تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 28 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 276

نام تاپيک: همه چیز در مورد انیمه‌های Studio Ghibli (‌ هایائو ميازاكی + ایسائو تاكاهاتا )

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

نوشته شده توسط Morteza4SN

قلعه اي در آسمان يكي از اولين كارهاي ارئه شده توسط هايائو ميازاكي است ، همه عناصر آشنا و دوست داشتني كه در كارهاي بعدي او نيز به گونه اي ديده ميشود در اين انيميشن حضور دارند ؛ قهرمان داستان دختري معصوم است ، پسري كه گمشده اي دارد به كمك او مي آيد ، شخصيت هايي كه دچار تحول مي شوند و خنثي هستند ولي در كل باور پذير و جذاب پرداخته شده اند ، طبيعت زمين ارزشي فرا زميني دارد ، جامعه اتوپيايي براي انسان تنها به يك افسانه و رويا مي ماند و ... هرچند خبري از موجودات اسطوره اي عجيب و پيچيده نيست و كليت داستان هم خيلي ساده و سر راست است ولي اين هنر ميازاكي است كه با همين عناصر هم توانسته اثري درخور را رقم بزند.

ميازاكي خيلي زود شما را درگير حال و هواي اين انيمه مي كند ، تيتراژ ابتدايي انيمه با موسيقي زيبايي از Joe Hisaishi خيلي خوب بهم چفت شده اند و تا مدتها در ذهن شما باقي خواهد ماند ، ميازاكي خيلي هنرمندانه اين تيتراژ را بعد از سكانس درگيري دزدان هوايي! با موسكا كه منجر به سقوط شيتا مي شود قرار داده و از آن به بهترين نحو استفاده كرده ، در تيتراژ شما شاهد اين هستيد كه چگونه زمين به دست بشر به نابودي كشيده ميشه و طبيعت به آسمان پناه مي برد و الهه آسمان براي محافظت از دست بشر آن را در توده اي از ابرها مخفي ميكند. بعد از آن شاهد سقوط شيتا از آسمان هستيم كه نماد يك ناجي است. اين آغاز به قدري زيبا و تاثير گذار كار شده كه بعد از پايان انيميشن هم ديدن دوباره آن خالي از لطف نيست.

داستان در مورد دختري است به نام شيتا كه گردنبدي با قدرت افسانه اي داره و توسط موسكا و دالا كه نماد بشر قدرت طلب هستند تحت تعقيب قرار گرفته و به كمك پسري به نام پاتزو كه در پي اثبات ادعاي پدرش مبني بر وجود قلعه پرنده لاپوتاست در پي رسيدن به هدفي مشترك هستند. در ادمه داستان شيتا و پاتزو با دالا همراه شده و دالا و پسرانش تحت تاثير معصوميت آنها قرار مي گيرند . با رسيدن همه شخصيت هاي داستان به لاپوتا داستان به اوج ميرسد و حقايق بيشتري رو مي فهميم ؛ رباتها وظيفه فراموش شده بشر رو بر عهده دارن ، شيتا و موسكا آخرين بازماندگان لاپوتا هستند با دو جنبه متفاوت و تنها شيتاست كه از حروف رمز گردنبند اطلاع داره كه از مادر بزرگ خود ياد گرفته .... نقطه اوج انيميشن هم جايي است كه هر سه شخصيت اصلي داستان در نقطه پايان به هم مي رسند ، اينجاست كه ميفهميم نيروي لاپوتا كه موسكا به دنبال اونه وسيله اي براي محافظت و انتقام طبيعت از بشر هست و شيتا حقيقتي را براي موسكا بازگو ميكنه با اين مضمون كه زندگي بشر و طبيعت بر روي زمين با هم گره خورده و به هم وابسته اند و دليل ترك لاپوتا توسط اجداد آنها همين واقعيت زيباست. شيتا و پاتزو با گفتن حروف رمز قدرت نابودگر لاپوتا رو از بين ميبرن و زمين رو نجات ميدن و لاپوتا به ماهيت اصلي خود باز ميگردد و بعد از اون قلعه رو ميبينيم كه بر محور درخت زندگي و استوار بر ريشه هاي آن است و پيام اصلي داستان هم همين است .

ميازاكي با عناصر ساده خيلي خوب اثري درخور خلق كرده ؛ روايت داستان و فراز و نشيب ها مناسب و به جاست ،‌ موسيقي قوي اين اثر تا مدتها در ذهن شما باقي خواهد ماند و در صحنه هاي مهم خيلي خوب پرداخته شده ، طنز موجود كه البته در كارهاي بعدي ميازاكي كمتر ديده ميشه جذاب هست ،‌ توجه به جزئيات و ريزه كاريها در طول انيميشن خيلي حساب شده و بجاست همگي باعث ميشود كه مخاطب رابطه خوبي با كليت آن داشته باشد. در طول انيمه لباس شخصيت اول چندين بار تغيير مي كند و حتي در اواخر آن موهاي بافته شده شيتا بريده مي شود ( كوتاه مانند وقتي شيتا در دامن مادربزرگش هجاهاي رمز رو ياد مي گيرد! ) كه اين تغييرات جزئي خود از نقاط قوت كار به حساب مي آيد.

در كل با توجه به اينكه قلعه اي در آسمان از اولين كارهاي ميازاكي به شمار مي رود ولي اثري خوش ساخت و زيباست ، ميازاكي در اين اثر سبك خاص خودش رو خيلي خوب پياده كرده و در كارهاي بعدي خود به تكامل اون پرداخته است.

الان نقد تو رو با نقد خودم مقایسه کردم دیدم مال من افتضاحه!!!!
    من چطوری یاد بگیرم نقد کنم؟؟؟

دوستان دستتون درد نکنه تاپيکه واقعا جالبيه
    من از طرف بقیه از شما خواهش می کنم!!!!

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

خب من پست اول رو بالاخره ویرایش کردم اما هیچ زحمتی براش نکشیدم همه کارها رو Morteza4SN کرده منم همینجا ازش تشکر می کنم
    خواهش ميكنم . من هم بايد از شما تشكر كنم كه از كارهاي ميازاكي تعريف كرديد و باعث شديد برم دنبال كاراش و واقعا لذت بردم.... راستش ميخواستم پست دوم تاپيك رو هم ويرايش كنم ولي دلم نيومد ، باشه بهتره !

الان نقد تو رو با نقد خودم مقایسه کردم دیدم مال من افتضاحه!!!!
    من چطوری یاد بگیرم نقد کنم؟؟؟
    راستش نقد من هم زياد حرفه اي نيست و شما لطف داري ولي من فكر كنم اگه چند تا نكته رو رعايت كني كيفيت نقد بالا ميره . در كل پيشنهاد ميكنم نقد زياد بخوني ، من خودم عاشق خوندن نقد ديگران هستم (در هر زمينه اي ) و اگه قوي باشه كه يه چيز هم ياد ميگيرم ، البته هميشه نقد بقيه رو پيش خودم هم نقد ميكنم و تا خودم تجربه نكردم قبول نميكنم .

قلعه اي در آسمان رو چون از اولين كارهاي ميازاكي بود چند بار نگاه كردم و هر چي بيشتر ديدم جزييات بيشتري به چشم مي اومد و چون اثر خوبي بود نقدش هم راحتتر بود.

دوستان دستتون درد نکنه تاپيکه واقعا جالبيه
    سر شما درد نكنه ! لطف داري . حالا جالبتر هم خواهد شد !

.................................................. .................
    راستي اين « قلعه متحرك هاول » رو اصلا نميتونم گير بيارم ! اصلا تو بازار هست ؟‌ دوبله شده يا نه ؟ كسي خريد پستي هم سراغ داشت پي ام بزنه .

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

راستي اين « قلعه متحرك هاول » رو اصلا نميتونم گير بيارم ! اصلا تو بازار هست ؟‌ دوبله شده يا نه ؟ كسي خريد پستي هم سراغ داشت پي ام بزنه .
    معلومه که هست! من از همون بازار گرفتمش!

داره خودمونی میشه palizesoftware's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    front of monitor

پيش فرض

من تنها انيميشني كه از اين كارگردان ديدم همين قلعه متحرك هاول بود.
    جالب اينجاست كه اين اثر رو در توي سينما و بصورت دوبله زنده توسط استاد خسروشاهي ديدم. واقعا كه با اون صداي دالبي محشر بود.
    كلي روي اينترنت گشتم تا بالاخره نسخه دو سي‌دي اون رو گير آوردم.
    از دوستان كسي زيرنويس يا دوبله شده اين اثر رو داره؟
    ممنون ميشم به هر طريقي كه ميدونيد در اختيارم قرار بديد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mmevooba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    از Morteza4SN خیلی ممنونم بخاطر نقدی که نوشته.
    این تاپیک کم کم دیگه داره یه تاپیک حرفه ای می شه.

به نظر من نقد خیلی خوبی نوشته بودی Morteza4SN.
    ولی من 2 تا توصیه برات دارم، شاید درست باشه:
    1.به نظر من در نقدت خیلی کلی گویی کردی و از وارد شدن به جزئیات تا حدودی کوتاهی کردی.
    2. به نظرم اونجایی که داری داستان رو توضیح می دی یکم گنگه و اگر کسی کارتون رو ندیده باشه با مشکل روبرو می شه.

اگه تو هم در مورد نقدهایی که در این تاپیک هست مشکلی دیدی اگه بگی خیلی ممنون میشیم.
    بازم مرسی

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض یه خبر باحال!

آخرین کار studio ghibli به کار گردانی خود هایائو میازاکی توراهه.
    اسم این کارتون Ponyo On A Cliff هست.
    قراره که در تابستان سال 2008 اکران بشه.

کارگردان: هایائو میازاکی
    تهیه کننده: Toshio Suzuki
    نویسنده: هایائو میازاکی
    موسیقی: Joe Hisaishi

قراره این کارتون رو شرکت والت دیزنی اکران کنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض بازم studio ghibli!

من چند تا دیگه از کارهای این استادیو رو هم پیدا کردم.

1.My Neighbors the Yamadas
    به کار گردانی ایساو تاکاهاتا

2. Delicious Tea

3.Ghiblies که یه کار 20 دقیقه ای هست.

4.Panda! Go Panda!

5.Gauche the Cellist

6.Chie the Brat

7.Like the Clouds, Like the Wind

8.The Aurora
    این کار برای من خیلی عجیبه!

Last edited by mmevooba; 09-09-2007 at 13:57.

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

سلام دوستان
    از Morteza4SN خیلی ممنونم بخاطر نقدی که نوشته.
    این تاپیک کم کم دیگه داره یه تاپیک حرفه ای می شه.

به نظر من نقد خیلی خوبی نوشته بودی Morteza4SN.
    ولی من 2 تا توصیه برات دارم، شاید درست باشه:
    1.به نظر من در نقدت خیلی کلی گویی کردی و از وارد شدن به جزئیات تا حدودی کوتاهی کردی.
    2. به نظرم اونجایی که داری داستان رو توضیح می دی یکم گنگه و اگر کسی کارتون رو ندیده باشه با مشکل روبرو می شه.

اگه تو هم در مورد نقدهایی که در این تاپیک هست مشکلی دیدی اگه بگی خیلی ممنون میشیم.
    بازم مرسی
    با سلام بايد بگم كه تا حدودي حق با شماست و سعي ميكنم در نقدهاي بعدي كمي بيشتر روي اين مورد دقت به خرج بدم. در كل من اين سبك نقد نويسي رو دوست دارم ، اصلا دوست ندارم كل داستان رو توي نقد تعريف كنم و ضمن تعريف خلاصه اي از اون تنها به نقد بخش هاي مهم مي پردازم. كلي گويي هم كه گفتي هست ولي من بيشترخلاصه گويي كردم تا كسي كه شروع به خوندن كرد حوصله اش سر نره و تا آخرش رو بخونه ولي الان كه ميبينم فقط اونجا كه گفته بودم « رباتها وظيفه فراموش شده بشر رو بر عهده دارن » كمي گنگه و اگه با جمله « لاپوتا پر از رباتهاي عجيبي است كه يك نمونه ان هم با سقوط به زمين فرضيه وجود لاپوتا رو به حقيقت نزديكتر كرد ، در حقيقت رباتها وظيفه فراموش شده بشر رو بر عهده دارن و نگهبان طبيعت اند » عوض بشه بهتره !

گنگ بودن داستان هم فقط براي كسي است كه اثر رو نديده و اين عامل باعث تحريك مخاطب براي ديدن آن خواهد بود بدون اينكه داستان لو رفته باشه و لذت ديدنش از بين بره .

در كل از شما به خاطر توجهت ممنونم . در مورد نقد هاي شما هم بايد بگم كه خيلي خوب پرداخته شده ولي بين قسمت هاي مختلف مطالب نقدتون فاصله وجود داره و پرش زيادي وجود داره كه باعث عدم يكپارچگي نقد شده !‌ مخصوصا در نقد گورستان کرم های شب تاب كه حتي عكس هايي كه بين نوشته ها بود به اين موضوع دامن زده . طولاني بودن بي مورد هم هست كه ميشه با كمي جمع و جورتر كردن و حذف جملات اضافي مقصود رو در حجم كمتري بيان كرد و نقد هم پر بارتر خواهد شد .

با تشكر

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

On your mark

مشخصات :

محصول سال 1995
    نويسنده و كارگردان : Hayao Miyazaki
    تدوين : Hirosuke Sawachika
    زمان انيميشن : حدود 7 دقيقه
    رده بندي سني: PG-13

داستان : فضاي داستان در آينده ميگذره و داستان دو پليس به نامهاي Chage و Aska هست كه بعد از حمله به مقر گروهي آييني يك دختر با بالهايي شبيه فرشته پيدا ميكنن كه احتمالا توسط همون گروه ربوده شده بوده ولي نيروهاي پليس اين دختر رو براي آزمايش و تحقيق با خود ميبرن ، Chage و Aska تصميم به آزاد كردن او ميگيرن.

اين انيميشن كوتاه تدوين خاصي داره و حتي صحنه نجات دختر و فرار Chage و Aska از دست پليس دو بار تكرار ميشه ، يكي به سقوط منجر ميشه و بعدي با موفقيت انجام ميشه ! ديدن اين انيميشن كوتاه خالي از لطف نيست و نكات و جزئيات خوبي درش به چشم ميخوره كه ميتونه براي سازندگان داخلي هم به درد به خور باشه .

پيشنهاد ميكنم شما هم اين انيميشن كوتاه رو ببينيد و نظرتون رو در موردش بگيد.

اين انيميشن رو از لينك زير ميتونيد ببينيد :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توجه : حجم انيميشن در حدود 15 مگ هست و با نرم افزار HiDownload 7_02 يا YouTube Downloader 2.1 كه در همين سايت هم معرفي شده ميتونيد از لينك بالا دانلودش كنيد.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ب
    طولاني بودن بي مورد هم هست كه ميشه با كمي جمع و جورتر كردن و حذف جملات اضافي مقصود رو در حجم كمتري بيان كرد و نقد هم پر بارتر خواهد شد .
    [Ar@m] هم فکر می کنم که نظر داده بود که خوبه فقط یکم کمه!

خیلی نظرها متفاوته.
    از توضیحاتی که دادی ممنون!
    باید یکم روشون فکر کنم
    بعداً نتیجه رو بهت می گم.
    در کل مرسی
    Last edited by mmevooba; 17-09-2007 at 10:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •