تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 12 اولاول ... 289101112
نمايش نتايج 111 به 117 از 117

نام تاپيک: آموزش کرل

حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Failed box !

پيش فرض

من میخوام یک فایل وکتور رو در برنامه کرل Open کنم ولی پیغام خطا میده
    فایل های وکتوری را باید داخل کورل Import کنید نه Open !

حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Failed box !

پيش فرض

دوستان يه مشكلي در كورل برام پيش اومده ...

البته تازه شروع به كار با كورل كردم و از اين نوع اشكالات زياد برام پيش مياد..

در كورل ورژن X4 وقتي كه به صورت فارسي تايپ ميكنم و بعد مي خوام متنمو تبديل به شيپ از طريق ميانبر ctrl+Q كنم متاسفانه بعضي از كلماتي كه به هم چسبيده هستن با فاصله از هم قرار مي گيرن ...
    به طور مثال كلمه "با " حرف "بـ" از "ـا" يه مقدار از هم فاصله مي گيرن..
    چكار بايد انجام دهم....؟؟

صميمانه پيشاپيش سپاسگزارم...
    متاسفانه این مشکل وجود داره و هنوز من راه چاره ای پیدا نکردم ! فونت های سری B یا نظیر آن که به صورت مستقیم امکان تایپ می دهند این مشکل رو دارند.

اگر با فارسی نویس هایی مثل Maryam و یا... تایپ کنید این مشکل به وجود نمیاد.

پیشنهاد می کنم با همون X3 کار کنید !

3. این کاربر از Maysam-BFU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mkhavari2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان يه مشكلي در كورل برام پيش اومده ...

البته تازه شروع به كار با كورل كردم و از اين نوع اشكالات زياد برام پيش مياد..

در كورل ورژن X4 وقتي كه به صورت فارسي تايپ ميكنم و بعد مي خوام متنمو تبديل به شيپ از طريق ميانبر ctrl+Q كنم متاسفانه بعضي از كلماتي كه به هم چسبيده هستن با فاصله از هم قرار مي گيرن ...
    به طور مثال كلمه "با " حرف "بـ" از "ـا" يه مقدار از هم فاصله مي گيرن..
    چكار بايد انجام دهم....؟؟

صميمانه پيشاپيش سپاسگزارم...
    منو Arrange>Shaping> Weld رو هم امتحان کن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    یک سوال از دوستان داشتم
    کی میتونه کمک بکنه
    میخوام یه سوراخ جای پیچ درست بکنم (مثل پیچ یا میخ پشت ساعت که ساعت بهش آویزون میشه) (پشت ساعت رو تصور کنید)
    قطر پیچ 7mm که میخوام 8mm انتخاب بکنم و 5mm هم برای قسمتی که پیچ اونجا گیر بکنه.

اگه کسی میتونه این فایل رو برای کورل ایکس 7 درست بکنه ممنون میشم
    و اینکه چطور باید چند خط رو با هم تلفیق یا یکی بکنم که با هم تکون بخورن
    و چطور میشه قسمتی از خط رو بعد از یکی کردن پاک کرد

ببخشید که طولانی شد
    پیشاپیش ممنونم از همکاری دوستان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    بین مولکولهای هوا

پيش فرض

سلام. دوستان عزیز کرل کار لطف کنن بگن چطوری میشه open recent history رو توی کرل نسخه x7 پاک کرد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض معارفه

ضمن عرض سلام ،ادب و ارادت خاص و ویژه خدمت تمامی عناصر تشکیل دهنده چنین جمع پر بار و با صفا
    من عضو جدید گروه شما بزرگواران هستم . البته اگر قابل بدونید و کنار جمع با صفاتون من رو جا بدید
    من بعنوان یک فرد فوق العاده علاقمند به نرم افزار کورل ، البته تازه کار اولین سوالم رو از شما عزیزان می پرسم اگر امکان داره من رو یاری کنید
    چطوری میتونم داخل حروف رو خالی کنم و بصورت دو خطی داشته باشم
    ممنون از لطفتون
    Last edited by دوستدار خداوند; 16-10-2015 at 13:28.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

پيش فرض

سلام. ممنون از توضیحات دقیق و اموزش کارامدی که گذاشتی فقط مشکل اینجاست که عکسها باز نمیشه. ممکنه اپدیت کنید و عکسها رو دوباره اپلود کنید؟ با سپاس

خوب بايد بگم كه طراحي با كرل نياز به خلاقيت داره ! با كمي خلاقيت ميتونيد خيلي آسون طرح هاي زيبا بكشيد .
    كرل از خاصيت وكتور ( برداري )‌استفاده ميكنه يعني براش مهم نيست كه كارتون تو چه اندازه باشه !‌ البته وكتور يه بحث خيلي جدا داره كه بعدا سر فرصت خوب براتون توضيح ميدم !
    من سعي ميكنم تو آموزش هايي كه ميزارم ابزار رو معرفي كنم و كليد هاي ميانبرشو هم ياد بدم كه خوب ياد بگيرين !

* آموزش هايي رو كه ميزارم براي كرل 12 ميباشد .

----------------------------
    آموزش ! (طرحي با كرل = خلاقيت )‌ فراموش نكنيد

قبل از هر كاري خطكش و جدول رو فعال كنيد از منوي View ء grid، ruler

خوب براي اينكه اندازه ي جدول تنظيم كنيم مسير زير رو بريد tools>customization (ctrl+J)>document>grid و Vertical و Horizental رو به 0.5 تغيير بدين .

1- يك سند جديد باز كنيد به اندازه 11x8 inches

* يادتون باشه guidelines فعال باشه از منوي View ميتونيد فعالش كنيد .

2- از 2 تا ميله اي كه در سمت چپ و بالاي سندمون يكي از بالايي و يكي از چپي به وسط سند درگ كنيد مانند شكل شماره 3 (‌همين شكل پاييني )

3- در مركز تقاطع اين دو خط خطكش يك دايره 4*4 رسم كنيد براي اينكه دقيق رسم كنيد براحتي در بار بالا از سمت چپ قسمت دوم دو پاره خط كوچك كه در دو سرشون 2 تا فلش دارند در كادر جلوي آنها اندازه رو وارد كنيد يادتون باشه براي اينكه دايره اي كه ميكشيد درست رسم شود و بيضي نشه دو دكمه Ctrl + Shift رو نگه داريد . يك كپي ديگه از اين دايره بگيريد با دكمه چپ كليد دايره رو درگ كنيد و گزينه كپي رو انتخاب كنيد تا كپي ايجاد شود و سايز آن رو به 3.5 تغيير بدين تا كوچيك تر از شكل اولي بشه و بصورت زير دو شكل رو قرار بدين .

4- تو اين مرحله رنگ دايره دوم رو به سفيد تغيير بدين تا همچين شكلي در بياد .

5- تو اين مرحله بايد 2 تا دايره رو با هم گروه كنيم كه هر جا دايره ها رو حركت ميديم با هم حركت كنند براي اين كار هر 2 دايره رو Select كنيد و از منوي Arrange گزينه Group رو انتخاب كنيد
    *كليد ميبانبر اين فرمان CTRL+G ميباشد

6- تو اين مرحله بايد 2 تا كپي ديگه از دوتا دايرمون در دو زاويه مختلف بگيريم ابتدا به مسير زير بريد Arrange ---Transformations----Rotate رو فعال كنيد در پنجره اي كه باز ميشه اول دايره ها رو Select كنيد بعد در كادر Angel زاويه رو به 120 تغيير بدين و Apply to Duplicate رو بزنيد تا يه كپي بگيره و حكتش بدين يه قسمت ديگه تا روي دايره هاي اصلي نباشه ابازم دايره هاي اصلي رو انتخاب كنيد و اين بار زاويه رو 240 بدين ! و همون دكمه رو بزنيد . تا كپي بگيره !

7- تو اين مرحله 3 تا شكل رو مانند شكل زير كنار هم قرار بدين !

دستم درد گرفت .. اين آموزش ادامه داره ! شك نكن ! فعلا اين ها رو داشته باشين ! طرحمون خيلي قشنگتر از اين ميشه !

اين داستان ادامه دارد .... (‌فردا شب قسمت دوم )

موفق باشين (‌غلط املايي داشت به بزرگيه خودتون ببخشيد .

----
    reza_s جان اين حرفا نيست بالاخره بايد تايپ كنم يا نه ! طول ميكشه منم دست تنهام ! اصلان هم وقت نميكنم - صبح تا ساعت 6 سر كارم ميام خونه خسته ام - ديگه !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •