تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 28 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 276

نام تاپيک: همه چیز در مورد انیمه‌های Studio Ghibli (‌ هایائو ميازاكی + ایسائو تاكاهاتا )

اگه نباشه جاش خالی می مونه mmevooba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض studio ghibli 3

7.Whisper of the Heart
    این کارتون هم برای سنین کودکان و نوجوانان مناسی است و هم برای سنین بزرگسالان.
    شخصیت اول این کارتون خیلی از نظر ظاهری به شخصیت اول کارتون spirited away و همچنین شخصیت اول kiki's delivery service شباهت دارد و همچنین شباهت هایی از نظر رفتاری نیز در آنها دیده می شود.
    در این کارتو اصل ساده گرایی رعایت شده به این معنا که کارتون زیاد جنبه ی خیالی ندارد و ارکان جادویی در آن جاری نمی باشد. ولی بازهم از این نکته فروگذار نمی کنیم که در حالت کلی کار های استادیو قیبلی ساده نیستند. ولی در این کارتو در قبال دیگر کارتون های این استادیو از این گونه موارد کمتر دیده می شود.
    این کارتون زیبا به کارگردانی Yoshifumi Kondo یکی دیگر از اعضای studio ghibli و دوست هایائو میازاکی می باشد.

8.Tales of Earthsea
    این کارتون آخرین کار این استادیو به کارگردانیGorō Miyazaki است. Gorō Miyazaki پسر هائو میازاکی میباشد و اولین کار فیلم بلند انیمیشین خود را به نمایش گذاشته است.

9.nausicaa
    این کارتون از کارتون های خیلی قدیمی این استادیو به کارگردانی خود هایائو میازاکی است و سبکی غیر واقعی دارد.
    مانند اکثر کارتون های میازاکی قهرمان داستان داریم که یک دختر کوچک است.

Last edited by mmevooba; 21-08-2007 at 11:04.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام دوستان.
    من توضیحات کوچکی درباره ی بقیه ی کارهای میازاکی و استادیو قیبلی دادم.
    اگه می شه بیاین شروع کنیم به نقد کردن دونه به دونه ی این کارها به صورت تخصصی.
    از بعضی از بچه ها که بعضی از کارهای میازاکی رو نقد کردن هم تشکر می کنم.
    مثل نقد Ar@m برای howl's moving castle که خیلی خوب بود و سایر نقد هایی که از princess mononoke و sprited away شده بود .

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اگه می شه بیاین شروع کنیم به نقد کردن دونه به دونه ی این کارها به صورت تخصصی
    منم خیلی موافقم!
    بخصوص که همه کارهاشو ندیدم
    درضمن چون پست اول مال منه و خیلی بی ربطه بزودی یه خلاصه از زندگی و آثار میازاکی رو اونجا می ذارم

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

منم خیلی موافقم!
    بخصوص که همه کارهاشو ندیدم
    درضمن چون پست اول مال منه و خیلی بی ربطه بزودی یه خلاصه از زندگی و آثار میازاکی رو اونجا می ذارم
    من هم کمک می کنم.
    امیدوارم بقیه هم بیان و کمک کنن که تاپیک جامع و کاملی بشه.
    مرسی

تاريخ عضويت
    Aug 2007

11 kiki's delivery srvice

اول از همه نقد کارتون کمپانی حمل و نقل کیکی را می نویسم.
    البته قسمت هایی از این نقد رو من ننوشتم.
    امید وارم براتون مفید باشه.
    راستی من یادم رفته بود که یکی از کاهای میازاکی با نام naucica رو براتون معرفی کنم. برای همین یکی از پست های قبلیم رو ویرایش کردم .
    اگه دوست دارید ببینیدش!
    Last edited by mmevooba; 21-08-2007 at 11:00.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

11 kiki's delivery srvice

سرویس پیک کی کی فیلم انیمیشنی است که توسط انیماتور بزرگ هایائو میازاکی ساخته شده است. داستان بر اساس رمانی از ایکو کادونو تحت همین نام است. این اولین موفقیت بزرگ استودیو قبیلی بود که بیشتر از 2.6 میلیون تماشاچی را جذب کرد و فروشی بیش از 2.17 میلیارد ((ین)) داشت. فیم سیری روشن وحماسی را دنبال می کند.
    میازاکی فیلم کیکی را به صورت داستانی خوب در باره دختری کوچک و تلاشهای او در حین بزرگ شدن و استقلال ساخته است. ممکن بعضی متعجب شوند که فیلمی بدون شخصیت ضد قهرمان ساخته شود. اما با وجود این فیلم هنوز جالب و سرگرم کننده باشد و ارزش کمتری از سایر فیلم ها نداشته باشد. امری که در مورد کی کی اتفاق افتاده است. فیلمی که تاثیر بسیاری بر مردم از کودک و نوجوان تا بزرگسالان دارد و اینی که فیلم از فیلمنامه ی بسیار قوی و تاثیر گذاری نیز برخوردار است.

معرفی کوتاه فیلم و خلاصه آن
    در ابتدای داستان ، کی کی دختر 13 بشاشی است که باید خانه گرمش را برای کامل کردن تعلیماتش به عنوان یک جادوگر ترک کند.گذشته از شخصیت وی به عنوان یک جادوگر ، او هیچ تفاوتی با سایر دختران همسالش ندارد. به جز اینکه می داند چگونه با چوب جارو پرواز کند. به محض ورود او به شهر کوریکو ناشیگری وی باعث یک سری اتفاقات جالب می شود. در دوران تعلیمش در شهر غریب ، او کارش را در یک پیک خانگی آغاز می کند اما هنوز با مشکلات گوناگونی روبرو است. در ادامه داستان او حتی 2 عنصر مهم زندگیش به عنوان یک جادوگر یعنی جادوی پرواز و توانایی برقرای ارتباط با جیجی ، یکی از آشنایانش را ، از دست می دهد. در آخر او به واسطه قلب مهربان و نیروی اراده اش بر همه موانع غلبه می کند.
    یکی از مضامین مرکزی داستان موضوع بزرگ شدن است. کی کی داستان را به عنوان یک دختر کوچک بیگناه که هیچ چیز از دنیای بیرون نمی داند آغاز می کند.او تنها توانایش به عنوان یک پرنده را به ارث برده و دوست دارد که ارزش هرچیز را بر اساس شکل ظاهری آن مشخص کند. همچنین خیلی اجتماعی نیست و دوست ندارد که با نوجوانان همسنش مراوده کند.کار او به عنوان یک پیک نه تنها به او کمک می کند که زیبایی شهر و مردم اطرافش را درک کندبلکه بحرانی که او با آنها روبروی می شود به او کمک می کند که از یک بچه در گهواره به یک جوان زحمتکش تبدیل شود.
    موضوع:
    از دست دادن جادوي پرواز و توانيي دركي كي سبب گرديد كه او در باره ارزش كارش شك كند، درباره ارزش تواناييهاي جادويش و درباره ارزش خودش. براي اولين بار در زندگيش اوسعي كرد كه معناي واقعي شغل و قدرتش را درك كرده و ارزيابي كند. شكسته شدن جاروي مادرش همچني سمبولي بود براي آنكه او ديگر كودكي تحت حمايت والدينش نيست. او مجبور است كه مشكلاتش را خودش حل كند، بدون كی كي يا چوب جاروي مادرش. عاقبت او در تشخيص معناي واقعي ارزش و ارزش خودش موفق مي شود. او بر ترس و شكش با ايمان و اراده اش غلبه مي كند. به اين طريق است كه او تواناييها و شخصيتش را باز مي يابد. نتنها به عنوان يك جادوگر بلكه به عنوان يك عضو با ارزش جامعه. در آخر، كي كي تبديل به شخصي محبوب و دوست داشتني در جامعه مي گردد.كساني كه او را تحقير مي كردند، اكنون دوستان وي هستند. او اكنون هم به همان اندازه اي كه قبلا بوده، خوشحال است اما ديگر نه به عنوان يك دختر كوچك.

پيام:
    در كنار مضمون رشد يك نفر در اين فيلم پيامهاي زيركانه ديگري هم وجود دارد. برخلاف ساير شخصيتهاي جادويي در بقيه فيلمها و سريالهاي تلويزيوني، جادو در فيلم سرويس پيك كيكي به عنوان چيزي نه بيشتر از يك استعداد معمولي نشان داده مي شود. مانند استعداد يك هنرمند يا يك نانوا. با استعداد بودن به اين معنا نيست كه شما يكتا هستيد يا اينكه زندگي آساني خواهيد داشت. اين چيزي هميشگي نيست و مي توان آن را از دست داد. مگر اينكه شما بيشترين تلاشتان را براي درك آن و گسترش توانمنديهاي آن انجام دهيد. حتي ممكن است به جاي يك امتياز به معناي يك مسئوليت باشد. در مورد كيكي، توانايي پرواز نتنها باعث مي شود كه او از ساير دخترها جداشود بلكه باعث تنهايي و هدايت وي به سمت استقلال نيز مي شود.
    پيام ديگر فيلم اين است كه با وجود با استعداد نبودن هنوز مي توان زندگي شاد و با ارزشي داشت. تومبو يك پسر ديگر كه همسن كي كي است، مي باشد. او ديوانه هوانوردي است اما هيچ استعدادي براي پرواز ندارد. او ارزش خود را در ساختن يك هواپيماي تك نفره پيدا كرده است. اگرچه در ابتدا شكست مي خورد، اما ايمان و اطمينانش را نگاه مي دارد و در آخر در ساخت يك هواپيما واقعي موفق مي شود. اكنون مردم علاقه مندند كه ارزش افراد را از استعدادها، موفقيت يا اشتهارشان برآورد كنند، اما مسئله مهم نحوه برخورد با زندگي است. هيچ تساوي حقيقي بين شاد بودن و موفق يا مشهور يا با استعداد بودن نيست.
    يك برخورد مناسب آني نيست كه تنها شاد بودن را درنظر بگيرد بلكه آني است كه موفق شدن را هم لحاظ نمايد. در داستان خانم كيكي را براي تحويل يك كيك به نوه اش صدا مي كند، اما اجاق برقي كار نمي كند و نمي توانند كه كيك را بپزند. به جاي نشستن و انجام ندادن هيچ كاري، كيكي فعالانه پيشنهاد كمك براي پختن كيك با اجاق قديمي را مي كند. چيزي كه سبب موفقيت كيكي در جلب دوستي خانم و برتا مي گردد.
    واقع بيني
    زيبايي كيكي در ميزان بالاي واقع گرايي در اين فيلم است كه به صورت جالبي با عناصر فانتزي درهم آميخته است. در عمل تنها عنصر فانتزي فيلم، جادوي پرواز كيكي است. تمام چيزهاي ديگر، مردم، چشم اندازها، مجادلات رشد، همه واقعا از زندگي حقيقي مي آيند. شخصيتها سه بعديند و بسيار خوب رويشان كار شده است. تماشاچي مي تواند شخصيتها را به جاي شخصيتهاي يك يا حداكثر دو بعدي كارتوني به عنوان افراد واقعي در نظر بگيرد.
    شخصیت داستان به قدری جذاب و شیرین است که هر کسی خودش را به جای او می گذارد. او بدون بدی و بی آلایش است و می توان این الهام را از فیلم گرفت که کسی که خوب است اگر هم مشکلی برایش پیش بیاید برای اثبات خوبی و بی آلایشی اوست و به زودی به پیروزی و خوش بختی خواهد رسید.
    از این جهت است که فیلم بسیار تاثیر گذار است چون تاثیر مستقیم بر روی افراد دارد با این شیوه که افراد kiki شخصیت اول داستان را به نوعی خود و سرگذشت و زندگی خود می بینند و در می یابن که صادق و پاک بودن در درون و در طول زندگی و در تمام لحظه ها تا چقدر می تواند مفید باشد و انسان را سر بلند کند.
    Last edited by mmevooba; 21-08-2007 at 11:10.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mndst's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

من اولا میازاکی رو نمی‌شناختم. اول Spirited Away رو دیدم خوشم اومد. بعد‌ها هم Howl's Moving Castle رو دیدم خیلی خوشم اومد اون وقتا بود که بر حسب اتفاق متوجه شدم هر دوشون کار یه بنده خدایی به اسم میازاکیه. کارش درسته.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من اولا میازاکی رو نمی‌شناختم. اول Spirited Away رو دیدم خوشم اومد. بعد‌ها هم Howl's Moving Castle رو دیدم خیلی خوشم اومد اون وقتا بود که بر حسب اتفاق متوجه شدم هر دوشون کار یه بنده خدایی به اسم میازاکیه. کارش درسته.
    توی این تاپیک تمام کارهاش ومعرفی شده.
    به تو توصیه می کنم که بقیه ی کارهاش رو هم ببینی.

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اینم نقد خودمه فقط چون دوست دارم نوشتم حرفه ای نیست!

قلعه ای در آسمان

قلعه ای در آسمان رو وقتی دیدم که داشتم دنبال "قلعه متحرک هاول" می گشتم و اون فروشنده هه بجاش بهم قالب کرد!!! حیف که قشنگ بود وگرنه می رفتم باهاش دعوا می کردم که بهم کلک زده!!!
    قلعه ای در آسمان داستان دختر و پسر نوجوانی بنام شیتا و پاتزو است که بطور اتفاقی با هم آشنا می شن. یک شب پاتزو دختری رو می بینه که در هوا شناور به سمت زمین حرکت می کنه. اون دختر بی هوش رو به خونه اش می بره و از همونجا همه چی شروع می شه. شیتا دختریه که داره از دست یه عده آدم فرار می کنه ولی چرا؟ پاتزو اینو نمی دونه اما تصمیم می گیره به شیتا کمک کنه. پاتزو پدر و مادر نداره. اون روی دیوار اتاقش عکسی رو که پدرش از یه قلعه شناور در آسمان گرفته زده و به شیتا می گه دوست داره رویایی رو که پدرش داشت دنبال کنه و به همه بگه اون چیزی که پدرش دیده خواب و خیال نبوده و این قلعه وجود داره.اما شیتا کیه؟ ما هیچی ازش نمی دونیم!
    داستان کمی هم مایه های طنز داره بخصوص وقتی اون چهار پسر و مادرشون رو می بینیم که بجز اون مردان ناشناس به رهبری فردی بنام موسکا اونها هم دنبال شیتا هستن.
    نصف داستان این تعقیب و گریز رو نشون می ده و اینکه بالاخره موسکا موفق می شه شیتا رو اسیر کنه . حالا کم کم همه چیز مشخص می شه: همه دنبال یک چیزن: گردنبند شیتا که یه نیروی افسانه ای داره و کسی که اونو داشته باشه می تونه بر اون قلعه اسرار آمیز شناور در هوا که اسلحه های مرگباری داره و تکنولوژی فوق العاده پیشرفته اش می تونه بر تمام دنیا حکومت کنه تسلط داشته باشه. اما یه مسئله ای وجود داره و اونم اینه که گردنبند یه رازی داره و فقط از صاحب واقعیش ( فردی از ساکنان لاپیوتا یا همون قلعه شناور) فرمان می بره. و شیتا یکی از آخرین بازماندگان لاپیوتاست همینطور هم موسکا. اما قدرت نشان به کلمات نامفهومی وابسته است که روزگاری مادربزرگ شیتا اونها رو بهش یاد داده ولی موسکا اطلاعی ازشون نداره. وقتی سرانجام همه به قلعه می رسن هیچکس اونجا نیست. تنها چیزی که اونجا هست درختان هستن و گیاهانی که رشد کردن و همه جا رو پوشوندن. اونجاست که شیتا حقیقتی رو می فهمه که برای موسکا می گه:
    -حالا می فهمم چرا ساکنان لاپیوتا ناپدید شدن
    یه شعر درموردش هست که همه چی رو توضیح می ده:
    همراه وزش باد زمین رو شخم برن
    دونه هاتو در زمستان بکار
    و وقتی بهار اومد محصولت رو درو کن
    مهم نیست چقدر اسلحه داری
    مهم نیست تکنولوژی ای که داری چقدر پیشرفته است
    دنیا بدون عشق قادر به زندگی کردن نیست

شیتا با کلماتی که بلده قلعه رو نابود می کنه. موسکا می میره و شیتا همراه پاتزو می ره تا سرزمین کودکی های پاتزو رو ببینه.
    میازاکی در قلعه ای در آسمان زیاد از تخیلاتش استفاده نکرده اما مثل همیشه صحنه هایی که خلق کرده زیبا و حیرت انگیزن. اون سعی کرده در این انیمه جدی تر باشه. کمتر روی گرافیک و تخیل کار کرده تا بتونه وجهی رو که می خواد پررنگ تر کنه و اون وجه چیه؟ جنگ و جدال بر سر قدرت ! و بعد در اون صحنه ای که شیتا صحبت می کنه سنگ تمام گذاشته. آرزوی پاتزو برای اثبات چیزی که پدرش دیده، پول و ثروتی که پیرزن و 4 پسرش دنبالشن و قدرتی که موسکا می خواد داشته باشه همه رو بی ارزش جلوه می ده و از عشق حرف می زنه! این پیام یه ذره زیادی ایده آله و این نشون می ده میازاکی هم در سیر چند ساله ای که داشته چقدر پیشرفت کرده و تونسته در کارهاش به یه پختگی برسه.
    زمانی که موسکا داره شیتا رو تهدید می کنه موهای بافته اون رو با تیر می زنه و شاید این هم یه نماد باشه از چیزی که شیتا با از بین بردن قلعه داره از دست می ده. علاقه میازاکی به سرنوشت دختران نوجوان و جوان قابل توجه هستش! و همچنین تغییری که در پایان در اونها ایجاد می کنه مثل موهای شیتا که کوتاه می شه یا تغییر رنگ موهای سوفی در قلعه متحرک هاول و یا کش سری که روی موهای چیهیرو در شهر اشباح برق می زنه. شاید میازاکی داره قهرمان هاشو نشان دار می کنه ! اون بهشون یه وجه خاص می ده که مطمئنا معنا دار هستن و نشان دهنده تغییر درونی که در قهرمان داستان اتفاق افتاده! اما چرا دخترها؟ نمی دونم!

Banned Maximillion's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    خونمون

1 من دارمش میخوای؟

شدیدا کشته مرده انیمه های میازاکی ام
    البته همه شون رو ندیدم بخصوص دوست داشتم whisper of the heart رو ببینم اما با این اینترنت افتضاح نمی شه دانلودش کنم. ایران هم که فکر نکنم اومده باشه شاید هم من پیداش نکرده باشم
    سلام عزیز
    من یه جایی رو میشناسم که میتونی با کیفیت دی وی دی و زبون ژاپنی و زیر نویس انگلیسی بخریش.
    اونم فقط 500 تومن.اگه خواستی پیغام خصوصی بده.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •