تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 51 از 151 اولاول ... 4147484950515253545561101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من ازخارج ازكشورهستم وخواهش ميكنم به من كمك كنيد
    سلام،
    سري به پست 230 در صفحه 23 بزنيد لطفا!

ممنون،

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام دوباره
    یه بانک که با اکسس نوشته شده میشه بعدا در برنامه هایی مانند #c(بخش پایگاه ) یا هر برنامه ای که به پایگاه داده کار می کند دوباره مورد استفاده قرار داد یا باید تمام اطلاعات بانک رو دوباره وارد کرد؟

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام دوباره
    یه بانک که با اکسس نوشته شده میشه بعدا در برنامه هایی مانند #c(بخش پایگاه ) یا هر برنامه ای که به پایگاه داده کار می کند دوباره مورد استفاده قرار داد یا باید تمام اطلاعات بانک رو دوباره وارد کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه parya_shilan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    وطن

پيش فرض

سلام،
    لطفا به اين ديتابيس نمونه نگاه كنيد.(فرم مورد نظر Persons1‌ هست):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس.
    دوست عزيز با تشكر از راهنمايي خوب شما

1 - فايل شمارو دانلودكردم ولي متاسفانه يك اشكالي براي ماكرو برنامه مي گيرد كه انگار ماكرو فعال نيست و نمي تونه ماكرو اكشن رو اجرا بكنه شماره ارور :2538 فكر مي كنيد بايد چه كار كنم.
    2- درضمن دوست عزيز فرمي كه من در نظر دارم مي خوام با وارد كردن كد پرسنلي مثلا در قسمت بالا اطلاعات كارمند رويت شود وبعد كارمند در قسمت پايين فرم اطلاعات مورد نياز را وارد كند.
    باز هم از توجه شما دوست عزيز تشكر مي كنم . خيلي ممنون

داره خودمونی میشه P30iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021

7 بازم ممنون

با سلام،
    تا جايي كه بتونم جواب ميدم
    1) ميشه دوتا جدول درست يكي براي اصناف و يكي براي زيرمجموعه ها و بين اين دو يك رابطه يك-به-چند بوجود آورد. بعد در يك فرم، كاربر اطلاعات رو وارد ميكنه( فرم داراي يك ساب فرم براي جدول زيرمجموعه هاست)
    2)براي اين كار فرم مربوط به آدرس توسط يك دكمه در فرم اصلي باز ميشه و اطلاعات ثبت شده بايد توسط نوشتن مكرو و يا كد به فرم اصلي انتقال داده بشه.
    3)جستجو رو ميشه با كوئري ها انجام داد كه ابزار بسيار مفيد و قدرتمندي هسنتد.(فرق نميكنه در چه فيلد يا فيلدهايي قراره جستجو كنيم)
    4)گزارش ها توسط قابليت Group در گزارش ، قابل گروه بندي هستند. شمارش و ... در يك فيلد هم با استفاده از گزينه Totals در قسمت Design انجام پذيره.(در 2007)
    5)در اكسس 2007 براي يك فيلد از جدول نوعي هست با نام Attachment كه اين امكان رو در اختيار ميذاره (در 2003 اينا هم گويا چيزي با عنواي OLE هست)
    6)براي جلوگيري از وارد شدن اطلاعات مشابه ميشه در طراحي اون فيلد در جدول، گزينه Indexed > Yes(No Duplicates) رو انتخاب كرد و براي نمايش پيغام شخصي شده، كدي اضافه ميشه كه در پستهاي قبلي موجوده)
    7)اگه بخوايين ديتابيس رو به اصطلاح استخراج كنيد، بايد از يك زبان برنامه نويسي استفاده كنيد. مثلا ميدونم كه با Visual Studio 2008 كار آسونيه. فقط اينكه(تا جايي كه من ميدونم) تمام فرم ها و گزارش ها رو بايد خودتون در اين محيط برنامه نويسي درست كنيد. يعني از ديتابيس فقط جدول با روابط شون ميمونه. البته يه چيز ديگه هم هست كه اگه خواستي بعدا برات ميگم (الان يه كم خوابم گرفته !!‌)

با سپاس!
    دوست عزیز سلام ...بابت این زحمتتم ممنون
    قرار شد آموزش خیلی ساده باشه
    بعدشم که بیشتر تو ی اکسس 2007 آمزش دادید؟
    اگه میشه دقیقتر وساده تر آموزش بدید
    در مورد سوال اول هم برای هر صنف یه کد باشه که وقتی کد زده میشه تمام مشخصات یعنی هم گروه و هم زیر گروه نمایش داده بشه.

سوالات رو یکبار دیگه تکرار میکنم بااجازه دوستان
    1) می خوام برای هر صنف که هر کدام چند زیر مجموعه دارد کد قرار دهم که کاربر تنها با زدن کد ،نام صنف وزیر مجموعه مربوط را وارد کند.
    2) برای نوشتن آدرس ، فرم جدید باز شود وسوالات مربوط به(میدان-خ اصلی-خ فرعی-..)رابپرسد که بعد وارد کردن آنها اطلاعات وارد فرم قبلی(اصلی)شود.
    3) قابلیت جستجو بر مبنای شماره تلفن و نوع صنف (که اصلاً کار نکردم ببینم چی جوریه)
    4) گزارش گیری بر بنای نوع صنف (به ترتیب حروف الفبا)واینکه در هر صنف چه تعداد بازاریابی شده است.
    5) از همه مهمتر این که در فرم اصلی این قابلیت باشد که کاربر بتواند تصویرکارت ویزیت را اضافه کند(اصلاً نمی دونم چی جوری)
    6) چنانچه کاربر اطلاعات فیلدی را تکراری وارد کرد ، پیغام دهد که این اطلاعات قبلاً وارد شده است.
    7) در آخر آیا میشود این بانک را EXE یا قابل اجرا بدون اکسس کرد؟؟یا به عبارت دیگه چطوری این بانک رو استخراج کنم ؟؟
    لطفاً خیلی ساده راهنمایی کنید
    خیلی ممنونم از همتون
    Last edited by P30iran; 30-10-2008 at 23:09.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با سلام دوباره
    سلام،
    تا جای که اطلاع دارم: بعد از ساخت پایگاه داده مثلا در اکسس، در محیط برنامه نویسی مورد نظر، کافی تنها یک ارتباط connection با پایگاه داده ایجاد کرد. اونوقت اطلاعات موجود در جداول در اختیار شما هستند و هرکاری رو میشه روشون انجام داد.

7. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزيز با تشكر از راهنمايي خوب شما

1 - فايل شمارو دانلودكردم ولي متاسفانه يك اشكالي براي ماكرو برنامه مي گيرد كه انگار ماكرو فعال نيست و نمي تونه ماكرو اكشن رو اجرا بكنه شماره ارور :2538 فكر مي كنيد بايد چه كار كنم.
    2- درضمن دوست عزيز فرمي كه من در نظر دارم مي خوام با وارد كردن كد پرسنلي مثلا در قسمت بالا اطلاعات كارمند رويت شود وبعد كارمند در قسمت پايين فرم اطلاعات مورد نياز را وارد كند.
    باز هم از توجه شما دوست عزيز تشكر مي كنم . خيلي ممنون
    سلام،

1) به نظر میرسه که هنگام بازکردن فایل، اخطار Security Warning در نوار پایین نوار-ابزار ظاهر میشه، نه؟ اگه این طوره بر روی گزینه Options همون نوار کلیک کنید و گزینه Enable this content رو انتخاب کنید.
    2) ( بعد از انجام بند یک) مگه فرم Persons1 همین کار رو انجام نمیده. اگه نه لطفا بیشتر توضیح بدید.

با سپاس،

9. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزیز سلام ...بابت این زحمتتم ممنون
    قرار شد آموزش خیلی ساده باشه
    بعدشم که بیشتر تو ی اکسس 2007 آمزش دادید؟
    اگه میشه دقیقتر وساده تر آموزش بدید
    در مورد سوال اول هم برای هر صنف یه کد باشه که وقتی کد زده میشه تمام مشخصات یعنی هم گروه و هم زیر گروه نمایش داده بشه.

سوالات رو یکبار دیگه تکرار میکنم بااجازه دوستان
    1) می خوام برای هر صنف که هر کدام چند زیر مجموعه دارد کد قرار دهم که کاربر تنها با زدن کد ،نام صنف وزیر مجموعه مربوط را وارد کند.
    2) برای نوشتن آدرس ، فرم جدید باز شود وسوالات مربوط به(میدان-خ اصلی-خ فرعی-..)رابپرسد که بعد وارد کردن آنها اطلاعات وارد فرم قبلی(اصلی)شود.
    3) قابلیت جستجو بر مبنای شماره تلفن و نوع صنف (که اصلاً کار نکردم ببینم چی جوریه)
    4) گزارش گیری بر بنای نوع صنف (به ترتیب حروف الفبا)واینکه در هر صنف چه تعداد بازاریابی شده است.
    5) از همه مهمتر این که در فرم اصلی این قابلیت باشد که کاربر بتواند تصویرکارت ویزیت را اضافه کند(اصلاً نمی دونم چی جوری)
    6) چنانچه کاربر اطلاعات فیلدی را تکراری وارد کرد ، پیغام دهد که این اطلاعات قبلاً وارد شده است.
    7) در آخر آیا میشود این بانک را EXE یا قابل اجرا بدون اکسس کرد؟؟یا به عبارت دیگه چطوری این بانک رو استخراج کنم ؟؟
    لطفاً خیلی ساده راهنمایی کنید
    خیلی ممنونم از همتون
    سلام،

آخه سوالهایی که شما کردید کلا یک پروژه رو میپوشونه و جواب دادن تفصیلی به همه اونها وقت و حوصله مخصوص خودش رو می طلبه.
    شما با چه نسخه ای از اکسس کار میکنید؟ چقدر قبلا با اکسس کار کردید و باون آشنا هستید؟

سعی میکنم برای چند تا سوالتون، یه دیتابیس بعنوان نمونه بذارم. این چه جوریه، خوبه ... ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه parya_shilan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    وطن

پيش فرض

سلام،

1) به نظر میرسه که هنگام بازکردن فایل، اخطار Security Warning در نوار پایین نوار-ابزار ظاهر میشه، نه؟ اگه این طوره بر روی گزینه Options همون نوار کلیک کنید و گزینه Enable this content رو انتخاب کنید.
    2) ( بعد از انجام بند یک) مگه فرم Persons1 همین کار رو انجام نمیده. اگه نه لطفا بیشتر توضیح بدید.
    با سپاس،
    ممنون دوست عزيز حدس شما درست بود حل شد.
    لطفاراهنمايي كنيد:
    1 - جدول اطلاعات كارمندان درموقع طراحي اوليه ويژگي فيلدها همگي text انتخاب شده .حالا كه جدول تكميل شده در بعضي از فيلدها ارقام و اعداد وارد شده بدون فرمول فقط اعداد - حالاكه مي خوام ويژگي فيلد رو از تكست به نامبر تغيير بدم درموقع ذخيره كردن اعلام مي كنه كه بعضي از اطلاعات در فيلد مورد نظر تغيير خواهد كرد و قتي با يس ذخيره مي كنم بيشتر اطلاعات اعداي كه شامل كد ملي هست پاك مي شود. لطفا راهنمايي بكنيد.
    2- درجدولي كه دارم نميدونم چه جوري شده هر فيلد با خودش زير مجموعه شده به صورت بي نهايت طوري كه وقتي ميرم زير مجموعه اش كه يه كپي از خودش رو پاك بكنم اطلاعات خود فيلد پاك ميشه براي غير فعال كردن اين زيرمجموعه ها راهنمايي بكنيد. (درقست جدول كنار سمت چپ اول هر فيلد يك علامت علاوه مياندازد كه با زدن اون يك زير مجموعه مرتبط با اون فيلد باز ميشه براي غير فعال كردن يا حذف كردن اين زير مجموعه مشكل دارم)
    دوست عزيز بخاطر توجهت ممنون.خيلي مخلصيم
    Last edited by parya_shilan; 31-10-2008 at 09:32.

داره خودمونی میشه P30iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021

13 پاسخ

سلام،

آخه سوالهایی که شما کردید کلا یک پروژه رو میپوشونه و جواب دادن تفصیلی به همه اونها وقت و حوصله مخصوص خودش رو می طلبه.
    شما با چه نسخه ای از اکسس کار میکنید؟ چقدر قبلا با اکسس کار کردید و باون آشنا هستید؟

سعی میکنم برای چند تا سوالتون، یه دیتابیس بعنوان نمونه بذارم. این چه جوریه، خوبه ... ؟
    سلام
    شما درست میگید
    با اکسس 2000 و 2003
    پس یه لطفی کنید
    چون خیلی این کار واسم مهمه شما فقط سوال 1-2-5 رو دقیق آموزش بدید
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •