تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 50 از 151 اولاول ... 4046474849505152535460100150 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه acer_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

چطور ميشه وقتي ركورد جديد وارد مي كنيم اگه ركورد وجود داشته باشه با خطا نشون بده

پروفشنال AABB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    بهسود

پيش فرض

چطور ميشه وقتي ركورد جديد وارد مي كنيم اگه ركورد وجود داشته باشه با خطا نشون بده
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پست 419

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام!
    آفرين به اين تاپيك !!
    خوب من دارم با اكسس 2007 كار ميكنم. اسم جدولها و فيلدهاش هم اكثرا فارسيه. تنظيمات ‌Regional & Lan. Options هم (از كنترل پنل) فارسي كردم، همچنين در Lan. settings آفيس ، قسمت Primary editing Lan.
    حالا مثلا وقتي دارم فيلدها رو از جدول به يه فرم اضافه مي كنم ،‌ يا ميخوام اصلا يه فرم رو save كنم با اين پيام روبرو ميشم :(البته نه هميشه ولي الان گير داده و ول كن هم نيست!)

به نظرتون چي كار ميشه كرد؟

lما اکسس2003 کار کردم و به حرف کسی که بهم گفت جداول، متغیرها، فرم ها و.... رو هیچ وقت فارسی نذار گوش نکردم و بعدا که برنامم رو هی توسعه دادم و نیاز به کدنویسی شد گیر کردم
    دست آخر اسم تمام جداول، فرم ها ، ماکروها و...... عوض کردم و اصلاحات رو تو برنامم انجام دادم
    اسامی فارسی اشیا چون موقع کدنویسی به عنوان اسم متغیر عمل می کنند و با عبارات و دستورات لاتین ترکیب می شن احتمال داره به مشکل برخور کنی (حتما بر می خوری) اون هم مشکلاتی که معلوم نیس مربوط به چیه من شش ماه طول کشید تا اینو متوجه شدم

به نظرم اسم تمام اشیا رو از فارسی به انگلیسی بر گردون و تو اسم گذاری از فاصله هم استفاده نکن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سوال:
    من حدود دو ساله چندتا فایل اکسس دارم و توش کلی اطلاعات ریختم یکیشم دفتر تلفنه
    1- وقتی نفرات رو به ترتیب حروف الفبا سورت می کنم همه چی خوبه ولی حرف ک دو جا می یاد بعضی هاشون سر جا شون قبل گ و لی بعضی ها هم می رن آخر بعد ی !!!!!! همین مشکل تو سرچ کردن هم هست علت چیه؟ راه حلش چیه؟ اطلاعات قبلی رو باید چطوری درست کنم؟
    2- وقتی یک کوئری درس می کنم که یک آیتمش حاصل sum باشه دیگه اجازه تغییرات و اضافه کردن رکورد نمیده باید چی کار کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سوال:
    من حدود دو ساله چندتا فایل اکسس دارم و توش کلی اطلاعات ریختم یکیشم دفتر تلفنه
    1- وقتی نفرات رو به ترتیب حروف الفبا سورت می کنم همه چی خوبه ولی حرف ک دو جا می یاد بعضی هاشون سر جا شون قبل گ و لی بعضی ها هم می رن آخر بعد ی !!!!!! همین مشکل تو سرچ کردن هم هست علت چیه؟ راه حلش چیه؟ اطلاعات قبلی رو باید چطوری درست کنم؟
    2- وقتی یک کوئری درس می کنم که یک آیتمش حاصل sum باشه دیگه اجازه تغییرات و اضافه کردن رکورد نمیده باید چی کار کرد؟
    با سلام،
    درباره سوال اول لطفا به آدرس زير سري بزنيد:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    [/URL]
    درباره سوال دوم ميشه دستورات SQL كوئري رو بذاريد يا يه ديتابيس نمونه؟

متشكر،
    Last edited by mohammad96; 25-10-2008 at 23:59.

داره خودمونی میشه P30iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021

14 لطفاً راهنماییم کنید

سلام به همه ی دوستان واساتید
    خدمتتون عارضم که درحال طراحی یه بانک اطلاعاتی مشاغل هستم که تا مرحله طراحی جداول و فرم ها پیش رفتم.
    ولی به مشکلات زیر برخوردم((که اصل کار هستند)
    لطفاً راهنمایی کنید

1) می خوام برای هر صنف که هر کدام چند زیر مجموعه دارد کد قرار دهم که کاربر تنها با زدن کد ،نام صنف وزیر مجموعه مربوط را وارد کند.
    2) برای نوشتن آدرس ، فرم جدید باز شود وسوالات مربوط به(میدان-خ اصلی-خ فرعی-..)رابپرسد که بعد وارد کردن آنها اطلاعات وارد فرم قبلی(اصلی)شود.
    3) قابلیت جستجو بر مبنای شماره تلفن و نوع صنف (که اصلاً کار نکردم ببینم چی جوریه)
    4) گزارش گیری بر بنای نوع صنف (به ترتیب حروف الفبا)واینکه در هر صنف چه تعداد بازاریابی شده است.
    5) از همه مهمتر این که در فرم اصلی این قابلیت باشد که کاربر بتواند تصویرکارت ویزیت را اضافه کند(اصلاً نمی دونم چی جوری)
    6) چنانچه کاربر اطلاعات فیلدی را تکراری وارد کرد ، پیغام دهد که این اطلاعات قبلاً وارد شده است.
    7) در آخر آیا میشود این بانک را EXE یا قابل اجرا بدون اکسس کرد؟؟یا به عبارت دیگه چطوری این بانک رو استخراج کنم ؟؟
    لطفاً خیلی ساده راهنمایی کنید
    خیلی ممنونم از همتون
    Last edited by P30iran; 27-10-2008 at 23:52.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام به همه ی دوستان واساتید
    خدمتتون عارضم که درحال طراحی یه بانک اطلاعاتی مشاغل هستم که تا مرحله طراحی جداول و فرم ها پیش رفتم.
    ولی به مشکلات زیر برخوردم((که اصل کار هستند)
    لطفاً راهنمایی کنید

1) می خوام برای هر صنف که هر کدام چند زیر مجموعه دارد کد قرار دهم که کاربر تنها با زدن کد ،نام صنف وزیر مجموعه مربوط را وارد کند.
    2) برای نوشتن آدرس ، فرم جدید باز شود وسوالات مربوط به(میدان-خ اصلی-خ فرعی-..)رابپرسد که بعد وارد کردن آنها اطلاعات وارد فرم قبلی(اصلی)شود.
    3) قابلیت جستجو بر مبنای شماره تلفن و نوع صنف (که اصلاً کار نکردم ببینم چی جوریه)
    4) گزارش گیری بر بنای نوع صنف (به ترتیب حروف الفبا)واینکه در هر صنف چه تعداد بازاریابی شده است.
    5) از همه مهمتر این که در فرم اصلی این قابلیت باشد که کاربر بتواند تصویرکارت ویزیت را اضافه کند(اصلاً نمی دونم چی جوری)
    6) چنانچه کاربر اطلاعات فیلدی را تکراری وارد کرد ، پیغام دهد که این اطلاعات قبلاً وارد شده است.
    7) در آخر آیا میشود این بانک را EXE یا قابل اجرا بدون اکسس کرد؟؟یا به عبارت دیگه چطوری این بانک رو استخراج کنم ؟؟
    لطفاً خیلی ساده راهنمایی کنید
    خیلی ممنونم از همتون
    با سلام،
    تا جايي كه بتونم جواب ميدم
    1) ميشه دوتا جدول درست يكي براي اصناف و يكي براي زيرمجموعه ها و بين اين دو يك رابطه يك-به-چند بوجود آورد. بعد در يك فرم، كاربر اطلاعات رو وارد ميكنه( فرم داراي يك ساب فرم براي جدول زيرمجموعه هاست)
    2)براي اين كار فرم مربوط به آدرس توسط يك دكمه در فرم اصلي باز ميشه و اطلاعات ثبت شده بايد توسط نوشتن مكرو و يا كد به فرم اصلي انتقال داده بشه.
    3)جستجو رو ميشه با كوئري ها انجام داد كه ابزار بسيار مفيد و قدرتمندي هسنتد.(فرق نميكنه در چه فيلد يا فيلدهايي قراره جستجو كنيم)
    4)گزارش ها توسط قابليت Group در گزارش ، قابل گروه بندي هستند. شمارش و ... در يك فيلد هم با استفاده از گزينه Totals در قسمت Design انجام پذيره.(در 2007)
    5)در اكسس 2007 براي يك فيلد از جدول نوعي هست با نام Attachment كه اين امكان رو در اختيار ميذاره (در 2003 اينا هم گويا چيزي با عنواي OLE هست)
    6)براي جلوگيري از وارد شدن اطلاعات مشابه ميشه در طراحي اون فيلد در جدول، گزينه Indexed > Yes(No Duplicates) رو انتخاب كرد و براي نمايش پيغام شخصي شده، كدي اضافه ميشه كه در پستهاي قبلي موجوده)
    7)اگه بخوايين ديتابيس رو به اصطلاح استخراج كنيد، بايد از يك زبان برنامه نويسي استفاده كنيد. مثلا ميدونم كه با Visual Studio 2008 كار آسونيه. فقط اينكه(تا جايي كه من ميدونم) تمام فرم ها و گزارش ها رو بايد خودتون در اين محيط برنامه نويسي درست كنيد. يعني از ديتابيس فقط جدول با روابط شون ميمونه. البته يه چيز ديگه هم هست كه اگه خواستي بعدا برات ميگم (الان يه كم خوابم گرفته !!‌)

با سپاس!

اگه نباشه جاش خالی می مونه parya_shilan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    وطن

پيش فرض

در اكسيس 2007 :
    جدول شماره يك : حاوي اطلاعات فردي كارمندان وشماره پرسنلي مي باشد .
    جدول شماره دو : داراي فرمي است كه بايد توسط كاربر تكميل شود.
    سئوال: مي خواهيم در فرم جدول شماره دو با وارد كردن شماره پرسنلي اطلاعات فردي شخص مورد نظر د رقسمت هاي مربوطه فرم جدول شماره د و از اطلاعات موجود در جدول شماره يك رويت شود و بعد كاربر پس از مشاهده اطلاعات فردي خود اقدام به تكميل فرم نمايد. لطفا راهنمايي بكنيد .با تشكر
    Last edited by parya_shilan; 29-10-2008 at 20:12.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض جكونه ميتونم براي يك فايل اكسس ادمين وكاربرتعريف كنم

من ازخارج ازكشورهستم وخواهش ميكنم به من كمك كنيد

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

در اكسيس 2007 :

جدول شماره يك : حاوي اطلاعات فردي كارمندان وشماره پرسنلي مي باشد .
    جدول شماره دو : داراي فرمي است كه بايد توسط كاربر تكميل شود.

سئوال: مي خواهيم در فرم جدول شماره دو با وارد كردن شماره پرسنلي اطلاعات فردي شخص مورد نظر د رقسمت هاي مربوطه فرم جدول شماره د و از اطلاعات موجود در جدول شماره يك رويت شود و بعد كاربر پس از مشاهده اطلاعات فردي خود اقدام به تكميل فرم نمايد. لطفا راهنمايي بكنيد .با تشكر
    سلام،
    لطفا به اين ديتابيس نمونه نگاه كنيد.(فرم مورد نظر Persons1‌ هست):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس.

11. این کاربر از mohammad96 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •