تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1111 از 1125 اولاول ... 1116111011106111011107110811091110111111121113111411151121 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,101 به 11,110 از 11248

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سیستم یکم موقعه جلو بردن فیلم یا تایپ هنگ داره یا موقعه ای که بره حالت sleep دیگه اصلا با کلید بالا نمیاد باید حتما ریستش کنم .ویندوز جدیدم نصب کردم بازم فرقی نکرده.مشکل از هارده یا چیز دیگه؟
    عکس hd tune
    سلام .

پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه روی مادربرد متصل کنید . تا حد امکان سعی کنید به پورتی متصل بشه که مربوط به چیپست اصلی هست نه کنترلرهای جداگانه ای که برای افزایش تعداد پورت SATA روی مادردبرد نصب میشه . کابل SATA‌ رو هم بهتر هست عوض کنید .
    اگر روش گفته شده بی تاثیر بود بهتر هست با هارد دیسک دیگه که سالم هست تست بشه .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن موضوعات علمی و فنی-مهندسی M o h a m m @ d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    همین دوروبر

پيش فرض

سلام .

پیشنهاد میکنم هارد دیسک رو به پورت SATA دیگه روی مادربرد متصل کنید . تا حد امکان سعی کنید به پورتی متصل بشه که مربوط به چیپست اصلی هست نه کنترلرهای جداگانه ای که برای افزایش تعداد پورت SATA روی مادردبرد نصب میشه . کابل SATA‌ رو هم بهتر هست عوض کنید .
    اگر روش گفته شده بی تاثیر بود بهتر هست با هارد دیسک دیگه که سالم هست تست بشه .
    ممنون
    کابل که به پورت روی مادربورد وصله .کابلش یه هفت سالی عمر کرده یه کم خشک شده مگه عوض کنم ببینم چطور میشه
    Last edited by M o h a m m @ d; 19-05-2018 at 17:11.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    کابل که به پورت روی مادربورد وصله .کابلش یه هفت سالی عمر کرده یه کم خشک شده مگه عوض کنم ببینم چطور میشه
    منظورم این هست که اگر فرض کنیم مادربرد چهار کانکتور SATA‌ داره و قبلاْ به اولی وصل بوده پس به دومی یا شماره های بعدی وصل کنید .

ضمناْ یکسری از مادربردها مثلاْ مادربرد خودم که مدلش ASRock Z97 Extreme6‌ هست 6 کانکتور به چیپست Intel Z97 متصل هست و چهار کانکتور باقیمانده مربوط به کنترلر ASMedia هست . در اینجور مواقع اولویت بر این هست که هارد دیسک رو به کانکتورهایی متصل کنید که مربوط به چیپست اصلی یعنی Intel Z97 هست .

شما باید ببینید مدل مادربرد چی هست و مشخصات رو در سایت سازنده بررسی کنید .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Nexus10's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام.
    چند وقت پیش کامپیوتر رو به آخرین ورژن ویندوز 10 آپدیت کردم و از اون موقع چراغ قرمز کیس دائم روشن میمونه و کامپیوتر هنگ زیادی داره. تو ورژن های قبلی ویندوز 10 به این شکل نبود سیستم. با برنامه HD Tune Pro وضعیت هارد رو چک کردم اما متوجه نشدم مشکلش چی هست! نمیدونم اصلا مشکل از هارد هست یا کلا سخت افزاری هستش و یا نرم افزاری هست و ویندوز رو مجددا باید نصب کنم و یا ... ! ممنون میشم از همه ی دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنند.
    مشخصات سخت افزار (که قدیمی و ضعیف هستند) :
    motherboard : esc 945pt-a2 v1.1/1333
    cpu : intel pentium e5800
    ram : 2GB ddr2
    hdd : Disk Drive MAXTOR STM3160211AS ATA Device
    Last edited by Nexus10; 02-06-2018 at 23:34.

تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام.
    چند وقت پیش کامپیوتر رو به آخرین ورژن ویندوز 10 آپدیت کردم و از اون موقع چراغ قرمز کیس دائم روشن میمونه و کامپیوتر هنگ زیادی داره. تو ورژن های قبلی ویندوز 10 به این شکل نبود سیستم. با برنامه HD Tune Pro وضعیت هارد رو چک کردم اما متوجه نشدم مشکلش چی هست! نمیدونم اصلا مشکل از هارد هست یا کلا سخت افزاری هستش و یا نرم افزاری هست و ویندوز رو مجددا باید نصب کنم و یا ... ! ممنون میشم از همه ی دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنند.
    مشخصات سخت افزار (که قدیمی و ضعیف هستند) :
    motherboard : esc 945pt-a2 v1.1/1333
    cpu : intel pentium e5800
    ram : 2GB ddr2
    hdd : Disk Drive MAXTOR STM3160211AS ATA Device
    از دوستان و سروران کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟!

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

از دوستان و سروران کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟!
    سلام دوست عزیز
    با توجه به عکسی که قرار دادین هاردتون بد سکتور داره ضمنا مشکل دمای بالا و کابل و اتصالات هم داره
    ببینید ارور قرمز رنگ مربوط به دمای بالای هارد هست
    ارور های زرد رنگ مربوط به بد سکتور داشتن هاردتون هست
    و ارور آبی رنگ مربوط به کابل و اتصالات هاردتون هست

یه عکس هم از تب Error Scan قرار بدین البته قبل از انجام تست تیک گزینه Quick Scan را بردارین ...

تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    با توجه به عکسی که قرار دادین هاردتون بد سکتور داره ضمنا مشکل دمای بالا و کابل و اتصالات هم داره
    ببینید ارور قرمز رنگ مربوط به دمای بالای هارد هست
    ارور های زرد رنگ مربوط به بد سکتور داشتن هاردتون هست
    و ارور آبی رنگ مربوط به کابل و اتصالات هاردتون هست

یه عکس هم از تب Error Scan قرار بدین البته قبل از انجام تست تیک گزینه Quick Scan را بردارین ...
    سلام.
    الان این هنگ سیستم و روشن ماندن دائم چراغ قرمز کیس به خاطر همین عیب های هارد هست یا دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه؟
    راه حل رفع این ارور ها چی هست؟

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام.
    الان این هنگ سیستم و روشن ماندن دائم چراغ قرمز کیس به خاطر همین عیب های هارد هست یا دلیل دیگه ای می تونه داشته باشه؟
    راه حل رفع این ارور ها چی هست؟
    بله به هارد هم مربوط میشه بدسکتور باعث کند شدن هارد و در نتیجه سیستمتون میشه در تست ارور اسکنی هم که گذاشتین به خوبی بدسکتور مشخصه...
    یه راه حل داره که در 60 درصد هاردهایی که بدسکتور دارن جواب داده
    هارد را خالی کنین و با نرم افزار HDD Regenerator اقدام به رفع بدسکتورهای اون کنین به احتمال زیاد مشکلتون رفع میشه در غیر اینصورت باید هارد را تعویض کنید...

11. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.بنده یه هارد 1 ترابایت دارم که چند وقتی شده موقع کپی کردن فلش یو اس بی چراغ هارد کاملا ممتد میشه و هنگ میکرد و وقتی کپی کردن تموم میشد دوباره چشمک میزد و بکار میوفتاد.تا اینکه 2 روز قبل وقتی ی فلش رو کپی کردم درون کامپیوتر دیدم چراغ هارد کاملا خاموش شده و مانیتور با وجود روشن بودن اما سیاه شده بود.موس و کیبور چراغشون روشن بود.هر کاری کردم مانیتور روشن نشد مجبور به ریستارت دستی شدم که حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!پاور رو تست کردم مشکلی نداره حتی گرد گیری کردمش.جای کابل های ساتا هارد رو عوض کردم بازم به همین منواله و اینکه وقتی هارد رو وصل میکنم صدای چرخش دیسک هارد به گوش میرسه و قابل شنیدن اما تو همون صفحه بوت ی باره قطع میشه و ویندوز نمیتونه بیاد بالا.نکته بعد اینکه حتی ی هارد ساتا دیگه وصل کردم که بدون مشکل بالا اومد و رفت داخل ویندوز اما این هارد رو که وصل میکنم نه درایوی میاد نه هیچی.لطفا کمکم کنین ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.بنده یه هارد 1 ترابایت دارم که چند وقتی شده موقع کپی کردن فلش یو اس بی چراغ هارد کاملا ممتد میشه و هنگ میکرد و وقتی کپی کردن تموم میشد دوباره چشمک میزد و بکار میوفتاد.تا اینکه 2 روز قبل وقتی ی فلش رو کپی کردم درون کامپیوتر دیدم چراغ هارد کاملا خاموش شده و مانیتور با وجود روشن بودن اما سیاه شده بود.موس و کیبور چراغشون روشن بود.هر کاری کردم مانیتور روشن نشد مجبور به ریستارت دستی شدم که حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!پاور رو تست کردم مشکلی نداره حتی گرد گیری کردمش.جای کابل های ساتا هارد رو عوض کردم بازم به همین منواله و اینکه وقتی هارد رو وصل میکنم صدای چرخش دیسک هارد به گوش میرسه و قابل شنیدن اما تو همون صفحه بوت ی باره قطع میشه و ویندوز نمیتونه بیاد بالا.نکته بعد اینکه حتی ی هارد ساتا دیگه وصل کردم که بدون مشکل بالا اومد و رفت داخل ویندوز اما این هارد رو که وصل میکنم نه درایوی میاد نه هیچی.لطفا کمکم کنین ممنونم
    سلام .

حالا موقع بالا اومدن اصلا هارد رو نمیشناسه و اسم و مشخصات هارد رو نشون نمیده!
    در بایوس ، هارد دیسک Detect نمیشه ؟ روی سیستم دیگه هم تست کنید . اگر مشکل باقی هست هارد دیسک خراب و بایستی تعویض بشه .
    اگر هم اطلاعات مهمی دارید باید بفرستید مراکز تخصصی .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •