تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 52

نام تاپيک: هک کردن بایوس کارت گرافیک برای کارائی بهتر

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    تو آسمونا !

پيش فرض

آقا منظور از هک بایوس کارت گرافیک چیه؟
    اگه هک بشه چی میشه مثلا؟

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز خواهش ميکنم شما به من لطف دارين من مطالب شما رو خوندم من از شما خواهش ميکنم اين بحث رو ادامه بديد و با اوردن يک مثال يا مقاله ادامه بديد تا دوستان هم اظهار نظر کنن و ببينيم مطلب چی هست و به کجا ميرسه برای شخص من که خيلی جالب هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه rax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط HamidFULL
    rax عزيز خواهش ميکنم شما به من لطف دارين من مطالب شما رو خوندم من از شما خواهش ميکنم اين بحث رو ادامه بديد و با اوردن يک مثال يا مقاله ادامه بديد تا دوستان هم اظهار نظر کنن و ببينيم مطلب چی هست و به کجا ميرسه برای شخص من که خيلی جالب هست
    ممنون حميد خان.....مطالبي هم الان نقل خواهم كرد جاي ديگه گفتم و دوباره همون لينكا و عكسا رو ميزارم چون اينجا امكان اتچ كردن پيدا نكردم..

اولين نكته.....قبلا هم اشاره كردم...دو تا مبحث جدا داريم....
    1. هك كردن و يا ريمارك كردن بايوس....:

اين كارو معمولا دلالان واسه ريمارك كردن كارتها انجام ميدن..خيلي ساده انجام ميشه...برنامه هاي متعددي هم واسه اينكار هست...
    اينكارو با اينكه تاييد نميكنم ولي با خيلي از برنامه هاي تغيير پارامترهاي بايوس قابل انجامه و بيشتر كارتها هم قابليت تغيير اين پارامتر ها رو ساپورت ميكنن..

برنامه هاي مورد احتياج هم خوب ذكر ميكنم ولي اميدوارم چون استفاده اصليشون جاي ديگشت سر جاي خودش استفاده بشن:(اول يكي دو تا برنامه معرفي ميكنم براي شذوع و همه مطالب رو ذكر نميكنم..)

NVIDIA:

خوب ن برنامه هم خيلي جالبه ولي فقط مخصوص كارتهاي زير .Geforce4....
    گرچه براي سري اف ايكس هم امتحان شده و كار ميكنه....
    X-biod editor .....

تغيير نوشته ها و نام و سازنده و ميزان حافظه وغيره و ذالك...بهترين استفادش اوركلاك مستقيم از داخل بايوسه كه نميدونيد چه حالي ميده

واسه دانلودش هم : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم اسكرين شاتش:

ATI:

اولين برنامه براي دوستاني كه كارت هاي ATI دارند (بيشتر سري 9 ) گرچه براي باقي كارتها هم قابل استفاده است..

اسمش هست:
    RaBiT-1.5

اينم يه اسكرين شات:

براي دانلودش هم Guru3d بريد و حاشو ببريد..

ميتونيد بايوس كارت رو دستكاري كنيد و همچنين مهمترين كارش تنظيم و تغيير تايمينگ هاي جديد براي رم كارت گرافيكه...البته بايد از بايوس كارتتون بك اپ بگيريد بعد با اون كار كنيد...تنظيم كلاك بصورت اتوماتيك از داخل بايوس هم طبق معمول در برنامه موجوده...

.......................................

خوب اين براي شروع فكر كنم مناسبه..توضيحات نحوه فلش كردن بايوس و يا تغيير مستقيم(كراس فلش) رو هم نميدم كه دوستان سو استفاده نكنند..(قصد من از مقدمه چيني براي قسمت بعديه)

2. استفاده از بايوس مود شده يا معمولي براي كارت در هر دو حالت ارتقا به مدل بالاتر و يا مود كردن بايوس فعلي....

خوب اين قسمت همون جاييه كه بحث بايد روش بچرخه....

اول بايد بدونين همه كارتها رو ميشه با مود كردن بايوس فعليشون(اگر قفل سنگيني روش نداشته باشه) كمي قويتر كرد....

ولي همه كارتها قابليت استفاده از بايوس كارت بالاتر رو ندارن..همون چند تايي كه در صفحه قبل گفتم....

براي اينكه بفهميد كدوم كارتها هسته يكساني دارن لينك زير مناسبه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينا هم استانداردها و تعداد لوله هاي واقعي هر هسته رو ميشه تشخيص داد....مثلا به راحتي ميشه فهميد استفاده از بايوس 6600 براي 6200 در فركانس هسته و مموري تاثيري نداره و فقط 4 تا لوله بسته كارت باز ميشه.....

خوب براي مرحله اول همون دو برنامه بالا كافيه(همونهايي كه در بخش اول معرفي كردم و يه برنامه ديگه به اسم:nVidia_BIOS_Modifier كه براي كارتهاي سري 6و 7 استفاده ميشه.و معرفي رو يادمه عليرضا خان زحمتشو كشيد در اين پست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معذرت كه لينك مستقيم ميدم به فروم ديگه...)

توجه هم بكنيد هنوز 10 تا برنامه شبيه همين برنامه هاي بالا هست كه معرفي نكردم و بسته به سوال دوستان اونا رو هم توضيح ميدم...بنظرم بهتره دوستان يكم خودشون هم كنجكاو بشن و همين باعث بالا رفتن تجربه همگاني و استفاده از تجربيات همديگه ميشه....در ضمن اصول اوليه اوركلاك كردن يه كارت گرافيك رو هم اگه دوست داشتين
    بگيد لينك بدم و يا خودم شرح بدم.گرچه اساتيد ديگري هم حضور دارن كه حتما ميتونن كمك كنن..

خوب و اما قسمت نهايي كار كه همون ارتقا به مدل بالاتر با تغيير تايمينگ و فركانسهاي مموري و هسته كه مشگلترين قسمت اينجور كاراست : نوشته هاي زير رو بخونينيه راهنماي گام به گام براي تبديل 9550 به 9600پرو...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط حس ترجمه ندارم ولي هر چي اينجا گفته شده و نفهميديد من توضيح ميدم....

خوب قسمت نهايي كار كه بالا گفتم الان لازمش نداريم چون سو استفاده ازش زياده راهنماي فلش كردن صحيح كارته كه اونم دوستان اگه بحثو دنبال كنن توضيح ميدم در موردش چون خيلي حساستر از بقيه كارهاست...

فقط فعلا بدونين براي سري كارتهاي انويديا فقط راه تحت كامندهاي داس براي فلش كردن موجوده براي ATI ها هر دو راه كامند و برنامه ويژوال تحت ويندوز موجوده.....

دوستان گرامي هر كدوم دوست دارن تجربه اي تو اين زمينه داشته باشن مشخصات كامل كارتشون رو بگن تا نم بحث كلي رو شروع كنم...

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

راکس جان هر کی نشناسه من شما رو خوب میشناسم.حمید جان و بقیه دوستان باید بدونند این راکس عزیز استاد مباحث مربوط به کارت گرافیک .ایشون میخواستند سطح اطلاعات شما رو امتحان کنند بنده و ایشون و بعضی دیگر از بچه ها در یکی از سایتهای ایرانی فعالیت میکنیم همدیگر رو میشناسیم.راکس عزیز مطمئنم من نمیشناسه.ولی ایشون و بقیه دوستان از کاربرای فوقاالعاده حرفه ای و فعالند.خوشحالم که حالا میخواد تو پیسیورم فعالیت داشته باشه(البته گفته باشم یک درصد احتمال داره اشتباه گرفته باشم ایشون رو)خود راکس عزیز لطف کنه بیاد بگه درست میگم یا نه....

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز من مطالب شما رو خوندم و در اين مورد حرف برای گفتن زياد هست البته اگه کار های انجمن اجازه بده و فرصت بشه برای ادامه خواهش ميکنم شما FX 5900XT رو مورد برسی قرار بديد

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Gilopa
    راکس جان هر کی نشناسه من شما رو خوب میشناسم.حمید جان و بقیه دوستان باید بدونند این راکس عزیز استاد مباحث مربوط به کارت گرافیک .ایشون میخواستند سطح اطلاعات شما رو امتحان کنند بنده و ایشون و بعضی دیگر از بچه ها در یکی از سایتهای ایرانی فعالیت میکنیم همدیگر رو میشناسیم.راکس عزیز مطمئنم من نمیشناسه.ولی ایشون و بقیه دوستان از کاربرای فوقاالعاده حرفه ای و فعالند.خوشحالم که حالا میخواد تو پیسیورم فعالیت داشته باشه(البته گفته باشم یک درصد احتمال داره اشتباه گرفته باشم ایشون رو)خود راکس عزیز لطف کنه بیاد بگه درست میگم یا نه....
    والا گيلوپا جان شما لطف داري(گرچه من تقريبا بيشتر مقاله هاي شما رو از 1 سال پيش اينجا خوندم....و البته گهگاهي هم با يه ادي دي ديگه چند تايي پست زدم..ولي الان راست گفتيد كه نميدونم اي دي شما انور چيه)....من اونور هم در مقابل استايد ديگه بچه اي بيش نيستم...مخصوصا راديكال جان و محمد رضاي عزيز و جكي و عليرضا خان(تو قسمت اور هم كه همه دوستان سرور ما هستند..ارا خان..سياوش جان..اقا مهران..اوس سعيد و باقي دوستان)...اينجا هم شما و ساقي خان و حميد خان سرور ماييد..

در ضمن اشاره كردم قبلا هم اينجا بودم..ولي نه با اين اي دي...

بطور كل دوست داشتم اينجا بيشتر مبحث موديفاي كردن فيرم وير رو مطرح كنم كه خيلي ساده تر و در كل براي يوزر معمولي قابل هضم تره.... انشالله مفصل به اونم ميپردازم كه بيشتر هم روش كار كردم...

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط HamidFULL
    rax عزيز من مطالب شما رو خوندم و در اين مورد حرف برای گفتن زياد هست البته اگه کار های انجمن اجازه بده و فرصت بشه برای ادامه خواهش ميکنم شما FX 5900XT رو مورد برسی قرار بديد
    چشم حميد خان....

5900XT نسبتا كارت مناسبيه براي موديفاي كردن بايوس...هسته كارت همون هسته 5900 اولترا و فقط كمي سرعت هسته و مموري كاهش داره....

دو راه داريم با اين كارت...بغير از اور كردن معمولي كه البته مرسوم تر ه در مورد اين كارت ميشه بايوس كارت رو دستي
    دست برد فركانس مموري رو از 350 رسوند به 400 و هسته رو از 400 به 435..اين حد ايده ال و بدون خطره...
    البته يادمه دوست عزيزم عليرضا خان حقدوست براي بالا بردن فركانس رم مشگل داشت چون گرماي دي دي ار 1 فوق العاده تاثير داشت روي اوركردن..

راه دوم ريختن بايوس معمولي يا بهتر از اون موديفاي شده 5900 اولترا...بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه كه در مورد اين كارت هم راه سخت افزاري هست(كه گارانتي رو باطل ميكنه) و هم راه نرم افزاري....

اگه برند سازنده برد كارت هم ذكر بشه در مورد چيپ دي رم و حداكثر ميزان تحمل ولتاژ چيپ هاي دي رم و كلا فركانس پايدار كاركرد رو ميشه تا حدودي تعيين كرد....
    پس مدل دقيق كارت هم ذكر بشه خيلي خوبه...
    سعي ميكنم فردا يع لينك از مقاله مربوط به تبديل 5900XT به اولترا پيدا كنم...البته اگر بدون ولت مود باشه...

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

rax عزيز خيلی عالی بود ولی به نظر من اين کار همون کردن OC خودمون هست ببينيد نرمفزار هايی مثل leadtek WinFox 2.0
    که OC ميکنن در واقع BIOS کارت رو تغيير ميدن که حالا ميشه اسم اش رو مد کردن هم گذشت ولی به نظر من هر کاری که باعث افزايش فرکانس هسته و ... بشه OC هست
    حالا ميتونه شامل نوشتن BIOS کارت هم High-End Engin روی کارت هم Engin پايين تر بشه که باعث افزايش سرعت هسته بشه مثل :
    NV35 FX 5900XT Core 390 Mem 700 TO NV35 FX 5900 Ultra Core 450 Mem 850
    فقط مشکل Cooling هست که شما هم اشاره کرديد

عزيز تمام اين مسايلی که گفتيد مثل "بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه" در OC کردن مطرح هست بخاطر همين من اسمش رو OC کردن گزاشتم
    در ضمن اينجا بورد مورد نظر Leadtek A350XT 128MB 256Bit هست

پروفشنال stam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این ای تی ای9250رو هم میشه کاریش کرد
    اگه میشه چه جوری؟

تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

stam عزيز بله ميشه اش کرد ولی شما اول بگيد مال چه Developer ايی هست يعنی Abit يا Sparkle ... در سي-دي کارت شما نرمفزاری هست که برای OC کردن کارت ازش استفاده ميشه و ميتونيد با اون کارت خودتون رو OC کنيد البته تا هدی که مشکل OverHeat OR Stability پيدا نکنه و بايد از يک خنک کننده يه مناسب استفاده کنيد
    موتور کارت شما R280 هست Core 240Mhz Mem 400MHz که ميتونيد بدون مشکل به Core 250Mhz Mem 450MHz برسيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •