تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 17 از 1125 اولاول ... 713141516171819202127671175171017 ... آخرآخر
نمايش نتايج 161 به 170 از 11248

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

آخر فروم باز glc_engineer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

تعمير ديسک
    اين کار دو نوع تعمير نرم افزاري و سخت افزاري را شامل مي شود
    تعمير نرم افزاري شامل فرمت سطح پائين و سطح بالا است . فرمت سطح پائين توسط يک برنامه يوتيليتي صورت مي گيرد که قطاع هايي را هر شيار به انها تقسيم مي شود ، تعريف کرده و بر چسپ مي زند . سپس رسانه هر قطاع را آزمايش مي کند تا ببيند ايا مي تواند به خوبي داده ها را نگهدارد ( بسياري از ديسک گردان هاي IDE نيازي به فرمت سطح پائين ندارند و در داخل کارخانه سازنده اين عمل روي ان صورت مي گيرد.) برنامه فرمت سطح پائين به دنبال قطاع هاي خراب گشته و در جدول تخصص فايل ( fat ) جاي ان را از درجه اعتبار ساقط مي کند .اين برنامه يک کد ويژه اي باقي مي گذارد که براي کنترل خطا هاي تک تک شيار ها مورد مي گيرد . وقتي مشخص کرده باشيد که شيار خاصي خراب است ا. اين برنامه عمدا شماره غير معتبري در اين مکان مي نويسد . بعدا برنامه فرمت سطح بالا به اين شماره برخورد و مي فهمد که شيار قابل استفاده نيست . بدين ترتيب تمام قطاع هاي غير قابل استفاده علامت گذاري مي شود . در ديسک گردان هاي جديد نيازي به مشخص کردن شيار خراب از سوي کاربر نمي باشد و تنها کاري که کاربر انجام مي دهد تائيد صحت اطلاعاتي است که خوانده مي شود .

2. 3 کاربر از glc_engineer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

تعمير سخت افزاري
    گذشته از تمام صحبت ها در مورد هدهاي معلق و قطاع هاي اسيب ديده از شنيدن اينکه بيشتر اشکالات ديسک هاي سخت، الکترونيکي است ممکن است متعجب شويد ! اين بدان معناست که تعمير ديسک گردان بدون باز کردن ان امکان پذير است .اگر بخش هاي مکانيکي ديسک سخت خراب شوند ، تعمير آن مشکلتر خواهد بود. براي اين منظور تعمير گاه بايد مجهز به اطاق بسيار تميزي باشد . قبل از اينکه ديسک گردان به اين اطاق برده شود بايد دقيقا تميز شده و کارمندان نيز بايد ماسک و کلاه استفاده کنند. براي انها حفظ داده ها بدين معناست که ديسک را فرمت نکنند ، که در اين صورت نيز قادر نخواهند بود ديسک را مورد ازمايش درستي قرار دهند . اگر علامات اطلاعاتي صفحات ديسک گردان هاي حلقه صوتي آسيب ببينند ، ترميم ان فقط از عهده سازنده ديسک گردان بر مي ايد.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

يه سؤال جالب:
    چطور مى‌شه فهميد وقتى كه داريم يه حجمى از اطلاعات رو تو يه پاتيشن كپى مى‌كنيم، كدوم ديسك‌(ها) فعال هست؟

Last edited by Balrog; 06-12-2007 at 14:59.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

يه سؤال جالب:
    چطور مى‌شه فهميد وقتى كه داريم يه حجمى از اطلاعات رو تو يه پاتيشن كپى مى‌كنيم، كدوم ديسك‌(ها) فعال هست؟

دوست عزیز منظورتون از کدوم دیسک ها چیست

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

من هاردم بوتش خراب شده.يعني تو ستاپ شناخته ميشود ولي به تنهايي قادر به بوت شدن نيست.جامپر و كابل هم درست است.مثلا من در اين هارد ويندوز نميتوانم بريزم،چون پس از كپي فايلها و ريستارت هارد بوت نميشود ولي اگر به يك هارد ديگر وصلش كنم به راحتي بوت ميشود.فكر كنم يا از فريمور يا از سكتور 0 Mbr

چطوري ميتوانم تعميرش كنم؟؟يا از كجا فريمور را بگيرم؟؟ ماكستور گيگ80 دياموند مدل 20 است

Banned xfaild's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید. من دو عدد هارد 160 مکستور دارم که یکیش سوخته حالا ممکنه از هد یا بردش باشه.. دوتاشون رو باز کردم و سوال بنده این هستش که چطوری باید به اصطلاح دوتا یکیشون کنم آیا باید اون صفحات رو با هم عوض کرد؟ اگه میشه یه آموزش کوچولو واسم بگید.. ( اطلاعات هارد سوخته مهمه و نمیشه دسته تعمیرکار داد).
    با سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

من هاردم بوتش خراب شده.يعني تو ستاپ شناخته ميشود ولي به تنهايي قادر به بوت شدن نيست.جامپر و كابل هم درست است.مثلا من در اين هارد ويندوز نميتوانم بريزم،چون پس از كپي فايلها و ريستارت هارد بوت نميشود ولي اگر به يك هارد ديگر وصلش كنم به راحتي بوت ميشود.فكر كنم يا از فريمور يا از سكتور 0 Mbr

چطوري ميتوانم تعميرش كنم؟؟يا از كجا فريمور را بگيرم؟؟ ماكستور گيگ80 دياموند مدل 20 است
    به آیدی من که همون ایمیل من در یاهو هم میشه یه میل بفرست آدرس بدهم

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید. من دو عدد هارد 160 مکستور دارم که یکیش سوخته حالا ممکنه از هد یا بردش باشه.. دوتاشون رو باز کردم و سوال بنده این هستش که چطوری باید به اصطلاح دوتا یکیشون کنم آیا باید اون صفحات رو با هم عوض کرد؟ اگه میشه یه آموزش کوچولو واسم بگید.. ( اطلاعات هارد سوخته مهمه و نمیشه دسته تعمیرکار داد).
    با سپاس فراوان
    اگر سوختگی اون هاردی که معیوبه فقط سوختگی برد باشه .(معمولا آی سی داری سوختگی ظاهری بر روی برد الکترونیکی هم می باشد)
    و پارت نامبر هردو عدد هارددیسک یکی باشه شما باداشتن آچار مخصوص پیچ هارددیسک میتونین برد هارد معیوب رو با اون یکی که سالمه تعویض کنین.
    معمولا وقتی برد هارددیسک حجم بالا یعنی 80 گیگابایت به بالا میسوزه به غیر از سوختگی برد آسیب های دیگری هم میزنه که فقط با تعویض برد عوض نمیشه ازجمله بدسکتورهای سخت افزاری
    که با نرم افزارهای معمولی و غیر حرفه ای و یا ... نمیشه مشکل اونو حل کرد و اطلاعات اونو بازیابی کرد
    ضمنا تعمیرکارانی که جواز کسب دارن و یا شرکت ثبت شده دارن و مجوز از شوارای انفورماتیک دارن
    در صورتی که مشتری درخواست بکنه بایستی در حظور خود مشتری هارددیسک اونو ریکاور کنن که خیال مشتری از هر جهت راحت باشه
    که معمولا و متاسفانه کمتر تعمیرکاری مجوز داره برای این کارها و مشتری ها هم به حقوقشون آشنا نیستن
    امیدوارم که نظ شما از بابت یه اموزش کوچولو تامین شده باشه...
    اگر بشتر خواستی فقط ایمل یا پیام خصوصی

یا علی

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

نکته : به یاد داشته باشیم که هر گونه دستکاری هارد دیسک توسط کاربران یا هر شخصی در زمینه هارد دیسک و بازیابی اطلاعات تجربه کافی نداشته باشند، باعث صدمات جبران ناپذیری می گردد که پروسه بازیابی را پیچیده و یا حتی غیر ممکن خواهد نمود.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

دوست عزیز منظورتون از کدوم دیسک ها چیست
    ببخشيد، منظورم از ديسك، همون پلاتر بود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •