تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1107 از 1125 اولاول ... 1076071007105710971103110411051106110711081109111011111117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,061 به 11,070 از 11247

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم واسه جواب و راهنمای بفرمایید:

ا̶ل̶ا̶ن̶ ̶ی̶ه̶ ̶م̶ش̶ک̶ل̶ی̶م̶ ̶د̶ا̶ر̶م̶ ̶ا̶ی̶ن̶ه̶ ̶ک̶ ̶ت̶و̶ ̶ا̶و̶ب̶ن̶ت̶و̶ ̶ل̶ا̶ی̶و̶ ̶ف̶ل̶ش̶ ̶ک̶ ̶م̶ی̶ز̶ن̶م̶ ̶۳̶۲̶ ̶گ̶ی̶گ̶ ̶ا̶ط̶ل̶ا̶ع̶ا̶ت̶ ̶ه̶ا̶ر̶د̶م̶ ̶م̶ی̶خ̶و̶ا̶م̶ ̶ب̶ر̶ی̶ز̶م̶ ̶ر̶و̶ش̶ ̶ه̶ن̶گ̶ ̶م̶ی̶ک̶ن̶ه̶ ̶ت̶ا̶ ̶ی̶ ̶ج̶ا̶ی̶ی̶ ̶م̶ی̶ر̶ه̶ ̶ج̶ل̶و̶ ̶ب̶ع̶د̶ ̶د̶ی̶گ̶ه̶ ̶و̶ا̶م̶ی̶س̶ه̶

مرسی اقای عطا واسه راهنمایی و وقتتون.
    این مشکل حل شد همینطور: با ابزاری ک توی خود لینوکس هم بود gparted کلا هاردم فرمت کردم \ارتشین هاشم از اول ساختم فقط ی مشکلی داره توی هر درایوی ۱۰۰ مگابات فضای اشغال شده است. با اینکه دو بارم فرمتش کردم بازم این صد مگ وجود داره.
    هارد دیسک 500 گیگابایتی بصورت Dynamic هست . بعد از اینکه اطلاعات مهم رو منتقل کردید (در همان لینوکس لایو که هستید) با روشی که در پست زیر گفته شده هارد دیسک رو به حالت Basic کانورت کنید . بعد از اتمام کانورت مجدداً پارتیشن بندی کنید . البته در همان مرحله نصب ویندوز هارد دیسک رو پارتیشن بندی و فرمت و ویندوز نصب کنید .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون 100 مگ هم چیز مهمی نیست . احتمالاً مربوط به اطلاعات سیستمی پارتیشن که هایدن هست میشه .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

ممنون واسه توضیحات و وقتتون تشکر.
    Last edited by sunshineboy; 21-11-2017 at 08:22.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

9 مشکل هارد اکسترنال

سلام خسته نباشید هارد من تا مدتی قبل کار میکرد ولی یه روز که دادم به دوستم و بعد از پس دادنش (خودشم میگه هیچیچ آسیبی بهش وارد نکرده) نمیدونم چی شده که هم دیگه تو مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و هم ضرفیتش صفر شده از دیسک منیجرم که میرم میگه unknown not intialized

وقتیم که میزنم intialize بشه تو حالت mbr ارور میده که the request failed due to a fatal device hardware error

توحالت gpt هم مینویسه the specified disk is not convertible because the size is less than the minimum size required

مدل هاردمم silicon power A60 هستش

اگه راهنماییم کنین درستش کنم خیلی ممنون میشم بیشتر از اطلاعات هارد کار کردن هارد برام مهمه چون فیلم زیاد دانلود میکنم هارد لازمم بازم ممنون .
    Last edited by fpfgh; 21-11-2017 at 20:00.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خسته نباشید هارد من تا مدتی قبل کار میکرد ولی یه روز که دادم به دوستم و بعد از پس دادنش (خودشم میگه هیچیچ آسیبی بهش وارد نکرده) نمیدونم چی شده که هم دیگه تو مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و هم ضرفیتش صفر شده از دیسک منیجرم که میرم میگه unknown not intialized

وقتیم که میزنم intialize بشه تو حالت mbr ارور میده که the request failed due to a fatal device hardware error

توحالت gpt هم مینویسه the specified disk is not convertible because the size is less than the minimum size required

مدل هاردمم silicon power A60 هستش

اگه راهنماییم کنین درستش کنم خیلی ممنون میشم بیشتر از اطلاعات هارد کار کردن هارد برام مهمه چون فیلم زیاد دانلود میکنم هارد لازمم بازم ممنون .
    سلام .
    روی سیستم دیگه هم تست کنید و همچنین با کابل USB دیگه ای هم تست کنید . اگر این مشکل همچنان باقی هست باید ارسال بشه به گارانتی .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه h_kh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام

هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن پاسپورت دارم ، اخیرا بعضی مواقع فایل توش میریزم تو این کامپیوتر هست وقتی جدا میکنم و به کامپیوتر دیگه ای میزنم فایل ها نیست !

هر جفت کامپیوتر ها مال خودمه ، ویندوز و آنتی ویروسش هم بروزه و مشکلی نداره ، هارد رو هم با نرم افزار hd tune pro تست کردم مشکلی نداشت ، حتی هارد رو خالی و فرمت کردم .
    وقتی disk check انجام میدم فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

هارد اکسترنال 1 ترابایت وسترن پاسپورت دارم ، اخیرا بعضی مواقع فایل توش میریزم تو این کامپیوتر هست وقتی جدا میکنم و به کامپیوتر دیگه ای میزنم فایل ها نیست !

هر جفت کامپیوتر ها مال خودمه ، ویندوز و آنتی ویروسش هم بروزه و مشکلی نداره ، هارد رو هم با نرم افزار hd tune pro تست کردم مشکلی نداشت ، حتی هارد رو خالی و فرمت کردم .
    وقتی disk check انجام میدم فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .
    سلام .

شما قبل از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو از سیستم جدا کنید Safely remove میکنید ؟ اگر اینکار انجام نشه ممکن هست در دفعات بعدی اتصال به سیستم با عکس زیر مواجه بشید که اگر ویندوز عملیات چک دیسک روی هارد دیسک انجام بده و با فایلهایی مواجه بشه که قادر به ترمیم اونها نباشه همه رو پاک میکنه و در فولدرهای مخفی با اسامی found.001 , found.000 ذخیره میکنه . در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده .

فقط یه پوشه مخفی به نام found.000 برام نشون میده که اون هم باز نمیشه
    من در لینوکس تست کردم و میتونستم به فولدرهایی مثل found.001 , found.000 دسترسی داشته باشم .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه h_kh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام .

شما قبل از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو از سیستم جدا کنید Safely remove میکنید ؟ اگر اینکار انجام نشه ممکن هست در دفعات بعدی اتصال به سیستم با عکس زیر مواجه بشید که اگر ویندوز عملیات چک دیسک روی هارد دیسک انجام بده و با فایلهایی مواجه بشه که قادر به ترمیم اونها نباشه همه رو پاک میکنه و در فولدرهای مخفی با اسامی found.001 , found.000 ذخیره میکنه . در لینک زیر هفت راه برای بازیابی اطلاعات که به CHK تبدیل شده اند توضیح داده شده .

من در لینوکس تست کردم و میتونستم به فولدرهایی مثل found.001 , found.000 دسترسی داشته باشم .
    من کلا وقتی میخوام هارد رو وصل یا قطع کنم سیستم رو خاموش می کنم .
    چشم روش هایی که گفتید تست میکنم ببینم چی میشه ، البته همیشه اینطور نیست فقط بعضی وقت ها اینطوری میشه .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض wd 2tb green

سلام

هارد 2 ترا وسترن سبز دارم

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توی hdd regenerator این ارور رو واسه هارد میده:

Master Boot Record of this hard drive is damaged

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه
    راهنمایی کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام

کد:

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه.
    لطفا راهنمایی کنید.

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام

کد:

الان هم با باکس وصله. بعضی وقتا سیستم بخاطر هارد هنگ میکنه. بعضی وقتا هم شناسایی نمیشه.
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام موقعی که شناسایی میشه یه عکس از تب Health نرم افزار Hd Tune قرار بدین تا وضعیتش بررسی بشه ...

14. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •