تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 28 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 276

نام تاپيک: همه چیز در مورد انیمه‌های Studio Ghibli (‌ هایائو ميازاكی + ایسائو تاكاهاتا )

اگه نباشه جاش خالی می مونه mmevooba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

13 یه توصیه!

اول سلام Ar@m
    دوم مرسی از نقدی که نوشتی
    به نظر من نقدی که نوشتی بیشتر داره به شرح داستان می پردازه و کمتر توش فیلم رو نقد کردی اگر چه با خوندن داستان هم می شه به یه چیزایی پی برد ولی ...
    به نظر من اگه با اون فرمتی که من نقد kiki's delivery service رو نوشتم می نوشتی خیلی بهتر می شد.

مرسی
    Last edited by mmevooba; 23-08-2007 at 20:53.

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

راست می گی
    باشه

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

6

قلعه ای در آسمان رو وقتی دیدم که داشتم دنبال "قلعه متحرک هاول" می گشتم و اون فروشنده هه بجاش بهم قالب کرد!!! حیف که قشنگ بود وگرنه می رفتم باهاش دعوا می کردم که بهم کلک زده!!!
    چه جالب ! من هم فعلا دارم دنبال "قلعه متحرک هاول" ميگردم و هنوز هم پيداش نكردم ! در عوض وقتي " قلعه ای در آسمان " رو ديدم فكر كردم مال هاول هست و بايد تو آسمونها دنبالش ميگشتم !
    در هر حال فعلا ميرم اين رو ببينم و بزودي نقدش رو مينويسم و بعد ميرم دنبال هاول !!

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض نقد grave of the fireflies (گورستان کرم های شب تاب)

سلام دوستان
    این نقد رو برای دوست داران این کارتون می نویسم.
    امید وارم براتون مفید باشه.
    کارتون grave of the fireflies بدون شک یکی از بهترین کارها و انیمیشین های studio ghibli هست و نوع این کارتون تراژدی است.
    به نظر من این کارتون بهترین کار Isao Takahata هست.
    این فیلم تاثیر خیلی خیلی زیادی بر افراد داره به طوری که من تا حالا با چندین مورد برخورد کرده ام که در حال دیدن فیلم و بعد از آن قادر به کنترل کردن احساسات خود نبوده اند.
    فیلم نامه ی این انیمیشین توسط Akiyuki Nosaka هستش که به نظر من نقطه قوت این فیلم فیلم نامه و موضوع اون هست و نباید از تلاش ها و قدرت خارق العاده ی Isao Takahata که علاوه بر کار کارگردانی به کشیدن و انجام Screenplay این کارتون حمت گمارده چشم پوشی کنیم.
    به نظر من Screenplay و فیلم نامه مکمل هم هستند و وقتی با یک کارگردانی خوب جمع بشن می شه یه فیلم و یا انیمیشین خوب مثل grave of the fireflies.
    بر اساس زندگینامه ای که Akiyuki Nosaka درمورد خودش نوشته است فیلم در جریان بمب باران جنگ جهانی دوم ساخته شده است.
    این فیلم با محوریت « سِتا » پسر یک سرباز طماع نیروی دریایی و خواهر کوچک بی گناهش «ستسوکو »ساخته شده است.

خلاصه ای از فیلم:
    همونطوری که گفتم این فیلم با محوریت « سِتا » پسر یک سرباز طماع نیروی دریایی و خواهر کوچک بی گناهش ستسوکو ساخته شده است.
    جدال آنها برای زنده ماندن درست از زمانی که توسط سربازان B29 آمریکایی هدف گلوله قرار می گیرند ــ مادر به سختی مجروح شده و در بیمارستان بستری است. جایی که او مدتی بعد می میرد. بچه ها به نیشینومیا می روند تا با خاله شان زندگی کنند.
    خاله شان زنی سرد و نامهربان و در خدمت خودش است و اصلا حوصلۀ « سیتا » و« ستسوکو » را ندارد. مخصوصا وقتی که در زیر نور مهتاب به دنبال کرم های شبتاب می گردند، کنار ساحل بازی می کنند یا اطراف خانه قدم می زنند به جای اینکه به او کمک کنند.
    وقتی که بچه ها بیشتر و بیشتر از طرف خاله شان تحقیر شدند تصمیم به فرار گرفتند....
    می خوستم خلاصه ی بقیه ی داستان رو براتون بنویسم ولی دیدم که حیفه. بهتره برید خودتون این کارتون و یا فیلم رو ببینید، اگه خلاصه رو بیشتر از این بهتون بگم از هیجانتون در هنگام دیدن این فیلم کم می شه و واقعا حیفه!

همونطوری که گفتم این کارتون نوعی تراژدی است و اصلا در ظاهر پایان خوب و خوشی ندارد و می توان گفت که اتفاقات بدی در جریان این کارتون برای شخصیت های این کارتون می افتد.
    به نظر من آهنگ این کارتون خیلی خیلی به تاثیر گذاری و موفقیت آن کمک کرده است. موسیقی متن این فیلم توسط Michio Mamiya ساخته شده است.دوره های ممتد سکوت در موسیقی متن فیلم وجود دارد. آهنگ به تنهایی خیلی کم به کار رفته. با این حال هنوز هم فیلم موسیقی متن قدرتمندی دارد.
    این کارتون برای ما نوعی درگیری ذهنی ایجاد می کند و آن این است که چه کسی برای گرفتاری این بچه ها مقصر شناحته می شود؟ فیلم هرگز جواب این سوال را به بیننده نمی دهد. یا این سوال که چه کسی برای آنها غصه می خورد؟

به نظر من از دیگر عوامل تاثیر گذاری این کارتون این است که شخصیت های اول این داستان بسیار برای ما جلب توجه کننده هستند و ما آنها را در خلال داستان به عنوان شخصیت های خوبی می پذیریم و اینکه آنها به گرفتاری بیفتند در حالی که بیگناه هستند علارقم تلاش بیش از حدشان برای ما بسیار سخت و درد آور است.

نتایج داستان:
    به نظرم برای Isao Takahata آسان است که یک فیلم ضد آمریکایی بسازد، ولی او بهتر عمل می کند. به جای آن او به خوبی نشان می دهد که جنگ می تواند برای قربانیان نتایج مهلک و وخیمی داشته باشد.
    او همچنین از اینکه از هر شخصیت یک قهرمان یا یک تبهکار بسازد اجتناب می کند و به جای آن فیلم را داستانی بسیار انسانی بدون هیچ شخصیت کاملا « خوب » یا « بد » تعریف می کند.
    معمولا هر کسی فکر می کند که این نوع داستان برای « اکشن کامپیوتری » مناسب است. ولی grave of the fireflies به خوبی ثابت کرد که می تواند خود را با انیمیشن نشان دهد.خبری از جلوه های فوق العادۀ بصری نیست. اگرچه فیلم مانند دیگر محصولات ghibli مجلل و مهیج است و هیجان انگیز ترین هنر این فیلم که چقدر ما را تحت تأثیر قرار می دهد که برای « سیتا » و « ستسوکو » غصه می خوریم. عشق جدا نشدنی آنها و همراهیشان در طول داستان در محوریت است.

حرف های آخر:
    الان 2 ساعته که دارم این نقد رو می نویسم و اصلا احساس خستگی نمی کنم. چون به راحتی می بینیم که می تونم در حوادث و اتفاقات داستان سیر کنم و تک تک اونها رو به خاطر بیارم و برداشت خودم رو از اون برای شما دوست عزیز بنویسم و این هم خودش یکی دیگه از جنبه های قدرتمند داستان هست که من رو مجذوب کرده!
    من هر وقت یاد grave of the fireflies می افتم به یاد فیلم زیبای gladiator می افتم و تاثیری که اون روی من داشت که تا 2و3 روز کامل توی ذهنم بود.
    این فیلم نیز اینگونه بود و من رو به فکر فرو برد و هم اکنون هم که به یاد اون می افتم من رو به فکر فرو می بره!
    اگر مشکلی و یا کاستی و کمی در این نقد دیدین من رو از راهنمایی خودتون محروم نکنید.
    Last edited by mmevooba; 24-08-2007 at 12:30.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دوستان خواهشن نقد هایی که می خونید رو نظراتتون راجع بهش رو بگین.
    چون هم به درد نویسنده ی نقد می خوره و هم به در بقیه.
    و هم به این درد می خوره که نویسنده ببینه که اصلا کسی نقدی که اون نوشته رو می خونه یا نه!

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مشخصا از روی بازدید کننده های تاپیک می شه یه چیزایی فهمید
    درهر حال نقد خوبی بود ولی کم بود

تاريخ عضويت
    Aug 2007

13

مشخصا از روی بازدید کننده های تاپیک می شه یه چیزایی فهمید
    دلیل نمی شه که هر کی که اومده توی تاپیک تمام نقد ها رو خونده باشه!

درهر حال نقد خوبی بود ولی کم بود

من دیگه هر چی به ذهنم می رسید نوشتم.
    فقط فکر می کنم که یکم توی خلاصه ی داستان کم گذاشتم که اونم براتون نوشتم که چرا!
    من نقذ جان ترنر رو هم برای این کارتون دیدم از نقدی که من نوشته بودم کمتر بود یا حداقل برابر!
    اگه چیزی به ذهنت می رسه که باید اضافه می کردم بگو؟!

به تمام کسانی که کارتون grave of the fireflies رو ندیدن توصیه می کنم که هرچه زودتر ببینند.
    شک نکنید یکی از بهترین فیلم هایی می شه که به عمرتون دیدین.
    البته اگر یکم می بینید که روحیاتتون لطیفه باید مراقبه خودتون باشید.
    چون احتمالا بعد از دیدن این کارتون 1 هفته در گوشه ی اتاقتون به سر خواهید برد!

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض نقد « قلعه اي در آسمان »

قلعه اي در آسمان يكي از اولين كارهاي ارئه شده توسط هايائو ميازاكي است ، همه عناصر آشنا و دوست داشتني كه در كارهاي بعدي او نيز به گونه اي ديده ميشود در اين انيميشن حضور دارند ؛ قهرمان داستان دختري معصوم است ، پسري كه گمشده اي دارد به كمك او مي آيد ، شخصيت هايي كه دچار تحول مي شوند و خنثي هستند ولي در كل باور پذير و جذاب پرداخته شده اند ، طبيعت زمين ارزشي فرا زميني دارد ، جامعه اتوپيايي براي انسان تنها به يك افسانه و رويا مي ماند و ... هرچند خبري از موجودات اسطوره اي عجيب و پيچيده نيست و كليت داستان هم خيلي ساده و سر راست است ولي اين هنر ميازاكي است كه با همين عناصر هم توانسته اثري درخور را رقم بزند.

ميازاكي خيلي زود شما را درگير حال و هواي اين انيمه مي كند ، تيتراژ ابتدايي انيمه با موسيقي زيبايي از Joe Hisaishi خيلي خوب بهم چفت شده اند و تا مدتها در ذهن شما باقي خواهد ماند ، ميازاكي خيلي هنرمندانه اين تيتراژ را بعد از سكانس درگيري دزدان هوايي! با موسكا كه منجر به سقوط شيتا مي شود قرار داده و از آن به بهترين نحو استفاده كرده ، در تيتراژ شما شاهد اين هستيد كه چگونه زمين به دست بشر به نابودي كشيده ميشه و طبيعت به آسمان پناه مي برد و الهه آسمان براي محافظت از دست بشر آن را در توده اي از ابرها مخفي ميكند. بعد از آن شاهد سقوط شيتا از آسمان هستيم كه نماد يك ناجي است. اين آغاز به قدري زيبا و تاثير گذار كار شده كه بعد از پايان انيميشن هم ديدن دوباره آن خالي از لطف نيست.

داستان در مورد دختري است به نام شيتا كه گردنبدي با قدرت افسانه اي داره و توسط موسكا و دالا كه نماد بشر قدرت طلب هستند تحت تعقيب قرار گرفته و به كمك پسري به نام پاتزو كه در پي اثبات ادعاي پدرش مبني بر وجود قلعه پرنده لاپوتاست در پي رسيدن به هدفي مشترك هستند. در ادمه داستان شيتا و پاتزو با دالا همراه شده و دالا و پسرانش تحت تاثير معصوميت آنها قرار مي گيرند . با رسيدن همه شخصيت هاي داستان به لاپوتا داستان به اوج ميرسد و حقايق بيشتري رو مي فهميم ؛ رباتها وظيفه فراموش شده بشر رو بر عهده دارن ، شيتا و موسكا آخرين بازماندگان لاپوتا هستند با دو جنبه متفاوت و تنها شيتاست كه از حروف رمز گردنبند اطلاع داره كه از مادر بزرگ خود ياد گرفته .... نقطه اوج انيميشن هم جايي است كه هر سه شخصيت اصلي داستان در نقطه پايان به هم مي رسند ، اينجاست كه ميفهميم نيروي لاپوتا كه موسكا به دنبال اونه وسيله اي براي محافظت و انتقام طبيعت از بشر هست و شيتا حقيقتي را براي موسكا بازگو ميكنه با اين مضمون كه زندگي بشر و طبيعت بر روي زمين با هم گره خورده و به هم وابسته اند و دليل ترك لاپوتا توسط اجداد آنها همين واقعيت زيباست. شيتا و پاتزو با گفتن حروف رمز قدرت نابودگر لاپوتا رو از بين ميبرن و زمين رو نجات ميدن و لاپوتا به ماهيت اصلي خود باز ميگردد و بعد از اون قلعه رو ميبينيم كه بر محور درخت زندگي و استوار بر ريشه هاي آن است و پيام اصلي داستان هم همين است .

ميازاكي با عناصر ساده خيلي خوب اثري درخور خلق كرده ؛ روايت داستان و فراز و نشيب ها مناسب و به جاست ،‌ موسيقي قوي اين اثر تا مدتها در ذهن شما باقي خواهد ماند و در صحنه هاي مهم خيلي خوب پرداخته شده ، طنز موجود كه البته در كارهاي بعدي ميازاكي كمتر ديده ميشه جذاب هست ،‌ توجه به جزئيات و ريزه كاريها در طول انيميشن خيلي حساب شده و بجاست همگي باعث ميشود كه مخاطب رابطه خوبي با كليت آن داشته باشد. در طول انيمه لباس شخصيت اول چندين بار تغيير مي كند و حتي در اواخر آن موهاي بافته شده شيتا بريده مي شود ( كوتاه مانند وقتي شيتا در دامن مادربزرگش هجاهاي رمز رو ياد مي گيرد! ) كه اين تغييرات جزئي خود از نقاط قوت كار به حساب مي آيد.

در كل با توجه به اينكه قلعه اي در آسمان از اولين كارهاي ميازاكي به شمار مي رود ولي اثري خوش ساخت و زيباست ، ميازاكي در اين اثر سبك خاص خودش رو خيلي خوب پياده كرده و در كارهاي بعدي خود به تكامل اون پرداخته است.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خب من پست اول رو بالاخره ویرایش کردم اما هیچ زحمتی براش نکشیدم همه کارها رو Morteza4SN کرده منم همینجا ازش تشکر می کنم

مدیر انجمن هنرهفتم Mahdi Hero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    nn374$|*|017

پيش فرض

دوستان دستتون درد نکنه تاپيکه واقعا جالبيه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •