشان داده نميشود. هر چند كه حافظه را پر شده نشون ميده.
    ميخواستم بدونم با توجه به حضور متخصصين در اينجا آيا امكان رفع مشكل وجود داره يا اينكه عملا اونها قابل استفاده نيستند؟
    خواهشمندم راهنمايي فرمايند اساتيد

اگه نباشه جاش خالی می مونه graphmax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    بیابون

پيش فرض

من یه هارد 320 گیگ ساتا دارم.
    تا حالا اونو مستقیما به سیستمم نصب نکردم و فقط با استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی اطلاعاتم رو توش آرشیو می کردم.
    بعد از اسباب کشی که داشتیم وقتی وصلش میکنم به دستگاه صدای قیژ قیژ میده و کار نمیکنه :((
    آیا راهی هست که حداقل اطلاعاتش بازیابی بشه!!؟
    پیشاپیش ممنون

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

مثلا براى يه هارد با دور 7200، سرعت خوندن و نوشتن به ترتيب چقدره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

من یه هارد 320 گیگ ساتا دارم.
    تا حالا اونو مستقیما به سیستمم نصب نکردم و فقط با استفاده از تبدیل ساتا به یو اس بی اطلاعاتم رو توش آرشیو می کردم.
    بعد از اسباب کشی که داشتیم وقتی وصلش میکنم به دستگاه صدای قیژ قیژ میده و کار نمیکنه :((
    آیا راهی هست که حداقل اطلاعاتش بازیابی بشه!!؟
    پیشاپیش ممنون
    آيا ديتكت ميشه يانه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض اضافه کردن هارد دیسک ها

ضافه کردن هارددیسک به کامپیوتر یا عوض کردن هارددیسک موجود از جمله کارهایی است که بالاخره باید روزی انجام دهید اگر به کارهای فنی کامپیوتر علاقه دارید و دستی هم به آچار دارید ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید اینکار را انجام دهید. در این قسمت به نکات سخت افزاری اینکار میپردازیم و در قسمت بعدی اصول نرم افزاری کار را توضیح میدهیم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •