تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 10 از 151 اولاول ... 678910111213142060110 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_infernal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Tehrun ... En nuestra casa

پيش فرض

وقت به خیر
    توی اکسس من تاریخ رو به صورت تعریف شده به سیستم معرفی نکردم و حالتش text هستش.
    به این صورت که سه تا فیلد روز(از 1-31) ماه(فروردین تا اسفند) و سال (80 تا 96) معرفی کردم و حالا به یه مشکلی برخوردم و اینکه میخوام یه query بسازم که به وسیله اون تاریخ ثبت شده به شکل بالا رو با تاریخ دیگه ای که اونم به شکل بالا ثبت شده معرفی کنه و اگه تاریخ اولی از دومی بزرگتر باشه ، لیست کنه و اونها رو نمایش بده.
    اونقدر تاریخ تاریخ کردم که خودمم درست نفهمیدم چی گفتم
    لپپه کلام اینکه میخوام کاربرانی که تاریخ عضویتشون گذشته رو مشخص کنم ولی با تعریفی که برای فیلدهام داشتم نمیتونم این کار رو بکنم
    مشکلام اینا هستن:
    1- برای ماه ها که فروردین و... باشه ارزشی مشخص نشده که بزرگی و کوچیکیشون رو تشخیص بده و تمایز بین دو ماه رو بفهمه
    2- اگر ماه ها رو به صورت عدد هم وارد کنم نمیدونم چطور باید تنظیم کنم که اول سال رو ، بعد ماه و در نهایت روز رو مقایسه کنه که اولیت بین روز و ماه و سال حفظ بشه
    امیدوارم دردم رو فهمیده باشین چون خودم نفهمیدم چی گفتم تا الان!

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammad96's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

وقت به خیر
    توی اکسس من تاریخ رو به صورت تعریف شده به سیستم معرفی نکردم و حالتش text هستش.
    به این صورت که سه تا فیلد روز(از 1-31) ماه(فروردین تا اسفند) و سال (80 تا 96) معرفی کردم و حالا به یه مشکلی برخوردم و اینکه میخوام یه query بسازم که به وسیله اون تاریخ ثبت شده به شکل بالا رو با تاریخ دیگه ای که اونم به شکل بالا ثبت شده معرفی کنه و اگه تاریخ اولی از دومی بزرگتر باشه ، لیست کنه و اونها رو نمایش بده.
    اونقدر تاریخ تاریخ کردم که خودمم درست نفهمیدم چی گفتم
    لپپه کلام اینکه میخوام کاربرانی که تاریخ عضویتشون گذشته رو مشخص کنم ولی با تعریفی که برای فیلدهام داشتم نمیتونم این کار رو بکنم
    مشکلام اینا هستن:
    1- برای ماه ها که فروردین و... باشه ارزشی مشخص نشده که بزرگی و کوچیکیشون رو تشخیص بده و تمایز بین دو ماه رو بفهمه
    2- اگر ماه ها رو به صورت عدد هم وارد کنم نمیدونم چطور باید تنظیم کنم که اول سال رو ، بعد ماه و در نهایت روز رو مقایسه کنه که اولیت بین روز و ماه و سال حفظ بشه
    امیدوارم دردم رو فهمیده باشین چون خودم نفهمیدم چی گفتم تا الان!
    سلام!
    توی کوئری که درست می کنی ، یک فیلد جدید می سازیم ، مثلا "taarikh" و اینطوری توی قسمت فیلد کوئری قرار میدیم :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد در قسمت criteria ، تاریخ مورد نظرت رو این طوری وارد میکنی :
    کد:
    ممنون و خداحافظ !

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

وقت بخیر
    اول از آقا محمد بابت جوابی که بهم داد ممنونم. البته یه سری ساوالای دیگه راجع به همون دارم که بعدا میپرسم . الان یه مشکل بزرگتر دارم به شرح زیر :
    توی برنامه ی اکسس یه تعدادی کاربر معرفی کردم و به هر کدومشون یه کد اشتراک نسبت دادم.
    بعد یه گزارش هم درست کردم که آخرین اطلاعاتشون رو نمایش بده
    مشکلی که دارم اینه که من میخوام فقط اطلاعاتی رو نمایش بده که مربوط به یه اشتراک خاص هستش در صورتی که گزارشم اطلاعات تمام کاربران رو نمایش میده . به این صورت که مثلا کد اشتراک 7865 رو مینویسه و بعد پایینش آخرین اطلاعات رو نمایش میده که من هم تا همین رو میخوام ولی بعد از اون اطلاعات کد اشتراک 7676 رو هم مینویسه + اطلاعاتش.
    برنامه من هم به این صورته که یهفیلد به نام ID رو به صورت primary key درست کردم. حالا میخوام بر اساس این کد اشتراک اطلاعاتم به نمایش در بیاد
    ممنون میشم راهنماییم کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

وقت بخیر
    اول از آقا محمد بابت جوابی که بهم داد ممنونم. البته یه سری ساوالای دیگه راجع به همون دارم که بعدا میپرسم . الان یه مشکل بزرگتر دارم به شرح زیر :
    توی برنامه ی اکسس یه تعدادی کاربر معرفی کردم و به هر کدومشون یه کد اشتراک نسبت دادم.
    بعد یه گزارش هم درست کردم که آخرین اطلاعاتشون رو که توی یه فرم قبلا وارد کردیم نمایش بده
    مشکلی که دارم اینه که من میخوام فقط اطلاعاتی رو نمایش بده که مربوط به یه اشتراک خاص هستش در صورتی که گزارشم اطلاعات تمام کاربران رو نمایش میده . به این صورت که مثلا کد اشتراک 7865 رو مینویسه و بعد پایینش آخرین اطلاعات رو نمایش میده که من هم تا همین رو میخوام ولی بعد از اون اطلاعات کد اشتراک 7676 رو هم مینویسه + اطلاعاتش.
    برنامه من هم به این صورته که یهفیلد به نام ID رو به صورت primary key درست کردم. حالا میخوام بر اساس این کد اشتراک اطلاعاتم به نمایش در بیاد
    ممنون میشم راهنماییم کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

کسی نیست جواب ما رو بده؟

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

کسی نیست جواب ما رو بده؟
    اين درخواست شما، يه كم پيچيده است. به نظر من راه حل داره ولي نمي دونم بگم دقيقاً چكار بايد كرد. اگه خواستي يه نمونه كوچك از فايل رو بگذار تا ببينيم ميشه كاري كرد يا نه. ولي اونچه مسلمه، بايد اسامي ماه ها، تبديل به عدد بشه تا بشه توي محاسبه اونها رو منظور كرد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون از جوابتون اما فكر كنم بايد بيشتر در مورد سوالم توضيح بدم. يك جدول از افراد مختلف وجود دارد كه آنها كارمندان مختلف در سازمان هاي مختلف هستند كه ممكن هر سازمان چندين كارمند داشته باشد جلوي اسم هر كارمند شماره تلفن ، فكس ، داخلي و .... وجود دارد حال من مي خواهم فرمي را طراحي كنم كه در آن با توجه به سازمان مشخص شده اسامي كارمندان ّآن سازمان با اطلاعات موجود در آنها را ليست كند و در فرم نشان دهد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام در بالا توضيحاتم را براي بار دوم نوشتم لطفا جواب كامل بدهيد و اگر مركز خوبي جهت آموزش پيشرفته access مي‌شناسيد لطفا معرفي كنيد. واقعا كارم گير كرده

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

کسی نیست جواب ما رو بده؟
    با سلام!
    من فکر می کنم که: میشه گزارش رو بوسیله یک فرم باز کرد. توی فرم هم مثلا یه کمبو باکس مانندی
    گذاشت (برای انتخاب نام کاربر ) و یک command botton که وقتی کیلیک میشه ، گزارش رو باز کنه و -----.
    مثلا اگر با ماکرو این عمل انجام بشه ، با دستور openreport ، توی قسمت where condition ، می نویسیم:
    کد:
    میشه شرط های بیشتری هم اضافه کرد. یا اصلا میشه یک ----- ساخت و نام اونو تو قسمت Filter Name نوشت. (من که اولی رو ترجیح میدم).

امیدوارم درست متوجه شده باشم

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون از جوابتون اما فكر كنم بايد بيشتر در مورد سوالم توضيح بدم. يك جدول از افراد مختلف وجود دارد كه آنها كارمندان مختلف در سازمان هاي مختلف هستند كه ممكن هر سازمان چندين كارمند داشته باشد جلوي اسم هر كارمند شماره تلفن ، فكس ، داخلي و .... وجود دارد حال من مي خواهم فرمي را طراحي كنم كه در آن با توجه به سازمان مشخص شده اسامي كارمندان ّآن سازمان با اطلاعات موجود در آنها را ليست كند و در فرم نشان دهد
    سلام!
    ما یه جدول داریم که مربوط به نام سازمانه، با Primary Key, با نام مثلا OrgID . یه جدول مربوط به نام کارمندان با Primary Key ، با نام EmpID ، و یک فیلد بعنوان Foreign Key برای ایجاد رابطه با جدول سازمان ها، با نام OrgID.
    حالا در قسمت ایجاد Relationship ، یک رابطه بین OrgID از جدول سازمان ها و OrgID از جدول کارمندان درست میکنیم ( که بصورت یک One-to-Many Relationship درست میشه ).
    حالا می تونیم فرم خودمونو با استفاده از "فرم ویزارد" درست کنیم: اول فیلدهایی رو که لازم داریم از هر دو جدول انتخاب می کنیم. بعد جدول سازمان ها رو بعنوان فرم اصلی انتخاب میکنیم ( در پایین، رابطه بین فرم های آتی بصورت فرم و ساب فرم انتخاب شده). حالا Layout فرم ها رو انتخاب میکنیم(tabular or data sheet) و ادامه قضایا ... . آخر سر هم فرم رو مثلا با نام "Form1"، ذخیره می کنیم. و اینک ادامه داستان :
    یک فرم جدید می سازیم و در قسمت Design ، توی Header فرم (اگه نیست با راست کلیک تیکش رو میزنیم) برای انتخاب نام سازمان و مشاهده کارمندان مربوطه، یک کمبو باکس ( راحت تره که با ویزارد درست بشه) درست میکنیم و Row Source اونو نام سازمان و OrgID از جدول سازمان ها انتخاب میکنیم (همون طور که گفتم با ویزارد) و اسمشو مثلا میذاریم combo1 . حالا Form1 رو از قسمت Navigation با موس گرفته و در قسمت Details این فرم رها مکنیم. به این وسیله یک ساب فرم در فرم جدیدمون درست کردیم. حالا با یک کلیک ساب فرم رو انتخاب کرده و در properties در زبانه Data در قسمت Link Master Fields ، می نویسیم combo1 و در قسمت Link Child Fields می نویسیم OrgID.
    برای اینکه نام سازمان ها و سایر مشخصاتشون (اگه باشه) در این فرم آخریه عوض نشه و ... توی Form1 فیلد(های) نام سازمان رو Lock میکنیم. در اینصورت مقادیر جدول سازمان ها رو باید توسط یه فرم دیگه ، مقدار دهی کنیم.

امیدوارم که این مطالب قابل استفاده باشه !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •