تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 12 اولاول ... 456789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 115

نام تاپيک: گــلــخــانــه

آخر فروم باز mojtaba2321's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من نه اما اگر ریز تر سوالت بپرسی شاید بتونم کمکت کنم
    سوالم کلیه.
    الان هنوز قلمه زنی در گلخانه برای گیاهان دارویی زیاد جا نیفتاده و میدونم تا چند سال دیگه همه رو میارن به این کار.
    میخواستم بدونم الان توجیه اقتصادی این کار داره یا خیر؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه death knight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

گیاه دارویی نمیدونم چون اصولا با بازارشم اشنایی ندارم جدا از کشتش
    در زمینه گل ها و صیفی جات در خدمتتون هستم

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliqq's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا !

پيش فرض

ممنون از همه دوستان بابت اطلاعاتی که دادن !

تمام پستای این تاپیکو دونه به دونه خوندم ،فقط ظاهرا دیر رسیدم و سعادت نداشتم عکسایی رو که دوستان از گلخونه هاشون گذاشتن رو زیارت کنم !!

(اینجا آپ کنید چون هیچ وقت ف*ی*ل*ت*ر نمیشه !!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    )

بگذریم !!

والا راسیتش من لیسانس نرم افزار دارم و میشه گفت هیچ تجربه ای در زمینه گل خونه ندارم ،تقریبا 80-100 میلیون تومن سرمایه در اختیار دارم که ظاهرا میشه به عنوان آورده ازش استفاده کرد و نزدیک 300الی 500 تا هم از تعاون وام گرفت ! با چند سال تنفس و سود 14% !

کاری ندارم ! قصدم این بود که با این سرمایه کاری راه بندازم که سود خوبی داشته باشه ! اصلانم برام مهم نیست که ربطی به رشته تحصیلیم داره یا نه !

طی تحقیقاتی که روی مرغ داریو گشت گلخانه ای (خیارو گوجه و ....) داشتم دیدم ظاهرا گلخونه سود دهی بیشتر و کم ریسک تری نسبت به مرغ داری داره !

البته شاید خیلیاتون بگیذ بابا نرم افزار کجا ،گل خونه کجا !؟!

اما باید به عرضتون برسونم که یکی ز هم کلاسان عزیز اقدام به این کار کرده الانم خدارو شکر خوبه ! اما گل خونش زیاد جالب نیست !

اساتید میتونن راهنمایی کنن واسه شروع کار،گفتمم قصدم ازین کار به سود معقول رسیدن از سرمایست !

از لحاظ روحیه هم اگر حمل بر خود ستایی نباشه من هیچ وقت بازنده نیستم !! یا شروع نمیکنم یا اگر شروع کردم دیگه تمومه ..!!

آهان راستی استان همدان -شهرستان ملایر زندگی میکنم(اینو واسه شرایط آبو هوایی گفتم ! )

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

ممنون از همه دوستان بابت اطلاعاتی که دادن !

تمام پستای این تاپیکو دونه به دونه خوندم ،فقط ظاهرا دیر رسیدم و سعادت نداشتم عکسایی رو که دوستان از گلخونه هاشون گذاشتن رو زیارت کنم !!

(اینجا آپ کنید چون هیچ وقت ف*ی*ل*ت*ر نمیشه !!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    )

بگذریم !!

والا راسیتش من لیسانس نرم افزار دارم و میشه گفت هیچ تجربه ای در زمینه گل خونه ندارم ،تقریبا 80-100 میلیون تومن سرمایه در اختیار دارم که ظاهرا میشه به عنوان آورده ازش استفاده کرد و نزدیک 300الی 500 تا هم از تعاون وام گرفت ! با چند سال تنفس و سود 14% !

کاری ندارم ! قصدم این بود که با این سرمایه کاری راه بندازم که سود خوبی داشته باشه ! اصلانم برام مهم نیست که ربطی به رشته تحصیلیم داره یا نه !

طی تحقیقاتی که روی مرغ داریو گشت گلخانه ای (خیارو گوجه و ....) داشتم دیدم ظاهرا گلخونه سود دهی بیشتر و کم ریسک تری نسبت به مرغ داری داره !

البته شاید خیلیاتون بگیذ بابا نرم افزار کجا ،گل خونه کجا !؟!

اما باید به عرضتون برسونم که یکی ز هم کلاسان عزیز اقدام به این کار کرده الانم خدارو شکر خوبه ! اما گل خونش زیاد جالب نیست !

اساتید میتونن راهنمایی کنن واسه شروع کار،گفتمم قصدم ازین کار به سود معقول رسیدن از سرمایست !

از لحاظ روحیه هم اگر حمل بر خود ستایی نباشه من هیچ وقت بازنده نیستم !! یا شروع نمیکنم یا اگر شروع کردم دیگه تمومه ..!!

آهان راستی استان همدان -شهرستان ملایر زندگی میکنم(اینو واسه شرایط آبو هوایی گفتم ! )
    زنده باشی- خوشم میاد از خوش روحیه ها- ایول

اما آقا خیلی خیلی خیلی سخته! رُستو میکشه! اما سرمایهت خوبه-کافیه زمین رو گیر بیاری
    اگه توان یکی دو دوره آفت و یا کم محصولی رو داری شروع کن- اول کار خیلی محتمله/موفق باشی!

دوستان راحع به کشت آلوورا چی میدونن؟

5. این کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا !

پيش فرض

زنده باشی- خوشم میاد از خوش روحیه ها- ایول

اما آقا خیلی خیلی خیلی سخته! رُستو میکشه! اما سرمایهت خوبه-کافیه زمین رو گیر بیاری
    اگه توان یکی دو دوره آفت و یا کم محصولی رو داری شروع کن- اول کار خیلی محتمله/موفق باشی!

دوستان راحع به کشت آلوورا چی میدونن؟

راستش دیدگاه من اینه که اولش شاید یه کم سخت باشه ،اما خیلی خیلی خیلی نه !

چرا رُسمو بکشه مگه میخوام موشک هوا کنم؟!

اگر شروع کنم،دو دوره که هیچی 10 دوره هم شکست بخورم به خدا اگر دست از سرش بردارم ،شده خودم

فرقون بچرخونم توش نمیذارم بازنده باشم !/ ممنون !

البته همه چی با روداری درست نمیشه ! اگر الان دارم تحقیق میکنم واسه اینه که بی گدار به آب نزنم دیگه !

مثلا همکلاسم طفلک بدون هیچ تحقیقی عمل کرد ،اون زمان 67 تومن وام گرفت و 20-30 تومن هم خودش داشت همه رو داد دست پیمانکار !!

اون نامردم دید اینا هیچی نمیدونن نزدیک 20 تومنی بهشون زد هیچ برای ساخت یه گل خونه 3000 متری 2 سال الافشون کرد !

اینجوری که دوستم میگفت باید 60-70 روزه تحویل میداد (مکانیزه نیست ازین معمولیاست ) اما طرف چون خودش وسایل و تجهیزات گل خونه هم میساخته اینارو هی معطل میکرده تا کارخونه خودش راه بیوفته و بتونه اجناس خودشو قالبشون کنه !!!

ساخت گل خونه که بعد از 2 سال تموم میشه میبینن ، اِ ، سر رسید اولین قسطشون اومد !!

کلا خیلی سختی کشید چون از اول زمانیو صرف تحقیق نکرد ! اما رفیقم بچه یزده !! ازون سرسختاس توی کار

(ماشاالـ.. ) !

دوستان منتظر راهنمایی و نصایح شما عزیزان هستم !

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

ببینید کار بسیار سخت خسته کننده و فرسایشی هست
    باید بسیار علاقمند باشید از لحاظ مالی هم که مشکلی ندارید
    از لحاظ کشت هم گزینه های زیادی وجود داره شما دقیقا چی مد نظرتون هست ؟
    زمین داری ؟

8. این کاربر از death knight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا !

پيش فرض

ببینید کار بسیار سخت خسته کننده و فرسایشی هست
    باید بسیار علاقمند باشید از لحاظ مالی هم که مشکلی ندارید
    از لحاظ کشت هم گزینه های زیادی وجود داره شما دقیقا چی مد نظرتون هست ؟
    زمین داری ؟
    سلام

سخت با بسیار سخت فرق میکنه به خدا !

هر کاری سختی خاص خودشو داره ،اما مطمئنا بعد از یه مدت میوفته رو غلطک !

والا تا حالا تو این زمینه کار نکردم که بدونم علاقه مندم یا نه اما مثلا این دوستم یواش یواش علاقه مند شده و الان واقعا عشقشه که بره گلخونه !

بهم بگید چیاش اینقدر سخته که میگید تا برم روشون تحقیق کنم ببینم برای من چطوره !

والا من چیزی مد نظرمم هست که درامدش خوب باشه ! مثلا تو همین ملایر خودمون یه دختر خانوم اومده گل خونه زده واسه کشت گیاهان دارویی،من اصلا ندیدمش ولی به نظرم کشت جالبی میاد !

الان این برگای آلوورا عجیب فروش داره ! خانوما تازشو میگیرن و شیرشو میزن به پوستشون تا مثلا شفاف بشه و ازین حرفا ..

من دنبال کشتیم که هم همیشه بازارش باشه (مثل گوجه و خیار) هم سودش خوب باشه !!

شاید فکر کنید که عجب پول پرستیم !! اما واقعیت اینه که حتی اون کسی هم که عاشق گلخونه و این حرفاست

بازم به درامد فکر میکنه و با عشق که نمیشه شکم سیر کرد !!

زمین یکی داریم 2 هکتار بر جاده ! کنارشم چاه 6 اینچیه اما روستاییا غیر قانونی زدنش ،از طرفی ممکنه این ph ,(درست گفتم ؟!! )ce و چمیدونم این چیزای اونجا مناسب نباشه

زمینشو میشه راحت پیدا کرد این طرفا زیاده !

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

اول EC شوری خاک هست که خوب خیلی مهمه و همینطور PH که البته دومی قابل حل تره ( یعنی اولی هم هست اما به هزینش نمی ارزه )
    اون گوجه و خیار هم عموما بهشون میگن صیفی جات و همینطور توی اون سبک گزینه هایی مثل فلفل ( انواعش ) هم هست
    و توت فرنگی
    سختی کار هم
    1. برگشت سرمایه سریع نیست
    2. نوسان قیمتی زیاده و ریسک هست تقریبا
    3.مدیریت عوامل سخت هست و چون پولی گیرت نمیاد همون اول یه جورایی زده میشی
    عوامل هم عبارتند از شرایط زندگی در اونجا سر و کله زدن با کارگر / و افات و بیماریها و از همه مهمتر انتظار برای برگشت سرمایه

11. این کاربر از death knight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا !

پيش فرض

اول EC شوری خاک هست که خوب خیلی مهمه و همینطور PH که البته دومی قابل حل تره ( یعنی اولی هم هست اما به هزینش نمی ارزه )
    اون گوجه و خیار هم عموما بهشون میگن صیفی جات و همینطور توی اون سبک گزینه هایی مثل فلفل ( انواعش ) هم هست
    و توت فرنگی
    سختی کار هم
    1. برگشت سرمایه سریع نیست
    2. نوسان قیمتی زیاده و ریسک هست تقریبا
    3.مدیریت عوامل سخت هست و چون پولی گیرت نمیاد همون اول یه جورایی زده میشی
    عوامل هم عبارتند از شرایط زندگی در اونجا سر و کله زدن با کارگر / و افات و بیماریها و از همه مهمتر انتظار برای برگشت سرمایه
    مرسی دوست عزیز !

نکات منفی خوبی رو گفتی که به هرحال واقعیتی از کاره و باید روشون برنامه ریزی با انعطاف بالا بشه !

یه سوال : کشت هیدرو پونیک چی ؟ همین دردسرارو داره ؟!! تاپیک کشت هیدرو پونیکو خوندم جالب بود !

میدونم هزینش خیلی بیشتر میشه ولی ظاهرا همه چیز تحت کنترل هست !!

کار با سیستم هیدرو پونیک تخصص بالا میخواد ؟ جایی هست آموزش بدن ؟ مثلا جهاد کشاورزی یا فنی حرفه ای یا....

بازدهی خیلی بالاتره ! خوب میتونم به جای اینکه 5000 متری با سیستم خاکی بزنم همون هزینه رو برای 2000 متری با سیستم هیدرو پونیک بکنم !! نظرتون چیه ؟

مرسی !

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

-کشت هیدروپونیک نیاز به مدیریت بسیار قوی تر و برنامه ریزی فشرده تر و هزینه بالاتر داره
    اما به نسبت هم تمیز تر و به صرفه تر هست ( االبته این به صرفه تر باز بستگی به عوامل زیادی داره )
    کلا مهم ااینه که شما چی ؟ و چه زمینی رو میخای بکاری
    بعد میشه تصمیم گیری کرد که برای کشت هیدروپونیک مناسب هست یا نه
    ( یعنی هیدروپونیک که بهتره اینجوری بگم می ارزه هزینه کنیم یا نه )
    -جایی هم هست که اموزش بدن ( سازمان های فنی و حرفه ای )
    و یه نکته دیگه اینکه کشت هیدروپونیک دقت بالاتری نیاز داره
    یعنی در زمان معین حتما باید اون کار معین انجام بشه اما در کشت خاکی این بازه زمانی انعطاف پذیر تر هست
    بطور مثال برای اب دهی یا کود دهی اگر تاخیر بیوفته تاثیر چشمگیری در عملکرد و یا حتی حفظ گیاه داره
    //
    با توجه به موقعیت شما نمیشه نظری داد
    دقت کنید که برای انتخاب کشت و هر چیز دیگه ای
    کلا برای شروع کشاورزی اولین ایتمی که بخای انتخاب کنی نوع کشت هست
    سپس میری دنبال زمین مناسب و ... هیدروپونیک و خاکی و .متراژ و ..

14. این کاربر از death knight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •