تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 53 اولاول ... 3434950515253
نمايش نتايج 521 به 529 از 529

نام تاپيک: آخرین انیمیشنی که دیدم

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

دو تا از بهترین انیمیشن‌های منتخب سال 2016 رو دیدم که هر دو محصول فرانسه هستند و به انگلیسی هم دوبله شده‌اند هرچند پیشنهاد من همون دوبله‌ی فرانسوی است. با وجود آثار باکیفیتی که در چند سال اخیر از سینمای این کشور دیدیم باید بعد از امریکا و ژاپن حالا از فرانسه به عنوان قطب سوم انیمیشن دنیا یاد کرد و خب خیلی خوبه که هر کدوم هم سبک و سیاق مخصوص خودشون رو دارند و تجربه‌های متفاوتی رو به وجود میارن. راستی قهرمان داستان در هر دو انیمیشن یک دختر جوان هست که برای طرفداران میازاکی خوشایندتر هم خواهد بود!

April and the extraordinary world (2015)

«آوریل و جهان شگفت‌آور» شاید با شروعش مخاطب رو چندان تحریک نکنه، از نوع طراحی کاراکترها گرفته تا محیط بی‌روح و خاکستری پاریس اواسط قرن نوزدهم تا افتتاحیه‌ی نه چندان هیجان‌انگیز داستان و مقدمه‌ای که ممکنه مخاطب کم‌حوصله رو از دیدن ادامه‌ی فیلم منصرف کنه اما بدون شک فیلم در ادامه مدام در حال جذاب‌تر شدنه. در بحبوحه‌ی جنگ جهانی که دانشمندان سراسر دنیا به طرز مرموزی ناپدید می‌شوند آوریل (با دوبله‌ی ماریون کوتیار در زبان اصلی) والدینش رو که در پی کشف سرمی برای تولید ارتش شکست‌ناپذیر برای دولت هستند از دست می‌ده و به تنهایی قدم در مسیر اون‌ها برمی‌داره... داستان بر اساس رمان مصوری از Jacques Tardi ساخته شده و در کنار سبک استیم‌پانک خودش با ارجاعات جالب به آثار میازاکی مثل قلعه‌ی متحرک هاول و قلعه‌ای در آسمان و حتی سرویس تحویل کیکی بیشتر هم دلبری می‌کنه! غافلگیری‌ها و نکات هوشمندانه‌ای که در سراسر انیمیشن دیده می‌شه جذابن و با وجود موضوع ارزشمندی که در لایه‌ی طناز اون پیچیده شده یک تجربه‌ی لذت‌بخش انیمیشنی رو به وجود میاره.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Long Way North (2015)

«راه طولانی شمال» ترکیب چشم‌نوازی از ساده‌ترین‌هاست که هنرمندانه کنار هم قرار گرفتن. در سال 1982 یک دختر جوان از یک خانواده‌ی مرفه روسی با ورود به مسیری سخت و خطرناک باعث همراهی جمعی در سفری ماجراجویانه به سوی قطب شمال برای کشف آخرین دستاورد پدربزرگش می‌شه. ساشا قهرمانی دوست‌داشتنی است و روحیه‌ی تاثیرگذاری داره، به همون اندازه بافت جذاب انیمیشن و کارگردانی دقیقش باعث دیدنی‌تر شدن داستان به ظاهر ساده اما پر جنب و جوش و گیرای اون شده و روح هنری فیلم رو به اوج رسونده. بدون هیچ توضیح دیگه‌ای پیشنهاد می‌کنم راه طولانی شمال رو با عشق و ایمان طی کنید.

2. 7 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

The Red Turtle 2016

چند سال قبل "دودوک دی ویت" با انیمیشن کوتاه "Father and Daughter" ما رو دیوونه رویاپردازیش کرد و حال امسال با یه اثر فراتر از شاهکار بعد از 16 سال برمیگرده اونم با همکاری کمپانی جیبلی
    تماشای "لاکپشت قرمز" برای من امشب یه خاطره شد, خاطره ای همراه با شور و عشق که این گونه خاطره ها فراموش نشدنی ان
    "لاکپشت قرمز" داستان مردی طوفان زده است که برای رسیدن به عشق حقیقی و زلال باید بعضی چیزهارو رهاکنه.(و رها کردن اصلِ رسیدنِ)
    جدا از مفهوم زیبای این اثر, من به شدت تحت تاثیر قاب بندی ها و هنر شگرف طراحی این گونهِ طبیعت شدم.
    در دیدنش درنگ نکنید و البته این نوع انیمیشن لایق بلوری اصلی آرشیو کردنه

چند تا اسکرین شات هم گرفتم که دیدنش خالی از لطف نیست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 7 کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت

پيش فرض

Idiots And Angels 2009

شخصیت اصلی ابلیسی ست در قامت یک قدیس ؟ یا قدیسی در قامت یک ابلیس ؟!!

حیف که دیر با کارهای بیل پلیمپتون آشنا شدم, شخصیت هایی که خلق میکنه همیشه بین خیر و شر در حال جدال هستند
    کارهای فاخری داره, دوست داران انیمیشن حتما کارهاش رو ببینید

6. 5 کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

In This Corner of the World (2016)

نیرومندترین سلاح روی کره‌ی زمین، روح انسان است که شلیک می‌کند. (فردیناند فوش)

«در این گوشه از دنیا» اقتباسی از مانگایی به همین نام و بهترین انیمه‌ی سینمایی منتخب سال 2016 ژاپن، داستان زندگی دختر جوانی به نام Suzu رو در یکی از شهرهای ساحلی هیروشیمای ژاپن و پایداری و تلاشش برای گذر از دوران سخت جنگ جهانی دوم روایت می‌کنه. در کنار جنگ، فیلم مملو از نمایش سنت‌ها و فرهنگ مردم ژاپن و توجه به طبیعت و زیبایی‌شناسیِ همراه با رنگ و نقش‌های چشم‌نوازه. علاقه‌ی سوزو به نقاشی و سکانس‌هایی که فرم نقاشی به خود می‌گیرن حس خوبی دارن. با وجود سکون و آرامشی که در نمایش وقایع و ارتباطات شخصیت‌ها دیده می‌شه وقتی نوبت به لحظات سخت و تلخ انیمه رسید با شدت بیشتری شوکه می‌شیم. شاید به اندازه‌ی «مدفن کرم‌های شب‌تاب» بهت‌آور و در نفی جنگ باشه ولی تا آخرین لحظه اعلام می‌کنه که زندگی در گذره. در این گوشه از دنیا زندگی مردمی با پیوندهای جدید و در مسیر صلح دوباره ساخته شده چرا که امید قدرتمندترین سلاحیه که در دست دارن.

8. 9 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

کوکو (کُکو (کُکُ)) Coco انیمیشن تحسین‌شده‌ی موزیکال پیکسار که برنده‌ی گلدن گلب شده و شانس بالایی هم در اسکار داره ،
    داستان پسری بنام میگوئل عاشق موسیقی که بخاطر خاطره‌ی بد خانواده از کسی که بخاطر موسیقی خانواده رو چند نسل قبل ترک کرده، بشدت با هرگونه فعالیت در این زمینه مخالفت میشه.
    در مکزیک هر سال شبی رو اختصاص به مردگان میدن و عکس اونها رو جایی قرار میدن تا ارواحشان بتونن از پلی عبور کرده و بدیدن خانواده‌شان بیان.
    میگوئل بر اثر اتفاقی وارد دنیای مردگان میشه و این آغاز تمام ماجراست ...

میشه این انیمیشن رو در دو جمله خلاصه کرد: اهمیت خانواده و فراموش‌نکردن آنهایی که از دنیا رفته‌اند.

10. 10 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه sms11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

قصه ی انیمیشن، ماجرای دختری ثروتمندی است که برخلاف پدر و مادرش که درگیر آداب و رسوم امروزی هستند، به حرف دلش گوش میکند و پا در راهی میگزاره که پدربزرگش گذاشته بود و در راه با مشکلاتی روبرو میشه

داستان انیمیشن برام قصه ی جدیدی نداشت و تقریبا میشه گفت تکراری بود (البته با کمی تفاوت در جزئیات) اما هنگام دیدن فیلم به خودم گفتم که میشه از یه داستان تکراری هم، یک فیلنامه جدید و جذاب را نوشت و این کار در این انیمیشن انجام شد.طراحی شخصیت ها به خوبی انجام شده بود.بنظرم کارگردان روایت قصه برایش مهمتر از پرداخت زیاد به جزئیات انیمیشن بود.انیمیشن از یه گرافیک و جنبه بصری ساده ای برای بیان موضوع قصه استفاده کرد که بنظرم اتفاقا باعث جذابیت انیمیشن میشد.مثلا اینکه آدمایی که در لانگ شات قرار داشتند فاقد صورت بودن که از نظر من جذاب بود.از سادگی طراحی انیمیشن لذت بردم و آزار دهنده نبود. اما نکته نسبتا منفی از این داستان این بود که آخر داستان ریتم تندتری گرفت که بنظرم میشد کمی به جزئیات بیشتری از قصه نیز پرداخته بشه.درهر صورت از این انیمیشن گوگولی مگولی لذت بردم.

پ.ن 1: مدتها میشد که به اینجا سر نزده بودم ( خدا لعنت کنه تلگرامو).خوشحالم که این برگشت مجدد با یه انیمیشن زیبا همراه شد

پ.ن 2 : از دوست عزیزمون Morteza4SN بابت معرفی این انیمیشن زیبا تشکر میکنم.گاهی اوقات بهترین منبع (برای من) برای معرفی فیلم ها و انیمیشن های محصول سایر کشورا ( غیر از هالیوود که تمام انیمیشن ها و فیلم هاشو دیدم) همین تاپیک های این انجمن هست

پ.ن ۳: حتما انیمیشن اولی که معرفی کردی رو هم میبینم
    Last edited by sms11; 14-02-2018 at 16:18.

12. 4 کاربر از sms11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت

پيش فرض

The Dream of a Ridiculous Man 1992
    (Aleksandr Petrov)

مرا تمسخر ميکُنند و به من ميگويند اين فقط يک رويا بوده است.
    اما آخر، رويا بودنِ آن، چه اهميتي دارد وقتي که حقيقت را بَر من آشکار ساخت؟
    .
    .
    .
    آيا زندگيِ ما يک رويا نيست؟
    اصلاً بگذار فقط يک رويا باشد

"رویای یک مرد رقت انگیز" برگرفته از داستان کوتاهی به همین نام از نویسنده بزرگ "داستایوفسکی" است
    صعود و سقوط در یک رویا!!! رویایی که واقعیت است و واقعیتی که رویاست
    من رو یاد داستان پروانه ای انداخت که روزی رویای انسان شدن رو می بینه

14. 3 کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

3

(Persepolis (2007

1h 36min

8.1/10
    78,926
    Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi

A b o u t I r a n

دیدن این انیمه که محصول فرانسه سال 2007 و در مورد یک دختر ایرانیست شاید الان دمده شده باشه و من هم اگر 10 سال پیش میدیدمش که خیلی از عقایدم هم با الانم دگرگون بود شاید برای خودم بهتر بود و به آگاهی یافتنم کمک میکرد... که البته هنوز هم حال و روز مردم سرزمینم بیگانه با آن سالها نیست... این فقط باب دل دهه شصتی ها یا دهه پنجاهی های سینه سوخته است. باید بشینند ببینندش و شاید مثل من اشک هم در چشمانشون حلقه بزنه... نسلی که تلخی داستان رو میتونه قشنگ حسش کنه و طعم دردناک هر شات از این انیمه سیاه و سفید رو با پوست و استخونش بچشه... چه بسیار از این داستانها که یکایک این نسل در زندگی خودش داره و هر کدام اگر ازشون فیلم و انیمیشن و... تولید بشه باز هم دیدنش برای من نوستال باز جذابه... بعنوان یک دهه هفتادی در احترام به نسلی که بیشتر از ما سوخت و در حسرت آزادی یا تنها فقط زندگی، کودکی و نوجوانی و جوانی و عشق و آزادگی و توانایی ها و رویاهاش بر باد رفت سر تعظیم خم میکنم و کلاه از سر بر میدارم... من هم با شما هم دردم من هم به سهم خودم این دردها رو کشیدم همه نسل های ایرانی با شما همدردند... همه مون هم دردیم... تفاوت در شدت و ضعف دردهاست... در این انیمه از رنگ ها استفاده نشده و کلا سیاه و سفیده همین مورد درون مایه غمگینشو شدت میبخشه... زیاد هم انیمیشنی و 3d نیست و تصاویر به نقاشی بیشتر شباهت داره شاید همینطور هم بهتر بوده و ما رو میبره به همون دنیای محدود و تیره و تار دهه های اول و دوم و حتی سوم اعجاز قرن... نمیخوام بگم دهه چهارمش توفیری داشته اما وضعیت خیلی تغییر کرده و کلا این طرف داستانش جداست... راوی داستان یک سری نگاه های خاص هم به اتفاقات داشته که اتفاقا کمتر هم از اون زوایا بررسی شده... نمیتونم بگم درسته یا غلط چون اطلاعاتم محدوده و اصولا بقدری تاریخ معاصر ما قمر در عقربه که واقعا نمیشه یک جریان واحد رو قبول یا رد کرد... اما هر کسی با مرور خاطرات زندگی شخصی و خانوادگیش که با وقایع اجتماعی و سیاسی هم پیوند داره میتونه بسیاری از حقایق رو کشف کنه... داستان انیمه که ادعا شده داستان واقعی زندگی مرجان ساتراپی است دختریکه تبارش از خاندان قاجار بودند و عموش توده ای بوده و بعد انقلاب کشته شده و باقی ماجرا هم به تصویر کشیدن خاطرات جمعی ما بعنوان یک ملت...خاطراتی که به غم و درد و چرک و خونآب و تباهی آلوده اند... احساساتم را برانگیخت. شخصیت اصلی داستان نمادی از هر کدام از گلهای پرپرشده ی انقلاب اسلامیست...

محتوای مخفی: ترانه ای در همین باب 

نسل من (یغما گلرویی)

نسل من نسل بمب و موشک بود
    نسل بی شیر خشک و پوشک بود

نسل گریان پشت عینک بود
    حسرتش سکه های قلک بود
    که باهاش توپشو دو لایه کنه
    نسل ساز شکسته و تحقیر
    نسل وی اچ اسای بد تصویر
    نسل از زندگی و رویا سیر
    که نمی‌خواستش گلایه کنه
    نسل پاکوب توی اجباری
    کیک و نوشابه‌های پنج‌زاری
    نسل ناکام بی‌عزاداری
    بعد قطعنامه از نفس افتاد
    با پیلی‌های ممتد شلوار
    پشت موهای جرج مایکل‌وار
    با نخای شریکی سیگار
    عشق می‌کرد با خوندن فرهاد
    نسلی که با نگاهی عاشق شد
    سرنوشتش شبیه صادق شد
    قه قهش رفته رفته هق هق شد
    آلبوم عکسش آینه‌ی دق شد

نسل من نسل شعر و رویا بود
    شکل پایان تلخ فیلما بود
    بطری روی موج دریا بود
    که کسی نامه‌شو از آب نگرفت
    نسل دق کرده تو صف کنکور
    نسل رو فرش بازی پاسور
    نسل به سرنوشت بد مجبور
    که سوال پرسید و جواب نگرفت
    نسلی که شاملو رو ازبر کرد
    حرف خوش خنده ها رو باور کرد
    توی میدون تنش رو پرپر کرد
    روی سینه‌ش یه بغض سنگین بود
    نسلی که مثلِ ساعتش خواب رفت
    آرزوهاش یکی یکی آب رفت
    عکس فوریش رو حجله تو قاب رفت
    با چشایی که خیلی غمگین بود
    نسلی که با نگاهی عاشق شد
    سرنوشتش شبیه صادق شد
    قه قهش رفته رفته هق هق شد
    آلبوم عکسش آینه‌ی دق شد

Last edited by Hojjatpanahi; 29-07-2018 at 04:17.

16. 2 کاربر از Hojjatpanahi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2023

پيش فرض

انیمیشن leo 2023 که بنظرم یکی از شاهکارهای امسال بود برای رده سنی نوجوان.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •