تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 901 از 1125 اولاول ... 4018018518918978988999009019029039049059119511001 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,001 به 9,010 از 11247

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

ضمنا من قبلا هارد مکستور ide 40داشتم اصلا نه صدای خرخر میداد نه صدای قارت هد هارد میدادهیچ نوع صدایی نمیداد الان بعد از 11 سال همچنان روی سیستم قدیمیه من داره به سلامت کار میکنه؟!الان بعد از این همه بالا رفتن تکنولوژی هارد سیگیت من انگار ماله عصر حجره!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

دوستان کسی با نرم افزار HD Sentinel کار کرده؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تو عکس بالا میشه از طریق اون منها(Offset)احیانا دیتای کالیبراسیونو 0 کرد؟؟
    اگه منفی رو بزنم پیام زیرو می ده : OK بزنم؟
    البته همونطور که می بینین وضعیتو OK نشون داده.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان کسی با نرم افزار HD Sentinel کار کرده؟
    تو عکس بالا میشه از طریق اون منها(Offset)احیانا دیتای کالیبراسیونو 0 کرد؟؟
    اگه منفی رو بزنم پیام زیرو می ده : OK بزنم؟
    البته همونطور که می بینین وضعیتو OK نشون داده.
    تغيير دادن آفست ، تاثيري در SMART هارد ديسك ايجاد نميكند و فقط مقدار ديتا را بصورت مصنوعي بيشتر و يا كمتر نشان خواهد داد .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروز بعد 16 روز دیتاش عدد 6 رو نشون میده
    به یه تعمیر کار گفتم،گفت تا وقتیhealth عددش 100ه مشکلی نیست؟؟!!!
    می شه یکی دقیقا بگه این خطای کالیبراسیون چیه و چه مشکلی ابجاد می کنه(صدا می کنه،سرعت کم می شه یا...؟؟)
    Calibration Retry Count بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود (در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مورد Servo و كاليبراسيون توضیحاتی دادم) که در نتیجه هارد دیسک reset میشود و Head به Cylinder 0 و يا اينكه به Head Parking برمیگردد و دوباره عمل خواندن اطلاعات Servo و کالیبره کردن را انجام میدهد . مشكل در مكانسيم Head Positioning میتواند بخاطر وجود مشکل در Head و اجزاء متعلق به آن و یا حتی خرابی اطلاعات Servo و ... باشد . اگر احساس ميكنيد عملكرد هارد ديسك نسبت به دفعات قبل غير عادي شده (كاهش پرفورمنس ، شنيده شدن صداي تيك تيك بخاطر reset شدن چندين باره و ...) در صورتيكه گارانتي دارد بهتر هست به گارانتی ارسال شود .
    اما کالیبره شدن چندباره همیشه نشاندهنده وجود مشکل نيست و یک روال عادی (Routine) باشد که هر هارد دیسک انجام میدهد ، مثلاً از آنجايي كه پلاترها در اثر تغييرات گرمايي منقبض و يا منبسط ميشوند به كاليبره شدن مجدد نياز پيدا ميكنند .

نکته دیگه : این مورد در اکثر هارد دیسکهای تولیدی سامسونگ دیده میشه و بنظر میرسه این مسئله برای هارد دیسکهای سامسونگ كاملاً عادی باشه . اگر هم از برنامه های دیگه ای مثل CrystalDiskInfo و یا حتی Hard Disk Sentinel استفاده کنید مشکلی برای هارد دیسک گزارش نمکنند ، تست کنید و اگر OK داد لازم نيست نگران باشيد .

ضمنا در برنامه hd tune تو تب health قسمتی هست که از سلامت هد هارد مطمئن بشی؟

اقا ata royalfalcon اگه شما جواب منو میدونید لطفا منو راهنمایی کنید؟؟
    چندين Attribute هست كه هر كدام ميتوانند نشاندهنده وجود مشكل در Head باشد (در پايين ليست كردم) . هارد ديسك چك شود كه آيا وجود Warning در اين Attribute ها واقعاً به معني وجود مشكل در Head هست يا خير يا از جاي ديگري ناشي ميشود . 254 نوع Attribute را در اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ميتونيد ببينيد .

Read Error Rate
    Write Error Rate
    Read Error Retry Rate
    Flying height
    Calibration Retry Count هم كه نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست .

نه چیزی نگفت گفت این صدا طبیعی! ولی این صدای شروع و پایان هارد بد جور تو اعصابم هست طوری که انگار احساس میکنم یک قطعه اهن در حال سابیدگی هست!ضمنا مگه مدلهای 14 سیگیت تک پلاتر 4k نیست؟!این صدای هد هارد باعث اصطحلاک زیاد هارد نمیشه؟منظورم خرابی زود هنگام!
    فقط مدلهاي 1TB و 500GB هارد ديسكهاي سري 7200.14 هست كه تك پلاتري هست .

5. 7 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ضمنا من قبلا هارد مکستور ide 40داشتم اصلا نه صدای خرخر میداد نه صدای قارت هد هارد میدادهیچ نوع صدایی نمیداد الان بعد از 11 سال همچنان روی سیستم قدیمیه من داره به سلامت کار میکنه؟!الان بعد از این همه بالا رفتن تکنولوژی هارد سیگیت من انگار ماله عصر حجره!!!
    پاور روی عملکرد هارد بعضی اوقات تاثیر میزاره برای همین گفتم با یک پاور دیگه تست کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

اقا اکستریم اقا اتا گفتند تمام مدلهای سیگیت 14 500 و یک ترابایت تک پلاتر هستند!پس مال شما هم تک پلاتر هست که صدای هدش کمتره؟!

ضمنا اقا Ata Royalfalcon میشه منو در رابطه با صدای زیاد هد هاردم سیگیت (st31000524as ) راهنمایی کنید اسکرین شات هم از hd tune در پست قبل گذاشتم!ضمنا فایل صدای شروع به کار و همچنین فایل صدای خاموش شدن هارد یا همون هد پارکینگ رو تو پستهای قبل گذاشتم میتونید خواهشا منو راهنمایی کنید که چرا صدای هد هارد من اینقدر زیاده!!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا اکستریم اقا اتا گفتند تمام مدلهای سیگیت 14 500 و یک ترابایت تک پلاتر هستند!پس مال شما هم تک پلاتر هست که صدای هدش کمتره؟!

ضمنا اقا Ata Royalfalcon میشه منو در رابطه با صدای زیاد هد هاردم سیگیت (st31000524as ) راهنمایی کنید اسکرین شات هم از hd tune در پست قبل گذاشتم!ضمنا فایل صدای شروع به کار و همچنین فایل صدای خاموش شدن هارد یا همون هد پارکینگ رو تو پستهای قبل گذاشتم میتونید خواهشا منو راهنمایی کنید که چرا صدای هد هارد من اینقدر زیاده!!
    همانطوريكه در پستهاي قبل هم گفته شد ، بنظر منهم هارد ديسك مورد نظر مشكلي ندارد و اين صدا براي اين سري ميتواند عادي باشد . آيا بغير از صدا مشكل ديگري هم داريد ؟ چون اگر Head و ساير اجزاء متعلق به آن مشكلي داشته باشد علائم آن كاملاً مشخص خواهد بود .

به هر حال اگر خيلي وسواس داريد (مشابه همان كارت گرافيكي كه تاپيكش چندين صفحه جلو رفته ولي هنوز قانع نشده بوديد) ميتونيد با مدلهاي جديدتر تعويض كنيد يا اينكه بفرستيد مراكز تخصصي تا براي شما تست كنند .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!شما میتونید این صدای هارد رو که گذاشتم بررسی کنید!؟

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

ضمنا هارد شما چیه اقا ata ??

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!شما میتونید این صدای هارد رو که گذاشتم بررسی کنید!؟
    گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!
    به اين سوالي كه در تاريخ 18 فروردين و در همين تاپيك هم پرسيده بوديد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) جواب داده شد . جواب را در همان صفحه و صفحه بعدي پيگيري كنيد .

ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!
    پيشنهاد ميكنم مجدداً ويندوز نصب كنيد . يا اينكه با استفاده از برنامه هاي Cleaner ، هارد ديسك را از فايلهاي زائد پاكسازي و Defragment كنيد .

ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!
    پيشنهاد ميكنم با مدلهاي كم صداتر تعويض كنيد .

ضمنا هارد شما چیه اقا ata ??
    هارد ديسك لپتاپم سيگيت هست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •