تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر سنجی حذف شد

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • با احترام

0 0%
  • تیم مدیریت انجمن

0 0%
صفحه 2395 از 2403 اولاول ... 13951895229523452385239123922393239423952396239723982399 ... آخرآخر
نمايش نتايج 23,941 به 23,950 از 24027

نام تاپيک: اینترنت استان گیلان

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام واقعا چقدر سرعت adsl کمه. من با مودم ایرانسل اینترنت 60 مگ دارم. یعنی تقریبا هر ثانیه 6 مگابایت دانلود دارم. که میشه با 1000 تومن 1 ساعت نامحدود دنلود کرد هر شبانه روز.
    ولی باز خیلی گرونه نسبت به adsl
    برای همین میخوام adsl بگیرم. گفتند تا چند روز دیگه به مناسبت دهه فجر طرح جدید دارند شاید مودم رایگانم بدن. گفتم دوستان بدونن صبر کنن برای خرید

- - - Updated - - -

سلام واقعا چقدر سرعت adsl کمه. من با مودم ایرانسل اینترنت 60 مگ دارم. یعنی تقریبا هر ثانیه 6 مگابایت دانلود دارم. که میشه با 1000 تومن 1 ساعت نامحدود دنلود کرد هر شبانه روز.
    ولی باز خیلی گرونه نسبت به adsl
    برای همین میخوام adsl بگیرم. گفتند تا چند روز دیگه به مناسبت دهه فجر طرح جدید دارند شاید مودم رایگانم بدن. گفتم دوستان بدونن صبر کنن برای خرید

خب تکنولوژی ADSL خیلی قدیمیه، از لحاظ تئوری بیشتر از 24 مگابیت نمیشه. اگه خطوط منطقه شما تازگی رفته زیر پوشش فیبر نوری، درخواست سرویس تانوما بدید که میان داخل ساختمونتون فیبرنوری می کشن و تا سرعت 100 مگ هم ارائه میدن (البته باید تا 1 گیگابیت ارائه بدن که نمیدن فعلا). VDSL هم فعلا تا سرعت 50 مگابیت (6مگابایت دانلود) ارائه میدن ولی فعلا نصب VDSL خیلی کند انجام میشه، من 4-5 ماهه تو نوبتشم! هردو این سیستم ها مودم جدید میخوان ! مودم VDSL رو ADSL هم کار می کنه ولی تانوما اصلا به سیم مسی وصل نمیشه و حتما باید کل کابل مسی خونتون با فیبرنوری تعویض بشه (تو اکثر استان ها فعلا رایگان انجام میدن).
    جشنواره رنگین نت رو الان گذاشتن، نمیدونم شرایطش چجوریه و این که مودم رایگان هم میده یا نه ولی میتونین از 2020 بپرسین.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

مخابرات از زمانی سایتو به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تغییر دادن 10 برابر از شما ترافیک کم میکنن به سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برید شکایت ارسال کنید و اطلاع رسانی کنید 90گیگ من 10 روزه تموم شد با 10 گیگ مصرف
    اگه ديده باشيد توي پنل مخابرات زده 75% تخفيف براي سايتهاي داخلي

اين يه کلک تبليغاتيه که توي بسته اي که به مشتري نشون ميدن حجم مصرف براي سايت هاي برگزيده داخلي درج شده. مثلا به شما ميگه سقف مصرف منصفانه ماهانه 200 گيگ هست ولي اين براي همون سايتهاي برگزيده است. و اگه شما به اينترنت وصل بشيد، هر مگ رو 4 مگ و هرگيگ رو 4 گيگ حساب مي کنند براي همين شما بايد روي 50 گيگ حساب کنيد و نه بيشتر.

نتيجه اين ميشه که شما يک روز 500 مگ دانلود/ترافيک داشته باشيد، ازتون 2 گيگ کم ميشه. البته آپلود (سند) رو هم دارن حساب مي کنن، براي همين ممکنه شما با اون 500 مگ دانلود، ناگزير 100 مگ آپلود هم داشتين که مصرف کلي تون ميشه 600 مگ يا به حساب اينها2.4 گيگ

اين تبليغ شون گول زننده است و حواستون باشه هر چي گيگ نوشته رو بخش بر 4 کنيد تا به سقف واقعي ماهانه اون بسته برسيد.

البته مي تونستن عکس اين عمل کنن، يعني بگن شما 50 گيگ داريد و براي سايت هاي برگزيده (و بي مصرف) مصرف رو بخش بر 4 کنن که چون اون عددهايي که از روش بالا به دست مياد بزرگتر و گول زننده تره، اين روش رو به کار نمي برن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

کابل برگردان نیست، فیبر نوریه! فعلا هم فیبر نوری در انحصار مخابراته تا هزینه هاش جبران شه. البته فعلا تا سر خیابونتون فیبر می کشن ولی بسترش آماده میشه واسه ارائه VDSL و تانوما (تانوما فیبرکشی کامله داخل ساختمونه و کابل های مسی رو جمع می کنن). واسه این که مردم شاکی نشن فعلا سرویس هاش رو ارزون کرده، اینترنت 16 مگ رو تو طرح غزال میده بین 40 تا 50 تومن با 175 گیگ پهنای باند خارجی در هر ماه و هزینه هر ماه رو قبض لحاظ میشه. فعلا VDSL رو آماده نکردن (گفتن سخت افزارش نصب شده اما نرم افزار پشتیبانی و فروشش هنوز آماده نشده) ولی تانوما رو تو بعضی مناطق ارائه میدن. اگه انحصارش رو ورداره خیلی خوب میشه چون الان دیگه به جای این که فاصله از خونه تا مرکز مخابرات لحاظ بشه، از خونه تا سر خیابون که کافو های نوری قرار دارن محاسبه میشه و در نتیجه کیفیت adsl خیلی بهتر میشه (در بدترین حالت هم به 1 کیلومتر نمیرسه فاصلتون و واسه همینم میتونن VDSL ارائه بدن). اگه انحصارش ادامه پیدا کنه اکثر شرکتا باید تعطیل کنن، چون هر ماه کلی مناطق میرن زیر پوشش فیبر نوری و فقط هم مخابرات حق سرویس دهی بهشون رو داره. مثلا من خودم پارس آنلاین داشتم، الان مجبورم مخابرات باشم، هرچند الان قیمت های طرح غزالش خیلی ارزون و با صرفست اما گرون هم کنه حق انتخابی ندارم و این فاجعست !

تاييد ميشه، اما اين يک انحصار قانوني نيست. يک انحصار بازاريه که به خاطر قانونگذاري و مجوز مهاجرت نادرست ايجاد شده و مخابرات ثابت سابقا ورشکسته هم تا تونسته از اين سو استفاده کرده. يعني هيچ مانعي براي اينکه انديشه/آسياتک/شاتل/... بياد و از همون فيبر و خط هاي تلفن به مشتري هاي سابقش سرويس بده وجود نداره. ولي ديگه براشون نمي صرفه.

چرا؟

چون بايد بياد اون دستگاه هايي که زماني در سالن ديتاي مرکزهاي تلفن (با برق و تهويه و پهناي باند مشترک) براي هزاران کاربر دي اس ال سوار مي کردن رو بيارن سر کوچه و توي محله ها کنار باکس هاي تلفن و فيبرنوري مخابرات سوار کنن.

اين يعني مجوز شهرداري، کنتور برق، يو پي اس يا برق اضطراري، و اجاره پهناي باند به ازاي هر باکس بايد هزينه بشه، و تازه بعد از همه اينها معلوم نيست که بخشي از مشتري هايي که به زور (!) مخابراتي شدن، آيا بخوان سوييچ بکنن يا نخوان.

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

دوستان سلام
    مرکز 7 رشت کدوم شرکت اینترنتی اوضاع بهتری داره ؟؟
    نت اندیشه واقعا افتضاحه !!!

شاتل یا مخابرات و یا آسیاتک و یا های وب کدوم جواب میده تو این مرکز ؟
    کسی نبود ؟؟؟

کاربر فعال انجمن زبان Dadashmohammad22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Music Land

پيش فرض

من دو سال پیش خط 7 صبانت داشتم خیلی خوب بود برای گیمینگ و همه چی. الان نقل مکان کردیم، مرکز 6 و من باز از صبانت اینترنت دارم و هنوزم خوبه. احتمال زیاد هنوز هم برای خط 7 خوبه.

6. این کاربر از Dadashmohammad22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان راهنمایی میکنید
    حواسم نبود اشتباهی سرویس 1 ساله زدم عوض 1 ماه 572 هزار شد آشنای اور مخابرات
    چی کار کنم ؟
    پولمو پس میدن برام یک ماه انجام بدن ؟

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

تاييد ميشه، اما اين يک انحصار قانوني نيست. يک انحصار بازاريه که به خاطر قانونگذاري و مجوز مهاجرت نادرست ايجاد شده و مخابرات ثابت سابقا ورشکسته هم تا تونسته از اين سو استفاده کرده. يعني هيچ مانعي براي اينکه انديشه/آسياتک/شاتل/... بياد و از همون فيبر و خط هاي تلفن به مشتري هاي سابقش سرويس بده وجود نداره. ولي ديگه براشون نمي صرفه.

چرا؟

چون بايد بياد اون دستگاه هايي که زماني در سالن ديتاي مرکزهاي تلفن (با برق و تهويه و پهناي باند مشترک) براي هزاران کاربر دي اس ال سوار مي کردن رو بيارن سر کوچه و توي محله ها کنار باکس هاي تلفن و فيبرنوري مخابرات سوار کنن.

اين يعني مجوز شهرداري، کنتور برق، يو پي اس يا برق اضطراري، و اجاره پهناي باند به ازاي هر باکس بايد هزينه بشه، و تازه بعد از همه اينها معلوم نيست که بخشي از مشتري هايي که به زور (!) مخابراتي شدن، آيا بخوان سوييچ بکنن يا نخوان.
    در مورد ADSL کاملا با شما هم عقیدم. اما در مورد FTTH (اینترنت روی فیبر نوری) و VDSL فقط انحصار قانونیه که مانع ایجاد کرده. الان یه ساله که این چند شرکت یه کنسرسیوم تشکیل دادن تا به جای این که تک تک هزینه کنن برای تجهیزات، با هم هزینه کرده و شراکتی استفاده کنن. ولی این جور که میگن فعلا مخابرات به صورت رسمی اجازه استفاده از شبکه فیبر نوری کشور و همچنین کابینت های مرتبط با مراکزی که کافوی نوری کشیدن رو نمیده. بعدش الان صحبت 4-5 تا مشتری نیست، چندین محله بزرگ رشت ظرف 1 هفته رفتن زیر پوشش فیبر و مجبور به استفاده از اینترنت مخابرات شدن. خیلی از کاربران حرفه ای اینترنت تو اون محله ها بودن ! مخابرات تو اینترنت گیمینگ خیلی ضعیفه، نرخ های رسمیش به شدت گرون تر از بقیه شرکتاست و پشتیبانیش رو بهتره اصلا صحبتش رو نکنم ! اگه این جشنواره هاش حذف شه، به شخصه باید به فکر تغییر مسکن باشم چون اصلا جوابگوی نیاز من نیست این قیمت در برابر حجم اینترنت بین الملل !

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

یه پسرفت نامحسوس به نسبت طرح غزال داشت ...

آخر فروم باز light's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

اندیشه رسما کلاهبردار شده
    دو شب پیش تو ساعت رایگان 7 گیگ حجم واقعیم رفت ، دیشبم 2 گیگ
    پین 7 گیگ خریدم سایت بانک مشکل داشت قطع شد ، دوباره گرفتم ، جای دوبار همون یک بار ثبت شده که اونم فعال نیست ! ولی حسابم دو بار خالی شده !
    پین 8 مگ سه روزه گرفتم سرعتم همونه هیچ بالاتر نرفت !

اصلا وضعی ، میترسم برم اسیاتک و شاتل تو شهرستان ما جواب نده دیگه نتونم برگردم !
    Last edited by light; 14-02-2019 at 15:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •