تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 491 از 800 اولاول ... 391441481487488489490491492493494495501541591 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,901 به 4,910 از 7992

نام تاپيک: بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان ببخشید من یه مشکلی دارم بعضی وقتا توی ویندوز که دارم کار میکنم یهو یه صفحه آبی رنگ بالا میاد و بلافاصله سیستم Reset میشه سیستم رو اسکن کردم ویروسی نداشت مشکل از چی میتونه باشه ؟

2. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز .:HAMED:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    حامد

پيش فرض

دوستان ببخشید من یه مشکلی دارم بعضی وقتا توی ویندوز که دارم کار میکنم یهو یه صفحه آبی رنگ بالا میاد و بلافاصله سیستم Reset میشه سیستم رو اسکن کردم ویروسی نداشت مشکل از چی میتونه باشه ؟
    ئههههههههه از كجا ميدونستي منم ميخوام همين سوالو مطرح كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بيا ببوسمت خيلي آقايي

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    من وقتی سیستم ریست یا استند بای می کنم سیستم بعد از چند دقیقه (حدود 4 دقیقه) بعد ریست میشه در حالیکه قبلا بلافاصله این عمل رو انجام میداد، با آنتی ویروس آپدیت شده هم اسکن کردم همچنین یکبار مجددا با سی دی ویندوز اونو repair کردم ولی مشکل هنوز ادامه داره، کسی میدونه مشکل چیه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    face to face:pc

پيش فرض

من دو تا پی سی رو برای تست از یه کابل 8 تایی lan که قبلا برای مودم پی سی خریده بودم شیر کردم
    ولی یه مشکلی دارم که الانم که از شیر کردن در اوردم و اون ای پی هایی که به Local Area Connection داده بودم برداشتم وقتی یکی از Local Area Connection ها چه lan و چه usb باز باشه روی بیشتر فایل هایی که راست کلیک میکنم 10 ثانیه طول میشکه که برام بیاد (مثل شیر بودن ) خوب از کجا مشکلم رو حل کنم

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

ئههههههههه از كجا ميدونستي منم ميخوام همين سوالو مطرح كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بيا ببوسمت خيلي آقايي
    علت نمایش صفحه آبی مرگ

۱۰ علت نمایش صفحه آبی مرگ
    خطای دامپینگ dumping error

برگرفته از هفته نامه عصر ارتباط شماره 329

یونس سنائی
    در حال کار با کامپیوتر هستید که یک دفعه صفحه‌ای آبی پر از نوشته جلوی شما ظاهر می‌شود که تنها جمله قابل تشخیص آن این است: برای ادامه كار كلید Enter را فشار دهید یا از كلیدهای Ctrl + Alt + Del برای ریست کردن كامپیوتر خود استفاده كنید! در ادامه همه آنچه که قبل از دیدن این پیغام انجام داده‌اید از بین خواهد رفت. همه کسانیکه با ویندوز کار می‌کنند حتما این به اصطلاح صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death) را مشاهده کرده‌اند. شاید بهترین پاسخ این باشد که تا به حال راه‌حلی برای ندیدن این صفحه پیشنهاد نشده است اما اگر بدانیم که چه عواملی باعث به تعویق افتادن این صفحه می‌شود مفید است.

اختلال سخت‌افزاری

علت اول و مهمترین عاملی که باعث قفل و مرگ ویندوز می‌شود تصادم سخت‌افزاری است. هر قطعه سخت‌افزاری برای ارتباط با سخت‌افزارهای دیگر، از كانال درخواست وقفه (IRQ) استفاده میكند و برای هر قطعه باید یک IRQ تخصیص داده شود. به طور مثال چاپگر معمولا از IRQ شماره 7 استفاده می‌كند، صفحه كلید از 1 و فلاپی درایو از 6. هر قطعه سخت افزاری ترجیح می‌دهد که IRQ اختصاصی خود را داشته باشد. اگر روی سیستمی ‌سخت‌افزارهای زیادی نصب شود یا سخت‌افزاری به روش صحیح پیکربندی نشود، ممكن است دو سخت‌افزار بخواهند از یک IRQ استفاده كنند. اینجاست كه مشكل پیش می‌آید. برای اینکه دریابید سیستم شما هم تصادم سخت‌افزاری دارد یا خیر این مسیر را جلو بروید :

start>control panel > system >hardware>device manager

معمولاً سخت‌افزارهایی كه مشكل دارند، با علامت تعجب زرد رنگ مشخص می‌شوند. این مشکل می‌تواند به دلیل عدم هماهنگی با سایر قطعات، عدم شناسایی راه‌انداز و همچنین مشکلات بخش
    IRQ باشد که در این صورت می‌توانید با رفتن به قسمت Properties سخت‌افزار مربوطه، یک IRQ جدید به آن اختصاص داده و مشکل را برطرف کنید.

رم خراب

RAMها هم می‌توانند باعث ایجاد این مشکل شوند كه معمولا با ExceptionFatal Error مشخص می‌شود. نكته مهم این است كه Fatal Error فقط در مواقعی که مشکل جدی سخت‌افزاری وجود دارد مشاهده می‌شود. در مورد رم، فاتال ارور ممكن است در اثر عدم همخوانی ماجول‌های نصب شده یا چیپست‌ها به وجود آید. به عنوان مثال وقتی از دو رم كه یكی با زمان تاخیر 70 نانوثانیه و دیگری 60 نانوثانیه است، در کنار هم روی یک سیستم استفاده كنیم، سیستم مجبور به کار کردن با سرعت پائین شده و باعث مرگ ویندوز می‌شود . پیغام ParityError هم به رم مربوط است. رم‌های جدید به دو دسته تقسیم می‌شوند: ECC غیر ECC. که بهتر است این دو نوع در یک سیستم استفاده نشود.

تنظیمات BIOS

هر مادربورد دارای چندین تراشه است كه توسط كارخانه تنظیم و برای كار روی مادربورد قرار داده می‌شوند. نام یكی از این چیپ‌ها BIOS است كه می‌توانیم با فشار دادن كلید Del یا F2 هنگام روشن كردن كامپیوتر، وارد تنظیمات آن شویم. مرحله دقیق و حساس کار وقتی شروع می‌شود که وارد BIOS می‌شویم.

اگر مبتدی هستید پیشنهاد می‌کنیم تمامی ‌تنظیمات را روی کاغذ یادداشت کنید. در این حالت اگر تغییری را در تنظیمات انجام دهید می‌توانید مجددا به تنظیم قبلی باز گردید. یکی از مشکلات معمول BIOS، CAS Legacy است که این مشکل هم به RAM مربوط می‌شود. برای رم‌های EDO قدیمی ‌مقدار CAS معادل با 3 و برای SDRAM های جدیدتر معادل 2 است. تنظیم نادرست باعث می‌شود که باز هم آن پنجره‌ای که دوستش نداریم جلوی روی ما ظاهر شود. همیشه به خاطر داشته باشید که ویندوز بهتر از BIOS می‌تواند IRQها را بین سخت‌افزارها تقسیم کند. پس بهتر است در تنظیمات BIOS برای تخصیص (IRQ) گزینه Auto را انتخاب کنیم.

هارد‌دیسک‌ ها

بعد از چند هفته کار با کامپیوتر اطلاعات روی هارددیسک پراکنده می‌شوند یعنی ممکن است تکه‌های یک فایل را در قسمت‌های مختلف هارد پیدا کرد. در اینجاست که Defrag کردن مرتب هارد می‌تواند تاثیر مثبتی روی سیستم داشته باشد. البته با تکنولوژی‌های جدید و هاردهای مدل بالا به نظر می‌رسد این کار خیلی هم موثر نباشد. خیلی از مشکلات کامپیوتر مربوط به خرابی هارد دیسک است. مثلت زمانیکه ویندوز دیر بالا می‌آید سیستم هنگ می‌کند. برنامه‌ها درست اجرا نمی‌شوند و ...

خرابی هارددیسک حتی روی کارهای اینترنت هم تاثیر می‌گذارد و می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در دریافت دیتا شود که خیلی از افراد آن را به مودم و خط تلفن ارتباط می‌دهند. اگر ظرفیت هارددیسک پر باشد، سرعتش کم شده و قفل می‌کند پس لازم است هر از چند گاهی خانه تکانی کنید و فایل‌های اضافی را روی CD یا DVD را رایت کرده و از هارد پاک کنیم. سطل آشغال سیستم را هم مرتب کنید تا آشغال‌های داخل آن بو نگیرند!!

مشكلات OE Exception و VXD

منشا این مشکلات معمولا زیر سر کارت گرافیکی است. با نصب درایور مناسب و تنظیم صحیح وضوح و عمق رنگ می‌توان این مشکلات را هم برطرف کرد. به طور کلی OEException دلایل بسیاری می‌تواند داشته باشد که از رابط DMAا شانزده بیتی تا اشکالات رجیستری و نا‌هماهنگی در بخش شبکه را شامل می‌شود. اما در نهایت تمام این دلایل به دلیل ارسال دستورالعمل اشتباه یا دسترسی به یک داده اشتباه ایجاد می‌شود. در این شرایط بر اساس کد خطای اعلام شده باید مشکل را پیگیری کرد. ممکن است هنگام شروع به کار ویندوز یا شات‌دان با این پیام روبه‌رو شوید:

A fatal exception XY has occurred at xxxx:xxxxxxxx

که این نشان دهنده همین fatal exception error است.

ویروس‌ها

ویروس‌ها هم با ایجاد اختلال در رابط سخت‌افزار و نرم‌افزار عامل بزرگی در این مورد به حساب می‌آیند. مثلا ویروس BSOD که روی ویندوز ویستا تاثیر می‌گذارد با Fixer آنتی‌ویروس NOD32 قابل حل است در کل نصب یک آنتی‌ویروس خوب و به روز شده روی سیستم ضروری است.

چاپگر

وقتی فایلی را به چاپگر می‌فرستیم در واقع یک فایل بزرگ‌تر درست می‌کنیم که به آن پست اسکریپت می‌گویند. هر چاپگر مقدار کمی ‌رم دارد که به آن بافر می‌گویند. این بافر به راحتی پر می‌شود، پرشدن بافر از یک طرف انتظار برای فرستادن داده از طرف کامپیوتر و مشغول بودن پردازنده هم از طرف دیگر دست به دست هم می‌دهند تا سرعت کار کم شود. اگر دیدید که چاپگر به جای متن مورد نظر شما غزلیات بیل گیتس را چاپ می‌کند، عملیات چاپ را Cancel و آن را خاموش کنید. سپس آن را مجددا روشن کنید، با این کار بافر سیستم را خالی کرده‌اید.

نرم‌افزارها

این روزها آشفته بازار نرم افزار مثل مد لباس و کفش شده است. خیلی از افراد فقط انواع مختلف نرم‌افزارها را خریداری می‌کنند. بعضی‌ها هم آخرین ورژن‌های ETABS، Matlab، CoolEdit، Photoshop، را روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اند بدون اینکه واقعا به آنها نیاز داشته باشند.

لازم است بدانیم که سیستم‌عامل شما برای کارهای معمولی و روزمره کامل است به عبارت بهتر خیلی کامل تر از چیزی است که تصور می‌کنید. بنابراین پس از نصب ویندوز کمی ‌فکر کنیم و فقط برنامه‌هایی را نصب کنیم که به آنها احتیاج داریم.

گرمای بیش از حد

گرم شدن بیش از حد قطعات کامپیوتر علاوه بر آسیب‌رسانی به سخت‌افزارها، عمر آنها را نیز کوتاه می‌کند و حتی تاثیر منفی روی نرم‌افزارهای در حال اجرا خصوصا Kernel می‌گذارد. برای حل این مشکل سعی کنیم همیشه فضای داخل کیس را خنک نگه داریم.

مشکلات منبع تغذیه

این مشکلات شوخی بردار نیست چراکه گاهی دردسرهایی درست می‌کند که مجبور می‌شوید کل سیستم را عوض کنید. خلاصه کلام اینکه اگر کامپیوترتان را دوست دارید همین امروز یک محافظ برای آن تهیه کنید. منبع‌ تغذیه به دلیل ارتباط مداوم با نوسانات برق، گرمای تولیدی و موارد دیگر یکی از قطعات پر استهلاک دستگاه است و بنابراین اغلب مشکلاتی که پس از یکی دو سال بروز می‌کنند به دلیل ایرادات این بخش هستند. ضمن اینکه گاهی این ایرادات به‌طور ناگهانی بروز می‌کنند. _

7. 6 کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز joe_satriani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهــــد

پيش فرض

سلام
    من وقتی سیستم ریست یا استند بای می کنم سیستم بعد از چند دقیقه (حدود 4 دقیقه) بعد ریست میشه در حالیکه قبلا بلافاصله این عمل رو انجام میداد، با آنتی ویروس آپدیت شده هم اسکن کردم همچنین یکبار مجددا با سی دی ویندوز اونو repair کردم ولی مشکل هنوز ادامه داره، کسی میدونه مشکل چیه؟
    دوست عزيز شما در اين بخش سوالتون رو مطرح كنيد:‌

اورژانس سيستم هاي آلوده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من دو تا پی سی رو برای تست از یه کابل 8 تایی lan که قبلا برای مودم پی سی خریده بودم شیر کردم
    ولی یه مشکلی دارم که الانم که از شیر کردن در اوردم و اون ای پی هایی که به Local Area Connection داده بودم برداشتم وقتی یکی از Local Area Connection ها چه lan و چه usb باز باشه روی بیشتر فایل هایی که راست کلیک میکنم 10 ثانیه طول میشکه که برام بیاد (مثل شیر بودن ) خوب از کجا مشکلم رو حل کنم
    دوست عزيز شما نيز در اين بخش سوالتون رو مطرح كنيد:‌

شبكه:

کد:

9. 4 کاربر از joe_satriani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام

من هر موقع کنکت میشدم ایکون کوچیی که تو تسک بار بود میومد ولی الان نیست

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

سلام

من هر موقع کانکت میشدم ایکون کوچیی که تو تسک بار بود میومد ولی الان نیست

آخر فروم باز joe_satriani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهــــد

پيش فرض

سلام

من هر موقع کنکت میشدم ایکون کوچیی که تو تسک بار بود میومد ولی الان نیست

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

سلام

من هر موقع کانکت میشدم ایکون کوچیی که تو تسک بار بود میومد ولی الان نیست
    براي اينكار روي كانكشنتون كليك راست كنين، سپس در تب general گزينه ي show icon in notification area when connected رو تيك بزنين.

12. 2 کاربر از joe_satriani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه a.l.d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض مهم

من يه مدت قبل براي فارسي كردن ويندوزپيغام دادم بافارسي سازمشكلم حل شد امايه راحلي هم هست كه خودم امتحان نكردم گفتم شايد كمك كنه :

کد:

"ماجراي ثواب وكباب نشه من خودم امتحان نكردم
    "

درضمن من يه سوالي كردم تقريبادرست وحسابي جواب ندانند

مداركشم موجوده
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    ايناروگذاشتم تااهمييت موضوع رادريابيد راه حل هاراهم امتحان كردم مي خواهم يه راهي اگرباشه كه با اون بشه قسمت ريموت وشبكه ي ويندوز راعوض كرد

پيشنهادبه مديران بخش:من خودم الان ديدم چقدرپست تكراري دادم مي گم با توجه به اهميت موضوع پست هاي تكراري راحذف تااين بخش راكم حجم تركنيم چون بااين روند..... معلوم نيست چقدراين تاپيك صفحه داشته باشه

چرالينك نميشه گذاشت به قسمت بالاي متن آبي رنگ شده توجه كنيد
    ببخشيدديگه
    ممنون
    Last edited by a.l.d; 06-03-2010 at 02:39.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba_sa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    arak

پيش فرض

سلام
    من به تازگی یه مودم adsl خریدم امروزم رفتم یه شرکت و یه ماهه ثبت نام کردم ولی گفتن برای نصب و راه اندازی 15000 تومن میگیرن کسی میتونه کمک کنه که من این مبلغ رو هزینه نکنم؟؟!
    شماره ای رو که میده باید کجا وارد کنم و در کل چه تنظیماتی رو باید انجام بدم؟؟
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •