تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1002 از 1125 اولاول ... 25029029529929989991000100110021003100410051006101210521102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,011 به 10,020 از 11248

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جناب عطا از راهنمایی های شما خیلی ممنونم واقعاً وجود شما قوت قلبی برای افرادی که هارد ناقصی دارند هست .

پیرو فرمایش شما من هارد رو با hdd reg و نیز یک فلش بوتیبل ساخته و تحت داس بالا آورده و اسکن کامل کردم لاکن حتی 1 بد سکتور نشون نداد اما همچنان وضعیت اخطار پابرجاست .

القصه ، من با نرم افزار دیگه ای تست میکنم این وضعیت رو نشون میده و میگه فقط 5 سکتور ضعیف شده اند و در آینده ممکنه remap بشه و عبارت بد سکتور رو بکار نبرده

حالا با این تفاسیر بد سکتور با سکتور ضعیف تفاوتی دارد یا اینکه هر دو در اینجا همان مقصود رو میرسونه ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با برنامه HDD Regenerator که تست میکردید Delay Sector نداشت ؟ بخاطر اینکه که Delay Sectorـها معمولاً فیکس شدنی نیستند .
    اگر این موضوع برای شما مهم هست میتونید هارد دیسک را با برنامه ای که در سایت سازنده موجود هست Zero fill کنید . دقت کنید که اینکار کلیه اطلاعات را از بین میبرد و اگر میخواهید چنین کاری انجام بدید حتماً اطلاعات مهم را به جای دیگری منتقل کنید و همچنین احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید .
    بنظر من فعلاً کاری نکنید و دست نگهدارید ولی اگر میبینید همچنان مقدارش در حال زیاد شدن هست آنوقت اقدام کنید .

حالا با این تفاسیر بد سکتور با سکتور ضعیف تفاوتی دارد یا اینکه هر دو در اینجا همان مقصود رو میرسونه ؟
    استاندارد واحدی در این مورد وجود نداره که همه برنامه نویسها ملزم به تبعیت از آن باشند . مثلاً اگر از دستور chkdsk /f /r ویندوز استفاده کنید هیچ وقت ندیدم که از کلمه weak sector استفاده کنه و همینطور در مورد HDD Regenerator . ولی ظاهراً این برنامه موارد (05) را بعنوان بدسکتور و (C5) را بعنوان weak sector میشناسه و بنظرم یکجور بازی با کلمات هست .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوستان من یه هارد 3 ترا دارم وقتی به قسمت یو اس بی 3 وصل میکنم هارد شروع به کار میکنه ولی تو سیستم نشون نمیده حتی device manager ولی وقتی به به یو اس بی 2 میزنم هارد رو نشون میدهویندوز رو عوض کردم یک بار نشون داد ولی دیگه نه روی یه سیستم دیگه به یو اس بی 3 وصل کردم کار کردبا یه هارد و فلش دیگه یو اس بی 3 هاروچک کردم مشکلی نداشتراه حل چیه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من یه هارد 3 ترا دارم وقتی به قسمت یو اس بی 3 وصل میکنم هارد شروع به کار میکنه ولی تو سیستم نشون نمیده حتی device manager ولی وقتی به به یو اس بی 2 میزنم هارد رو نشون میدهویندوز رو عوض کردم یک بار نشون داد ولی دیگه نه روی یه سیستم دیگه به یو اس بی 3 وصل کردم کار کردبا یه هارد و فلش دیگه یو اس بی 3 هاروچک کردم مشکلی نداشتراه حل چیه؟
    سلام .

برید سایت مادربرد و ببینید ورژن جدیدی از درایو USB3 موجود هست ؟ اگر بود دانلود ، نصب و بررسی کنید .

اگر در سایت مادربرد هم درایور جدیدی موجود نبود سایت زیر را هم چک کنید .

دقت کنید که ابتدا باید نوع چیپست را مشخص کنید تا بتونید درایور مرتبط با آن چیپست دانلود کنید .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

سلام دوستان
    الان سه روزه وضعیت هارد به این صورت شده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام .من یک هارد 500 هیتاچی دارشتم که بدسکتور گرفت بود و دو تا درایو آخرش RAW شده بودن و هرکاری کردم اون 2 تا درایو بازیابی نشدن!!!حالا یک هارد 1 ترا بلو خریدم و ویندوز روی اون نصب کردم میخواستم فایلهای اون درایو ها هیتاچی که به نظر سالم میرسه رو توی هارد سالمم بریزم ...من هر دوتا هارد رو بصورت همزمان به سیستم وصل کردم...الان 2 تا مشکل دارم...
    1-انتقال فایلها از آخرین درایو هارد خرابم (آخرین درایو قبل از اون 2 تا RAW شده )که حدودا 140 گیگ هست به هارد سالمم با سرعت خیلی خیلی کم انجام میشه و سرعت اون صفر میشه و گیر میکنه که احساس میکنم به بدسکتور رسیده!! آیا راهی هست که فایلها رو با سرعت بیشتر انتقال بدم و کاری کنم که فایلهایی که در قسمت بدسکتورها هست
    بتونه ترمیم کنه و اونها رو هم انتقال بده یا اینکه چشم پوشی کنه و از اونها رد بشه؟
    (ضمنا سرعت انتقال از درایوهای قبل بهتر بود و من درایوهای قبلی رو فرمت کردم و اونا رو با این درایو ادغام کردم و بعد دفراگ کردم تا شاید شرایط بهتر شه که نشد!!! )
    2-از موقعی که این هارد خرابم رو مجدا برای انتقال فایلها به سیستم وصل کردم و عملیات انتقال رو انجام میدم هارد نو وسترنم در نرم افزار Hd Tune قسمت interface crc error اخطار داده!! میخواستم بدونم این مشکل از چیه؟؟
    آیا مشکل جدی هست و باید ببرم گارانتی؟

عکس هازد وسترن بلو:

عکس هارد هیتاچی:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

سلام دوستان
    الان سه روزه وضعیت هارد به این صورت شده
    سلام دوستان این عکس که میبینید از هارد من هست و وقتی از خارج ویندوز چک میکنم میگه 2% مونده !!
    یه نرم افزار هست که به نظر از Fdisk و LLF بهتر عمل میکنه !! البته اینو دوستان گفتن ! و دوستان میتونند راهنمایی کنند که کدوم ورژن ش بهتر هست /.؟
    نسخه Pro یا نسخه Pro Suite ؟؟ اسم
    نرم افزار
    Active KillDisk هست

د.وستان من با ورژن 6 این نرم افزار که به صورت بوتیبل در دی وی دی های گینگ 2013 هست اجرا کردم و الان گذاشتم روی Kill !!! که الان مشکل این هست که نوشته 450 ساعت وقت میبره !!
    الان به نظرتون چکار کنم ؟ به نظرتون ورژن جدیدش زمان کمتری میبره ؟ هارد 600 گیگ هست

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان این عکس که میبینید از هارد من هست و وقتی از خارج ویندوز چک میکنم میگه 2% مونده !!
    یه نرم افزار هست که به نظر از Fdisk و LLF بهتر عمل میکنه !! البته اینو دوستان گفتن ! و دوستان میتونند راهنمایی کنند که کدوم ورژن ش بهتر هست /.؟
    نسخه Pro یا نسخه Pro Suite ؟؟ اسم
    نرم افزار
    Active KillDisk هست

د.وستان من با ورژن 6 این نرم افزار که به صورت بوتیبل در دی وی دی های گینگ 2013 هست اجرا کردم و الان گذاشتم روی Kill !!! که الان مشکل این هست که نوشته 450 ساعت وقت میبره !!
    الان به نظرتون چکار کنم ؟ به نظرتون ورژن جدیدش زمان کمتری میبره ؟ هارد 600 گیگ هست
    سلام .

مشكل هارد ديسكتان با اين نرم افزارها برطرف نميشود . اگر گارانتي نداره بهتر هست هارد ديسك را تعويض كنيد .

به نظرتون ورژن جدیدش زمان کمتری میبره ؟
    از الگوريتمهاي ساده تري مثل One Pass Zeros استفاده كنيد كه در اينصورت عملكرد آن فرق چنداني با برنامه هاي ساده ديگر نخواهد داشت .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    من به مشکلی بدی برخورد کردم منتها مشکل با SSD هست تو فروم بخشی مربوط به SSD پیدا نکردم از اونجایی که نظر بعضی دوستان حرفه ای بود تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم با اینحال پیشاپیش عذر می خوام
    شرح مشکل:
    من دو تا SSD داشتم که به دوتا از دوستان قرض دادم که این دوستان مشکلشون رو حل بشه پس از مدتی SSD ها رو به من برگردوندن به هیچ عنوان ویندوز پاک نمیشه ، یکی از SSD ها دسترسی یوزر اکانت استاندارد داره (دسترسی ادمین نداره) و روی ادمین اکانتش پسورد داره با ترفند های CMD در CD BOOT ویندوز گرفته جلو رفتم تا با نرم افزار های باز کردن فایل SAM در ویندوز - از طرف دیگه با نرم افزار های داخل CD Hiren 9.9 جلو رفتم (همیشه جواب میداد ولی این بار جواب نداد) تا با نرم افزار mini tools partition wizard pro و partitionguru و و نرم افزار های داخل CD ACronis - با ویندوز مینی اکس پی هم اتک کردم که شاید بشه به فایلی که این ویندوز رو فریز کرده دسترسی پیدا کنم ولی نشد. کلا گیج شدم دوستم هم خودش SSD رو به غریبه داده بودن پسورد هم نداره هر کاری میکنی ویندوز پاک نمیشه تا فضا SSD رو آزاد کنه خلاصه به بد مشکلی خوردم این از اولی
    دومی
    با DEEP FREEZE ، ویندوز رو قفل کرده بوده باز هم دسترسی یوزر اکانت وجود داره ولی پسورد Deep Freeze رو به من داده ولی هر کاری می کنم غیر فعال و Unistall نمیشه این هم مثل قبلی به هیچ عنوان ویندوز پاک نمیشه چون فریز شده = از بردن تاریخ مادربرد به 10-15 سال قبل بگیرید (که فقط لایسنس دیپ فریز ارور میده ولی نه آنیستال شد و نه غیر فعال ) تا استفاده از نرم ازفزا ANti deep freeze چون دسترسی ادمین وجود نداره در ضمن بخش ادمین ویندوز اسم هم نداره بعنی جای یوزر نیم و پسوردش خالیه موندم چیکارکنم
    یکی از دوستام گفت SSD حرارت ببینه دیتاش پاک میشه حرارت هم با سشوار دادم نشد حالا از دوستان یک راهنمایی فوق فنی میخوام چیکار کنم، اصلا راهی داره به شکل سخت افزاری SSD دیتاش پاک بشه یا به حالت rest factory دربیاد ؟ از همه نظر ها استقبال میکنم به جز، له کردن اوراق کردن و نابود کردن SSD.
    شرمنده پر حرفی شد
    با تشکر.

اگه نباشه جاش خالی می مونه War_Machine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام چندروز پیش یک عدد هارد هیتاچی 1 ترابایت گرفتم نو!
    تو همون اول کار با یک صدای خرخر مانندی البته نه خیلی بلند ولی آشکار جوری که از فاصله نیم یا یک متری هم میشه شنید،هارد کار میکنه
    مشکلی نداشتم و ندارم تو این چند روزه اما این مشکل صداش باعث شد با HDD Tune تست کنم!

یکی از ماورد Attention داده برام عجیبه هنوز 2 روز گارانتی تعویض هارد مونده اگه مشکلی هست یا مشکل رفع نشدنیه خواهش میکنم زودتر بگید ببرم گارانتی تعویض مشکل اینجاست که حدود 300 گیگ اطلاعات روش ذخیره کردم همین الان کلی انتقال و بکاپ باید بگیرم ازشون اطلاعاتم هم مهمن

جز بخش Interface CRC Error Count بقیه بخشها کاملا اوکی زده
    ضمنن اگه مشکل جدی نیست اصلا مشکله یا چیز خاصی نیست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام چندروز پیش یک عدد هارد هیتاچی 1 ترابایت گرفتم نو!
    تو همون اول کار با یک صدای خرخر مانندی البته نه خیلی بلند ولی آشکار جوری که از فاصله نیم یا یک متری هم میشه شنید،هارد کار میکنه
    مشکلی نداشتم و ندارم تو این چند روزه اما این مشکل صداش باعث شد با HDD Tune تست کنم!

یکی از ماورد Attention داده برام عجیبه هنوز 2 روز گارانتی تعویض هارد مونده اگه مشکلی هست یا مشکل رفع نشدنیه خواهش میکنم زودتر بگید ببرم گارانتی تعویض مشکل اینجاست که حدود 300 گیگ اطلاعات روش ذخیره کردم همین الان کلی انتقال و بکاپ باید بگیرم ازشون اطلاعاتم هم مهمن

جز بخش Interface CRC Error Count بقیه بخشها کاملا اوکی زده
    ضمنن اگه مشکل جدی نیست اصلا مشکله یا چیز خاصی نیست؟

سلام .

1. برید به قسمت info همین برنامه HD Tune Pro و ببینید گزینه Automatic Acoustic Management تیک خورده ؟ اگر تیک خورده باشه پس برید به قسمت AAM همین برنامه و روی low noise ست کنید و ببینید تا چه میزان صدا کاهش پیدا میکنه . البته اگر روی low noise ست بشه پرفورمنس هم کمی کاهش پیدا میکنه . میتونید از برنامه HDD Scan هم برای اینکار استفاده کنید (آموزش در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همین تاپیک) .

2. در مورد Interface CRC Error در این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیحاتي دادم ، CRC Error دلایل متعددی دارد و ممکن هست اصلاً مربوط به هارد دیسک هم نباشه و بلکه مربوط سیستمی باشه که این هارد دیسک بهش متتصل شده .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •