تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: کمک فوری خواهش می کنم هر چه سریعتر من رو کمک کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض کمک فوری خواهش می کنم هر چه سریعتر من رو کمک کنید

من می خواستم رمز setup کامپیوتر را حذف کنم باطری کامپیوتر رو در اوردم بعد از چند دقیقه که جا زدم هر کاری که کردم کامپیوتر بالا نمی یاد .بهتر اصلا بگم روشن نمی شه چون تا قسمت تنظیمات setup هم نمی یاد .چه کار کنم؟

داره خودمونی میشه marco250's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

فکر کنم که جامپر Clear Cmos رو به حالت نرمال بر نگردوندی.

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

من می خواستم رمز setup کامپیوتر را حذف کنم باطری کامپیوتر رو در اوردم بعد از چند دقیقه که جا زدم هر کاری که کردم کامپیوتر بالا نمی یاد .بهتر اصلا بگم روشن نمی شه چون تا قسمت تنظیمات setup هم نمی یاد .چه کار کنم؟

ابتدا به سراغ راه هاي سخت افزاري ميرم:

1- برداشتن باتري مادربورد:
    در اين روش شما ميباست باتري نگهدارنده اطلاعات بايوس رو بردارين و مدتي صبر كنين سپس باتري را در جاي خودش قرار بدين.كه البته اين مدتي كه بايد صبر كنيد براي مادربورد هاي مختلف متفاوته ولي اكثرا خدود 10 الي 15 دقيقه هستن. يه راه ديگه هم هست من روي مادربوردهاي گيگا تست كردم جواب داده :در اين روش ديگه صبر نكنين وقتي كه باتري رو برداشتين يه بار دستگاه رو روشن كنين وقتي سيستم عاملتون بالا اومد ShutDown كنين،بعد اقدام به نصب مجدد باتري بكنيد.(البته در اين روش همه چيزي كه مربوط به زمان باشه به هم ميريزه،مثلا اگه برنامه رجيستر نشده ايي داشته باشين ممكنه ارور بده).

2- استفاده از جامپر ها:
    در اين روش شما ابتدا يك جامپر رو جدا ميكنين سپس دوباره اين جامپر رو سر جاي اولش قرار ميدين توجه بفرماييد كه در طول كار دستگاهتون بايد خاموش باشه.البته بعضا در بعضي از مادربوردها ديده ميشه كه با برداشتن اين جامپر دستگاه خود به خود روشن ميشه در اين حالت شما خودتون بايد اقدام به خاموش كردن سيستمتون بكنين.
    اما مكان اين جامپر كجاست؟
    جا هاي مختلفي ميتونه باشه چون توي مادربوردهاي مختلف متفاوته ممكنه:در امتداد لبه مادربورد باشه يا نزديك باتري مادر بورد(CMOS ) باشه يا نزديك پردازنده باشه ، بعضي از توليد كنندگان مادربورد هم ممكنه بروي اين جامپر برچسب هايي با اين عناوين:
    dipswitch CLEAR - CLEAR CMOS - CLR - CLRPWD - PASSWD - PASSWORD - PWD
    نصب كنن.اما بهترين راه اينه كه شما به دفترچه مادربوردتون يه سر بزنين و محل دقيقشو بيابين اگر هم بلد نيستين يا اين كه به دفتر چه مادربوردتون دسترسي ندارين به يك شركت كامپيوتري مراجعه كنين و يا دستگاهتون رو پيش يه آدم متخصص ببرين.
    3- اتصال كوتاه بين پين هاي بايوس(اين روش به دليل خطرناك بودن براتون پيشنهاد نميكنم):
    از اين روش ميشه زماني استفاده كرد كه شما دقيقا بدونين كدام يك از سيمهاي خارج شده از بايوس وظيفه تخليه اطلاعات رو داره ، براي اين روش هم بايد كامپيوترتون بايد خاموش باشه.

4- عوض كردن چيپ بايوس :

اگه اين راه ها براتون عملي نشد مجبوريد كه يك بايوس جديد بخريد و اون بايوس رمز دار رو با بايوس جديد عوض كنيد،كه البته اين كار شما نيست شما مجبوريد كه مادربوردتون رو بفرستيد نمايندگي تا اونها براتون اين كار رو انجام بدن.

راه هاي نرم افزاري:
    البته اين روش هاي نرم افزاري زماني به درد ميخوردن كه شما رمز بايوستون رو ميدونين ولي ميخواين كه رمز بايوستون رو پاك كنين يا به هر دليل ديگه ايي

1- استفاده از نرم افزارهاي مربوط به اين كار

2- اگه برنامه ايي به دست نياورديد يا اين كه به آن دسترسي ندارين،از اين روش استفاده كنين:

از برنامه debug استفاده كنين :
    من يه سرچي كردم اين دستور ها رو بدست آوردم،اين دستورات رو در صفحه تايپ كنين و بعدش برنامه رو ببندين:

0 70,2e
    0 71,ff
    0 70.2f
    0 71,ff

اينا دستورهايي بودن كه من توي سرچم پيدا كردم،اين دستورها حتما بايد توي محيط داس نوشته بشن مثل Commend Prompt

اين دستور ها رو هم دوست خوبمون Soltan-fear يا همون سلطان ترس ارائه دادن:

ابتدا تايپ ميكنيم de bug و اينتر ميكنيم
    سپس وارد ميكنيم o 20 70
    و دوباره وارد ميكنيم o 21 71
    آنگاه حرف Q را تايپ ميكنيم و اينتر ميكنيم
    حتما در محيط داس نوشته شود و پس از اتمام كار Restart كنيد و وارد Bios شويد آنگاه متوجه ميشويد پاسورد پاك شده است.
    *با اين دستورها به احتمال خيلي زياد بايد پسورد بايوستون پاك بشه*

3- استفاده از شاه كليد ها:
    اين شاه كليد ها از طرف توليد كنندگان مادربوردها ارائه ميشه و به Backdoor Passworsd يعني پسورهاي پنهان نيز معروف هستن:
    در اينجا چند تا از اين شاه كليد ها رو براتون ليست ميكنم:

Award BIOS backdoor passwords:

ALFAROME BIOSTAR KDD ZAAADA
    ALLy CONCAT Lkwpeter ZBAAACA
    aLLy CONDO LKWPETER ZJAAADC
    aLLY Condo PINT 01322222
    ALLY d8on pint 589589
    aPAf djonet SER 589721
    _award HLT SKY_FOX 595595
    AWARD_SW J64 SYXZ 598598
    AWARD?SW J256 syxz
    AWARD SW J262 shift + syxz
    AWARD PW j332 TTPTHA
    AWKWARD j322
    awkward

AMI BIOS Backdoor Passwords:

AMI BIOS PASSWORD HEWITT RAND
    AMI?SW AMI_SW LKWPETER CONDO

Phoenix BIOS Backdoor Passwords:

phoenix PHOENIX CMOS BIOS

Misc. Common Passwords

ALFAROME BIOSTAR biostar biosstar
    CMOS cmos LKWPETER lkwpeter
    setup SETUP Syxz Wodj

Other BIOS Passwords by Manufacturer

Manufacturer Password

VOBIS & IBM merlin
    Dell Dell
    Biostar Biostar
    Compaq Compaq
    Enox xo11nE
    Epox central
    Freetech Posterie
    IWill iwill
    Jetway spooml
    Packard Bell bell9
    QDI QDI
    Siemens SKY_FOX
    TMC BIGO
    Toshiba Toshiba

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •