تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 12 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 115

نام تاپيک: گــلــخــانــه

داره خودمونی میشه green house's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

با سلام ،green house من سال 76 تو يه مجله اي كه يكي از اقوام از آمريكا فرستاده بود ، با اين تكنيك آشنا شدم و بسيار علاقه مند.لذا به عنوان يه طرح جديد افتادم دنبال هيدرو پونيك و شب و روز منو بخودش اختصاص داده بود . يه قسمتي از حياط منزل مادربزرگمو پلاستيك كشيدم و لوله پوليكاي 10 رو كه از سقف با طناب در ارتفاع يك متري مهار كرده بودم ، از پوكه صنعتي پر كردم و روي اونو به فاصله 7*7 برش دادم و بذر خيا واريته سلطان كاشتم . آب هم كه با مواد مغذي ( كود هاي شيميايي ماكرو و ميكرو مغذي هاي شركت كريستالون و زربار و....) بطو جداگانه غني كرده بودم را روي هر لوله تست ميكردم تا بهترين را انتخاب كنم. خلاصه تا ارتفاع 30 سانتي بوته هارو آوردم.بالاخره شنيدم در دانشگاه كرج بجه هاي فوق ليسانس دارن روي هيدروپونيك كار ميكنن ،رفتم اما خوش انصافها سرسوزني مطلب به من نگفتن.بعد از اون شنيدم شركت گياه ( توليد كننده سموم كشاورزي ) روي هيدرو پونيك كار كرده و ماده مغذي اونو ساخته و در حال استفادست.من هم رفتم پيش دكتر خصوصي ( مدرس سابق دانشگاه كرج و موسس شركت گياه )مجوز بازديد از گلخونشو گرفتم .تمام نكات كليدي و مهم به همراه توضيحات كارشناسشو فيلم برداري كردم و دارم .طرح نوشتم و بردم سازمان جهاد كشاورزي اما قايون بجاي حمايت و تشويق و بدليل عدم آگاهي خودشون طرح منو به دليل وابسته بودن بخارج رد كردن و كار ما هم خوابيد. من هم آرزوي گلخانه و هيدرو پونيك و ....... بدلم موند كه موند كه موند. البته ec آب شما هم براي هيدرو پونيك مناسب نيست و يه مقداري بالاست. عكسهاي لوله پوليكا و بوته هايي كه پرورش دادم رو داشتم و بايد بگردم تا پيداكنم . اگه پيدا كنم براتوت ميگذارمش. در هر حال آرزو دارم تو كارت موفق باشي و هميشه روبه پيشرفت. هيدرو پونيك هم خيلي خبري نيست كه ازش بترسي فقط سرمايه اوليه بالايي ميخواد و آب مناسب كه ec بين 1.5 تا 4 رو ميپسنده.
    سلام
    طرح ابتکاری بسیار جالبی داشتید مخصوصا در زمانی که هنوز کشت هیدروپونیک به طور گسترده وارد ایران نشده و هنوز شناخته شده نبوده .

اون اعدادی که ذکر کردم مربوط به ph آب بود نه ec .اگه ec در این حد باشه که اصلا قابل استفاده برای هیچ کشتی نیست !ec آب زیر 4 هست ولی عدد دقیقش خاطرم نیست .
    البته من قبلا کشت هیدروپونیک رو در مورد گل لیلیوم در سطح کم ودر جای دیگه انجام دادم و جواب هم گرفتم ولی به دلیل نوسانات شدید بازار گل و مشکلات و مسایل فراوان آن صرفه اقتصادی نداشت و کشت لیلیوم روادامه ندادم .عکساشو دارم پیدا کنم می ذارم .

ضمنا شما گفتيد ميشه تو خونه توت فرنگي عمل آورد ولي نگفتي نشا يا قلمه اونو از كجا تهيه كنيم.لطفا بگيد طول دوره رشدش چند روزه و چقدر طول ميكشه تا گل و ميوه بده. تو عكسهاتون ميوه با زمين در تماسه ، اين باعث پوسيدگي ميوه ها و كاهش عملكردتون نميشه؟
    توت فرنگی گیاه چند سالست وزمان گلدهی اولیه اون بسته به شرایطه از جمله اندازه رانر فصل جداسازی و کشت در بسر جدید نوع رقم ومحل نگهداری و رسیدگی بستگی داره .اگر رانر کوچک باشه بعد از انتقال ممکنه 2 - 3 ماه تا گلدهی طول بکشه ولی اگه اندازه طوقه مناسبی داشته باشه ونیاز سرماییش بر روی بوته مادری طی شده باشه و گل انگیزی انجام شده باشه در صورتی که شرایط مناسب براش فراهم بشه چند هفته بعد از جداسازی و انتقال به گل میره .

بله در فصول سرد سال به دلیل عدم امکان تهویه مناسب به علت سردی هوای خارج گلخانه در طول روز رطوبت گلخانه بالل رفته و در نتیجه شرایط رشد قارچها فراهم شده و آلودگی میوه ها به قارچها بویژه آسپرژیلوس که باعث پوسیدگی میوه ها می شود بیشتر شده که تا حد زیادی اجتناب ناپذیر است . البته در زمان کاشت از مالچ پلاستیکی استفاده شد ولی به دلیل ایجاد مشکلاتی از جمله گرم شدن زیاد خاک و بالا رفتن شدید رطوبت خاک در فصول گرم مجبور به حذف اون در بهار شدیم و بدلیل بزرگ شدن بوته ها در سال دوم امکان استفاده از مالچ پلاستیکی در سال دوم وجود نداشت .
    رانر توت فرنگی رو فکر می کنم در هر شهری بشه از فروشگاههای وسایل و مواد کشاورزی بشه تهیه کرد فقط باید از ارقام گلخانه ای باشه نه بیرونی و در این فصل ترجیحا ارقام روز خنثی استفاده بشه .
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

دوستان من یا یه نفر دیگه میخوایم یه گلخانه احداث کنیم زمینو خودم دارم بعدا" از نظر بودجه میخوام بپرسم که یه گلخانه مناسب در حد نرمال یا نسبتا" خوب چقدر خرج بر میداره
    سلام
    هزینه احداث گلخانه کاملا مغیره و وابسته به مواردی از جمله خاکی یا هیدرو پونیک بودن کشت . ارتفاع سازه .نوع سازه .وضعیت دریچه های تهویه سقفی و کناری . جنس لوله ها و پوشش مورد استفاده . نوع و تعداد سیستمهای گرمایشی . سیستم آبیاری .وجود سیستو پد وفن وموارد دیگر که با تغییر هریک قیمت تغییر میکنه .

یک سازه ایرانی با ارتفاع مناسب و امکانات معمولی برای کشت خاکی حدود 25 -30 هزار تومان برای هر متر مربع هزینه داره .
    سازه های پیشرفته خارجی که امکانات متفاوتی دارند بسته به امکانات از متر مربعی 60 - 50 هزار تومان به بالا قیمت داره .

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

[

[دوست عزيزgreenhouse ،عكسهاي جالبي گذاشتي. من فكر نميكردم تو اين مقدار كم خاك و اين گلدون كوچك ، بشه توت فرنگي پرورش داد. از لطفي كه به من داري ، سپاسگذارم

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض عکسهایی از کشت لیلیوم

با سلام به دوستان عزیز

عکسهایی از مراحل مختلف کشت هیدروپونیک لیلیوم که در گلخانه و در بستری از مخلوط کوکوپیت و ماسه کشت شده :

پیازهای وارداتی گل لیلیوم ( هلندی )

سبز شدن پیازها

اختلاف ظاهر بوته ها بر اساس رنگ گل و رقم

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض عکسهایی از کشت لیلیوم 2

مراحل رشد بوته ها

مراحل تشکیل و رشد غنچه ها

6. 2 کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

greenhouse عزيز ، زحمات شما در ارتقاي دانش فني اين تاپيك قابل تقديره . ايكاش يه عكس از زمان باز شدن گل اين عروسك هم بگذارين تا مارو به فيض اكمل برسونيد. آرزوي موفقيت براتون دارم

8. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Farshid-jan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    یه گوشه آروم این کره خاکی

پيش فرض

سلام به گلهای عزیز

ممنون از greenhouse عزیز. این لیلیوم یا بقول حسین عزیز ، عروسک های شما خیلی خوشگلن.
    از اونها زیباتر کاره شماست که حرف نداره. منهم دوست دارم تصویر گلهاش رو ببینم.

=========

دوستان من دیروز دوتا پیاز لاله خریدم.
    میتونید بفرمایید که چطوری و در چه بستر خاکی باید کشت کنم ؟؟
    و دیگه اینکه چه هوا و رطوبت و نوری نیاز داره ؟؟

اتفاقآ این لیلیوم رو هم داشت که امروز میرم میگیرم. گلهای قشنگی داره

ممنون
    Last edited by Farshid-jan; 03-03-2009 at 02:06.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

فرشيد جان،من تنها پيازي كه كاشتم و تجربه كردم ،زعفران بوده لذا تجربه پيازي ندارم. شرمندم كه نمي تونم راهنمايي كنم .
    روز پنجشنبه از چندتا گلخونه بايستي بازديد ميكردم و تو يكي از اونها به نكته جالبي برخورد كردم كه ذكر اون در اينجا خالي از لطف نيست. گلخونه داري به نام آقاي نوروزي تو سالنهاش از كارت زرد استفاده كرده بود كه ميزان تاثير اون براي من بسيار جالب بود. لذا از كارتهاش عكس گرفتم تا باسه برو بچه هاي تاپيك بيارم و شما هم از ديدن شكار جالبي كه اين كارتها كرده بودند بي نصيب نباشيد. بلافاصله من هم يه كارت گرفتم و تو گلخونه فسقليم نصب كردم و در كمال مسرت بايد بگم كه به خوبي در حال شكار مگس سفيده و بنده هم از سمپاشي بينياز شدم. اميدوارم كه greenhouse عزيز هم اين عكسهارو ببينه و در سالنهاشون استفاده كنه .اگر هم نتيجه ديد براي همكاراشون هم توصيه كنن تا هم براي خودشون مقرون به صرفه باشه و هم ما مصرف كننده ها ، مقدار كمتري سم رو به همراه محصولات كشاورزي نوش جان كنيم.

11. 2 کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض تله های چسبی

سلام دوست عزیز khezr132

با تشکر از پیشنهادتون .تله های چسبی چند سالی هست که وارد ایران شده و توسط بعضی گلخانه دهران استفاده میشه . من هم 2 -3 سالی هست که در کشت خیار از اونا استفاده میکنم .

این کارتها در 2 رنگ آبی و زرد با طول موجهای خاص که هریک گروهی خاص از حشرات را به خود جذب و شکار میکند و به صورت عمودی و افقی در ارتفاع رشدی گیاه نصب شده و برای کاهش جمعیت آفاتی نظیر مگس مینوز تریپس و مگس سفید گلخانه استفاده می شود .

این تله ها تنها می توانند به عنوان یک روش مبارزه بیولوژیک تا حدودی جمعیت این آفات را کاهش دهند و به تنهایی کارایی لازم را نداشته و نمی توانند به عنوان یک روش مبارزه با آفات در نظر گرفته شوند و باید با سایر روشهای مبارزه چه بیولوژیک و چه شیمیایی تلفیق شود .

این تله ها بعد از مدتی که سطح آنها تا حد زیادی از آفت پوشیده شود کارایی خود را در جذب آفات از دست داده و باید تعویض شود .

امسال در بهار ادارات کشاورزی پس از قطع توزیع سموم یارانه ای اقدام به توزیع محدود این کارتها در بین گلخانه داران کردند که همانطور که ذکر شد به عنوان یک روش جایگزین کافی نیست ..

13. 2 کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

سلام green house دوست گرامي
    با نظر شما موافقم. قبول بفرماييد نوع شكار و كميت شكاري كه توسط اين كارت در اين سالن صورت گرفته ، بسيار جالب توجهه . به همين خاطر براي من سئوال شد و كنجكاو شدم و گفتم شايد انقلابي در IPM پيش اومده . دنبال قضيه رو گرفتم با سئوالاتي كه از كارگر گلخانه كردم ، فهميدم كه اين گلخانه دار از كود دامي در آغاز فصل استفاده كرده و اين جمعيت كثير حشرات به دام افتاده احتمالا منشاء دامي دارند و مربوط به كوده .احتمالا هم مگس سركه باشند . لذا از شما معذرت ميخوام و با صداي بلند اعلام ميكنم : تا كنون هيچ گزينه اي به طور قطع جاي سم را نگرفته و فعلا سم آخرين راه حل است.
    بنابر اين ما هم كماكان و با كمال ميل نوش جان ميكنيم

15. 2 کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •