تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 54 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 537

نام تاپيک: خنك كننده هاي آبي

پروفشنال hiwa_it's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اینکاره جان من یکی دستی درست کردم و یه Cooler Master Aquagate هم دارم که زیاد جالب نیست و پمپ متاسفانه طاقت نداره ولی این دستی که جمع کردم چیره خوبی از اب دراومد
    thermaltake کلا از نظر cooling قطعات خوبی تولید نمیکرد ولی این رو یه نگاه بنداز بدک نیست البته متاسفانه با کیس هست و جدا هنوز به بازار اینجا نیومده
    kandalf lcs

این مدل دارای ٣ عدد فن 12 سانت هست که در جلوی کیس کاملا جا شده یعنی در حقیقت رادیاتور و فنهای مربوط به اون رو گذاشتن در جلو و پمپ و بقیه داخل کیس تعبیه شده قیمت در حدود 280 یورو البته با کیس

که یه مدل قدیمی تر هم داره به اسم armor lcs که بدک نبود که تنها فرقش با مدل بالا داشتن پمپ ضعیفتر و دارای ٢ فن برای رادیاتور هست البته اینم بگم که در این مدل فنها جای 6 تا از 5.25 ها رو میگیرن ولی در مدل بالا شما 9 تا 5.25 کامل برای استفاده دارین
    با قیمت 40 یورو ارزانتر از مدل بالا میباشد

در کل من فکر میکنم یا ادم باید خودش درست کنه یا بره زالمن بگیره
    Last edited by hiwa_it; 18-10-2006 at 19:14.

آخر فروم باز Mirage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Inkareeeeeeeeee
    hiva_it جان درود بر شما
    سپاس از اینکه همکاری کردین ... راستش من چون از کیسی استفاده میکنم که دوطرفش شیشه ایه نتونستم از شرکت thermaltake خریداری کنم بدلیل اینکه قطعات ساخته شده این شرکت کیفیت خیلی خوبی داره ولی قیافه نداره و رادیاتورش هم 4 و 5 یا 6 تا فن بهش وصله .... کارش خوبه و شکی درش نیست ولی من میخوام از شر فن در امان باشم ... واسه همینم از این شرکت نخریدم .... خود شما از کدوم مدل استفاده میکنین ؟؟؟؟
    اصلا اگه قرار باشه كه سيستم خنك كننده آبي فن داشته باشه فايده‌اي نداره چون مهمترين موضوع صداي فن هست

اصلا تبليغات شركت‌هاي معتبر كه توي وسايلشون از خنك كننده‌هاي آبي استفاده مي‌كنن اينه كه صداي وسيلشون كمه و بيشتر روي اين مسئله تاكيد مي‌كنن!

هنوز هم heat sink و Fan از لحاظ كاهش دما جوابگوي قطعات الكترونيكي هستند و مشكلي از لحاظ كاهش دما ندارند

Mirage جان درود و سپاس بر شما ......
    خیلی این چیزی که گفتی زیبا و جالب بود ... شما خودت از فن استفاده میکنی یا چیز دیگه ای ؟؟؟؟؟
    Celeron 2.66 دارم Over كردم 3.33، ولي heat sink به حدي بزرگه كه روي دماي CPU تغيير قابل ملاحظه‌اي نديدم.
    دور فن در حالت نرمال 90%(3600rp/m) كه در صورت بالا رفتن دما اين دور تا 100% افزايش پيدا مي‌كنه
    جهت كاهش صدا به 85%(3300rp/m) كاهش دادم و در صورتي كه دما بالاتر از 65 درجه بره تا 100% افزايش پيدا مي‌كنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اصلا اگه قرار باشه كه سيستم خنك كننده آبي فن داشته باشه فايده‌اي نداره چون مهمترين موضوع صداي فن هست
    واتر کولینگ ها دارای فن روی رادیاتور هستند یا یکی یا بیشتر و دلیل استفاده از واتر کولینگ صدای فن نیست
    واتر کولینگ ها برای نگه داشتن دمای پایین بکار میرند و همان طور که قبلا گفتم برای اوور کلاک کردن با دمای پایین استفاده میشن
    ولی حق با شما هست راه خوبیه برای راحت شدن از صدای فن
    در این سیستم که در بالا هست و ٣ فن داره تمامه فنها silent هستند و راحت میتونم بگم که اصلا صدایی نمیشنوید

اگه واقعا صدای فنها اذیت میکنه از فنها popst استفاده کنید که از نظر قیمتی دو برابر cooler master هستند

پروفشنال Inkareeeeeeeeee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

میگم که من همه جوره این واتر کولر ها رو دیده بودم جز این 2 تا

باحال بنظر میادش

6. این کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Inkareeeeeeeeee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

راستی دوستان معمولا" قدرت واتر پمپها تا بلندی نیم متر هستش یعنی تا نیم متر میتونن آب رو پمپ کنن بالا و بهمین دلیل بیشتر فروشنده ها میگن که سطح رادیاتور و کیس باید باهم برابر باشه و توصیه نمیشه که رادیاتور رو کف زمین بزارین و کیس رو روی میز .... به پمپ بدجوری فشار میادش .... اگه میخواین با اختلاف سطح زیاد از هم بزارینشون برین از پمپ آب کولر خونه تون استفاده کنین ...... نه بابا نکنین ... شوخی کردم ... یکی دیگه اینکه از مایع مخصوص استفاده کنین

چون هم ضد رسوبه و هم بیشتر دمای آب گرم شده رو پایین میاره ... یعنی مثل نمکی که رو برف میریزین تا زودتر برف رو آب کنه کار میکنه ولی برعکسش ... و آخریش اینکه چون آبهای بعضی کشورها شدیدا" مواد آهکی داره مثل ایران و ترکیه و ... توصیه میشه که از آب مقطر یا آب معدنی که تو بطریها میفروشن استفاده کنین که مواد رسوبزا خیلی کمتر داره ...
    آخه باید این مایع مخصوص رو با آب قاطی کنین ... مثل ضد یخی که تو رادیاتور ماشینتون میریزین
    ... فیلا" همین
    Last edited by Inkareeeeeeeeee; 31-10-2006 at 23:35.

8. 2 کاربر از Inkareeeeeeeeee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    جمهوری اسلامی ایران(کشور امام عصر(عج))

پيش فرض

از اطلاعات شما متشكرم...

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اینکاره دیشب سیستم رو برای بار سوم تو این ماه اسمبل کردم چون thermaltake bigwater 745 رسید افتادم به جونش و انداختمش بالا دما رو تو فول بهم 30 داد کف کردم البته از پمپ اکواریم ١٢٠٠ استفاده کردم که متاسفانه صدا میده ولی با پنبه صداش رو تا یه حدودی گرفتم خیلی عالیه باور کن نصبت قیمتش که حدوده 150 یورو هست و با پمپ 200 تا درمیاد کارایی توپی داره فکر کنم از e6600 مثڵ اب خوردن بتونم 3.6 بگیرم با دمای 35 تو tat

فن ١٢ که با رادیاتور جدا هست رو گذاشتم کف و ٢٤ رو گذاشتم بیرون که اصلا صدا نداره خوبیش اینه که ٢ تا رادیاتور داره‌ یه ١٢ و یه ٢٤ اول از 12 رد میکنه دما رو میاره رو 33 تو فول و وقتی میره رو رادیاتور 24 دیگه صف,ا پمپ هم که مثل ماه کار میکنه
    امشب برات عکس میگیرم

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

رادیاتور : وظیفه اصلی این بخش گرفتن مایع گرم که از پمپ میاد و با فن که در جلوش قرار میگیره سرد کردن و بیرون دادن مایع است که بعد از این چرخش مایع سرد وارد منبع شده و باز وارد پمپ و سی پی وی و به همین حالت میگرده

در عکس زیر نمونه یک رادیاتور رو میبیند

مایع مخصوص :این مایع که از اب و الکل و ماده مخصوص که جریان مایع رو سریعتر میکنه و بسته به مارک ماده بسیار گران قیمتی که از بالا رفتن دما جلوگیری میکنه و مقدارش در لیتر 0.01 هست متشکل شده همان طور که دوست عزیزمان اینکاره گفتن باید ات مایعات استاندر د استفاده کرد البته اگه یه کمی در موردش مطالعه کنیم میشه تمامش رو جدا گونه خرید و درست کرد

شیلنگ: معمولا از شلنگهای 3.8 اینچ استفاده میکنند که قطر کوچکتری دارند و داخل کیس رو شلوغ نمیکنند
    در بعضی از کیسهای بزرگ باید از 12 اینچ استفاده کرد بخاطر پمپ بکار رفته که 3.8 نداریم و جریان میاد سر صلیقه و علاقه یعنی پمپهای قوی پمپهای اکواریم هستند که از شیلنگهای 12 استفاده میکنند با یه تبدیل و چسب اکواریم مشکل حل میشه

منبع :محلی برای ذخیره کردن مایع که به پمپ وصل است معمولا دارای 500 سی سی است که اگه مایع از یه حدی کمتر شد باید اضافه کرد در بعضی از سیستمها بخاطر نداشتن جا استفاده نمیشه ولی بهتر این هست یا استفاده کنیم و از رادیاتورهایی که دارای محلی برای اضافه کردن مایع هست استفاده کنیم

جمع بندی : مایع سرد از پمپ وارد بخش مثبت واتر بلوک و از بخش منفی منفی مایع گرم خارج شده و واردبخش مثبت رادیاتور میشود سرد شده و از بخش منفی وارد منبع شده و باز وارد پمپ میشود
    در صورت داشتن واتر بلک برای کارت گرافیک و چیپست از نقشه هایی که دوست عزیز mirage گذاشتن استفاده کنید

اشتباه در یک بخش خطرات زیادی در بر دارد

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •