تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 54 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 537

نام تاپيک: خنك كننده هاي آبي

پروفشنال Inkareeeeeeeeee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض خنك كننده هاي آبي

دوستان درود بر شما !
    در ادامه با بحث سیستمهای خنک کننده آبی که من راه انداخته بودم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و توسط بعضی ها !!! بسته شد در خدمتتون هستم . شما دوستان می تونید مشکلات و پرسشها و راهنمایی و یا تجربیاتتون رو اینجا ادامه بدین تا بقیه دوستداران و علاقمندان به این سیستم بتونن ازش استفاده کنن .
    من مشغول آماده کردن مطالب بیشتری هستم که هر وقت آماده شد در اختیار دوستان میذارم .
    Last edited by Inkareeeeeeeeee; 12-10-2006 at 19:14.

2. 8 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

hiwa_it گرامی هم دانش خوبی در این زمینه دارند که امیدوارم در اختیار همگی قرار بدهند ... با سپاس از ایشون

4. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mirage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

1

نقل قول نوشته شده توسط Inkareeeeeeeeee
    درود بر شما دوستان گرامی ....
    آیا میدونستید که سیستم خنک کننده آبی برای کارت گرافیک و سی پی یو و .... هم هستش و خیلی هم بهتر از فن میتونه پی سی رو خنک تر نگه داره ؟! .... یه نگاهی به این عکسها بندازین و اگه دوست داشتین بیشتر براتون در موردش بنویسم

خوبیش اینه که دیگه سر و صدای فن هارو دیگه نمیشنویم و بامزه تر هم هستش
    من خودمم یکی سفارش دادم که به امید پروردگار قراره تو همین روزها به دستم برسه
    چي شد بستي روي سيستمت؟

6. 3 کاربر از Mirage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

درود بر شما دوستان
    اجازه بدین از سیستمی که خودم استفاده میکنم بنویسم و کم کم میریم سر مارکها و شرکتهای دیگه :
    سیتمهای خنک کننده آبی فاقد فن -

Reserator2
    این سیستم یک سیتم خنک کننده آبی فاقد فن هستش . بدنه این خنک کننده شامل محفظه ای با کارآمدی بالا برای کنترل دما (گرما ) ، مخزن آب ، پمپ آب و نمایشگر میزان جریان خنک کننده هستش . ته محفظه اصلی هم از مواد خاصی پوشونده شده که از فساد و خورده شدن بدنه جلوگیری می کنه . گذشته از این بلاکهای آب با کارآمدی بالا برای سی پی یو و رم پیش بینی شده و NorthBridge هم ، جریان آبو در سیستم کامل می کنه .

در پستهای بعدی براتون اجزای تشکیل دهندشو شرح میدم .... عکسش هم در پستی که دوست گرامی Mirage دادن هستش که من یبار دیگه براتون میفرستم که متوجه بشین که در مورد کدوم مدل دارم مینویسم .
    Last edited by Inkareeeeeeeeee; 16-10-2006 at 18:55.

8. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Mirage
    چي شد بستي روي سيستمت؟
    آره خوش تیپ جون ... کمه کم 15 درجه اختلاف دما با فن داره ... راستش روی کیس من 5 تا فن بودش و توش هم یه فن پاور و یکی هم NorthBridg ( پارسی اون چی میشه؟؟!!! ) و یکی هم کارت گرافیک و یکی هم سی پی یو ....5 تا هم هارد دارم که بهشون هارد کولر نصبه ( میدونی که هر هارد کولر 2 تا فن داره) تازه من تمامی فن ها رو که خریدم همشون با نویز یا db پایین انتخاب کردم که جزو سوپر سایلنت ها بشمار میان ، حتی پاور رو هم از این دسته انتخاب کرده بودم ... حالا فکر کن که وقتی پی سی رو روشن میکردم انگار که موتور هواپیما روشنه ... آخیش ... راحت شدم از اونهمه سر و صدا ... الان جرأت نکردم که فن رو و رم کارت گرافیکمو باز کنم ... میدونی که رم کارت گرافیک هم یه هیت سینک داره و میتونی بازش کنی و بجاش از سیستم آبی استفاده کنی ... راستش من از 7900 GTX استفاده میکنم که میتونی در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینین ....
    خداییش این واتر کولرها کلی باحالن .... آخرش این بود دیگه
    Last edited by Inkareeeeeeeeee; 16-10-2006 at 19:45.

10. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hiwa_it's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با درود

خنک کردن سی پی یو و کارت گرافیک و چیپست های مین از طریقه مایع
    اول بهتره بگیم چه چیزهایی لازم داریم چون میشه دستی هم ساخت و کاره زیاد مشکلی نیست البته بجز water block که باید خریداری بشه
    90% اور کلاک کارهای دنیا معمولا از این طریق استفاده میکنند چون به حد قابل توجهی دما رو پایین میاره
    water block
    pomp
    radiatore
    fan
    شیلنگ
    مایع مخصوص که کم کم توضیح میدم مخصوص یعنی چی و چه چیزهایی در داخش هست
    منبع که میشه استفاده هم نکرد

1.water block: بخشی هست که در بالای cpu قرار میگیره و دقیقا مانند یک فن بر روی سوکت های مختلف بسته میشود
    یکی از بهترین واتر بلوکها رو زالمن میزنه

این هم واسه vga

این بخش بسیار مهم میباشد و مثل همیشه خیلیها دنبال مارک خوب با جنس خوب ولی ارزون میگردند مثل من
    thermaltake یک مدل رو زده با جنس مس که دما رو در خودش نگه نمیداره و باعث میشه که cpu همیشه خنک بمونه

وظیفه water block : همانطور که در عکس میبینید water block دارای یک و ورودی و یک خروجی یا دو خروجی یک مدل از cooler master میباشد از ورودی مایع خنک وارد شده و از خروجی مایع بعد از گذر از روی cpu گرم شده و خارج میشود

ادامه دارد از دوستان تمنای همکاری دارم مرسی

به به چه عجب باز شد

12. 5 کاربر از hiwa_it بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hiwa_it's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

pomp:همین طور که میدونید کار هر پمپی دادن و گرفتن هوا هست با این تفاوت که اینجا میاد و مایع رو میکشه و از اونورش میده به رادیاتور ،نکته مهم نگاه کردن نقشه پمپ میباشد و باید از روی نقشه ورودی و خروجی رو پیدا کرد
    پمپها انواع و مدلهای مختلفی دارند که میشه از کهHydor Seltz L30 II که قیمتش مناسب هست و خوب کار میکنه نام برد

همان طور که در عکس معلوم است یک ورودی برای وارد شدن مایع و بخش دیگر برای خارج شدن است
    این بخش یکی از مهمترین بخشها میباشد چون اگر درست کاره خودش رو انجام نده یعنی اگه مایع رو نکشه و به رادیاتور نده مثل این هست که ما هیچ سیستمی سوار نکرده باشیم و مایع به صورت ثابت در بالای سی پی یو باقی میمونه و دما
    بالا میره
    مهمترین چیز این هست که هر وقت سیستم رو روشن کر‌دیم این بخش باید کاملا کنترل بشه
    Last edited by hiwa_it; 18-10-2006 at 13:45.

14. 2 کاربر از hiwa_it بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mirage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اينم يه سايته كه مشخصات رو بهش مي‌دين سيستم رو براتون طراحي مي‌كنه
    براي اينكه نتيجه رو ببينيد تمامي قسمت‌ها رو بايد انتخاب كنيد!
    Last edited by Mirage; 18-10-2006 at 17:59.

16. 2 کاربر از Mirage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

hiva_it جان درود بر شما
    سپاس از اینکه همکاری کردین ... راستش من چون از کیسی استفاده میکنم که دوطرفش شیشه ایه نتونستم از شرکت thermaltake خریداری کنم بدلیل اینکه قطعات ساخته شده این شرکت کیفیت خیلی خوبی داره ولی قیافه نداره و رادیاتورش هم 4 و 5 یا 6 تا فن بهش وصله .... کارش خوبه و شکی درش نیست ولی من میخوام از شر فن در امان باشم ... واسه همینم از این شرکت نخریدم .... خود شما از کدوم مدل استفاده میکنین ؟؟؟؟

18. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

Mirage جان درود و سپاس بر شما ......
    خیلی این چیزی که گفتی زیبا و جالب بود ... شما خودت از فن استفاده میکنی یا چیز دیگه ای ؟؟؟؟؟

20. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 54 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •