تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 52

نام تاپيک: هک کردن بایوس کارت گرافیک برای کارائی بهتر

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض هک کردن بایوس کارت گرافیک برای کارائی بهتر

سلام
    می خواستم بدونم کسی اینجا از هک کردن بایوس کارت گرافیک چیزی میدونه
    میگن بایوس یه کارت بالاتر رو روی کارت رده پائین نصب می کنن و با این کار کارائی کارت افزایش پیدا میکنه
    اگه کسی چیزی می دونه آموزش بده
    کارت منم triplex radeon 9550 256mb هستش
    برای این کارت چیزی دارین

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

x-ray همچين چيزی نيست بعضی نرمفزار ها هستند که به BIOS کارت گرافيک وارد ميشن و اونو OVERCLOCK ميکنن که اين کار باعث افزايش کارايی کارت ميشه ولی خيلی خطرناک هست و Cooler مخصوص خودش رو ميخواد راستی اينجا مترجم نداريم!
    در زم اين سؤال رو بايد در تاپيک گرافيک مطرح ميکرديد

اگه نباشه جاش خالی می مونه rax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط HamidFULL
    x-ray همچين چيزی نيست بعضی نرمفزار ها هستند که به BIOS کارت گرافيک وارد ميشن و اونو OVERCLOCK ميکنن که اين کار باعث افزايش کارايی کارت ميشه ولی خيلی خطرناک هست و Cooler مخصوص خودش رو ميخواد راستی اينجا مترجم نداريم!
    در زم اين سؤال رو بايد در تاپيک گرافيک مطرح ميکرديد
    حميد خان..شما چرا....مود كردن بايوس كارت مخصوصا 9550 خيلي عاديه..6600 و 6200 و X800 هم همينطور....

بهترين منبع براي 9550 و ساير ATI هم سايته زيره....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كلا تو اين سايت تك پاور اپ بگردي همه چي هست..بايوسهاي استوك و هك شده..و انواع و اقسام مود و راهنما...

در ضمن دوستان موافق باشن من يه راهنماي 200 خطي در موردش دارم...خطرش هم براي 9550 اصلا قابل توجه نيست....تو اين مقاله اوناع و اقسام مود كردن..(تبديلات سري هاي مختلف انوديا به كواردو و انواع تنظيم تاخيرها و نوع بايوس و ارشيو ها و بايوس هاي هك شده و مئدشده و هزار كوفت زهر مار ديگه..فقط هنوز فرصت نكردم جمع جور كنم..)

ولي يه سري كاراي پايه اي لازمه..اموزش فلش بدون تصوير براي مواقع ضروري...و معرفي برنامه ها كه اونم خودش كلي مطلب شامل ميشه...

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

12

سلام دوستان
    Rax جان اگه بتونی جمع آوری کنی و برای عموم بذاری که خیلی عالی هستش مخصوصا برا من یکی که خیلی بهش احتیاج دارم این کارو بکن اگه تونستی هم به صورت پی دی اف در بیار اگه نه که خودم درش میارم و آپلودش میکنم تا همه بتونند ازش بخوبی استفاده کنند
    ممنون و موفق باشی
    یا حق

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

حمید جان کارتهای گرافیکی MSI را کامل کنید نصب کنید می بینید که در قسمت Display در اونجا یک خواسیتی است به نامه D.O.T برای کارتهای MSI از اونجا تیکه D.O.T را بزنید اورکلاکه شما بطور اتوماتیک زیاد می شود بدون اینکه دمای کارته شما بالا برود به روش استاندارد اگر هم دوست ندارید می وانید در همان قسمت اورکلاک را دستی بالا ببرید من این کارو کردم و خیلی نتیجه داد ساعتها هم داشتم با NFS UNDRE 2 داشتم بازی می کردم روی 5200 یکیمی تیک داشت در رزولوشن بالا با D.O.T حلش کردم و بازی را تموم کردم با اینکه اورکلاکه من بالا بود

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن بعد چی کارش ميکنن!؟ در ضمن هرگز نميشه BIOS يه کارت گرافيک بالاتر رو روی يه کارت گرافيک پايينتر نصب کرد! يعنی ميشه ولی کارت نابود ميشه!
    در ضمن من قبول دارم که اين کار ها هست ولی تو بحث و کار حرفه ايی اصلاً مطرح نيست چون يه GeForce هيچ وقت نميتونه يه Quadro FX باشه و اين مباحث غير علمی هست و توسط افراد بيان ميشه

lord_theone عزيز با D.O.T کار کردم جواب ميشه خيلی کارش خوب هست و چون توسط شرکت سازنده هم ارايه شده زياد خطر نداره ولی کلاً عمر کارت کم ميشه

کاربر حرفه ای
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Lord_theone عزیز اون D.O.T که شما می گی با اون مطلبی که X-Ray مطرح کرد خیلی فرق می کنه. D.O.T مخفف Dynamic Overclocking Technology است که به این معنیه که هرجا که لازم باشه فرکانس هسته و حافظه کارت شما را بالا می بره . در واقع فرقش با Overclock معمولی اینه که در Overclock معمولی همیشه این فرکانس در اون حدی که ما مشخص می کنیم ثابت می مونه ولی در این جا هر وقت لازم باشه فرکانس بالا می ره و در بقیه موارد فرکانس همون مقدار اصلی رو داره. به همین خاطر نسبت به Overclocking دستی کمتر داغ می کنه (نه اینکه اصلا داغ نمی کنه ) و در ضمن به اندازه Overclock دستی استهلاک ایجاد نمی کنه.

اما حرفی که X-Ray زد اصلا ربطی به فرکانس و Overclock نداره . مربوط میشه به Flash کردن Bios کارت گرافیک و نوشتن اطلاعات یه کارت دیگه روی اون. بله این کار رو انجام می دن ولی با این کار عملا چیز خاصی جز نابود کردن هرچه زودتر کارت گرافیکشون نصیبشون نمی شه. همونطور که حمید جان اشاره کرد صرفا یه بحث غیر حرفه ایه و تاثیر زیادی نداره. آخه اگر قرار بود اینجوری باشه که اصلا شرکت ها کارت جدید طراحی نمی کردن. همون کارت قدیمی رو می ذاشتن و همش Bios جدید می نوشتن می ریختن روش. بعدش هم دیگه به جای خرید کارت گرافیک در بازار همه می شستن پشت کامپیوترشون و آخرین Bios مثلا شرکت Nvidia رو Download می کردن و ....

X-Ray جان بله در واقع از این ترفندها می زنن ولی اون قدر اثر نمی ذاره و هیچ وقت نمی تونه کارت شما رو به یه کارت بهتر تبدیل کنه .

تاريخ عضويت
    Jun 2005

12

rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن بعد چی کارش ميکنن!؟ در ضمن هرگز نميشه BIOS يه کارت گرافيک بالاتر رو روی يه کارت گرافيک پايينتر نصب کرد! يعنی ميشه ولی کارت نابود ميشه!
    در ضمن من قبول دارم که اين کار ها هست ولی تو بحث و کار حرفه ايی اصلاً مطرح نيست چون يه GeForce هيچ وقت نميتونه يه Quadro FX باشه و اين مباحث غير علمی هست و توسط افراد بيان ميشه

lord_theone عزيز با D.O.T کار کردم جواب ميشه خيلی کارش خوب هست و چون توسط شرکت سازنده هم ارايه شده زياد خطر نداره ولی کلاً عمر کارت کم ميشه
    حميد خان من ارادت دارم هوار تا....خيلي وقت پيش ها اينجا ميومدم و هميشه پستاي شما و ساقي خان رو دنبال ميكردم...اگه خيلي مطمئن نيستسن كه اين كار انجام پذيره و يا خطر و ريسك بالايي داره ميتونيد سرچ كنيد و ببينيد تا چه حد مرسومه..حداقل از هر 10 يوزر خارجي فرومهاي سخت افزار بين اللملي 3 يوزر يكي از قطعات بصورت مود شده استفاده ميكنند....

البته هك كردن بايوس متفاوت از ريختن بايوس يه كارت بالاتره....

در ضمن هرگز نگوييد هرگز...خيلي اينكار الان مرسومه....مخصوصا براي كارتهاي زير...:
    6200@6600
    6600@6600ْْGT
    X800se@X800XT
    6800non@6800GT

و مهمتر از همه:
    9500pro@9700pro
    9550@9600pro

در مورد كارتهاي كوارد هم من خودم روي MX400 با سافت كواردو امتحان كردم براي تبديل و مشگلي نداشتم ...
    در مورد مدلهاي بالاتر تغيير شديد و دقيق تايمينگ لازمه...

در مورد اسيب ديدن كارت هم هيچ مشگلي نيست..هسته همه اين كارتها يكسان هستند...
    و همنطور كه گفتم مموري رو هم اگه بخوايم خيلي بالا ببريم ولت مود و همچنين تغيير تايمينگ موثره گرچه ميشه بالا هم نبرد...

كلا شروع اين بحث بدون مقدمه خطرناكه چون اول بايد دوستان با برنامه هاي فلش بايوس و تغيير تايمينگ و فركانس و همچنين اگاهي از راهكارهاي فرار از اشتباهات كه ممكنه بايوس رو غير قابل استفاده بكنه و در حالت كلي شناسايي درست بايوس مناسب و فاكتور غيره و ذالك....

اما هك كردن بايوس بيشتر براي ولت مود بكار ميره...زياد مناسب دوستان تازه كار نيست چون خنك كننده كارت معمولا بايد تعويض بشه تا تحمل توان مصرفي بالاتر كارت رو داشته باشه...

بي خطرترين نوع ارتقا بايوس 9550 به 9600 و از اون بي خطر تر 6200 به 6600 كه در واقع دومي تنها 4 لوله بسته كارت رو باز ميكنه و كاري به فركانس هسته و مموري نداره....

بازم اگه دوستان صلاح ميدونند مطرح نميكنم ولي موديفاي كردن بايوس خطرش خيلي كمه....حداقل من و دوستانم بارها اينكارو انجام داديم...

يه تجربه ديگه در مورد فريم وير هاي OOD ها هم هست كه فكر كنم اين يكي هم خيلي كم مورد توجه قرار گرفته باشه...استفاده از فيرم وير يه درايو جديد ولي همخانواده بر روي يك درايو ديگه..اين بحث هم زمينه خاص و اگاهي از ليست كامل سازندگان OEM درايوها داره...

و اخرين مبحث كه در مورد سمپرونها و دورانها مطرحه باز كردن L2 كش كه خيلي ديگه تخصصيه ولي ميشه بجاش براي كساني كه نميتونند مولتيپر و رو تغيير بدن از روش واير مود يا همون پين مود استفاده كرد كه تو لينك زير يه نمونش رو ميبينيد:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهر صورت فكر نميكنم خيلي مباحث خواهان جدي داشته باشه. چون معمولا هر جاي ديگه مطرح ميشد حداقل يه 4-5 نفري اعلام امادگي ميكردن.....مسئله ريسك پذيري نيست بلكه كمي از نوع روال عادي استفاده از سخت افزار خوب مبحث خارجه...

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن
    من اصلا تو صحبتام اسمي از هك كردن نياوردم..اصلاح مال اون دوستمون بود...

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •