تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر سنجی حذف شد

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • با احترام

0 0%
  • تیم مدیریت انجمن

0 0%
صفحه 12 از 2403 اولاول ... 2891011121314151622621125121012 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 24027

نام تاپيک: اینترنت استان گیلان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

بله در کل 17-18 شرکت ICP بیشتر نداریم تو کشور. یعنی خیلی از استان ها هم اکنون توش ICP وجود نداره و همه ی سرویس دهنده ها در سطح ISP هستند.
    حالا فرق این دو در این مسایل هست :
    - ISP : مخفف Internet Service Provider هست و وظایفش هم مشخصه دیگه سرویس اینترنت رو به کاربران می تونه ارایه بده.
    - ICP : مخفف Internet Connection Provider هست و شرکت هایی که پروانه ی ICP داشته باشند علاوه بر این که می تونن به کاربران معمولی خدمات بدهند، می تونن به ISP ها هم پهنای باند بفروشند.
    - ICP ها پهنای باند رو به صورت عمده تر از مخابرات خریداری می کنند و این میون چون خریدار عمده ی پهنای باند هستند، مخابرات براشون ارزون تر هم حساب می کنه به نصبت شرکت های ISP. داستان از این قراره که سال 82-83 مخابرات با گذراندن یک سری از شرکت ها از هفت خوان رستم و گرفتن وثیقه های سنگین، پروانه ی ICP برای حدودآ 17 شرکت صادر کرد که در اون زمان وظیفه ی ICP ها اینگونه تعریف شد که این شرکت ها مجاز هستند که پهنای باند رو از طریق ماهواره یا از خود مخابرات ( از طریق فیبر نوری ) به مردم ارایه بدن. حالا این مردم امکان داره صاحب یک ISP باشند یا یک اداره ی بزرگ نیازمند به اینترنت پرسرعت داشته باشند یا یک اداره ی دولتی باشند ! حالا پس از گذشت مدتی هم خود مخابرات مستقیمآ پهنای باند میفروشه و هم شرکت های ICP ... با اومدن PAP ها در ضمینه ی اینترنت ADSL هم که اوضاع عجیب غریب تر شد !! به هر حال الان هر 3دسته دارن فعالیت می کنند ... این میون باز سود اصلی از آن مخابرات ایران هست زیرا که با وثیقه های نجومی که از PAP ها گرفته و در اندازه ی کوچک تر از ICP ها گرفته بود خیلی کارها می تونه بکنه و کرده ..
    در اخر این نکته رو هم عرض کنم که مجوز PAP در ضمینه ی نصب و ارایه ی پورت های اینترنت پرسرعت صادر میشه و ربطی به فروش پهنای باند نداره. شرکت های ICP نقش دلال فروش پهنای باند رو دارند چون با یه قیمتی از مخابرات یا از ماهواره میگیرن پهنای باند رو و با یه قیمتی می فروشن ..

حـــــرفـه ای majid20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

Dsl عزیز ، خیلى ممنون بابت اطلاعاتى که دادى
    کسراخان از شما هم سپاسگزارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

مال من كه سرويس 64 دارم بين 5 تا 6 هست ( ميانگينش البته )
    وقتی سرعت دانلود شما اینه یعنی سرعت خط شما بین 40 و 48 هستش ای یعنی یک چهارم سرعت شما کمتر از مقدار واقعی یعنی 64 است پس دارن یک چهارم رو میدزدن
    من الان adsl ندارم علتشم توضیح دادم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

سلام مجید جان.
    اندیشه سبز چون ICP هست، پهنای باندش رو خودش تامین می کنه ! بنابرین شما اگر IP های سرویس ADSL اندیشه سبز رو ازش Whois بگیرید باز هم میزنه اندیشه سبز خزر ! دلیلش هم اینه که چون اندیشه سبز ICP هست به همین دلیل از آی پی های خودش استفاده می کنه و در یک کلام پهنای باندش رو از شرکت دیگر در تهران یا جای دیگه تامین نمی کنه. فقط تجهیزات ADSL اندیشه رو مثل DSLAM که تو مخابرات نصب میشه امکان داره شرکت مبدا از تهران تامین کرده باشه که اونم راهی نیست که شناسایی بشه از کجا تامین شده ... در کل فرق اندیشه سبز با نمایندگی های دیگه ی شرکت های PAP در همین امر هست که پهنای باند که موثر ترین عامل در کیفیت سرویس هست مال خودشون هست یعنی مستقیمآ از مخابرات دریافت می کنند.
    تایید میشه حتی ip های مخابرات رو گاهی از اوقات اندیشه تامین می کنه بخاطر همین خیلی از مو اقع ip من در اینترنت بنام اندیشه سبز خزر ثبت شده بود در حالی که من با adsl پارس افلاین کانکت بودم
    یه مساله دیگه هم هست در تهران بعضی از isp های پر قدرت پورت رو از pap ها اجاره می کنن و بعدش میتونن adsl را بنام خودشون ارائه بدن احتمال داره اندیشه هم همینکارو کرده باشه که اسمی از شرکت اصلی نمایاره ولی اگه بخواد تجهیزات رو خودش غیر قانونی در مخابرات نصب کنه 100% شرکت های مثل پارس افلاین ازش شکایت می کردند و جلو کارشو می گرفتن
    Last edited by hooman_ronin; 02-03-2008 at 06:34.

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

اين رو صبح زود گرفتم كه سرعت هم خوب بود، ديگه بهتر از اسن فكر نمي كنم بشه! منتظر نتايج شما از ISP هاي ديگه هم هستم

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

کسراخان چرا پینگت اینقدر بالاست؟؟ مطمئنى هنگام تست هیچ کار اینترنتى دیگه اى نمیکردى؟؟؟ چون Ping بالاتر از 1000 در این تست زیاد جالب نیست!!

یه کارى بکن؛ خودت از یاهو پینگ بگیر ببین چنده ( از منوى استارت برو داخل Run و cmd رو تایپ کن ...بعد داخل صفحه موردنظر عبارت زیر رو بنویس و Enter بزن ... بعد از چند ثانیه سه تا عدد میده مینیمم - ماکزیمم - میانیگین ، که میانگین نباید زیاد بالاتر از 400 باشه)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه پینگت خویه و سرعت هم مناسب بود دوباره یه تست بگیر تا ببینیم اینبار پینگ رو چند میده
    اگه پینگت خوب نبود ، بگو تا ببینیم چیکار میشه کرد

موفق باشید
    Last edited by majid20; 02-03-2008 at 12:04.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

Minimum = 167ms, Maximum = 206ms, Average = 188ms

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

درضمن امروز يه چيزي رو فهميدم، سرويس بدون محدوديت حجمي پارس آنلاين براي 64 نيست، بالاتر از اون امكان اين رو داره كه سرويست رو بدون محدوديت كني، ضمن اينكه وسط دوره هم ميتونه محدوديت رو برداري

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

افلاین گاهی اوقات پینگ خیلی بالاتر از این هم میده گاهی اوقات اصلا درست پینگ نمیکنه وقتی اینو به پشتیبانی می گفتم اونا جواب می دادن پینگ ربطی نداره نمیدونم شاید اونا خودشون یه سیستم جدید طراحی کردن که فقط خودشون سر در میارن و عبد ال... عراقی
    فقط میشه لینک سایتی که در اون ادعا شده بود پارس افلاین سریع ترین در ایران هست رو واسم بزارین؟
    Last edited by hooman_ronin; 02-03-2008 at 12:52.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

Minimum = 167ms, Maximum = 206ms, Average = 188ms
    به به چه پینگ خوبى دارى...چشم نخوره
    در ضمن همون لحظه با سایت چک کردى که چه پینگى بهت میده

راستى من 128 دارم ، دیروز با اونکه سرعتم افت کرده بود تست کردم که نتیجه اش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •