تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1001 از 1125 اولاول ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,001 به 10,010 از 11248

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    عکس گرفتم توی فایل ۷۰۰ کیلوبایت انتهای پست قبلیم هست لطفا ببینید
    ممنون!!! ۱۲ تا عکس هست!!!
    دوستان من با نرم افزار LLF از داخل بوت هارد رو کامل فرمت کردم و حدود
    ۳ساعت وقت برد ! الان ویندوز نصب کردم و دوباره با نرم افزار دیدم همون ۹٪ مونده و فرقی نکرده!! دیگه چکارکنم؟؟ خسته شدم
    سلام دوست عزیز .

عکسها رو دیدم . هر چقدر که وقت بذارید و هارد دیسک را LLF کنید یا از برنامه HDD Regenerator و هر برنامه دیگری استفاده کنید کوچکترین بهبودی حاصل نمیشه و هیچ تاثیری هم ندارد . توصیه میکنم به گارانتی ارسال کنید و یا اینکه اگر قبول نمیکنند خودتان هارد دیسک را تعویض کنید .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    یه ارور وحشتناک برام اومده و تن و بدم و لرزونده
    در عکس زیر میتونید ببینید
    چه جوری این مشکل هارد دیسک را برطرف کنم
    بهترین نرم افزار تعمیر هارد چیه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم نرم افزار HD Tone

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

سلام دوست عزیز .

عکسها رو دیدم . هر چقدر که وقت بذارید و هارد دیسک را LLF کنید یا از برنامه HDD Regenerator و هر برنامه دیگری استفاده کنید کوچکترین بهبودی حاصل نمیشه و هیچ تاثیری هم ندارد . توصیه میکنم به گارانتی ارسال کنید و یا اینکه اگر قبول نمیکنند خودتان هارد دیسک را تعویض کنید .
    آخه عجیبه !! خارج از ویندوز میرم سلامت هارد رو ببینم میزنه 17% !! دو سال پیش خارج از ویندوز میزد 57% !! اون موقع که نرم افزار داخل ویندوز میزد 18 % رو میگم !!
    در هر حال الان 17% خارج از ویندوز میزنه !! ولی میدونید چیزی که منو متعجب کرده اینه که هارد اصلا هیچ علائمی از خرابی نداره !! خیلی خوب کار میکنه و هیچ ارور و هیچ مشکلی مثل دوستان دیگه که اشاره میکنند نداره !! سرعت شم خوبه

اخه مگه میشه هارد فقط 9 % سالم باشه ولی با هر نرم افزاری هارد رو تست میکنه هیچ بدسکتور و یا خرابی ای پیدا نمیکنه!!!! ؟؟؟ !!!! الان دو روز گذشته و هنوز هم نوشته 10 روز دیگه هارد خراب میشه ! ولی روی همون 10 روز مونده !! هارد تا 4 روز پیش کامل پر بود !! یعنی فقط 1 گیگ خالی داشت اونم درایو ویندوز !! مگه میشه هاردی که فقط 9 % سالم باشه رو بشه 595 گیگ پر کرد؟ (596 گیگ فضای قابل استفاده هاردم هست ) الان میزان سلامت رو توی این برنامه که با بوت بالا میاد نوشته OK !! :-؟؟

Last edited by alirezajigar69; 30-04-2015 at 08:10.

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام دوستان
    یه ارور وحشتناک برام اومده و تن و بدم و لرزونده
    در عکس زیر میتونید ببینید
    چه جوری این مشکل هارد دیسک را برطرف کنم
    بهترین نرم افزار تعمیر هارد چیه
    اینم نرم افزار HD Tone
    دوست عزیز هرچه سریعتر اطلاعاتتون رو از این هارد منتقل کنین و بعد از اون از نرم افزار های LLF یا برنامه HDD Regenerator استفاده کنین ببینین بهبودی حاصل میشه ...

داره خودمونی میشه aalarma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام این وضعیت امروز برای هارد لب تاپ پیش اومده

ایا میشه با نرم افزاری تعمیر کرد ؟

اگر جلوی این بدسکتور ( که اینجا فقط یدونه هست ) گرفته نشه به مرور زمان بد سکتورها زیاد میشن یا نه ؟

Last edited by aalarma; 30-04-2015 at 15:50.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آخه عجیبه !! خارج از ویندوز میرم سلامت هارد رو ببینم میزنه 17% !! دو سال پیش خارج از ویندوز میزد 57% !! اون موقع که نرم افزار داخل ویندوز میزد 18 % رو میگم !!
    در هر حال الان 17% خارج از ویندوز میزنه !! ولی میدونید چیزی که منو متعجب کرده اینه که هارد اصلا هیچ علائمی از خرابی نداره !! خیلی خوب کار میکنه و هیچ ارور و هیچ مشکلی مثل دوستان دیگه که اشاره میکنند نداره !! سرعت شم خوبه

اخه مگه میشه هارد فقط 9 % سالم باشه ولی با هر نرم افزاری هارد رو تست میکنه هیچ بدسکتور و یا خرابی ای پیدا نمیکنه!!!! ؟؟؟ !!!! الان دو روز گذشته و هنوز هم نوشته 10 روز دیگه هارد خراب میشه ! ولی روی همون 10 روز مونده !! هارد تا 4 روز پیش کامل پر بود !! یعنی فقط 1 گیگ خالی داشت اونم درایو ویندوز !! مگه میشه هاردی که فقط 9 % سالم باشه رو بشه 595 گیگ پر کرد؟ (596 گیگ فضای قابل استفاده هاردم هست ) الان میزان سلامت رو توی این برنامه که با بوت بالا میاد نوشته OK !! :-؟؟

1. این نرم افزارهایی که میزان سلامتی هارد دیسک را بر اساس درصد مشخص میکنند و یا عمر باقیمانده ، همگی تخمینی و غیر دقیق هستند . در بعضی از برنامه ها حتی میتونید با غیر فعال کردن Attribute هایی که Warning دارند و یا با کم و زیاد کردن مقدار آفستها کاری کنید که سلامتی هارد دیسک 100% شود که در هر حال نشاندهنده وضعیت واقعی هارد دیسک نخواهد بود .

2. اینکه با هر نرم افزاری هارد دیسک را تست میکنید ولی هیچ بدسکتوری پیدا نمیکند به این دلیل هست که قبلاً با سکتورهای سالم و ذخیره جایگزین شده اند و بیشتر نرم افزارهای عادی که کاربران از آنها استفاده میکنند دیگر به بدسکتوریها دسترسی ندارند . برای دسترسی به این بدسکتوریها باید از تجهیزات و نرم افزارهای خاصی استفاده کرد که در دسترس همگان نیست .

3. اگر قصدی برای تعویض هارد دیسک ندارید میتونید آنقدر استفاده کنید تا بالاخره غیر قابل استفاده شود ولی حداقل اطلاعات مهم را در جای دیگری ذخیره کنید .

سلام این وضعیت امروز برای هارد لب تاپ پیش اومده

ایا میشه با نرم افزاری تعمیر کرد ؟

اگر جلوی این بدسکتور ( که اینجا فقط یدونه هست ) گرفته نشه به مرور زمان بد سکتورها زیاد میشن یا نه ؟

سلام .

این مورد را شاید بتوان با برنامه HDD Regenerator (تحت داس) فیکس کرد مگر اینکه مشکل به خاطر Delay Sector باشه .

8. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

[/QUOTE]
    سلام .

این مورد را شاید بتوان با برنامه HDD Regenerator (تحت داس) فیکس کرد مگر اینکه مشکل به خاطر Delay Sector باشه .[/QUOTE]

خیلی ممنون اما من با چک دیسک ویندوز که امتحان کردم وضعیت خراب تر شد و با یک اسکن وضعیت اینجوری شده حالا !!

اگه با برنامه HDD Regenerator اسکن کنم ممکنه مقدار C5 رو وکی کنه و اینبار 05 اخطار بگیره ؟ و اگر اینجوری بشه این حالت بهتره یا حالت فعلی ؟ چون در یک روز هارد از وضعیت سالم اول 1 بد سکتور و حالا 5 تا ید سکتور پیدا کرده !! ممکنه هارد رو به موت باشه ؟ !!
    Last edited by aalarma; 30-04-2015 at 18:07.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

1. این نرم افزارهایی که میزان سلامتی هارد دیسک را بر اساس درصد مشخص میکنند و یا عمر باقیمانده ، همگی تخمینی و غیر دقیق هستند . در بعضی از برنامه ها حتی میتونید با غیر فعال کردن Attribute هایی که Warning دارند و یا با کم و زیاد کردن مقدار آفستها کاری کنید که سلامتی هارد دیسک 100% شود که در هر حال نشاندهنده وضعیت واقعی هارد دیسک نخواهد بود .

2. اینکه با هر نرم افزاری هارد دیسک را تست میکنید ولی هیچ بدسکتوری پیدا نمیکند به این دلیل هست که قبلاً با سکتورهای سالم و ذخیره جایگزین شده اند و بیشتر نرم افزارهای عادی که کاربران از آنها استفاده میکنند دیگر به بدسکتوریها دسترسی ندارند . برای دسترسی به این بدسکتوریها باید از تجهیزات و نرم افزارهای خاصی استفاده کرد که در دسترس همگان نیست .

3. اگر قصدی برای تعویض هارد دیسک ندارید میتونید آنقدر استفاده کنید تا بالاخره غیر قابل استفاده شود ولی حداقل اطلاعات مهم را در جای دیگری ذخیره کنید .

سپاسگذارم که وقت میگذارید و جواب میدید
    اخه میدونی مشکل چیه !! و چه چیزی عجیبه این وسط !؟؟ !! من وقتی لپ تاپ رو گرفتم یک هفته بعد متوجه این موضوع شدم که 18% نشون میداد اون موقع هم با نرم افزار ها هر کاری کردم هیچ بدسکتوری رو پیدا نکرد و بیخیال شدم !! یعنی از همون اول من هیچ بدسکتوری پیدا نکردم که بتونم تعمیرش کنم !!
    سوال بعدیم این هست که اخه نباید هارد هیچ علائمی از خرابی داشته باشه ؟ پس چرا اینقدر خوب کار میکنه ؟ و سرعتش هم پایین نیومده

الان همین دوستمون توی پست قبلی براشون این ارور ها میاد !! و به طور حتم هم سلامت هارد ایشون از هارد من بیشتره ! ولی برای من اصلا این جور مشکل ها تا به حال پیش نیومده !! همین الان هم هارد داره کامل کار میکنه !!
    (راستی یه چیزی رو هم فراموش کردم بگم حدودا بعد از یک سال استفاده از لپ تاپ سر یه شوخی ، لپ تاپ از پنجره اتاق بیرون افتاد (کف زمین موزاییک بود) فاصله 5 متر بود و لپ تاپ فقط یه خورده مانیتورش کج شد البته راحت ویندوز بالا اومد و لپ تاپ مشکلی براش پیش نیومد فقط یه خورده الان مانیتورش کج هست و بعد از این اتفاق من نرم افزار رو نصب کرده بودم بازم همون 18 % بود !!) تا قبل از عید امسال لپ تاپ باز نشده بود تا فن لپ تاپ صدا میداد لپ تاپ رو دادم که فن شو عوض کنند و طرف مجبور شد کل قطعات لپ تاپ مخصوصا هارد رو باز کنه تا فن رو عوض کنه و دوباره همه رو ببنده !! من میگم به احتمال زیاد همین که هارد باز و بسته شد از 18% اومد به 9% !! اخه پارسال تابستون یادمه که همون 18% بود بعد از 3 سال
    Last edited by alirezajigar69; 30-04-2015 at 21:41.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون اما من با چک دیسک ویندوز که امتحان کردم وضعیت خراب تر شد و با یک اسکن وضعیت اینجوری شده حالا !!

اگه با برنامه HDD Regenerator اسکن کنم ممکنه مقدار C5 رو وکی کنه و اینبار 05 اخطار بگیره ؟ و اگر اینجوری بشه این حالت بهتره یا حالت فعلی ؟ چون در یک روز هارد از وضعیت سالم اول 1 بد سکتور و حالا 5 تا ید سکتور پیدا کرده !! ممکنه هارد رو به موت باشه ؟ !!
    اگه با برنامه HDD Regenerator اسکن کنم ممکنه مقدار C5 رو وکی کنه و اینبار 05 اخطار بگیره ؟
    بله ، ممکن هست چند مورد به اصطلاح reallocated شوند .

و اگر اینجوری بشه این حالت بهتره یا حالت فعلی ؟
    از آنجایی گه این بدسکتورها به هر حال فیکس نمیشوند بهتر هست با سکتورهای سالم جایگزین شوند تا دیگر استفاده ای از نشود .

ممکنه هارد رو به موت باشه ؟ !!
    الان که چیزی معلوم نیست . با همان نرم افزار تست کنید شاید فیکس شد و یا حتی وضعیت آن بدتر شود .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

جناب عطا از راهنمایی های شما خیلی ممنونم واقعاً وجود شما قوت قلبی برای افرادی که هارد ناقصی دارند هست .

پیرو فرمایش شما من هارد رو با hdd reg و نیز یک فلش بوتیبل ساخته و تحت داس بالا آورده و اسکن کامل کردم لاکن حتی 1 بد سکتور نشون نداد اما همچنان وضعیت اخطار پابرجاست .

القصه ، من با نرم افزار دیگه ای تست میکنم این وضعیت رو نشون میده و میگه فقط 5 سکتور ضعیف شده اند و در آینده ممکنه remap بشه و عبارت بد سکتور رو بکار نبرده

حالا با این تفاسیر بد سکتور با سکتور ضعیف تفاوتی دارد یا اینکه هر دو در اینجا همان مقصود رو میرسونه ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •