تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1105 از 1125 اولاول ... 1056051005105510951101110211031104110511061107110811091115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,041 به 11,050 از 11247

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اقا عطا

ایا هارد sata برای تغذیه برق مورد نیازش به غیر از کابل های زرد 12 ولت و 5 ولت به کابل نارنجی 3.3 ولت هم واقعا نیاز داره ؟
    چ.ن بعضی میگن اگر کابل نارنجی نباشه خود برد هارد از کابل 5 تبدیل میکنه

دلیل سوال این کابل های تبدیل برق sata با افزایش طول هست
    سلام .
    نیازی نداره و در صورت عدم تامین ولتاژ 3.3 مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیشه .
    برای اینکه مطمئن بشید و خیالتون هم راحت باشه ، میتونید باکس یه هارد اکسترنال My Book رو باز کنید تا به برد SATA to USB دسترسی داشته باشید و بعد از روشن کردن با مولتیمتر تست ولتاژ بگیرید (از قسمتی که به کانکتور هارد دیسک متصل میشه) .
    من اینکار رو انجام دادم . خود آداپتور ، ولتاژ 12 ولتی رو تامین میکنه ولی 5 ولت توسط آیسی رگولاتورهای موجود بر روی برد SATA to USB تولید میشه ولی از 3.3 ولتی خبری نیست . قطعاً وسترن دیجیتال مطمئن بوده که این حالت مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکنه و تا چندسال هم گارانتی میکنه .
    دلیل سوال این کابل های تبدیل برق sata با افزایش طول هست
    اگر منظورتان SATA to Molex هست چند نکته مهم رو باید در نظر بگیرید.

1. انواعی رو تهیه کنید که لحیم شده نباشند . چون در این تبدیلهای ارزانقیمت ، لحیمکاری شاید به خوبی انجام نشه و حتی خطر آتش سوزی دارند . عکس زیر یک نمونه از انواعی هست که در قسمت کانکتور SATA لحیمکاری شده هست .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس زیر از انواعی هست که پرس (crimp) شده هست . البته در پرس کردن سر سیم به کانکتورها باید یکسری شرایط رعایت بشه و در چند موردی که من دیدم کیفیت پرس خوب نبوده .

ایده آل ترین حالت از نظر من اینجور کابلها هست که نه نیاز به لحیم کاری هست و نه نیاز به پرس سر سیم هست . همچنین فاصله بین پینها هم خوب هست و اتصالی احتمالی ایجاد نمیشه . در حال حاضر بیشتر پاورهای جدید و مدرنی که فروخته میشوند از این نوع کانکتور استفاده میشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. تبدیلهایی رو بخرید که از سیمهای 16 AWG یا نهایت 18 AWG استفاده شده باشه . 20 AWG هم هست که به خاطر قطر کم مناسب نیستند . مشخصات سیم معمولاً روی روکش سیم نوشته میشه .

3. از وصل کردن تعداد زیاد هارد دیسک به یک کانکتور خودداری کنید و همچنین تا جایی که ممکن هست طول سیم کمتر باشه .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام به عطا جان و بقیه اساتید عزیز
    برای از بین بردن ایراد disk protected کارت‌های میکرو اس‌دی بهترین تجربه‌ای که دارید چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری چیه؟
    ممنون میشم اگه به اشتراک بذارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

سلام و خسته نباشید.من این سوال چند روز پیش گذاشتم ولی کسی جواب نداد.هارد اکسترنال من unallocated شده امکانات فرمت نمیده. Easeus data recovery wizard .acronis disk director 12..جواب نداد.کسی میتونه کمک کنه..

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام به عطا جان و بقیه اساتید عزیز
    برای از بین بردن ایراد disk protected کارت‌های میکرو اس‌دی بهترین تجربه‌ای که دارید چه نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری چیه؟
    ممنون میشم اگه به اشتراک بذارید
    دوستان نظری ندارید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali-1991's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

درود. دوستان هارد 1TB هست اما 500GB فضا در دسترس هست و سلامتی هارد هم به صورت زیر هست لطفا راهنمایی کنید مشکلش چی هست

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود. دوستان هارد 1TB هست اما 500GB فضا در دسترس هست و سلامتی هارد هم به صورت زیر هست لطفا راهنمایی کنید مشکلش چی هست

در مورد مشکل کاهش فضای هارد دیسک ، لطفاً یک عکس از Disk management اینجا بذارید . شاید قسمتی از فضای هارد دیسک پارتیشن بندی نشده باشه . در مود مشکل Current Pending Sector ، لطفاً تاپیک زیر رو مطالعه کنید .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام بزرگواران
    هارد دیسک 6 ترابایتی سیگیت دارم که گاهی یکم سرو صداش زیاد میشه و کمی لرزش داره و صدای غیراستانداری میده
    مشکل خاصی نداره از لحاظ عملکرد ولی میخوام مطمئن بشم در آینده ی نزدیک سالم میمونه؟ اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟

وضعیتش اینه

برای رفع این ارور چه باید کرد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام بزرگواران
    هارد دیسک 6 ترابایتی سیگیت دارم که گاهی یکم سرو صداش زیاد میشه و کمی لرزش داره و صدای غیراستانداری میده
    مشکل خاصی نداره از لحاظ عملکرد ولی میخوام مطمئن بشم در آینده ی نزدیک سالم میمونه؟ اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟

وضعیتش اینه

محتوای مخفی: img 

سلام .

اطلاعات فوق مهم دارم؛ قابل اعتماد هست فعلا؟
    هارد دیسکها کلاً غیر قابل اعتماد هستند . اطلاعات فوق العاده مهم دارید فقط بکآپ . یعنی به کپی روی هارد دیسک دیگه داشته باشید .

این نشون میده که هارد دیسک قبلاً به دمای 75 درجه رسیده که دمای بسیار بالایی هست . اگر به مدت طولانی استفاده میکنید حتماً دمای هارد دیسک رو کنترل کنید و در صورت لزوم از فن استفاده کنید . افزایش شدید دما باعث کوتاه شدن عمر مفید و خرابی زودرس میشه .
    برای رفع این خطا باید SMART هارد دیسک با استفاده از یکسری ابزارهای خاص مثلاً PC3000 ریسیت بشه .

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام.
    من یه نرم افزار میخوام ک با فلش و توسط بوت بدون وجود ویندوز و تو میحط گرافیکی فایل های هاردت رو بهت نشون بده و اجازه بده یک فایل از یک درایو به ی دراایو دیگه انتقال بدی(بدون تایپ کردن کوماند لاین).کاربریشم راحت باشه پیچیدگی نداشته باشه. اسم نرم افزار رو بهم بگید لدفا.
    Last edited by sunshineboy; 11-11-2017 at 16:53.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    من یه نرم افزار میخوام ک با فلش و توسط بوت بدون وجود ویندوز و تو میحط گرافیکی فایل های هاردت رو بهت نشون بده و اجازه بده یک فایل از یک درایو به ی دراایو دیگه انتقال بدی(بدون تایپ کردن کوماند لاین).کاربریشم راحت باشه پیچیدگی نداشته باشه. اسم نرم افزار رو بهم بگید لدفا.
    سلام .

پیشنهاد من استفاده از لینوکس Ubuntu بصورت Live هست . یعنی بدون اینکه نیازی به نصب این سیستم عامل باشه لینوکس بالا بیارید که میتونید به اطلاعات هارد دیسک هم دسترسی داشته باشید .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •