تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 56 از 151 اولاول ... 64652535455565758596066106 ... آخرآخر
نمايش نتايج 551 به 560 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

شرمنده ها ،‌ د مورد اين كمبو بوكس يمشه يه نمونه هم بدين
    در مورد اين دستور "[city]=" & forms![yourform_name]![yourcombobox] ميشه يه نمونه هم بدين ؟
    اين يكي هم خيلي واجبه و كلي گير كردم ! چون اگر نتونم بايد 100 تايي رپورت بسازم !! :-&
    کد مربوط به کمبوباکس یه چیزی شبیه اینه :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    که بجای YourCombo نام کمبوباکس خودتون رو میذارید.

در مورد دوم هم که کار خیلی راحته ( یعنی من فعلا حال درست کردن دیتابیس ندارم ): جای نوشتن این عبارتی که گفته شد که معلومه؛ با کمک اکسپرشن بیلدر جان، بجای [city] نام فیلد مورد نظر رو میذارم؛ بجای بقیش هم میریم کمبوباکس در فرم موردنظر رو انتخاب (دابل کلیک) می کنیم. علامتهای = و ... هم در سر جای خودشون. مشکل شما کجاشه؟ اگه نشد حتما یه نمونه میذارم.

2. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

خيلي خيلي خيلي ممنون ،‌ ميرم كه اينارو امتحان كنم

حالا يه سوال ديگه ! من وقتي از ديتابيسم رپورت ميگيرم ، اين خروجيش يه ليست ميده ( ----- شده )به صورت اتوماتيك !
    حالا چجور مي شه كرد كه بغل اين ليسه شماره هم بزاره ؟ (1 ، 2 ، 3 ،‌.... ) آخرشم جمع كنه ؟

من يه كويري دارم كه از ليست اصلي ----- مي كنه ،‌ مي خوام فقط تعدادشو تو صفحه رپورت بنويسم ! چجوري ميشه اين كارو كرد ؟
    مي خوام تو يه صفحه رپورت بنويسم ،‌ فلان شهر ،‌ اينقدر محصول داره ،‌فلان شهر اينقدر و ...
    مرسي

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خيلي خيلي خيلي ممنون ،‌ ميرم كه اينارو امتحان كنم

حالا يه سوال ديگه ! من وقتي از ديتابيسم رپورت ميگيرم ، اين خروجيش يه ليست ميده ( ----- شده )به صورت اتوماتيك !
    حالا چجور مي شه كرد كه بغل اين ليسه شماره هم بزاره ؟ (1 ، 2 ، 3 ،‌.... ) آخرشم جمع كنه ؟

من يه كويري دارم كه از ليست اصلي ----- مي كنه ،‌ مي خوام فقط تعدادشو تو صفحه رپورت بنويسم ! چجوري ميشه اين كارو كرد ؟
    مي خوام تو يه صفحه رپورت بنويسم ،‌ فلان شهر ،‌ اينقدر محصول داره ،‌فلان شهر اينقدر و ...
    مرسي
    سلام،
    برای ایجاد شمارشگر در گزارش: یک تکست باکس در قسمت Detail گزارش، جایی که مناسب میدونیم، درست کرده (لیبل اونو حذف میکنیم)، Control Source اونو قرار میدیم 1= ، running sum اونو بسته به اینکه در گزارش از گروه بندی استفاده کردیم و اینکه شمارش به چه صورتی انجام بشه، یکی از گزینه های Over All یا Over Group رو انتخاب میکنیم. در قسمت format اون هم میشه این عبارت رو وارد کرد .# . برای جمع هم یه تکست باک در قسمت report footer و یا group footer درست میکنیم و control source اونو میذاریم (*)Count= . البته دکمه (totals (count records هم همین کار رو انجام میده. راستی شما با 2007 کار میکنید یا 2003 ؟
    سوال دوم رو، اگه خوب متوجه شده باشم ، هم با استفاده از تابع ([Count([your_field میشه جواب داد. بجای your_field هم نام فیلدی که میخواهید بشمرید.

ممنون،

5. 2 کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

ممنون

از 2007 استفاده مي كنم
    اولين بارمه ! نرم افزار خيلي خيلي جالبيه ! اگر بلد باشي چجور استفاده بكني ،‌ فكر همه جاشو كردن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

در ضمن يه نمونه در مورد اين فيلد بگم كه چجوريه ،‌ شما يه جدولي مثل جدول زيري رو در نظر بگيرين

مشهد خراب
    مشهد خراب
    مشهد سالم
    مشهد سالم
    مشهد سالم
    مشهد خراب
    مشهد ناقص
    مشهد ناقص

خروجي بر اساس شهر بوده ، همونطور كه مي بينين ، جنساشون باز هم طبقه بندي دارند ، من مي خوام تو يه رپورت ديگه ،‌ بنويسه كه مشهد چند تا سالم داره چند تا ناقص چند تا خراب !
    -----------------------------------------------------------------
    در ضمن چجور ميشه كه چند تا شهر رو با هم رپورت كرد ؟ مثلا مشهد و تهران رو با هم نشون بده ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

در ضمن يه نمونه در مورد اين فيلد بگم كه چجوريه ،‌ شما يه جدولي مثل جدول زيري رو در نظر بگيرين

مشهد خراب
    مشهد خراب
    مشهد سالم
    مشهد سالم
    مشهد سالم
    مشهد خراب
    مشهد ناقص
    مشهد ناقص

خروجي بر اساس شهر بوده ، همونطور كه مي بينين ، جنساشون باز هم طبقه بندي دارند ، من مي خوام تو يه رپورت ديگه ،‌ بنويسه كه مشهد چند تا سالم داره چند تا ناقص چند تا خراب !
    -----------------------------------------------------------------
    در ضمن چجور ميشه كه چند تا شهر رو با هم رپورت كرد ؟ مثلا مشهد و تهران رو با هم نشون بده ؟
    شما باید توی گزارش از گروه بندی بر اساس فیلد حاوی "خراب،سالم و ..." استفاده کنید. اون وقت توی Group footer یا بعنوان شمارشگر ( مانند پست قبلی و با انتخاب over group ) تکست باکسی درست می کنیم و توی control source اون می نویسیم (*)Count= . ساخت گزارس با استفاده از ویزارد، به راحتی امکان گروه بندی رو در اختیار میذاره ( هر چند تنظیم اون بطور دستی هم کار سختی نیست !)
    برای نشون دادن چند شهر در گزارش، هنگام باز کردن اون از ماکرو، در قسمت where ( که قبلا هم صحبتش بود) ، شکل کلیش اینجوریه:

کد:
    بسته به اینکه اسم شهرها رو چه جوری میخوای وارد (انتخاب) کنی، با دو تا کمبوباکس یا تکست باکس یا ... . در این حالت مثلا میشه:

کد:
    امیدوارم کدها براتون کار کنن.
    Last edited by mohammad96; 21-11-2008 at 21:56.

9. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

ممنون
    مثل اينكه من سوالمو خوب مطرح نكردم !
    من يه صفحه مي خوام درست كنم ، كه توش ليست همه شهرها هست ، بعد جلوش فقط عدد بنويسه كه مثلا مشهد چند تا سالم چند تا خراب داره !

يه سوال ديگه هم اينكه چجور يمشه كاري كرد كه وقتي كه اكسس رو باز مي كنيم يه صفحه اي رو كه انتخاب كرديم بصورت پيش فرض بياد بالا ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون
    مثل اينكه من سوالمو خوب مطرح نكردم !
    من يه صفحه مي خوام درست كنم ، كه توش ليست همه شهرها هست ، بعد جلوش فقط عدد بنويسه كه مثلا مشهد چند تا سالم چند تا خراب داره !

يه سوال ديگه هم اينكه چجور يمشه كاري كرد كه وقتي كه اكسس رو باز مي كنيم يه صفحه اي رو كه انتخاب كرديم بصورت پيش فرض بياد بالا ؟
    سلام،
    در مورد دومی: اگه قراره یک فرم در اول کار نشون داده بشه: Access Options > Current Database > Application options > Display Form . اگه چیز دیگه یا کار دیگه ای میخوایید در شروع انجام بدی، یک ماکرو با نام AutoExec درست می کنیم که بطورخودکار وقتی فایل رو باز میکنیم اجرا میشه (به شرطی که موقع باز شدن کلید شیفت رو پایین نگه نداشته باشیم که البته این هم قابلیت تغییر داره).

در مورد اول: آیا مثلا "مشهد خراب" در یک فیلد هست یا "مشهد" در یکی و "خراب" در یک فیلد دیگه؟ اگه بشه یه دیتابیس نمونه بذاری که خیلی خوب میشه.

داره خودمونی میشه djmory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

با سلام خدمت همه اگه براتون ممکنه درباره ی ارتباط بین جداول در اکسس به طور کامل بهم توضیح بدین همچنین درباره ی طراحی ظاهری access و این که چی جوری شبیه نرم افزارش میکنن کمی راهنماییم کنین

در آغاز فعالیت کسری دلیر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران-زعفرانیه

پيش فرض

1-وقتی محدوده ای را در excel 2003 انتخاب می کنیم...بعد copy می کنیم...یک کادری ظاهر می شود....نام آن کادر چیست؟

2-زمانی می خواهیم از excel پرینت بگیریم...Ctrl+p را می زنیم...و...گزینه ی print to file را می زنیم...بعد خارج شدم...این

صفحه ای که در file پرینت کردیم ... در کدام فایل save شده است؟

اگر می شود هرچه سریعتر به سوالات من پاسخ دهید ... متشکرم....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •