تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 52 از 151 اولاول ... 24248495051525354555662102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون دوست عزيز حدس شما درست بود حل شد.
    لطفاراهنمايي كنيد:
    1 - جدول اطلاعات كارمندان درموقع طراحي اوليه ويژگي فيلدها همگي text انتخاب شده .حالا كه جدول تكميل شده در بعضي از فيلدها ارقام و اعداد وارد شده بدون فرمول فقط اعداد - حالاكه مي خوام ويژگي فيلد رو از تكست به نامبر تغيير بدم درموقع ذخيره كردن اعلام مي كنه كه بعضي از اطلاعات در فيلد مورد نظر تغيير خواهد كرد و قتي با يس ذخيره مي كنم بيشتر اطلاعات اعداي كه شامل كد ملي هست پاك مي شود. لطفا راهنمايي بكنيد.
    2- درجدولي كه دارم نميدونم چه جوري شده هر فيلد با خودش زير مجموعه شده به صورت بي نهايت طوري كه وقتي ميرم زير مجموعه اش كه يه كپي از خودش رو پاك بكنم اطلاعات خود فيلد پاك ميشه براي غير فعال كردن اين زيرمجموعه ها راهنمايي بكنيد. (درقست جدول كنار سمت چپ اول هر فيلد يك علامت علاوه مياندازد كه با زدن اون يك زير مجموعه مرتبط با اون فيلد باز ميشه براي غير فعال كردن يا حذف كردن اين زير مجموعه مشكل دارم)
    دوست عزيز بخاطر توجهت ممنون.خيلي مخلصيم
    سلام،
    از اینکه می تونم کمکی کنم خوشحالم:
    1) وقتی نوع یک فیلد Number انتخاب میشه، Field Size اون به طور پیش فرض Long Integer هست که بیشترین مقدار اون میتونه 2,147,483,647 باشه. برای همین نوع فیلد سایز رو Decimal انتخاب کنید.
    2) در حالت دیزاین جدول، در سمت راست، یعنی Property sheet، گزینه ای هست با نام subdatasheet name . این گزینه تعیین میکنه وقتی علامت بعلاوه هر فیلدی رو که میزنیم، از چه جدولی اطلاعات مرتبط (که ممکنه مرتبط هم نباشن)، نشون داده بشه. مقدار این گزینه احتمالا خود جدوله که میشه گزینه های Auto یا none رو انتخاب کرد تا مساله برطرف بشه.

ممنون از لطفتون،

2. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام
    شما درست میگید
    با اکسس 2000 و 2003
    پس یه لطفی کنید
    چون خیلی این کار واسم مهمه شما فقط سوال 1-2-5 رو دقیق آموزش بدید
    ممنون
    سلام،
    1) اول دوتا جدول درست میکنیم. یکی برای صنف، با فیلد های senf_ID (بعنوان Primary key) و مثلا senf_name ، و یکی هم برای زیرمجموعه با فیلدهای subsenf_ID, senf_ID, subsenf_name (بعنوان Primary key). نوع Primary keyها میتونه autoNumber باشه یا number. بعد باید بین این دو جدول رابطه بوجود آورد به این صورت که در قسمت ساخت رابطه Relationship ، دو جدول رو انتخاب میکنیم و فیلد senf_ID از جدول صنف رو به روی فیلد senf_ID از جدول زیرمجموعه درگ-اند-دراپ میکنیم. در پنجره باز شده تیک های موجود رو میزنیم و بعد از create کردن save میکنیم. حالا اگه جدول صنف رو باز کنیم و یک رکورد جدید وارد کنیم، می تونیم با زدن علامت بعلاوه در سمت چپ رکورد، اطلاعات مربوط به زیر مجموعه رو هم وارد کنیم. البته این یک راهشه که سرراست هم هست.
    2) برای این کار باید یه فرم با نام Address درست کرد. در فرم اصلی دکمه ای قرار داد که این فرم رو باز کنه. در فرم Address هم دکمه ای هست که اطلاعات رو منتقل میکنه به فرم اصلی و این فرم رو میبنده. کار انتقال رو میشه با دستور SetValue در ماکرو و یا مستقیما بوسیله اجرای کد ، انجام داد. یعنی در قسمت Item دستور SetValue، آدرس فیلد مورد نظر در فرم اصلی و در قسمت Expression ، آدرس فیلد در همین فرم Address .
    5) چون من 2003 یا 2000 ندارم ، در این باره زیاد اطلاعات ندارم. ولی میدونم که در پستهای قبل تر در این باره صحبت شده.

ممنون،

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام دوباره
    یه سوال
    یک فیلد داریم که متنی است شامل چندین گزینه است و برای یه رکورد ممکن چند تا از این گزینه ها با هم انتخاب بشه و برای یه رکورد دیگ ممکنه فقط یکی باشه خلاصه گزینه ها نباید رادیئی باشند و امکان انتخاب چندین گزینه باید وجود داشته باشه
    برای نشون دادن این فیلد روی فرم از چه کنترلی استفاده می کنی؟
    هم چک باکس و هم آپشن گروپ رو استفاده کردم اما هیچ کدوم مشکل من رو حل نکرد ممنون می شم کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با سلام دوباره
    یه سوال
    یک فیلد داریم که متنی است شامل چندین گزینه است و برای یه رکورد ممکن چند تا از این گزینه ها با هم انتخاب بشه و برای یه رکورد دیگ ممکنه فقط یکی باشه خلاصه گزینه ها نباید رادیئی باشند و امکان انتخاب چندین گزینه باید وجود داشته باشه
    برای نشون دادن این فیلد روی فرم از چه کنترلی استفاده می کنی؟
    هم چک باکس و هم آپشن گروپ رو استفاده کردم اما هیچ کدوم مشکل من رو حل نکرد ممنون می شم کمکم کنید
    سلام،
    در اكسس 2007، قابليتي هست كه ميشه نوع يك فيلد رو "چند گزينه اي" يا MultipleValue انتخاب كرد. در قسمت طراحي جدول، وقتي فيلد مورد نظر رو انتخاب كردي،در قسمت Data Type ، گزينه Lookup Wizard رو انتخاب كرده و پس از انجام مراحل موردنظر، در آخر تيك مربوط به Allow Multiple Values رو ميزنيم.( البته اين كارها رو ميشه بصورت دستي در زبانه Lookup ، گزينه Display Control و انتخاب Combo Box و ... انجام داد.) حالا اگه فرمي از اين جدول درست كنيم، فيلد موردنظر به طور خودكار بصورت كمبوباكس و شكل دلخواه، ايجاد ميشه.

با سپاس،

6. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

بازم سلام
    روشی که گفته بودید مشکل من رو حل نکرد
    من یه فیلد دارم به نام کار گروه که شامل گزینههای
    فرهنگی
    هنری
    مددکاری
    روابط عمومی
    انفورماتیک است
    هرکس موقع ثبت نام میتونه یک از اینها یا تعدادی از اونها رو انتخاب کنه با روشی که گفتید یه کمبو باکس تشکیل میشه که چندین ستون داشته باشه اما فقط مقدار یکی از ستونهاانتخاب میشه نه از هر ستون یکی

گزینه MultipleValue رو هم پیدا نکردم البته این دفعه من با اکسس 2003 کار می کنم شاید در این ورژن این گزینه نباشد
    (چون مراحلی که گفتید با دقت دنبال کردم و همچین چیزی ندیدم)

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

بازم سلام
    روشی که گفته بودید مشکل من رو حل نکرد
    من یه فیلد دارم به نام کار گروه که شامل گزینههای
    فرهنگی
    هنری
    مددکاری
    روابط عمومی
    انفورماتیک است
    هرکس موقع ثبت نام میتونه یک از اینها یا تعدادی از اونها رو انتخاب کنه با روشی که گفتید یه کمبو باکس تشکیل میشه که چندین ستون داشته باشه اما فقط مقدار یکی از ستونهاانتخاب میشه نه از هر ستون یکی

گزینه MultipleValue رو هم پیدا نکردم البته این دفعه من با اکسس 2003 کار می کنم شاید در این ورژن این گزینه نباشد
    (چون مراحلی که گفتید با دقت دنبال کردم و همچین چیزی ندیدم)
    سلام،
    بله، اين قابليت فقط در اكسس 2007 هست. اگه ناچار به استفاده از 2003 هستي، مثلا ميشه با كدنويسي يه كارايي كرد ... (احتمال ميدم)

ممنون،

9. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام ،
    من جديداً اكسس 2003 را نصب كردم ولي كليه اعداد را به فارسي تبديل كرده و حتي نمي توان اعداد انگليسي نوشت در حاليكه صفحه كليد نيز انگليسي است .لطفاً مرا راهنمائي كنيد .
    از شما بي نهايت سپاسگزارم

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

سلام ،
    من جديداً اكسس 2003 را نصب كردم ولي كليه اعداد را به فارسي تبديل كرده و حتي نمي توان اعداد انگليسي نوشت در حاليكه صفحه كليد نيز انگليسي است .لطفاً مرا راهنمائي كنيد .
    دوست عزیز میشه کمی بیشتر توضیح بدید من نفهمیدم شما می خواید چیکار کنید
    معمولا اکثر کاربران برعکس مشکل شما رو دارند یعنی اعدادشون فارسی نمیشه و می خوان فارسیش کنن.
    شما اگه اصلا نمی خوایید از فارسی استفاده کنید پس برید زبان فارسی رو حذف کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

بازم سلام

من اومدم با یه سوال دیگه

من می خوام یه برای یه کانون یه فرم درست کنم که
    تمام اطلاعات مربوط به دریافت حق عضویت اعضا رو نشون بده
    یه بانکه اطلاعاتی می خواد که تمام دریافتی های هر شخص و تاریخشون رو نگه داره و برای ماههای آینده هم امکان ورود اطلاعات داشته باشه و برای اعضای جدید هم این امکاه باشه
    با استفاده از شی گرایی میشه همچین کاری کرد اما در اکسس فرقی نداره 2003 یا 2007 امکان همچین کاری هست یا نه ؟
    اگه هست ممنون می شم راهنماییم کنید.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام ،
    سلام،
    این رو امتحان کنید ببینید میشه:
    Control Panel > Regional and Language options > Customize و در زبانه Numbers،در آخرین گزینه یعنی Use Native digits ، گزینه Context رو انتخاب کنید. یا اگر این گزینه انتخاب بود، باید در تنظیمات اکسس به دنبال همچین گزینه ای برای اعداد بگردی.
    Last edited by mohammad96; 10-11-2008 at 14:39.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •