تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 115

نام تاپيک: گــلــخــانــه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام Green House عزیز

من به همراه یکی از دوستانم قصد ساخت یک گلخانه در محدوده ی ماهدشت را داریم. چند سوال داشتم
    که ممنون میشم اگه پاسخ بدید :

1- برای شروع کار با چه محصولی شروع کنیم بهتره؟
    2- برای یک گلخانه ی 3000 متری به چند کارگر نیاز داریم؟
    3- چقدر می توانیم روی کمک های مشاوره ای جهاد کشاورزی حساب باز کنیم؟

باتشکر

داره خودمونی میشه green house's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام green house عزیز

من به همراه یکی از دوستانم قصد ساخت یک گلخانه در محدوده ی ماهدشت را داریم. چند سوال داشتم

باتشکر
    با سلام
    با آرزوی موفقیت برای شما قبل از هر چیزی بهتون توصیه اکید می کنم با دید باز وارد این حرفه بشید و قبل از شروع حتما تمام جوانب کار را به طور کامل بررسی کنید و اگر به نتیجه مثبت رسیدید وارد این کار بشید و ورود نسنجیده به این حرفه می تواند زیانهای هنگفتی به همراه داشته باشد .

نوع محصول بسته به علاقه و تجربه شما همچنین شرایط سازه - خاک گلخانه - فصل کشت - شرایط آب و هوایی - وضعیت بازار و بسیاری مسائل دیگر دارد و هر محصولی شرایط و مسائل و مشکلات خود را دارد .

تعداد کارگر کاملا بسته به نوع کشت و مرحله رشدی گیاه دارد . به طور متوسط در کشت صیفی جاتی مثل خیار و گوجه فرنگی 1 - 1/5 گارگر در هر 1000 متر مربع گلخانه مورد نیاز است .

فکر نمی کنم خیلی بشه روی کمک کارشناسان جهاد در این زمینه حساب کرد و بهتون توصیه می کنم قبل از شروع کار حتما یک دوره کامل کشت مورد نظرتون در یک گلخانه کار آموزی کنید که تا حدودی با مشکلات و مسائل آن آشنا بشید .

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام green house عزیز

باتشکر
    با سلام
    با آرزوی موفقیت برای شما قبل از هر چیزی بهتون توصیه اکید می کنم با دید باز وارد این حرفه بشید و قبل از شروع حتما تمام جوانب کار را به طور کامل بررسی کنید و اگر به نتیجه مثبت رسیدید وارد این کار بشید و ورود نسنجیده به این حرفه می تواند زیانهای هنگفتی به همراه داشته باشد .

نوع محصول بسته به علاقه و تجربه شما همچنین شرایط سازه - خاک گلخانه - فصل کشت - شرایط آب و هوایی - وضعیت بازار و بسیاری مسائل دیگر دارد و هر محصولی شرایط و مسائل و مشکلات خود را دارد .

تعداد کارگر کاملا بسته به نوع کشت و مرحله رشدی گیاه دارد . به طور متوسط در کشت صیفی جاتی مثل خیار و گوجه فرنگی 1 - 1/5 گارگر در هر 1000 متر مربع گلخانه مورد نیاز است .

فکر نمی کنم خیلی بشه روی کمک کارشناسان جهاد در این زمینه حساب کرد و بهتون توصیه می کنم قبل از شروع کار حتما یک دوره کامل کشت مورد نظرتون در یک گلخانه کار آموزی کنید که تا حدودی با مشکلات و مسائل آن آشنا بشید .

موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

با سلام

موفق باشید
    سلام Green House عزیز
    ممنون از راهنمایی های ارزنده ی شما.
    با مراجعه به جهاد کشاورزی کرج معلوم شد که آب و خاک منطقه ی موردنظر ما شور است و مناسب
    کشت گلخانه ای نیست
    این حرفی بود که کارشناس جهاد به ما زد و گفت فقط در آن منطقه می توانید پسته کشت کنید. آیا راه دیگری وجود دارد؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام green house عزیز
    ممنون از راهنمایی های ارزنده ی شما.
    با مراجعه به جهاد کشاورزی کرج معلوم شد که آب و خاک منطقه ی موردنظر ما شور است و مناسب
    کشت گلخانه ای نیست
    این حرفی بود که کارشناس جهاد به ما زد و گفت فقط در آن منطقه می توانید پسته کشت کنید. آیا راه دیگری وجود دارد؟
    با تشکر
    با سلام

دوست عزیز در هر صورت جهاد کشاورزی هر منطقه به وضعیت آب و خاک هر منطقه تا حد زیادی آشنایی دارند و یکی از شرایط اولیه صدور مجوز گلخانه از سوی جهاد انجام آزمایشات آب و خاک زمین مورد نظر در آزمایشگاههای آب و خاک مورد تایید و ارائه نتایج آن و تایید آن از سوی کارشناسان جهاد در صورت مناسب بودن آن از نظر ph - ec -میزان بعضی عناصر و نمکهای آنها و... است . در صورتی که خاک مناسب کشت نباشد ولی آب وضعیت نرمال داشته باشد مجوز گلخانه برای کشت هیدروپونیک صادر می شود ولی اگر وضعیت آب نیز مناسب نباشد برای کشت هیدروپونیک نیز قابل استفاده نخواهد بود مگر در موارد خاص با استفاده از دستگاههای آب شیرین کن و تصفیه آب که آن هم بسیار پر هزینه است .

در هر صورت در صورتی که زمین مورد نظر شما شوری بیش از حد داره بهتره که از احداث گلخانه در آن صرفنظر کنید چون بعد از احداث و تحمل هزینه های سنگین در زمان کشت با مشکلات بسیاری روبرو خواهید شد که به هیچوجه قابل حل نیست .اگر مصر به احداث گلخانه هستید در صورت امکان زمین دیگری در منطقه مناسب انتخاب کنید در غیر این صورت در زمینتان از کشتهای توصیه شده و رایج منطقه استفاده کنید .

موفق باشید

6. 2 کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

[
    نقل قول :
    از بین سمهای رایجی که در بازار وجود داره تقریبا من اکثرشونو تو گلخونه در سطح وسیع برای تعدادی از محصولات گلخانه ای از جمله خیار گوجه فرنگی توت فرنگی وگلهای زینتی مثل گل مریم استفاده کردم سمی که بیشترین اثرو بر روی اکثر آفات مکنده داره (متاسیستوکس) و بهترین سم برای انواع کنه مخصوصا کنه دو نقطه ای( آبامکتین ) هست .ولی مشکل عمده هردو این سموم کارنس بالاشونه ولی با توجه به اینکه هیچ کدوم از سموم رایج در ایران به اندازه این سموم موثر نیستند عملا چاره ای جز استفاده از اینها نداریم .[/U][/U]

greenhouse عزیز
    از توصیه ای که کردی واقعا ممنونم .آبامکتین واقعا به زیبایی اثر کرد و کاملا کنه دونقطه ای رو کنترل کرد و مشکل منو حل کرد .
    Last edited by khezr132; 02-04-2009 at 22:43.

8. 2 کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام دوستان

من فارغ التحصيل رشته مهندسي برق در گرايش الكترونيك و مخابرات هستم و با توجه وضع موجود كاري در كشور به همراه دو تا از دوستانم تصميم گرفتيم ايده ها و پروه هاي مناسب و كاربردي را بسازيم.
    در حال حاضر تصميم گرفتيم گلخانه ي هوشمند رو طراحي و بسازيم و لي اطلاعات مفيد و كاملي در رابطه با گلخانه ها و شرايط مورد نياز نداريم، به همين خاطر مي خوام از شما كمك بگيرم
    دوست دارم اولين كاربردهاي اين سيستم در گلخانه ي دوستان خودم كه مثل ما تصميم دارن خودشون كار كنن باشه.

لطفا بگيد اگه شما بخواهيد چنين سيستمي رو استفاده كنيد دوست داريد چه كارهايي برا شما انجام بده...

موفق باشيد...
    منتظر كمك هاي مفيدتون هستم

10. این کاربر از IntelligentSystems بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض گلخانه های اتوماتیک

سلام دوستان

من فارغ التحصيل رشته مهندسي برق در گرايش الكترونيك و مخابرات هستم و با توجه وضع موجود كاري در كشور به همراه دو تا از دوستانم تصميم گرفتيم ايده ها و پروه هاي مناسب و كاربردي را بسازيم.
    در حال حاضر تصميم گرفتيم گلخانه ي هوشمند رو طراحي و بسازيم و لي اطلاعات مفيد و كاملي در رابطه با گلخانه ها و شرايط مورد نياز نداريم، به همين خاطر مي خوام از شما كمك بگيرم
    دوست دارم اولين كاربردهاي اين سيستم در گلخانه ي دوستان خودم كه مثل ما تصميم دارن خودشون كار كنن باشه.

لطفا بگيد اگه شما بخواهيد چنين سيستمي رو استفاده كنيد دوست داريد چه كارهايي برا شما انجام بده...

موفق باشيد...
    منتظر كمك هاي مفيدتون هستم
    سلام

در حال حاضر گلخانه های فول اتوماتیک و پیشرفته در دنیا بسیار فراگیر شده در ایران نیز نمایندگیهای شرکتهای سازنده گلخانه های پیشرفته از کشورهایی مثل اسپانیا فرانسه هلند و کره جنوبی و ... در ایران ایجاد شده که هریک اقدام به ورود گلخانه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در ایران نموده اند که تعداد آنها به مرور در حال افزایش است و با توجه به بازده بسیار بالاتر تولید بخصوص در محصولات خاص با وجود قیمت بالای این گلخانه های خارجی گلخانه های پیشرفته به تد ریج در حال گسترش و پذیرفته شدن از سوی تولید کنندگان ایرانیاستودر صورتی که متخصصان داخلی بتوانند گلخانه هایی با امکانات گلخانه های خارجی را در داخل کشور تولید کنند مطمئنا هزینه تمام شده آن کمتر بوده و قیمت آن نسبت به نمونه های خارجی کمتر شده و طبعا با استقبال مواجه می شود .

در این گلخانه ها بسته به نوع و شرایط ازجمله اقلیم منطقه و نوع محصول و ... پارامترهای مختلفی توسط سنسورهای محیطی متفاوتی دائما بررسی شده و به سیستم مرکزی ارسال می شود و توسط یک اتاق کنترل و یک کامپیوتر مرکزی سیستم مدیریت میشود .
    از جمله : - کنترل دمای گلخانه (هوا و خاک گلخانه) توسط کنترل سیستمهای گرمایشی شامل هیترها سیستم آبگرم مرکزی و سیستم گرمای کف و زیر بستر

- خنک کردن گلخانه با کنترل سیستم خنک کننده از جمله چیلر سیستم پد و فن و باز کردن خودکار دریچه ها

- کنترل رطو بت گلخانه از طریق سیستمهای رطوبت ساز سیستم میست و باز یا بسته نمودن دریچه ها

کنترل میزان اکسیژن و دی اکسید کربن گلخانه از طریق تهویه گلخانه

co2 فضای گلخانه از طریق تهویه و در صورت لزوم دستگاههای تولیدco2 افزایش
    -کنترل سیستمهای تهویه شامل فنهای تهویه و روشن و خاموش نمودن آنها و همچنین باز و بسته نگهداشتن کلیه
    دریچه های تهویه سقفی و کناری به طور خودکار از طریق فرمان به الکترو موتورها با توجه به دما رطوبت و میزان دی اکسید کربن و اکسیژن فضای گلخانه

کنترل جهت و شدت وزش باد و باز و بسته نگهداشتن خودکار دریجچه های سقفی و کناری با توجه به جهت و شدت باد

کنترل رطوبت خاک و آبیاری و کود دهی آن در زمانهای مشخص با توجه به نیاز آبی ونیاز غذایی(در کشت خاکی )

کنترل میزان نور گلخانه و لوکس سنجی آن با توجه به نیاز نوری گیاه و سایه افکندن گلخانه و کم کردن نور در مواقع زیادی شدت نور از طریق باز و بسته شدن خودکار سیستم شید (پرده های سایه افکن )

تنظیم ترکیب محلول غذایی در سیستم هیدروپونیک و زمانبندی محلول دهی با توجه به نیاز گیاه و آنالیز محلول برگشتی در سیستم بسته و اصلاح آن با توجه به میزان مواد موجود در محلول و برگشت دوباره محلول به سیستم

و ...
    پارامترهای ذکر شده از طریق سنسورها به سیستم کنترل رسیده و پس از آنالیز توسط کامپیوتر مرکزی دستورهای لازم به طور خودکار به هریک از دستکاهها رسیده و کلیه این عملیات به طور اتوماتیک انجام می گیرد

از جمله شرکتهای گلخانه ساز خارجی که در ایران نمایندگی دارند
    : ACM اسپانیا
    NOVEDADES AGRICOLAS اسپانیا
    MOERHEIM هلند
    SCHREURSهلند
    RASHELفرانسه
    BOKYUNG کره
    و....
    که با مراجعه به سایت این شرکتها می توانید تا حدودی با جزئیات این سیستمها آشنا بشید .

موفق باشید

12. این کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام

واقعا از راهنماييتون ممنونم

سئوال ديگه اي داشتم و اون اينكه : آيا شما كه در اين زمينه كار مي كنيد تا به حال در ايران شيرهاي آبي رو ديده ايد كه قابل برنامه ريزي باشند (اتومات)؟

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام

واقعا از راهنماييتون ممنونم

سئوال ديگه اي داشتم و اون اينكه : آيا شما كه در اين زمينه كار مي كنيد تا به حال در ايران شيرهاي آبي رو ديده ايد كه قابل برنامه ريزي باشند (اتومات)؟
    سلام
    خواهش می کنم.
    دقیقا منطورتونو نمی دونم .ولی در سیستم هیدروپونیک پیشرفته شیرهایی استفاده می شود که باز و بسته بودن شیرها تحت کنترل و فرمان سیستم کنترل مرکزی است و زمانی که نیاز باشد که قسمت خاصی از گلخانه آبیاری شود شیرهای آن قسمتها با فرمان کامپیوتر مرکزی به طور خودکار باز شده و بقیه شیرها بسته می مانند و بعد از اتمام آبیاری بر اساس زمان آبیاری یا نیاز آبی گیاه به طور خودکار بسته می شوند .

15. این کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •