تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 86 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 856

نام تاپيک: اا اخبار AMD اا AMD News اا

اگه نباشه جاش خالی می مونه kkain-blood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام دوست من ..
    جسارتا بايد عرض كنم بر طبق قوانين داخل تاپيك هاي ( اخبار AMD و Intel پردازنده و چيپست ) سوال متفرقه معمولا پرسيده نميشه . اگر تاپيكتون را در بخش پردازنده و مادربورد مي زديد قطعا سريعتر به جواب مي رسيديد .
    به هر حال كوتاهي از ما بوده .

ببينيد اين پاسخ به درد شما مي خوره ..

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر تو ضيحات بيشتري خواستيد در تاپيك جديد مطرح كنيد .
    ممنون /.
    ممنون دوست عزیز
    Last edited by kkain-blood; 24-11-2007 at 23:31.

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اينطور كه از عكس بالا مشخصه مثل اينكه دوباره پردازنده هاي سه هسته اي AMD تغيير نام پيدا كردن .
    Phenom 8000 Series

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

شركت AMD به تازگي سري جديدي از پردازنده‌هاي خود را با نام Black Edition به بازار عرضه كرده است.

فناوران- برتري‌ اين پردازنده‌ها نسبت به ساير پردازنده‌هاي AMD، باز بودن ضريب فركانسي‌ آنها است.

همان‌طور كه مي دانيد هر پردازنده داراي يك فركانس كاري است كه از حاصل‌ضرب فركانس گذرگاه FSB در يك ضريب به دست مي‌آيد.‌اين ضريب كه در حقيقت فركانس اصلي پردازنده را مشخص مي كند ضريب فركانسي ناميده مي شود. براي مثال يك پردازنده با فركانس گذرگاه 200 مگاهرتز و ضريب فركانسي 15، داراي فركانس كاري 3000 مگاهرتز (يا سه گيگاهرتز) خواهد بود.

از آن‌جايي كه پردازنده‌هاي مختلف در يك سري، معمولا داراي هسته‌هاي يكساني بوده و از فركانس گذرگاه مشابهي استفاده مي‌كنند، بهره‌گيري از ضرايب فركانسي متفاوت يكي از راه‌هايي است كه مي توان پردازنده‌هايي با فركانس‌هاي كاري مختلف و كارآيي‌ متفاوت توليد كرد. اما سازندگان براي‌اينكه كاربران قادر نباشند فركانس پردازنده را به صورت دستي تغيير دهند ‌اين ضرايب را قفل مي‌كنند.

به همين خاطر كاربران در صورتي كه قصد داشته باشند كارآيي سيستم خود را با افزايش فركانس و اوركلاك افزايش دهند بايد فركانس گذرگاه را افزايش دهند. به دليل‌اينكه تغيير در فركانس گذرگاه بر روي ديگر فركانس‌هاي سيستم نيز تاثير مي گذارد، حتي اگر پردازنده نيز بتواند در فركانس‌هاي بالاتر كار كند، به دليل محدوديت‌هايي كه اجزاء سيستم براي افزايش فركانس دارند، نمي‌توان فركانس را تا حد زيادي افزايش داد.

البته پيش از‌اين پردازنده‌هايي از سوي Intel و AMD عرضه شده‌اند كه ضرايب فركانسي آنها باز باشد. اما‌اين پردازنده‌ها هميشه از نظر كارآيي و قيمت در بالاترين سطح ممكن قرار مي گرفته‌اند. پردازنده‌هاي سري Extreme از Intel و سري FX از AMD پردازنده‌هاي سطح بالايي هستند كه ضريب فركانسي آنها قفل نشده است. اما قيمت‌اين پردازنده‌ها سرسام‌آور است به شكلي كه معمولا در هنگام عرضه داراي قيمت‌هايي در حدود 1000 دلار يا بيش‌تر هستند.

در ‌اين ميان شركت AMD براي اولين بار پس از مدت‌‌ها اقدام به معرفي دو مدل از پردازنده‌هاي ميان قيمت خود كرده است كه به دليل قفل نبودن ضرايب فركانسي، مي‌توان آنها را به سادگي اوركلاك كرد.‌اين پردازنده‌هاي كه با نام Athlon 64 X2 Black Edition عرضه مي‌شوند، در حال حاضر در دو مدل 5000+ و 6400+ در دسترس قرار دارند.

از ميان ‌اين دو مدل، پردازنده Athlon 64 X2 5000+ جديدتر است و بر خلاف مدل 6400+، كه بر پايه فناوري ساخت 90 نانومتري توليد شده بود، با استفاده از فناوري ساخت 65 نانومتر توليد مي‌شود.‌اين مدل داراي قيمت بسيار مناسبي‌بوده و براي كاربراني كه از نظر بودجه محدود هستند، يك انتخاب عالي به شمار مي‌رود.

پردازنده‌هاي Athlon 64 X2 6400+ , 5000+ به‌تر تيب در فركانس‌هاي 2/3 و 6/2 گيگاهرتز عمل كرده و داراي حافظه نهان سطح دو 1 و 2 مگابايتي هستند (512 كيلوبايت و يك مگابايت براي هر هسته). AMD ذكر كرده است كه مي توان ضريب فركانسي هر يك از‌اين پردازنده‌ها را تا ميزان 16X افزايش داد. با توجه به‌اين موضوع كه AMD از نگارش جديدي از هسته‌هاي خود در مدل 5600+ استفاده كرده است مي‌توان بدون نياز به افزايش ولتاژ و در نتيجه افزايش حرارت توليدي پردازنده، فركانس كاري را تا ميزان زيادي افزايش داد. به‌اين صورت نيازي به استفاده از خنك كننده‌هاي قدرتمند و گران قيمت وجود نداشته و مي‌توان با كمترين هزينه يك سيستم با قابليت اوركلاك بالا را تهيه كرد.

در حال حاضر شركت‌هاي بسيار زيادي اقدام به معرفي مادربوردهاي سازگار با ‌اين پردازنده‌ها كرده‌اند. براي مثال شركت GIGABYTE به عنوان يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان مادربوردها اقدام به معرفي محصولاتي كرده است كه توان بسيار بالايي در اوركلاكينگ دارند. استفاده از چنين مادربوردهايي به همراه پردازنده‌هاي AMD Athlon 64 X2 Black Edition مي تواند يك سيستم با قابليت‌هاي اوركلاكينگ بسيار بالا را با قيمتي كاملا رقابتي در اختيار علاقه‌مندان قرار دهد.

----------------------------------------------
    http://itmen.ir/main1.asp?a_id=10727

من الان همین پردازنده رو دارم یعنی 6400+ x2 64 bit خوب چجوری می تونم اور کلاک کنم؟

پروفشنال M.Z.Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من الان همین پردازنده رو دارم یعنی 6400+ x2 64 bit خوب چجوری می تونم اور کلاک کنم؟
    سلام
    اول بايد ببيني اوركلاك نياز داري يا نه بعد اوركلاك كني !!
    بايد از طريق setupمادربورد وارد بشي و تنظيمات مخصوص رو انجام بدي.

آموزش كامل رو مي توني تو اين تاپيك پيدا كني:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پروفشنال nihilnigritude's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    North

پيش فرض

شما باید سوالتو تو بخش اورکلاک مطرح میکردی در هر حال این مقاله میتونه بهت کمک کنه :

کد:

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

در تاپيك اخبار سوال مطرح نكنيد.

4 پست اخير پاك خواهند شد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    شیرازو

پيش فرض

cpu های phenom به بازار آمد.در واقع دو هفته هست که به بازار اومده.
    کد:

پروفشنال iriali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

ببینید
    کد:

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

14 amd770+sb600

با سلام
    ایا کسی مادربرد ga-ma770-ds3 رادر بازار دیده یا تجربه استفاده از انرا داشته
    توضیح اینکه این برد از amd770+sb600شرکتAMDاستفاده میکند

پروفشنال M.Z.Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض سلام

همینطور که دوستمون گفتند بالاخره پردازنده های 4 هسته ای phenomبه بازار اومد این پردازنده ها که به عنوان سری9000نام گذاری شده اند در 4 مدل روانه بازار شده اند:

AMD Phenom X4 9500 Quad-Core Processor 209$

AMD Phenom X4 9600 Quad-Core Processor 245$

AMD Phenom X4 9700 Quad-Core Processor 319$

------ AMD Phenom X4 9900 Quad-Core Processor

benchmark این پردازندها:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •