تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 52

نام تاپيک: هک کردن بایوس کارت گرافیک برای کارائی بهتر

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

هرکی کارته گرافیکه ام اس ای را داشته باشه به راحتی می تونه بقوله راکس هک کنه که بابا چه کشکی چه هکی الکی اسمشو گذاشتن هک البته ممنونم از راکس که این مطالب را نوشتن من خودم توی بازیها باسمو از 400 به 540 رسوندم و Undergrund2 رو تموم کردم 3d را از 200 به 220 بردم حالی به حولی اصلنم گرافیکم مشکلی براش پیش نیومد اینها همش کاره اورکلاک است نه هک

پروفشنال stam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط HamidFULL
    stam عزيز بله ميشه اش کرد ولی شما اول بگيد مال چه Developer ايی هست يعنی Abit يا Sparkle ... در سي-دي کارت شما نرمفزاری هست که برای OC کردن کارت ازش استفاده ميشه و ميتونيد با اون کارت خودتون رو OC کنيد البته تا هدی که مشکل OverHeat OR Stability پيدا نکنه و بايد از يک خنک کننده يه مناسب استفاده کنيد
    موتور کارت شما R280 هست Core 240Mhz Mem 400MHz که ميتونيد بدون مشکل به Core 250Mhz Mem 450MHz برسيد
    دستت درد نکنه
    ولی اول باید بدونی که منظورتو از اینکه میگی کارتت sparkel or abitنفهمیدم بعدشم این نرم افزاری که میگی توی سی دی نرم افزاریم هست و اگه اسمشو بگی ممنونت میشم و همینطور بگو چه جوری از او نرم افزار استفاده کنم.خیلی ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه rax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

rax عزيز خيلی عالی بود ولی به نظر من اين کار همون کردن OC خودمون هست ببينيد نرمفزار هايی مثل leadtek WinFox 2.0
    که OC ميکنن در واقع BIOS کارت رو تغيير ميدن که حالا ميشه اسم اش رو مد کردن هم گذشت ولی به نظر من هر کاری که باعث افزايش فرکانس هسته و ... بشه OC هست
    حالا ميتونه شامل نوشتن BIOS کارت هم High-End Engin روی کارت هم Engin پايين تر بشه که باعث افزايش سرعت هسته بشه مثل :
    NV35 FX 5900XT Core 390 Mem 700 TO NV35 FX 5900 Ultra Core 450 Mem 850
    فقط مشکل Cooling هست که شما هم اشاره کرديد

عزيز تمام اين مسايلی که گفتيد مثل "بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه" در OC کردن مطرح هست بخاطر همين من اسمش رو OC کردن گزاشتم
    در ضمن اينجا بورد مورد نظر Leadtek A350XT 128MB 256Bit هست
    حرف شما كاملا درسته حميد خان.....

من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه.....

گرچه ليدتك خودش نرم افزار تغيير فركانسها رو از داخل بايوس داره (من خودم مدل يكم قديميتر رو دارم كه طبعا وينفاكس ورژن قديمي تري داره ..) ولي اين كارت اورخورش واقعا خوبه.....

كلا خنك كننده هاي مورد استفاده تو اين كارت تا حدود 90 درصد مطابق با 5900 اولترا كارايي دارن....

ولي بطور كل ريسك ريختن بايوس 5900اولترا روي اين كارت ارزش نداره...چون ميشه راحت با يه كليد كوچيك رجيستري كارت رو در شروع ويندوز اور كرد كه خطرش از اور بودن هميشگي خيلي پايينتره....

اگه دوستان كارتي از سري هاي 6800 معمولي و 6200 و ايكس 800 داشتن بحث خيلي كامل تر ميشد چون قبل از مود كردن و بعد از مود كردن تفاوت قدرت كارت(فقط با باز شدن لوله هاي غير فعال) خيلي قابل ملاحظه ميشد....

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

stam عزيز منظورم اين هست که چه شرکتی بورد کارت شما رو ساخته در مورد اون نرمفزار من اسم اش رو نميدونم چون هر شرکتی برای کارت خودش نرمفزار مخصوص خودش رو ميسازه و اينو بايد خودت پيدا کنی کار کردن هم با اين گونه نرمفزار ها ساده هست يه نگاه کنی ياد ميگيری

rax عزيز در مورد اينکه گفتيد "من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه" من زياد متقعد به اين حرف نيستم چون تکنولوژی ساخت اين ها فرق ميکنه البته بعضی ها ميگن 6200 نسبت به 6600 چهار تا از Pipleline
    اش بسته شده ولی اگر هم همچين چيزی باشه ما با به مشکل Memory controller ميخوريم Memory controller در 6200 با Memory controller در 6600 خيلی فرق ميکنه

در مورد 5900 کاملا با شما موافقم من خودم Gainward GeForce 6800 Ultra AGP8X 256MB GDDR3 1.6ns دارم اگه دوست داری در مورد اين بحث بشه ولی فکر نميکنم هيچ چيزی از اين CARD بسته يا غير فعال باشه و همه چيش کار ميکنه اگه دوست داری هم ميتونيم در GeForce 6800 LE مورد بحث کنيم يعنی NV40 با 8 Pipleline

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

stam عزيز منظورم اين هست که چه شرکتی بورد کارت شما رو ساخته در مورد اون نرمفزار من اسم اش رو نميدونم چون هر شرکتی برای کارت خودش نرمفزار مخصوص خودش رو ميسازه و اينو بايد خودت پيدا کنی کار کردن هم با اين گونه نرمفزار ها ساده هست يه نگاه کنی ياد ميگيری

rax عزيز در مورد اينکه گفتيد "من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه" من زياد متقعد به اين حرف نيستم چون تکنولوژی ساخت اين ها فرق ميکنه البته بعضی ها ميگن 6200 نسبت به 6600 چهار تا از Pipleline
    اش بسته شده ولی اگر هم همچين چيزی باشه ما با به مشکل Memory controller ميخوريم Memory controller در 6200 با Memory controller در 6600 خيلی فرق ميکنه

در مورد 5900 کاملا با شما موافقم من خودم Gainward GeForce 6800 Ultra AGP8X 256MB GDDR3 1.6ns دارم اگه دوست داری در مورد اين بحث بشه ولی فکر نميکنم هيچ چيزی از اين CARD بسته يا غير فعال باشه و همه چيش کار ميکنه اگه دوست داری هم ميتونيم در GeForce 6800 LE مورد بحث کنيم يعنی NV40 با 8 Pipleline

حميد خان البته در مورد نوع كنتلر حافظه من فرقي چنداني نميبينم بين 6200 معمولي و 6600...هر دو Crossbar و هر دو هسته يكسان و اكثر مواقع طراحي برد يكسان دارند...

ميشه يكم توضيح بدين..

در مورد 6800 اولنرا هم كه فكر نكنم بشه يه نوك سوزن از جاش تكونش داد...فقط اور ميشه اونم نه ئخيلي زياد كه خود شما حتما سراغش رفتين...

در مورد 6800 و تغيير بايوس و مود كردنش يه بحث كوچيك ميمونه كه بايد اول حل بشه...اگه بحث NV40 باشه خيلي ظرفيت بالاي داره براي مود شدن گرچه برد سازنده هم مهمه....مثلا 6800 معمولي ليدتك يا همون A400TDH رو ميشه به راحتي مود كرد به 6800GT چون اصلا ناپايداري از خودش نشون نميده....

در مورد 6800non و 6800le سه تا هسته رو باهاشون سروكار داريم....NV40..NV41..NV42...
    از اين 3 هسته فقط NV40 ذاتا 16 لوله داشته كه تقليل پيدا كرده به 8 تا ولي هسته 41 داراي 12 تا بطور ذاتيه و بومي PCIe و طبعا نميشه خيلي اميدوار به مود كرذنش در حالت 6800نون بود چون چيزي واسه باز كردن نداره ولي در حالت
    LE خوب ميشه 4 تا لوله بسته رو باز كرد....و هسته اخري كه NV42 باشه خنكترين هسته تو اين سريه چون 110 نانو ساخته شده و ارزونتر در امده و كلاك بالاتري هم داره و تعداد ترازيستور هاش هم شده 190 ميليون ولي خوب ناپايداريش بيشتر از دو تاي ديگه خودش رو در باز كردن 4 تا لوه در حالت LE نشون ميده....فكر كنم تنها كارت سري 6800 كه 100 در صد بومي PCIe ساخته شده بر پايه همين 42 بايد باشه....

اگه برد خاصي مد نظرتونه من هم لينك از حالتهاي قبل از مود شدن و بعد از مود شدن ميتونم پيدا كنم...

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز Memory controller در 6200 64 بيتی هست ولی در 6600 128 بيتی هست البته در Refrence board

در مورد 6800 Ultra هم موافقم

در مورد 6800non-gt and 6800LE با شما موافق نيستم هر 2 از Engin به کد NV40 استفاده ميکنن و NV41 and NV42 نداريم
    راستی 6800 XT هم داره مياد که کارايی مثل 6800LE و يه کم بهتر داره

شما هر بوردی رو پيدا کردی قبل و بعد از مد شدن اش رو بزار فرق نميکنه

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

rax عزيز Memory controller در 6200 64 بيتی هست ولی در 6600 128 بيتی هست البته در Refrence board

در مورد 6800 Ultra هم موافقم

در مورد 6800non-gt and 6800LE با شما موافق نيستم هر 2 از Engin به کد NV40 استفاده ميکنن و NV41 and NV42 نداريم
    راستی 6800 XT هم داره مياد که کارايی مثل 6800LE و يه کم بهتر داره

شما هر بوردی رو پيدا کردی قبل و بعد از مد شدن اش رو بزار فرق نميکنه
    در مورد برد مرجع من هنوز نديدم ولي تقريبا همه 6200 معمولي و درست و حسابي همون 128 بيت بودن..من فكر كردم شايد مود كراسبار متفاوت باشه....الان اكثر برندهايي كه تو ذهنمه يا تو بازار ديدم همون 128 بيتيشون فروش داره و اصلا 64 بيتي خيلي مطرح نميشه..

در مورد اون دو هسته يه سري لينك دارم ...يه بار انور بحثش خيلي داغ شده بود....اين دوهسته خيلي وقته جايگزين 40 شدن...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر دو هسته استفاده شدن...اگه لازم باشه نقل قول مستقيم از مقايسه چند تا كارت هسته هاي متفاوت هم فكر كنم موجوده...يه سري شركتها براي ساخت 6800جي تي هم از 41 استفاده كردن كه خود انويديا اعتراض كرد چون اين هسته طراحيش منحصرا براي 6800 معمولي و LE بوده....

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز اين لينک های شما رو نگاه کردم در واقع NV42 که اصلاً برای NVIDIA GeForce Go 6800 Ultra 256MB استفاده شده
    که mobile هست و کارت گرافيک برای PC نيست

در مورد NV41 بايد بگم 6800non-gt در Refrence board First release اش از NV40 استفاده ميکرده ولی اينجری که beyond 3D ميگه الان از NV 41 استفاده ميکنه در مورد 6800LE هم با شما موافقم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

دوستان بحث رو بزارين براي بعد من فكر نميكنم اين كار كار درستي باشه چون يك گرافيك بر مقدار تواناي كه داره بايد برنامه ريزي شده باشه نبايد به اون دست زد چون ممكنه يكسري چيزاشو داغون كنيم با اينكه خود مون متوجه اين كار نباشيم اين بحث احتياج به يك توضيح كامل و مفصل داره همين

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

silent عزيز اينجا اکثر بچه ها حرفه ايی هستند و مدت هاست دارن کار ميکنن و آشنا هستن اگه ميبينيد بحث طولانی نميشه به علت کمبود وقت هست وگرنه ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •