تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 69 از 69

نام تاپيک: سلام.سوال فلسفی

پروفشنال cityslicker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر همین سقف خاکستری

پيش فرض

سلام. من میخوام یه نظر کلی راجع به این بحث و کلاً این تیپ بحث ها بدم.
    تمام این مسائلی که مطرح کردید، چه در مورد اون سوال سنگ و چه این قضیه آخرالزمان جزء حواشی دین حساب می شوند. از نظر من اینجور بحث ها وقت تلف کردن محضه.
    چرا؟ چون برای اینجور مسائل دلیل و مدرک علمی ای وجود نداره. اینکه جن وجود داره یا نه، اینکه آخرالزمان هست یا نه، اینکه آیا خدا قادر مطلقه یا نه تماماً یه سری مسائل اعتقادی هستند که هیچ تأثیری هم در مسیر و روش زندگی یک فرد ندارند. بنظر من وقت اونقدر ارزش داره که سره اینجور مسائل بی ارزش تلفش نکنیم.
    به نظر من یک انسان از وقتی که خودشو شناخت اول باید به یه سؤال جواب بده: آیا خدا وجود داره یا نه؟ اگه جواب نه بود به یه شکل زندگی فردیش شکل می گیره و اگه جواب آره بود به شکل دیگه ای.
    اگه جواب آره بود، یا از یک دین خاص پیروی میکنه و یه سری اصول فردی رو رعایت می کنه یا اینکه خودش برای خودش یه آیین میاره.
    اما مسئله مهم اینه که بقیه زندگی رو باید صرف مسائل با ارزش تری کرد. نه اینکه دائم تا آخر عمر سر همین موضوعات دینی درجا زد (مثل آخوند ها یا کشیش ها) البته به خود فرد بستگی داره که چه مسیری رو انتخاب کنه.
    من خودم یکی از اوناییم که فارغ از مسئله دین، هدفم رو تو زندگیم در مرحله اول فراهم کردن یه زندگی آبرومندانه و بعد از اون (یا در خلال اون) کسب علم و حل معمایی از معماهای طبیعت گذاشتم.
    حالا هم نه اینکه بخوام بگم این بحث بیهودست ، بالاخره ذهن ها رو به فعالیت وا می داره. اما اگه وقتمون رو بیشتر به علم اختصاص بدیم، میتونیم به یه کشور جهان اولی تبدیل بشیم. همون کاری که سالهاست غرب داره میکنه.

ببینید دوست عزیز دنیای پیشرفته اینه که همه ارجح هستند
    حرف همه مهم هست
    پس شما حرفتون برای ما محترمه
    ولی باید بدونی که با آوردن بعضی مسائل مثل همین موضوعاتی که در مورد آخر الزمان گفته شده عوام و به خصوص بی سواد ها که قشر اعزم جامعه ی ما رو تشکیل می دهند باعث افول رشد جامعه شدند
    و در این میان جوامعی مثل ما که جهان سوم رو به حساب میاره ضربه های سهمگین رو در بر میگیره
    فقط و فقط به خاطر گفتن دروغ ها و نصبت دادن خدا به کار هایی که عقل هیچ بشری اون رو حلاجی نمی کنه

پس این بحث ها بیهودهنیست
    و وقت کسی رو تلف نمی کنه

ما به دنبال رشد و تکامل جامعه باید باشیم
    نه اینکهبنشینیم و
    دست روی دست بگذاریم
    و تماشا کنیم
    که یک عده آخوند بی سواد نطق کنند و عوام آنها رو تحسین

اگه نباشه جاش خالی می مونه Captain Nemo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    زیر خط فقر!

پيش فرض

شما دقیقاً دارید حرف من رو بشکل دیگه این میزنید. من هم نظرم اینه که از بس مردم وقت و انرژیشون رو روی اینجور مسائل گذشتند، مملکتمون به این وضع دچار شده. البته این مسئله ای نیست که بگیم جمهوری اسلامی اورده ، گرچه تشدیدش کرده ولی از زمانی که تفکرات افلاطونی وارد ایران شده ، این مملکت از لحاظ علمی پس رفت کرده. به همین دلیل من می گم از دین باید در همون حدی که نیاز هست اطلاعات بگیریم، مسیر زندگی رو مشخص کنیم و بحث در مورد اون رو دیگه ببوسیم بزاریم کنار. همونطور که گفتم مسئله مهم علمه. این عوامی هم که شما میگید همون پدر و مادر های منو شما هستند. من خودم تو جمع خونواده یه بار نظرمو راجع به دین گفتم و دیگه هم دنبالشو نگرفتم (چون نمی خوام فکر کنند که میخوام نظرمو بهشون تحمیل کنم) حالا دیگه با خودشونه که چه مسیری رو طی کنند. گرچه بعد از 50 سال زندگی ، تغییر مسیر واقعا مشکله.
    شما هم قرار نیست دست رو دست بزارید، با عملتون می تونید راه رو نشون بدید. غربی ها هیچ وقت اینقدر مثل ایرانیان سعی نمی کنند نظراتشون رو تحمیل کنند بلکه دارند با عملشون نشون می دهند که اگر میخواهی در دنیای امروز حرفی برای گفتن داشته باشی ، باید بدنبال علم باشی.
    در ضمن اگه بخواید دنبال حرفهای من رو بگیرید بحثتون منحرف می شه. من تو پست اولم گفتم که فقط می خوام نظر کلی رو بگم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلاام دوستان رمزهای بازیgta5پلی استیشن2 میخواستم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ببخشید میدونید از کجا باید جواب سوال رو گرفت[

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پیاده رو های حوالی میدان ولیعصر!

پيش فرض

سلاام دوستان رمزهای بازیgta5پلی استیشن2 میخواستم
    انجمن بازي

ببخشید میدونید از کجا باید جواب سوال رو گرفت[
    اگه منظورت سوال اين تاپيكه من معتقدم يه چند سال صبر كنيد ايشالا اون دنيا از خود خدا ميپرسيم!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام. من میخوام یه نظر کلی راجع به این بحث و کلاً این تیپ بحث ها بدم.
    تمام این مسائلی که مطرح کردید، چه در مورد اون سوال سنگ و چه این قضیه آخرالزمان جزء حواشی دین حساب می شوند. از نظر من اینجور بحث ها وقت تلف کردن محضه.
    چرا؟ چون برای اینجور مسائل دلیل و مدرک علمی ای وجود نداره. اینکه جن وجود داره یا نه، اینکه آخرالزمان هست یا نه، اینکه آیا خدا قادر مطلقه یا نه تماماً یه سری مسائل اعتقادی هستند که هیچ تأثیری هم در مسیر و روش زندگی یک فرد ندارند. بنظر من وقت اونقدر ارزش داره که سره اینجور مسائل بی ارزش تلفش نکنیم.
    به نظر من یک انسان از وقتی که خودشو شناخت اول باید به یه سؤال جواب بده: آیا خدا وجود داره یا نه؟ اگه جواب نه بود به یه شکل زندگی فردیش شکل می گیره و اگه جواب آره بود به شکل دیگه ای.
    اگه جواب آره بود، یا از یک دین خاص پیروی میکنه و یه سری اصول فردی رو رعایت می کنه یا اینکه خودش برای خودش یه آیین میاره.
    اما مسئله مهم اینه که بقیه زندگی رو باید صرف مسائل با ارزش تری کرد. نه اینکه دائم تا آخر عمر سر همین موضوعات دینی درجا زد (مثل آخوند ها یا کشیش ها) البته به خود فرد بستگی داره که چه مسیری رو انتخاب کنه.
    من خودم یکی از اوناییم که فارغ از مسئله دین، هدفم رو تو زندگیم در مرحله اول فراهم کردن یه زندگی آبرومندانه و بعد از اون (یا در خلال اون) کسب علم و حل معمایی از معماهای طبیعت گذاشتم.
    حالا هم نه اینکه بخوام بگم این بحث بیهودست ، بالاخره ذهن ها رو به فعالیت وا می داره. اما اگه وقتمون رو بیشتر به علم اختصاص بدیم، میتونیم به یه کشور جهان اولی تبدیل بشیم. همون کاری که سالهاست غرب داره میکنه.
    سلام
    آیا فکر می کنید که فقط برای اثبات و یا آری گفتن به یک موضوع ما نیازمند به علم هستیم. فکر نمیکنید برای نه گفتن و یا رد یک موضوع هم نیازمند به علم هستیم.
    چرا فکر میکنید درباره مثلا بقول شما جن دلیل و یا مدرک علمی وجود ندارد آیا صرف ندیدن افراد بشر و یا خود شما هستی یک موجود به نیستی تبدیل می شود .
    دست علم از اثبات پدیده های مادی گاهی اوقات کوتاه است . چه برسد به متافیزیک.
    من خدا را بعنوان واقعیتی مطلق می شناسم. بحث از وجود و تفکر در پدیده ها توصیه صواب و درستی است .
    بهتر است تعریف درستی از علم را داشته باشیم.علوم اسلامی و تحقیق در توحید الهی اشرف علوم است.
    چرا که به دو زندگی ما مربوط می شود .
    تا بعد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ببینید دوست عزیز دنیای پیشرفته اینه که همه ارجح هستند
    حرف همه مهم هست
    پس شما حرفتون برای ما محترمه
    ولی باید بدونی که با آوردن بعضی مسائل مثل همین موضوعاتی که در مورد آخر الزمان گفته شده عوام و به خصوص بی سواد ها که قشر اعزم جامعه ی ما رو تشکیل می دهند باعث افول رشد جامعه شدند
    و در این میان جوامعی مثل ما که جهان سوم رو به حساب میاره ضربه های سهمگین رو در بر میگیره
    فقط و فقط به خاطر گفتن دروغ ها و نصبت دادن خدا به کار هایی که عقل هیچ بشری اون رو حلاجی نمی کنه

پس این بحث ها بیهودهنیست
    و وقت کسی رو تلف نمی کنه

ما به دنبال رشد و تکامل جامعه باید باشیم
    نه اینکهبنشینیم و
    دست روی دست بگذاریم
    و تماشا کنیم
    که یک عده آخوند بی سواد نطق کنند و عوام آنها رو تحسین

سلام
    من بقول شما آخوند های را دیده ام که زمانه کم به خود دیده است . کاش شما مانند انها را می دیدی و اکتفا به طلبه های تازه کار و یا افرادی به این لباس و با کمی دانش نمی شدید البته اگر منظورتان همین باشد.
    تا بعد

اگه نباشه جاش خالی می مونه Captain Nemo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    زیر خط فقر!

پيش فرض

سلام
    آیا فکر می کنید که فقط برای اثبات و یا آری گفتن به یک موضوع ما نیازمند به علم هستیم. فکر نمیکنید برای نه گفتن و یا رد یک موضوع هم نیازمند به علم هستیم.
    چرا فکر میکنید درباره مثلا بقول شما جن دلیل و یا مدرک علمی وجود ندارد آیا صرف ندیدن افراد بشر و یا خود شما هستی یک موجود به نیستی تبدیل می شود .
    دست علم از اثبات پدیده های مادی گاهی اوقات کوتاه است . چه برسد به متافیزیک.
    من خدا را بعنوان واقعیتی مطلق می شناسم. بحث از وجود و تفکر در پدیده ها توصیه صواب و درستی است .
    بهتر است تعریف درستی از علم را داشته باشیم.علوم اسلامی و تحقیق در توحید الهی اشرف علوم است.
    چرا که به دو زندگی ما مربوط می شود .
    تا بعد
    مثل اینکه بطور کلی بحث تاپیک عوض شد، اشکال نداره...
    دوست عزیز من بحثم سر این نیست که آیا جن وجود داره یا نه؟ یا اینکه امام زمانی هست یا نیست. اصولاً هروقت در هر زمینه ای که هنوز علم وارد نشده، کسی بخواد وارد بشه ، از باب اعتقادادتش وارد می شه. مثلا مسلمون وقتی هنوز علم به اینجا نرسیده بود که اثبات کنه شراب مقدار زیادش ضرر داره (شاید مقدار کمش هم ضرر داشته باشه، ولی هنوز علم بهش نرسیده) بخاطر اعتقاداتش شراب نمی خورد. من اصلا بحثی سر این ندارم که چرا نمی خورد. یا اینکه چرا شما به جنی که دلیل علمی ای براش نیست اعتقاد داری. من میگم بحث کردن در این موارد کار بیهوده ای یه. یا دنبالش باش که علمی ثابتش کنی، یا اگر در حد یه اعتقاد بهش نگاه میکنی دیگه چرا تا آخر عمر وقتت رو صرفش می کنی. البته منظورم کل دینه، نه فقط جن. من اول هم تو شروع بحثم گفتم، شما براساس اعتقادی که پیدا می کنی به زندگی فردیت شکل می دی. مثلا اگه به امام زمان اعتقاد داری هر جمعه براش دعا میکنی. نماز می خونی و هزار تا اعمال دیگه. اما متاسفانه بعضی ها تمام عمر و وقتشون رو سر همون دعا کردن یا تحقیق کردن در زمینه اینکه امام زمان وقتی میاد دنیا چه شکلیه و از این جور حرف ها می زارند. که اتفاقا بازارشون تو ایران هم همچین کساد نیست. اما شما به کل دنیا نگاه کن. ببین دنیا کجاست و ما کجا؟ و چرا ایرانی ای که کشورش زمانی از لحاظ علمی top ترین کشور دنیا بود به این روز افتاده. این مطلب هیچ ربطی هم به مسلمون شدنشون نداره. چون قرن ها بعد از اسلام نیز به این top بودن ادامه داد. اما بعداز مدتی ، علم ارزش خودش رو از دست داد و مطالبی از این دست به ارزش تبدیل شدند. اونجا بود که بدبختی شروع شد.
    در مورد جمله آخرتون که به دین به چشم علم نگاه کردید باید بگم که اصلا موافق نیستم. شاید تو ایران و چندتا کشور اسلامی عقب مونده به اسلام به چشم دین نگاه کنند و به دانشمند ها شون هم مدال افتخار بدن بخاطر این که فهمیدن تو آخرالزمان اسب امام زمان چه رنگیه! ولی توی کل دنیا به کسی مدال می دن که بیاد با دلیل علمی اثبات کنه چیزی بنام آخرالزمان وجود داره و یکی میاد که اسبش فلان رنگیه.

من نظرمو به اندازه کافی گفتم، شما هم یا با نظر من موافقید یا مخالف که در هر دو صورت برای نظرتون احترام قائلم. اما دیگه تمایلی ندارم به این بحث ادامه بدم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سئوال فلسفی جاش انجمن ادبیاته

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •