تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 63 از 63

نام تاپيک: میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم

کـاربـر بـاسـابـقـه am_merman01's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    یه جایی گوشه دهکده جهانی تو یه کانکشن دایال آپ

پيش فرض

دوست عزیز لطفا اطلاعات غلط ندید. فایل های sis تولید شده توسط Py2SIS به طور مستقیم و بدون نیاز به نصب پایتون بروی گوشی , نصب می شود.

The Py2Sis program lets you create SiS files that will run on the phone without having to run python first
    من در ابتدای بحث هم اعلام کردم که در باره برنامه نویسی با پایتون اطلاعات زیادی ندارم ولی از آنجایی که گوشی باز هستم و علاقه زیادی به نصب برنامه بر روی گوشی دارم بار ها برنامههایی دیده ام که در توضیح آن نوشته شده به دلیل نوشته شدن برنامه با پایتون باید این فایل اضافه را روی گوشی نصب کنید .
    حالا اگر اشتباه کردم از تک تک برنامه نویسان پایتون عذر میخواهم.

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    اولا یك توضیحی بدم كه بحث و جدال حداقل من برروی زبانی خاص نیست !! كه اگر این بود محال بود حتی یك سطر جواب بدم ! قصدم تبلیغ هم نیست !‌ چون مثل لینوكس ترجیح می دم زبانی چون پایتون 10 تا برنامه نویس داشته باشه ولی برنامه نویس باشن بیشتر این بحث ها و پاسخ ها بحث بر روی فلسفه بنیادین پشت این موارد هست ! بنده هیچ تعصبی روی زبان یا تكنولوژی ندارم ! مدتی بود از توابع كتابخانه ای Wx استفاده می كردم . با كمی مطالعه متوجه توصعه بسیار خوب Qt شدم و دیدم همه نیازهماو بخوبی جواب می ده و در عرض مدت بسیار كمی بكل كارامو انتقال دادم به كیوتی !
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به نظر شخصی بنده دات نت میتونه تمام نیاز های من رو براورده کنه و حتی فرا تر از اون حال اگه شما می فرمایید که دات نت یک استاندارد بسته است (که البته من هنوز هم قبول ندارم و باید دید تعریف از بسته بودن چیست) چشم . قبول . ولی اصلا مهم نیست چون آنچه را که من میخواهم به من میدهد.
    خوب شاید این اولین گامهای شیرجه زدن به آغوش انحصار باشه !‌خودمون با دست خودمون می گیم آقا بده استفاده كنیم هر وقتم نخواستی نده بمیریم !! یه چیزی تو مایه های انرژی اتمی !! خوب شما مهترین چیزارو نادیده می گیرید ! نیازتون رو بر آورده می كنه ! همین ؟ آیا آزادی های لازمرو بهتون می ده ؟ و اون اطمینان قلبی از برآورده شدن نیازهاتون در آینده ؟ زبانهای برنامه نویسی هم كاملا شامل مبحث انحصار می شند ‌. شما با پول دادن اون ابزار رو نمی خرید ! چون وقتی می شه گفت خردید كه بتونید واقعا مالكش باشید ! بخونیدش . تغییرش بدید . به بقیه بدید و ... !‌ در واقع مایكروسافت داره فرهنگ غلطی یاد می ده ! به همون یاد می ده استفاده كن و به كسی نده ! به كسی كمكی نكن !!

درست است که دات نت محیط ویژوال دارد ولی هیچ اصراری به استفاده از آن نیست و شما می توانید کما فی سابق بنشینید و رویه نویسی کنید و هرچه را که می خواهید خودتان بوجود بیاورید که البته کار چندان سختی هم نیست و نیاز به کد زیادی ندارد.
    زبانهایی چون پایتون زبانهایی عقب مونده نیستن ! یا اونقدر جدید كه فعلا ناقص باشه ! این زبان 17 ساله هست !‌ و یكی از وسیعترین كتابخانه های دنیا متعلق به این زبان هست ! تقریبا برای هر چیزی یك ماژل كامل داره . ولی همشون آزاد هستند . می تونی خیلی راحت كدشون رو ببینی و هر بلایی خواستی سرش بیاری ! من تقریبا می شه گفت پایتون رو همینطوری یاد گرفتم ! با خوندن خود فایل های پایتون !

نباید این مطلب رو نادیده گرفت که بیش از 90% رایانه ها از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنند و این آمار در ایران یعنی جایی که من در آنجا برنامه نویسی میکنم به مراتب بالاتر است.
    تا جایی كه من می دونم 90 درصد نیست ! 90 درصدم باشه برای سیستم های دسكتاپ هست . در ثانی باید روی همچین مورادی بیشتر دقت كرد ! مثلا كسی بگه چون 90 درصد سیستم ها ویندوز هست پس من برم برنامه نویسی ویندوز رو یاد بگیرم ! خوب یه برنام برای سوپر كامپیوتر یا سرور بنویسی نونت تو رغنه ! همیشه كاری مهم و با ارزش درصد كمی از جامعه انتخابی هستند . بقیه سیاهی لشكره
    در ثانی با زبانی چون پایتون كه از لینوكس زاده شده و مختص این محیط هست برای ویندوز هم می شه برنامه نوشت . حتی مایكروسافت هم تحت نام IronPython اونو توی فریم ورك دات نت قرار داده . و برای مثال الان بنده برنامه هایی در حد بزرگ و پیچیده رو دارم با پایتون و ابزارهایی كاملا آزاد و اكثرا لینوكسی تو ویندوز می نویسم و مشكلی هم نداشتم . (Qt, Python, eclipse و...)
    باز می گم پایتون رو می گم چون نمونه و مثالی از جامعه نرم افزار آزاد هست كه تو بحث هم بوده !

البته اپن سورس بودن گاهی باعث خروج از استاندارد میشود برای مثال از آنجا که لینوکس یک سیستم عامل اپن سورس است هرکسی این اجازه را دارد که آن را مطابق با نیاز خودش تغییر دهد و نتیجه آن این میشود که بنا به ادعای خود لینوکس در حال حاضر بیش از 1000 نگارش مختلف از لینوکس وجود دارد که کمتر از 10 تای آنها استاندارد هستند.
    این حرفتون رو اصلا قبول ندارم ! و كاملا تكذیب می كنم !‌ (اولین باره گفتم حرفتونو قبول ندارم )
    دوست عزیز فكر می كنم شما آشنایی كامل با لینوكس و روند توصعه اون ندارید . یك فرد عادی یا حتی مهمترین نویسنده لینوكس كه یك هسته هست یعنی آقای تروالدز نمی تونه حتی یك كامنت رو بدون نظر جمع تغییر بده الكی نیست كه !! الكی بود مثل ویندوز پر از باگ و مشكل و ایراد بود ! مبحث آزادی خیلی فرق داره با بی قانونی و هرج و مرج ! شما آزادید تغییرات درست و مفیدی بدید . تغییر درست نباشه كه نمی ذارن !! تعداد زیاد توزیع های لینوكس یكی از مورادی هست كه هر اپن سورسی بهش افتخار می كنه !! هر كسی با هر سلیقه ای توزیعی رو بیرون می ده !‌ رقابت هست ! انحصار نیست ! آزادی هست ! تنوع هست !‌امكان انتخاب هست ! و ... هست و خیلی چیزا نیست !!‌مثل مایكروسافت نیست كه بگه مثلا مدیر پنجره اینه ! تموم شد رفت ! كسی باهاش حال نكنه مشكل خودشه !!‌ اما تو لینوكس یكی می گه من یه توزیع درست می كنم مخصوص آموزش ! یكی یه توزیع درست می كنه مخصوص ادارات ! یكی واسه برنامه نویسا و ... ! این آزادی محضه در مورد استاندارد بودن بستگی داره این استاندارد رو چطوری معنی كنید ! استاندارد یعنی شبیه به هم ؟ اینطوری كه دنیا و پیشرفت مفهومی نداره !! قوانینی هست ولی نه دستو پا گیر !‌ به همه اجازه داده می شه محیط و ابزاری رو خلق كنه ! مفید و نیاز باشه رشد می كنه و تبدیل می شه به جزئی از استاندارد نباشه از بین می ره ! مثل طبیعت
    بازم بحث طولانی شد !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست عزیز توزیعهای لینوکس مزیت لینوکس هست نه عدم استاندارد.
    شما یه مجموع پکیجهای آزاد دارید. چندین نوع موتور چندین نوع گیربکس شاسی و... که همگی استانداردن بعلاوه ه هزارها اپلیکشن حالا یکی با هدف بالاترین کیفیت و گرافیک یکی با هدف کمترین تخصیص منابع یکی واسه سرور یکی واسه دسکتاپ ووووووووو
    این عدم استاندرد نیست البته سوال شما سوال خیلیها هست ولی این ناشی ازون تفکرات ویندوزی هست یعنی شما دارین با دیدی که نسبت به ویندوز دارین ۹۸ xp me ویستا وو... دارین به این قضیه نگاه میکنین
    مثلا توی Desktop Environment که توی ویندوز یکی هست و به چشم نمیاد توی لینوکس چندین DE هست و کاربر میتونه در ابتدای لاگین انتخابش کنه مثلا Gnome KDE XFCE Enligtenment AfterStep,.... وقتی اینو به یکی از دوستام نشون میدام گفت آها فهمیدم این یه چیزی شبیه skin هست
    خوب حق داره چون توی ویندوز یکی هست و کاربر ازون اطلاعی نداره نمیدونه که اینها اساسا متفاوتن

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •