تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 12 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 115

نام تاپيک: گــلــخــانــه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض منظور...

سلام

منظورم این که یک شیر آب که به تنهایی قابل برنامه ریزی برای آبیاری در زمانهای مشخص باشد (جدای از سیستم کنترل گلخانه)
    آیا تا به حال با چنین وسیله ای رو دیده اید؟

متشکرم

2. این کاربر از IntelligentSystems بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    سعی کردم پاسخ خودم تو سایت پیدا کنم ولی نیافتم لطفا اگر تکراری بود ناراحت نشوید

تا جایی که فهمیدم برای احداث گلخانه از متری 20 هزار تومان که خاکی هست شروع می شود و گلخانه های اتوماتیک از متری 50 هزار تومان شروع می شود ولی در کنار این موارد چند گزینه دیگر هم هست . مثلا هزینه گرفتن برق 3 فاز و همچنین احداث استخر و همچنین هزینه گرفتن امتیاز گاز و خیلی چیزهای دیگر .
    لطفا در این موارد اگر می توانید راهنمایی کنید

بنده قصد دارم شروع به این کار کنم و محتاج تجربه شما دوستان هستم

4. این کاربر از farmer1388 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه green house's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام

منظورم این که یک شیر آب که به تنهایی قابل برنامه ریزی برای آبیاری در زمانهای مشخص باشد (جدای از سیستم کنترل گلخانه)
    آیا تا به حال با چنین وسیله ای رو دیده اید؟

متشکرم

سلام
    همانطور که ذکر کردم من در سیستم هیدروپونیک پیشرفته با شیرهای اتوماتیک برخورد کردم . به طور جداگانه در خارج از سیستم گلخانه چنین موردی رو ندیدم .

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام
    سعی کردم پاسخ خودم تو سایت پیدا کنم ولی نیافتم لطفا اگر تکراری بود ناراحت نشوید

تا جایی که فهمیدم برای احداث گلخانه از متری 20 هزار تومان که خاکی هست شروع می شود و گلخانه های اتوماتیک از متری 50 هزار تومان شروع می شود ولی در کنار این موارد چند گزینه دیگر هم هست . مثلا هزینه گرفتن برق 3 فاز و همچنین احداث استخر و همچنین هزینه گرفتن امتیاز گاز و خیلی چیزهای دیگر .
    لطفا در این موارد اگر می توانید راهنمایی کنید

بنده قصد دارم شروع به این کار کنم و محتاج تجربه شما دوستان هستم

بله مبالغ حدودی ذکر شده تنها مربوط به سازه و پوشش و سایر سیستمهای داخل گلخانه است و غیر از آن هزینه های جانبی زیادی را باید در نظر گرفت از جمله : هزینه انشعاب برق 3 فاز که بسته به میزان آمپر مورد نیاز ممکن است احتیاج به نصب ترانسهای برق آمپر بالا داشته باشد و همچنین در صورت دوری از خطوط انتقال برق باید تیر گذاری و خطوط انتقال احداث شود که بسیار پر هزینه است . ژنراتور برق اضطراری در مواقع قطع برق . هزینه دیوار کشی یا فنس کشی دور محوطه گلخانه . احداث استخر در صورت استفاده از سهمیه آب ساعتی و عدم دسترسی به آب دائمی . احداث انبار و محلهای سکونت کارگری . تانکرهای ذخیره گازوئیل و در صورت در دسترس بودن گاز شهری هزینه گرفتن انشعاب ودر صورت بزرگ بودن گلخانه احداث ایستگاه تقویت فشار و لوله کشیهای مربوطه .و بسیاری موارد دیگر که بسته به موقعیت گلخانه متفاوتند .
    Last edited by green house; 23-04-2009 at 15:22.

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

به نظر دوستان با سابقه برای اجاره کردن گلخانه چه چیزهایی باید مدنظر داشت ؟

همچنین اگر حدود قیمت اجاره را می دانید لطفا بفرمایید .
    من قصد دارم بعد از تکمیل دوره های آموزشی یک گلخانه اجاره کنم و شاید هم اقدام به تاسیس کنم و برای این تصمیم نیاز به تجربه شما دارم .
    متشکرم
    با سلام
    برای اجاره گلخانه باید مسائل بسیاری را در نظر گرفت که عدم توجه به آنها می تواند ضررهای بسیاری به همراه داشته باشذ از جمله : وضعیت آب و هوایی منطقه . دوری و نزدیکی به مراکز فروش . فاصله از سایر گاخانه ها . وضعیت آب مورد استفاده از نظر میزان دسترسی و تضمین دسترسی به آن در تمام طول سال . کیفیت خاک گلخانه و آب مورد استفاده . عدم آلودگی گلخانه به نماتد و ویروس در کشتهای قبلی . نوع محصول کشت شده قبلی و کیفیت آن . ارتفاع سازه . سالم بودن پوشش گلخانه . باد خیز بودن منطقه . محصور بودن گلخانه . امنیت منطقه . وضعیت سیستمهای گرمایشی و آبیاری . نوع سوخت مورد استفاده و میزان سهمیه آن . نوع تعرفه برق مصرفی و میزان آمپر آن. وجود ژنراتور برق اضطراری . وضعیت تهویه گلخانه از نظر وجود دریچه های سقفی و کناری و فنهای تهویه و..........

هزینه اجاره کاملا بستگی به محل و موقعیت و امکانات و شرایط دارد .

8. 3 کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دوست گلم ، خیلی ممنون از پاسخ کاملتون
    سوال زیاد دارم و باز هم مزاحمتون می شوم

داره خودمونی میشه ammeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست عزیز من هم یه سوال داشتم. برای شروع به کشت خیار آیا نیاز به آزمایش خاک محل کشت دارد یا نه؟ شما کجا را معرفی می کنید ؟ اصلا جایی را سراغ دارید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام امید است که تمامی اعضا محترم با نهایت تلاش در جهت بهبود اسن سایت قدم برداشته و با اعتماد بیش از پیش به یکدیگر رو به پیشرفت روز افزون حرکت نمایند. از مطالب بسیار ممنونم. علی

12. این کاربر از ali250 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mojtaba2321's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

کسی کشت گیاهان دارویی در گلخانه کار کرده؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه death knight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    گناه

پيش فرض

کسی کشت گیاهان دارویی در گلخانه کار کرده؟
    من نه اما اگر ریز تر سوالت بپرسی شاید بتونم کمکت کنم

15. این کاربر از death knight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •