تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 67

نام تاپيک: يك معماي 1400 ساله

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

huti_421L ما می گیم گاومون نره شما می گی بدوش ،
    به هر حال باید باور کنیم که کتابی که از اعراب به ایران به زور تحمیل شد هیج ربطی به اصل و نصب ما نداره شما هم در مورد خیلی چیزا فکر کن...
    دکارت می گه من می اندیشم پس من هستم ...
    البته من نه مسلمانم نه کافر نه زرتشت فقط یه چند ساعت لا کتابای تاریخ رو باز کردم متوجه حقایقی شدم که بهتره شما ندونین و همون مسئله رو شما ادامه بدین .
    با جناب omid.sarmad هم تا جایی موافقم البته می دونم شما رو حرف خودتون هستین و منم همینطور .
    به به...به به !!
    مرسی دکارت!
    عزیز بحث رو ادامه بدید ممکنه تاپیک بپره ها! از ما گفتن بود!

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

مهم اينه كه من اعتقادم دارم دو به علاوه دو ميشه 6 تا
    اگه اعتقاد داری،کاملا درسته.البته اگه اعتقاد داری.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

نه برای چی من باید عناد ورزی بکنم ؟

من پیش خودم فکر می کنم این مسائله اینجوری حل میشه

در ضمن اگه کسی برهانی داشته باشه که اعتقاد من غلطه دارم راه اشتباهی میرم چرا قبول نکنم ؟ خوب حال شما شاهد و مدرک بیار در رابطه با اعتقاد خودت من در بست در خدمتتم هستم

ولی اگه بخوای حرف از رژیمی بزنی یا حکومتی ر اسم ببری قبول نمی کنم چون اونا انسانن و خطا می کنن چیزی فراتر از حکومت بگو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

نه برای چی من باید عناد ورزی بکنم ؟

من پیش خودم فکر می کنم این مسائله اینجوری حل میشه

در ضمن اگه کسی برهانی داشته باشه که اعتقاد من غلطه دارم راه اشتباهی میرم چرا قبول نکنم ؟ خوب حال شما شاهد و مدرک بیار در رابطه با اعتقاد خودت من در بست در خدمتتم هستم

ولی اگه بخوای حرف از رژیمی بزنی یا حکومتی ر اسم ببری قبول نمی کنم چون اونا انسانن و خطا می کنن چیزی فراتر از حکومت بگو
    اینکه بخوام راجب اشتباه شما صحبت کنم باید بگم به ظرفیت بحث ما نمی گنجه..
    ولی از اینکه می گم فکر کن منظورم اینه که به هر چیزی شک کن و ریشه اون چیز رو بیان کن
    دکارت می گه به ریاضیات هم شک باید کرد که حتی دو + دو شاید چهار نشد؟!!!
    یعنی به هر چیز که شما بهش شک می کنی مطمئن باش یا کاملا غلط هست یا کمی درست
    وفقط از نظر فلسفی چند چیز می تونه درست باشه که یکی وجود هستیه خودت و یکی خدا

و حالا نظر من اینه که شما به وجود همچین مساله ای شک کن که شاید هیچ جوابی نداشته باشه
    و یا شاید هم شما جوابی واسش درست کنی

به هر حال پیشنهاد من اینه که شما سری به مقاله ی دکارت راجب همین مساله بزنین
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

اینکه بخوام راجب اشتباه شما صحبت کنم باید بگم به ظرفیت بحث ما نمی گنجه..
    ولی از اینکه می گم فکر کن منظورم اینه که به هر چیزی شک کن و ریشه اون چیز رو بیان کن
    دکارت می گه به ریاضیات هم شک باید کرد که حتی دو + دو شاید چهار نشد؟!!!
    یعنی به هر چیز که شما بهش شک می کنی مطمئن باش یا کاملا غلط هست یا کمی درست
    وفقط از نظر فلسفی چند چیز می تونه درست باشه که یکی وجود هستیه خودت و یکی خدا

و حالا نظر من اینه که شما به وجود همچین مساله ای شک کن که شاید هیچ جوابی نداشته باشه
    و یا شاید هم شما جوابی واسش درست کنی

به هر حال پیشنهاد من اینه که شما سری به مقاله ی دکارت راجب همین مساله بزنین
    کد:
    سلام .
    چرا راه دور می رین؟
    این چیزی که شما گفتین دکارت به همه چی(حتی به وجود خودش و جهان)شک داشت رو کاملاً تایید می کنم...این هم تاپیک تردید پرانتز گونه رنه دکارت که خیلی باحاله:
    کد:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دوستان قصد نا امید کردن شما رو تو این مطلب ندارم ، فقط بتون بگم که این کتاب از 1500 سال پیش تا الان هزار بار دستکاری شده و کلی خط برداشته و اضافه شده شما فکر این مسائل بیخود رو کنار بذارین و چشم خودتونو باز تر کنین
    دورو بر خودتونو نگاه کنین دارن دارن با زن و بچه می رن فضا بعد شما ذهنتونو با این چیزا محدود می کنین ..!
    البته قرآن هم مانند شاهنامه فردوسی کتاب مقدسیه و باعث رشد اراده و اعتقاد ما می شه ولی این رشد در صورتی که جلو داره ما از بیهوده تلف کردن وقت نباشه...
    یا حق..
    به همه آنهایی که قرآن را کتابی ساخته و پرداخته دست بشر می دانند
    و
    انهایی که در این باره مطمئن نیستند و در عالم شک سرگردانند

مسئله ارث که قرنهاست در هاله ای از ابهام فرو رفته و هنوز هیچ جواب قانع کننده و روشنی برای آن پیدا نشده , مسئله ای است که برای سنجش صدق یزدانی بودن قرآن نظیرش را پیدا نخواهید کرد. هیچ یک از مچ گیریها و اشکالاتی که از این کتاب گرفته شده نمی توانند انسان را به این یقین برسانند که قرآن کتابی بشری است اما قضیه ارث با همه آنها فرق دارد :
    حساب دو دو تا چارتاست.
    اگر مشخص شود که در اینجا خطایی رخ داده آنگاه کل کتاب از درجه اعتبار ساقط خواهد شد و می توان یقین حاصل کرد که قرآن مخلوق ذهن بشر است.
    اشکالات به ظاهر منطقی که لامذهبان به مسئله مذکور وارد می کنند و جوابهای آبکی و بی اساسی که مذهبیون به آن می دهند انصافاً شخص را به این نتیجه می رساند که در اینجا هیچ جوابی وجود ندارد و این خود می تواند دلیلی بر بی بنیاد بودن و واهی بودن اصل قضیه باشد.
    با این حال , شخص بی غرض و حقیقت جو در همان اولین بندهای صورت مسئله به نکته ای برخورد می کند که به یک زبان ساده ریاضی بیان شده و حاکی از معادله ای ساده ریاضی است. چند بار که در خلوت خود صو.رت مسئله را مرور می کند , معادله مذکور کاملاً برایش آشکار و هویدا می گردد . تا حدی که به چشمان خود اطمینان می کند و شک ندارد آنچه را دیده حقیقی بوده و از توهم او بر نخواسته است.آنگاه تعجب می کند که چرا در طول این همه سال کسی نتوانسته آن را ببیند و آشکارش نماید.
    حتی خوارزمی که او را پدر جبر می نامند و مدتها از وقت خود را صرف بررسی این مسئله و جواب دادن به آن کرده است!
    وقتی این معادله آشکار می شود , حد اقل پوچ بودن و بی اساس بودن برخی از ایراداتی که لامذهبان به مسئله ارث وارد می کنند برملا می شود.
    چهره منحوس تقلید از سطر سطر نوشته های مذهبیون نمایان می گردد که چگونه با نوشتن از روی دست یکدیگر و دوری از تفکر و تعقل , به بیراهه رفتند و باعث تضییع حقوق میلیاردها انسان در طول قرون متمادی گردیدیند.
    خداوند , محمد یا هرکس دیگری که واضع احکام ارث است , کار خود را با تعیین سهم الارث فرزندان شروع می کند. او می گوید :
    پسران معدل دو سهم دختران ارث می برند , بنا براین اگر دختران بیش از دو نفر بودند دو ثلت ارثیه از آن ایشان است و اگر یک نفر بود نصف ارثیه را می برد.

ما دست به کار بسیار بسیار مهمی زده ایم!
    حتی مهمتر از موشک هوا کردن و به فضا رفتن!

اگر قرآن حامل جهل و باعث تحمیق و تحمیر مردمان و بهره کشی از آنها باشد آنگاه در هیچ نقطه ای از فضا به چیزی بر نخواهیم خورد که این موضوع را ثابت کند و طناب محکم جهل را از دست و پای آنها بگسلد.
    ما به فضا می رویم تا نهایتاً ثابت کنیم که در فضا نیز حیات وجود دارد و این پدیده شگرف تنها مخصوص زمین نیست .
    آخر که چه؟!
    این موضوع هیچ چیز را ثابت نمی کند چرا که در قرآن آیاتی وجود دارند که ظاهراً خبر از وجود موجودات زنده در فضا می دهند که به عنوان مثال می توان به آیه زیر اشاره کرد:

و من آياته خلق السماواتو الارض و ما بثّ فيهما من دابة "شورى: 29" از همين آيه استفاده ميشود كه درآسمانها نيز حيواناتى وجود دارند
    نقل از سایت تبیان

ما هرگز به کرانه های فضا (به فرض اینکه کرانه ای وجود داشته باشد) نخواهیم رسید تا نظری به آن سوی گنبد گردون بیندازیم و اثری از خداوند و ملائکه بیابیم.
    حال اگر می خواهید با یکدیگر همراه شویم , در خلوت شبانگاهان چندین بار اولین سطر صورت مسئله را مرور کنید و ببنید آیه معادله ای را که از آن صحبت کرم برایتان آشکار می شود یا خیر.
    از هرکس که موفق به دیدن آن شد تقاضا دارم و خواهش می کنم در اینجا راجع به آن چیزی بنویسد.
    حتی اگر یک سطر باشد.

7. این کاربر از peeya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دوستان قصد نا امید کردن شما رو تو این مطلب ندارم ، فقط بتون بگم که این کتاب از 1500 سال پیش تا الان هزار بار دستکاری شده و کلی خط برداشته و اضافه شده شما فکر این مسائل بیخود رو کنار بذارین و چشم خودتونو باز تر کنین
    دورو بر خودتونو نگاه کنین دارن دارن با زن و بچه می رن فضا بعد شما ذهنتونو با این چیزا محدود می کنین ..!
    البته قرآن هم مانند شاهنامه فردوسی کتاب مقدسیه و باعث رشد اراده و اعتقاد ما می شه ولی این رشد در صورتی که جلو داره ما از بیهوده تلف کردن وقت نباشه...
    یا حق..
    به همه آنهایی که قرآن را کتابی ساخته و پرداخته دست بشر می دانند
    و
    انهایی که در این باره مطمئن نیستند و در عالم شک سرگردانند

مسئله ارث که قرنهاست در هاله ای از ابهام فرو رفته و هنوز هیچ جواب قانع کننده و روشنی برای آن پیدا نشده , مسئله ای است که برای سنجش صدق یزدانی بودن قرآن نظیرش را پیدا نخواهید کرد. هیچ یک از مچ گیریها و اشکالاتی که از این کتاب گرفته شده نمی توانند انسان را به این یقین برسانند که قرآن کتابی بشری است اما قضیه ارث با همه آنها فرق دارد :
    حساب دو دو تا چارتاست.
    اگر مشخص شود که در اینجا خطایی رخ داده آنگاه کل کتاب از درجه اعتبار ساقط خواهد شد و می توان یقین حاصل کرد که قرآن مخلوق ذهن بشر است.
    اشکالات به ظاهر منطقی که لامذهبان به مسئله مذکور وارد می کنند و جوابهای آبکی و بی اساسی که مذهبیون به آن می دهند انصافاً شخص را به این نتیجه می رساند که در اینجا هیچ جوابی وجود ندارد و این خود می تواند دلیلی بر بی بنیاد بودن و واهی بودن اصل قضیه باشد.
    با این حال , شخص بی غرض و حقیقت جو در همان اولین بندهای صورت مسئله به نکته ای برخورد می کند که به یک زبان ساده ریاضی بیان شده و حاکی از یک معادله ساده ریاضی است. چند بار که در خلوت خود صو.رت مسئله را مرور می کند , معادله مذکور کاملاً برایش آشکار و هویدا می گردد . تا حدی که به چشمان خود اطمینان می کند و شک ندارد آنچه را دیده حقیقی بوده و از توهم او بر نخواسته است.آنگاه تعجب می کند که چرا در طول این همه سال کسی نتوانسته آن را ببیند و آشکارش نماید.
    حتی خوارزمی که او را پدر جبر می نامند و مدتها از وقت خود را صرف بررسی این مسئله و جواب دادن به آن کرده است!
    وقتی این معادله آشکار می شود , حد اقل پوچ بودن و بی اساس بودن برخی از ایراداتی که لامذهبان به مسئله ارث وارد می کنند برملا می شود.
    چهره منحوس تقلید از سطر سطر نوشته های مذهبیون نمایان می گردد که چگونه با نوشتن از روی دست یکدیگر و دوری از تفکر و تعقل , به بیراهه رفتند و باعث تضییع حقوق میلیاردها انسان در طول قرون متمادی گردیدیند.
    خداوند , محمد یا هرکس دیگری که واضع احکام ارث است , کار خود را با تعیین سهم الارث فرزندان شروع می کند. او می گوید :
    پسران معدل دو سهم دختران ارث می برند , بنا براین اگر دختران بیش از دو نفر بودند دو ثلت ارثیه از آن ایشان است و اگر یک نفر بود نصف ارثیه را می برد.

ما دست به کار بسیار بسیار مهمی زده ایم!
    حتی مهمتر از موشک هوا کردن و به فضا رفتن!

اگر قرآن حامل جهل و باعث تحمیق و تحمیر مردمان و بهره کشی از آنها باشد آنگاه در هیچ نقطه ای از فضا به چیزی بر نخواهیم خورد که این موضوع را ثابت کند و طناب محکم جهل را از دست و پای آنها بگسلد.
    ما به فضا می رویم تا نهایتاً ثابت کنیم که در فضا نیز حیات وجود دارد و این پدیده شگرف تنها مخصوص زمین نیست .
    آخر که چه؟!
    این موضوع هیچ چیز را ثابت نمی کند چرا که در قرآن آیاتی وجود دارند که ظاهراً خبر از وجود موجودات زنده در فضا می دهند که به عنوان مثال می توان به آیه زیر اشاره کرد:

و من آياته خلق السماواتو الارض و ما بثّ فيهما من دابة "شورى: 29" از همين آيه استفاده ميشود كه درآسمانها نيز حيواناتى وجود دارند
    نقل از سایت تبیان

ما هرگز به کرانه های فضا (به فرض اینکه کرانه ای وجود داشته باشد) نخواهیم رسید تا نظری به آن سوی گنبد گردون بیندازیم و اثری از خداوند و ملائکه بیابیم.
    حال اگر می خواهید با یکدیگر همراه شویم , در خلوت شبانگاهان چندین بار اولین سطر صورت مسئله را مرور کنید و ببنید آیه معادله ای را که از آن صحبت کرم برایتان آشکار می شود یا خیر.
    از هرکس که موفق به دیدن آن شد تقاضا دارم و خواهش می کنم در اینجا راجع به آن چیزی بنویسد.
    حتی اگر یک سطر باشد.

9. این کاربر از peeya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

مثل اینکه:
    کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
    هرچند که :
    اگر دست خداوند به کمک نیاید تمامی ناخنهای دنیا هم کاری از پیش نخواهند برد.

خداوند سبحان در کلام شریفش سهم الارث فرزندان را بدین صورت تقسیم فرموده اند:

یوصیکم الله فی اولادکم للذکر مثل حظ الانثیین فان کن نساء فوق اثنتین فلهن ثلثا ما ترک وان کانت واحدة فلها النصف

متن فوق در زبان فارسی به چند صورت ترجمه شده که البته عربها نیز آن را به همین چند صورت حمل کرده اند :
    1- عده ای بدون هیچ ملاحظه ای فقط به ترجمه کلمه به کلمه متن پرداخته و نوشته اند:

یوصیکم الله : خداوند شمارا وصیت می کند
    فی اولادکم : در باره فرزندانتان
    للذکر : برای مذکر
    مثل حظ الانثیین : مثل بهره دو موئنث
    فان کن : پس اگر باشند
    نساء فوق اثنتین: زنان بیش از دو نفر
    فلهن : پس برای آنهاست
    ثلثا ما ترک : دو ثلث ارثیه
    وان کانت واحدة : و اگر باشد یک نفر
    فلها : پس برای اوست
    النصف : نصف

که می شود :

خداوند شما را در باره فرزندانتان چنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. پس اگر زنان بیش از دو نفر بودند دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آن اوست.

2- عده ای دیگر با توجه به پاره ای ملاحظات نوشته اند :

خداوند شما را در باره فرزندانتان چنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. اگر اولاد همگی دختر باشند و بیش از دوتن , دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آن اوست

3- در این میان عده ای نیز با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتری نوشته اند :

خداوند شما را در باره فرزندانتان چنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. اگر اولاد دو دختر یا بیش از دو دختر باشند , دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آن اوست.

به نظر شما این تنوع ترجمه از کجا ناشی می شود؟
    چه ملاحظاتی در نظر بوده که مترجمین را وادار کرده تا به اشکال متفاوتی متن فوق را ترجمه نمایند؟
    Last edited by peeya; 04-05-2008 at 12:21.

11. این کاربر از peeya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خداوند شما را در باره فرزندانتانچنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. پس اگر زنان بیش از دو نفربودند دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آناوست.

متن فوق که ترجمه کلمه به کلمه آیه قرآن است , آمده تا نحوه تقسیم ارث بین فرزندان را برای بشر توضیح دهد اما ظاهراً آنقدر ناقص و نا کامل بوده که بشر را وادار کرده تا دستورالعمل یا بهتر است بگوییم دستورالعملهای دیگری برای تقسیم ارث ابداع نماید!
    بشر به واسطه ذهن ناقص خویش , برای استخراج احکام عملی , این آیه از قرآن را نیز مانند سایر آیات مجمل و نا کامل دید و به همین دلیل دست به تحریف یا به اصطلاح تکمیل آن زد.

تحریف اول :

خداوند شما را در باره فرزندانتانچنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. اگر اولاد همگی دختر باشندو بیش از دوتن , دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آناوست.

عبارت:" اگر اولاد همگی دختر باشند" در متن اصلی وجود ندارد و صرفاً بافته ذهن بشر است . اما چه چیزی او را وادار کرده تا چنین عبارتی را به قرآن اضافه نماید؟ بدون شک او بی دلیل چنین کاری را نکرده است!
    در متن اصلی بلافاصله بعد از مشخص شدن نسبت سهم فرزندان , آیه به سراغ تعیین سهم الارث دختران می رود و برای آنها در صورتی که بیش از دو تن باشند دو ثلث کل ارثیه و در صورتی که فقط یک نفر باشند نصف ارثیه را درنظر می گیرد.
    حال تصور کنید شخصی مرده و یک دختر , یک پسر , همسر و پدر مادرش را برجای گذاشته باشد . در اینصورت نصف ارثیه به دختر تعلق می گیرد و دو برابر آن که می شود تمام ارثیه از آن پسر خواهد بود!
    فرض کنید این خواهر برادر با یکدیگر کنار بیایند و برادر به نیم ارثیه اکتفا کند , در اینصورت باز هم چیزی برای بقیه ورثه باقی نخواهد ماند!
    اما اگر اولاد همگی دختر باشند دیگر چنین مشکلی بوجود نخواهد آمد و کار تقسیم ارث به خوبی و خوشی تمام خواهد شد. هرچند که تکلیف عبارت :"سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است"در پرده ای از ابهام باقی خواهد ماند!
    وقتی همه اولاد دختر باشند دیگر چه نیازی به این عبارت خواهد بود؟
    فرض کنید این عبارت برای زمانی گفته شده که دختر و پسر با یکدیگر ارث می برند, در اینصورت سهم کل آنها چقدر است که ما آن را به نسبت دو به یک بینشان تقسیم کنیم؟
    آیات ارث پر شده اند از اعدادی که سهام ورثه را مشخص می کنند با این وجود آیا خداوند از تعیین سهام فرزندان صرف نظر کرده و آن را به عهده بشر گذاشته است؟!
    واقعاً چرا سهم یک دختر و دو دختر به بالا مشخص شده ولی اشاره ای به سهم پسران نگردیده است؟

تحریف دوم :

خداوند شما را در باره فرزندانتانچنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. اگر اولاد دو دختر یا بیشاز دو دختر باشند , دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آناوست.
    عبارت :" دو دختر" در متن اصلی وجود ندارد و به هیچ روی نمی توان آن را از آیه قران استخراج نمود بلکه مذهبیون تصمیم گرفته اند کاسه از آش داغتر شوند و خود مبادرت به تعیین سهم دو دختر نمایند.
    اما در این یک مورد شاید اندکی حق داشته اند! چون ظاهراً آیات ارث سهم دو دختر را مشخص نکرده اند.
    Last edited by peeya; 04-05-2008 at 14:43.

13. این کاربر از peeya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خداوند شما را در باره فرزندانتانچنین وصیت می کند که سهم یک پسر معادل سهم دو دختر است. پس اگر زنان بیش از دو نفربودند دو سوم ارثیه را می برند و اگر یکی بود نصف ارثیه از آناوست.

واقعاً چه کم و کاستی در متن فوق وجود داشته که انسان را وادار نموده تا چیزهایی به آن بیفزاید؟
    چرا بعد از گذشت حدود چهارده قرن , این مطلب باید بکر و دست نخورده باقی بماند و کسی سر از کار آن در نیاورد؟
    آیا مشکل از قرآن است یا اندیشه آدمی؟
    همانگونه که گفته شد , آیه فوق دارد سهم الارث فرزندان را بینشان تقسیم می کند . به من بگویید چه کسی می تواند از این ساده تر تقسیم کند؟ هرکس بتواند چنین کاری بکند من به او جایزه خواهم داد.
    کیست که می گوید نویسنده قرآن ریاضی نمی داند؟!
    او می داند و خیلی هم خوب می داند , ما نباید نفهمیدن خودمان را به حساب نادانی پروردگار بگذاریم.
    بطوری که می بینید , آیه می خواهد سهم فرزندان را تعیین کند اما فقط این کار را برای دختران انجام می دهد و ظاهراً پسران را فراموش می کند. و این اشکالی است که هم مذهبیون و هم بی دینها به آن اشاره کرده اند منتهی مذهبیون سعی کرده اند این بظاهر نقص را خودشان جبران کنند ولی بی دینها آن را به سخره گرفته و نویسنده قرآن را به بیسوادی متهم کرده اند.
    آیا واقعاً اینگونه است؟
    انسان هرچقدر هم که بیسواد باشد پای حساب کتاب ملک و اموال که در میان بیاید , به کمک حساب انگشتی هم که شده این کار را بخوبی انجام می دهد.
    انگار که این یک مسئله ذاتی و غریزی در وجود اوست!
    حال اگر فرض کنیم نویسنده قرآن محمد باشد چگونه ممکن است او که با آن زیرکی و نبوغ توانست چنان انقلابی را بپا کند مرتکب چنین خطای فاحشی بشود؟
    مسئله خیلی واضح و روشن است:
    ابتدا می آید یک معادله بین پسران و دختران برفرار می کند و سپس یکی از پارامترهای معادله را حذف نموده و عملیات تقسیم ارث را بر اساس پارامتر دیگر انجام می دهد.
    به اینصورت که سهم پسر را معادل سهم دو دختر قرار می دهد و سپس با حذف پارامتر پسر ارث را بر حسب پارامتر دختر تقسیم می کند .
    می گوید وقتی دختران بیش از دو تن باشن 3/2 کل ارثیه از آن ایشان خواهد بود.
    اگر پارامترهای دختر و پسر را بترتیب با حروف x و y معرفی کنیم و ارثیه را با حرف I نشان دهیم آنگاه خواهیم داشت :

3x = 2/3 I

و چون داریم:

Y = 2x

در نتیجه می توانیم بنویسیم :

2x + x = 2/3I

y + x = 2/3 I

بنا بر این می بینیم که قرآن سهم پسران را هم مشخص کرده ولی ما با گذشت 1400 سال هنوز آن را درک نکرده و نفهمیده ایم.
    اما در اینجا چیزی وجود دارد که ایه مورد بحث آن را مشخص نکرده و نمی توان فقط با تکیه
    بر همین آیه آن را مشخص کرد.
    اصل معادله تقسیم ارث فرزندان (y = 2x ) بی جواب مانده و هر دو پارامتر آن مجهولند:
    وقتی فرزندان عبارت باشند از دو دختر یا یک پسر چه کسری از ارثیه به آنها تعلق می گیرد؟
    بیان فوق نشان می دهد کسی که آیات ارث را نوشته ریاضی می داند و خوب هم می داند بنا براین محال است چنین غفلت بزرگی از او سربزند و اصل مطلب که همان معادله فوق است را بی جواب بگذارد.
    بدون هیچ شکی او از روی قصد و نقشه چنین کاری را کرده است!
    او مخصوصاً این معادله را بی جواب گذاشته تا ما از خود بپرسیم : سهم دو دختر یا یک پسر چقدر می شود و بعد به دنبال این بگردیم که چگونه می توانیم آن را از حکم الهی استخراج کنیم نه اینکه خودمان مبادرت به تعیین آن نماییم.
    او مخصوصاً چنین کاری کرده تا ما به دنبال علت آن بگردیم .
    بدون شک او از راهی که اینگونه باز می کند می خواهد ما را به جایی ببرد و چشم اندازی را نشانمان دهد که از تماشای آن به حیرت درآییم و دریابیم که قران نمی تواند کار محمد یا هر انسان دیگری باشد.

15. این کاربر از peeya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •