تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 28 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 276

نام تاپيک: همه چیز در مورد انیمه‌های Studio Ghibli (‌ هایائو ميازاكی + ایسائو تاكاهاتا )

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

توضيح : اين انيميشن که با عنوان انگلیسی « Spirited Away : Chihiros Reise in zauberland » به معني « جدا افتاده : چيهيرو در شهر اشباح » در دنيا عرضه شده ولي ما از اين پس همون شهر اشباح رو به كار مي بريم.

بارزترين ويژگي اين انيمي وجود ریشه های سمبولیستی و اساطیری و نگرش دقیق و کاملا کارشناسانه ای است که این كارگردان در این انیمیشن به وضعیت کنونی جامعه ژاپن داشته و به زیبایی آنرا درون زرورقی از داستانهای اساطیری پوشانده ( كاش ما هم همچين نوابغي داشتيم ) ، به طوري كه اگر به عقايد و افسانه هاي ژاپني علاقه اي نداريد هم جذب آن خواهيد شد و در صورتي كه با اسطوره ها و افسانه هاي ژاپني آشنايي داشته باشيد از آن بيشتر لذت خواهيد برد.
    شهر اشباح خيلي آرام شروع ميشه و خيلي زود شما رو غافلگير ميكنه ( تبديل شدن پدر و مادر چیهیرو به خوك ) و با ريتم تند و مناسب و حوادث عجيب و ناگهاني شما را تا پايان با خود همراه ميكند . در طول داستان هم بارها غافلگير ميشيد و اين لذت تماشاي اين انيمي رو بيشتر ميكنه . داستان در مورد دختري به نام چيهيرو هست كه با پدر و مادرش به شهر جديدي نقل مكان ميكنن ولي راه رو اشتباه ميرن و در انتهاي جاده به يك صومعه ي متروك مي رسن كه به يك شهر خالي از سكنه منتهي ميشه . در واقع صومعه مكاني است كه دنياي واقعي را به دنياي عجيب اشباح متصل ميكند . پدر و مادر چيهيرو در اين شهر در اثر خوردن غذاهاي بي صاحب به خوك تبديل ميشن و ماهيت شهر براي چيهيرو با رسيدن شب آشكار ميشه ولي بايد موند و براي نجات پدر ومادر با حوادث و اتفاقات عجيبي روبه رو شد. شهر اشباح پر است از ارجاعات و نماد هاي اسطوره اي ژاپني با پيچيدگي هاي خاص كه شما رو به خوبي با خودش همراه ميكنه.
    شخصيت هاي بازي چه خوب چه بد همگي دوست داشتني هستند و خيلي خوب از آب در اومدن و از جذابيت هاي اين اثر مي باشند. عناصر بصري انيميشن همگي براي طرفداران آشنا به سبك هایائو میازاکی آشنا و زيباست و باز هم عالي طراحي شده اند .
    گره هاي داستان خيلي خوب طي داستان قرار گرفته اند و رابطه ي خوبي بين آنها برقرار شده . داستان از پيچيدگي و روند مناسبي برخوردار است ، البته اين پيچيدگي باعث شده تا در پايان داستان خيلي راحت همه چيز سر هم بشه كه البته در كل زياد به چشم نمياد .
    صحنه هايي مانند گره زدن طناب به دستگيره ي روي بدن موجود لجني در حمام توسط چیهیرو كه او براي اين كار چند بار تلاش ميكند و يا پايين آمدن او از پلكان منتهي به اتاق جوشنده تمايز سبك هایائو میازاکی با بقيه در توجه به ريزه كاريها را نشان مي دهد . او از نبوغ خود در كل اين انيمي بهره برده و آن را به يكي از ماندگارترين انيمي هاي ژاپني تبديل كرده كه اسكار سال 2003 را نيز براي او به ارمغان آورد.
    اين انيمي بدون شك برجسته ترين اثر در كارنامه هایائو میازاکی مي باشد و ديدن آن را به همه و حتي كساني هم كه تا به حال از اين سبك خوششون نميومده توصيه ميكنم . گاهي اوقات تنوع خيلي ميچسبه .

واقعا یه شاهکار بود
    اون صحنه حمام کردن خدای رودخانه رو خیلی دوست دارم
    خوب نقد می کنی ها
    ولی چرا قلعه متحرک هاول رو فقط جایزه هاش رو نوشتی با دو خط داستانش! یه نقد حسابی هم برای اون بنویس!

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

6

نخیر من قبول ندارم
    پرنسس مونونوکه یه اثر فوق العاده بود
    داستان خیلی عالی شروع شد و تخیلی که هایائو میازاکی ازش استفاده کرده بود یه چیز خاص و تازه بود . البته آشی تاکا زیادی بچه مثبت بود و البته خشونت های داستان بعضی جاها زیاده از حد بود اما تخیل و واقعیت در فیلم خیلی خوب با هم ترکیب شده بودن و موسیقی و گرافیکش هم واقعا خوب بودن. من هردوتا نسخه زبان اصلی و دوبله اش رو دیدم ولی باید بگم دوبله اش افتضاح بود
    یه حرفی آشی تاکا زد که من هیچوقت نفهمیدم منظورش از اون چی بود اگه کسی فهمیده به من هم بگه:
    -what are you exactly here for?
    -to see with eyes unclouded، by hate
    بايد بگم كه همه آثار هایائو میازاکی فوق العاده هستند ولي اين در مقايسه با بقيه اونها كمي پايين تر قرار مي گيره . دلايلش رو هم گفتم ولي نقاط قوتش رو هم گفتم كه شما هم به اونها اشاره كردي.
    راستي آشي تاكا اون حرف رو كجا گفته بود ؟

واقعا یه شاهکار بود
    اون صحنه حمام کردن خدای رودخانه رو خیلی دوست دارم
    خوب نقد می کنی ها
    ولی چرا قلعه متحرک هاول رو فقط جایزه هاش رو نوشتی با دو خط داستانش! یه نقد حسابی هم برای اون بنویس!
    خيلي ممنون از توجهت !
    راستش قلعه متحرک هاول رو هنوز نديدم ! در اولين فرصت حتما اين كار رو خواهم كرد . منتظر باشيد .

راستي شماهم بدتر از من خواب زده شدي ؟!
    Last edited by Morteza4SN; 12-08-2007 at 02:20.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

راستي آشي تاكا اون حرف رو كجا گفته بود ؟
    وقتی آشی تاکا بانو ( اسمش چی بود؟) رو می بینه اون خانومه ازش می پرسه: تو واقعا برای چی اینجا هستی؟
    آشی تاکا می گه: to see with eyes unclouded، by hate (برای دیدن حقیقت، با تنفر؟؟!!)
    من هیچ نفهمیدم چرا!!!
    البته من روی دیالوگ های انیمه های هایائو میازاکی زیاد حساسم اگه کسی نمی دونه بی خیال!

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

داشتم فکر می کردم کاش می شد این پست ها رو جدا کنیم توی یه تاپیک جدا برای هایائو میازاکی
    6 ماه دیگه هم که اثر بعدیش می یاد بهتره نقدر همه کارهاش توی یه تاپیک باشه

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خب من تصمیم گرفتم برای قلعه متحرک هاول نقد بنویسم چون خیلی ازش خوشم اومد:

Howl's Moving Castle
    قلعه متحرک هاول داستان دختر 18 ساله ای به اسم سوفیه که در کلاه فروشی مادرش مشغول به کاره. سوفی نمونه یک دختر کاملا معمولی با یه زندگی معمولیه که هر روزش با یک سری کارهای تکراری به آخر می رسه. در نزدیکی شهر محل زندگی سوفی قلعه اسرار آمیزی وجود داره که صاحب اون مرد جوانی بنام هاوله و مردم می گن که اون قلب دختران زیبا رو می دزده و می خوره چون خودش قلبی نداره. از اولین صحنه هایی که توی فیلم می بینیم صحنه ایه که سوفی می خواد به دیدن خواهرش بره و وقتی کلاه به سر می ذاره و خودش رو توی آینه نگاه می کنه متوجه می شیم سوفی عقیده داره که دختر زیبایی نیست و اگه به چهره مادر و خواهر سوفی هم دقت کنین متوجه می شین که سعی شده این حس تقویت بشه که سوفی زیبا نیست ( هر چند از نظر ما زیبا تر از اونهاست ) .
    یک روز سوفی بر حسب اتفاق با هاول برخورد می کنه و متوجه می شه هاول اونطور که دیگران می گفتن نیست. اون تفاوت هاول با بقیه رو حس می کنه اما شایعات مردم درباره هاول رو قبول نداره. اتفاق دیگه ای که همون روز می افته اینه که جادوگر برهوت - کسی که سابقا عاشق هاول بوده- نجات سوفی توسط هاول رو توجه خاص اون به سوفی تلقی می کنه و سوفی رو به یه پیرزن تبدیل می کنه. سوفی باورش نمی شه! همه چیز اول یه کابوسه که کم کم باید قبول کنه واقعیه. مطمئنا هیچکس باورش نمی شه سوفی چه بلایی سرش اومده در نتیجه تصمیم می گیره خونه رو ترک کنه: صبح جلوی آینه می ایسته و به خودش می گه: خب ! حداقل بالاخره لباسات اندازه ات شدن!
    در ادامه داستان سوفی وارد قلعه هاول می شه و اونجا کلسیفر -شیطان آتش- رو ملاقات می کنه. کلسیفر با سوفی از یه راز صحبت می کنه که در صورت کشف اون راز می تونه از شر بردگی توی قلعه هاول خلاص بشه و دوباره آزاد باشه. بعد از اون سوفی با هاول ملاقات می کنه و بهش می گه که مستخدم جدید خونه است و کلسیفر استخدامش کرده! در حالیکه هاول از همون لحظه اول پی به هویت واقعی سوفی برده اما چیزی بروز نمی ده.
    زندگی جدید سوفی شروع می شه. ورود سوفی به قلعه و شروع تمیزکاری اون قلعه به هم ریخته یه نماد خاص و شیرین در اکثر کارهای سینماییه و نشانگر یه تحول خوشایند و مطبوع در خونه ایه که مدتهاست رنگ کثافت به خودش گرفته!!!! و از اینجاست که ما می تونیم در وجود هاول هم تحول رو ببینیم و حس کنیم. وقتی اولین بار سوفی هاول رو می بینه قبل از هر چیز با صدای هاول آشنا می شیم. این صدا مرموز و آرام و در عین حال رسا و واضحه و این حس رو به بیننده می ده که صاحب صدا باید شخصیت قوی و مرموزی داشته باشه که همینطور هم هست. هاول شر اون دو سرباز رو از سر سوفی کم می کنه و بعد از شر یه عده دشمن عجیبا غریبا! نجاتش می ده. صحنه پرواز سوفی و هاول دقیقا مثل یه رویاست و اون مردم بی توجهی که حتی به بالای سرشون نگاه نمی کنن تا ببینن سوفی و هاولی اون بالا وجود دارن یا نه! شاید این صحنه نشون می ده که از همون ابتدا این سوفیه که با بقیه فرق داره و شاید دلیل ظاهر شدن بی دلیل هاول از غیب همین تفاوت اون با بقیه باشه!
    سوفی به سرعت جای خودش رو توی قلعه باز می کنه و حتی کلسیفر که فقط از هاول اطاعت می کنه از اون هم حساب می بره. قلعه هاول یه در داره با چهار رنگ مختلف که به چهار مکان مختلف باز می شن ( عاشق این در بودم!) و یکی از این درها مخصوص هاوله و وقتی سوفی از مارکل می پرسه این در کجا می ره مارکل می گه فقط هاول اینو می دونه. اینجا هاول چهره مرموز تری پیدا می کنه. اون کیه؟ این قلعه عجیب و بامزه که روی دو تا پاهاش همه جا می ره و کلسیفر که یه راز با خودش داره و جادوگر برهوت با اون پیغام عجیبش برای هاول... اینا چه معنایی دارن؟
    اما یه اتفاق باعث می شه هاول مرموز و اسرار آمیز کم کم فرو بریزه و یه هاول بازیگوش و شیطون جاش رو بگیره: وقتی سوفی معجون های حمام رو برای تمیز کردن با هم قاطی می کنه و هاول که مدتها بوده برای رنگ کردن موهاش و زیبا به نظر رسیدن از اونا استفاده می کرده دوباره همون شکلی می شه که سالها قبل بود یعنی شکل واقعی خودش. حقیقت اینه که سوفی اون رو از قالب پنهانش بیرون کشیده و داره خود واقعیشو بهش نشون می ده. وقتی هاول می گه: من دیگه دست کشیدم. اگه نمی تونم زیبا باشم بهتره که بمیرم!!! سوفی داد می زنه : تو چه می دونی از کسی که یه عمر زیبا نبوده و زندگی کرده؟؟؟ ( این جمله اش رو یادم رفته ولی معنیش توی همین مایه ها بود)
    و هاول از اونجا همونطور که قیافه اش با رنگ موهاش تغییر می کنه رفتارهاش و حتی صدای مرموزش هم تغییر می کنه. وقتی سوفی پیش سالیمان می ره و خودش رو مادر هاول معرفی می کنه و درباره هاول باهاش صحبت می کنه سالیمان با تغییر چهره پیر اون به دختر جوان 18 ساله متوجه عشقش به هاول می شه اما عقیده داره هاول یه شاگرد بی قلبه که می تونه خیلی خطرناک باشه و می خواد همونطور که قدرت جادوگر برهوت رو ازش گرفت هاول رو هم از بین ببره. وقتی هاول قلعه رو با جادوی کلسیفر به یه جای جدید -یعنی خونه سوفی- منتقل می کنه قلعه مرموز چهره اش رو به مکانی امن برای سوفی و بقیه تغییر می ده. حالا تنها جای امن برای سوفی و جادوگر برهوت و مارکل و هاول همین خونه است.
    هاول تصمیم گرفته وارد جنگ بشه چون حالا کسی رو داره که بخاطرش انگیزه مبارزه داره و اون سوفیه. و سوفی حالا دوباره شکل اولش شده!
    سوفی در طول داستان هرچی بیشتر عاشق هاول می شه طلسم رو ضعیف تر می کنه طلسمی که به گفته جادوگر برهوت هیچکس نمی تونه باطلش کنه اما در آخر رنگ موهاش مثل اول نمی شن شاید این یه نشان از مبارزه ایه که سوفی شروع کرده بوده برای اینکه ما فراموش نکنیم سوفی چه کاری برای هاول و خودش انجام داده.
    زمانی می رسه که سوفی از در سیاه یعنی آخرین راز هاول عبور می کنه و متوجه سرگذشت اون و راز کلسیفر می شه. کلسیفر قلب هاوله!
    تنها موضوع مسخره ای که وجود داره از خودگذشتگی و مهربانی بیش از حد سوفیه. چرا سوفی باید انقدر راحت کسی رو که طلسمش کرده ببخشه؟ چرا اون سعی می کنه با محبت تمام قلب هاول رو ازش پس بگیره ؟ بنظر من شخصیت های داستانهای هایائو میازاکی زیادی خوبن و این خوب بودن توجیه خاصی نداره و این موضوع بدجوری آدم رو زجر می ده!!! هرچند همیشه پاداش این خوب بودنشون رو می گیرن اما خوب بودن هم اندازه ای داره!!
    تخیل در انیمه های هایائو میازاکی یه نوآوری خاص داره. ما سعی می کنیم با تخیل محدودیت های ذهن رو بشکنیم اما در زمانی که حتی این محدودیت ها هم کلیشه ای شدن میازاکی یه چیز عجیب خلق می کنه!
    خدای جنگل در پرنسس مونونوکه ، شیطان بی چهره و یوبابا در شهر اشباح و هاول و قلعه اش در قلع متحرک هاول آفریده این تخیلن. تخیلی که آدم رو مبهوت می کنه و نشانگر یه ذهن بیدار و خلاقه که هنوز هم توی رویاهای کودکیش در حال پرسه زدنه!!!
    میازاکی برخلاف خیلی کارگردانهای دیگه به ساخت دست ساز انیمه هاش پایبنده و حتی از تلفیق تکنیک های مدرن و سنتی چیزهایی خلق می کنه که می تونه آدم رو شگفت زده کنه.
    این خیلی جالبه! خیلی! که هنوز هم در دنیای انیمیشن سازی که باور کردیم می شه هرچیزی رو توش به تصویر کشید کسی وجود داشته باشه که بتونه بدون هیچ شعبده بازی خاصی با استفاده از کمی رنگ و موسیقی و داستان و تخیل شگفت زده مون کنه!

6. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

1

داشتم فکر می کردم کاش می شد این پست ها رو جدا کنیم توی یه تاپیک جدا برای هایائو میازاکی
    6 ماه دیگه هم که اثر بعدیش می یاد بهتره نقدر همه کارهاش توی یه تاپیک باشه
    موافقم ! خودم هم به اين فكر كرده بودم . بهتره كه تو يه تاپيك جداگانه باشه . من به امين گفتم....

خب من تصمیم گرفتم برای قلعه متحرک هاول نقد بنویسم چون خیلی ازش خوشم اومد
    خيلي خوب نوشتي . همين كه اينقدر براش وقت گذاشتي نشون دهنده ي ارزش كار هایائو میازاکی و البته علاقه شماست.

البته فكر كنم بيشتر « تحليلي بر داستان قلعه متحرک هاول » بود !
    Last edited by Morteza4SN; 19-08-2007 at 19:18.

آخر فروم باز amintnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

وقتی آشی تاکا بانو ( اسمش چی بود؟) رو می بینه اون خانومه ازش می پرسه: تو واقعا برای چی اینجا هستی؟
    آشی تاکا می گه: to see with eyes unclouded، by hate (برای دیدن حقیقت، با تنفر؟؟!!)
    من هیچ نفهمیدم چرا!!!
    البته من روی دیالوگ های انیمه های هایائو میازاکی زیاد حساسم اگه کسی نمی دونه بی خیال!
    سلام........

جمله ی جالبیه......... اما من توی IMDB چک کردم........ و جمله این نیست که شما فرمدین........اون کامایی که شما گذاشتین معنی جمله رو کمی عوض میکنه.........

-چرا اینجایی؟
    -برای دیدن با چشمانی بی پرده که با تنفر باز شده(بی پرده شده) ------- ( از زیبایی جمله با ترجمه کاسته میشه)

میشه گفت منظورش اینه که با تنفر باطن همه چیز دیده میشه.........

البته من دقیقا نمیدونم کجای فیلم این جمله گفته شده........ چون نسخه ی دوبله شدش رو دیدم......... اما تصور میکنم مقصود جمله همونیه که عرض کردم....... میتونید دیالوگای دیگه ی این انیمیشن زیبا رو اینجا ببینید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خيلي خوب نوشتي . همين كه اينقدر براش وقت گذاشتي نشون دهنده ي ارزش كار هایائو میازاکی و البته علاقه شماست.
    شدیدا کشته مرده انیمه های میازاکی ام
    البته همه شون رو ندیدم بخصوص دوست داشتم whisper of the heart رو ببینم اما با این اینترنت افتضاح نمی شه دانلودش کنم. ایران هم که فکر نکنم اومده باشه شاید هم من پیداش نکرده باشم

البته فكر كنم بيشتر « تحليلي بر داستان قلعه متحرک هاول » بود !
    اینم می شه گفت!
    در صمن دوست دارم نقد بقیه رو هم بخونم هر وقت دیدی نقدش رو اینجا بنویس لطفا
    سلام........

جمله ی جالبیه......... اما من توی IMDB چک کردم........ و جمله این نیست که شما فرمدین........اون کامایی که شما گذاشتین معنی جمله رو کمی عوض میکنه.........

-چرا اینجایی؟
    -برای دیدن با چشمانی بی پرده که با تنفر باز شده(بی پرده شده) ------- ( از زیبایی جمله با ترجمه کاسته میشه)

میشه گفت منظورش اینه که با تنفر باطن همه چیز دیده میشه.........

البته من دقیقا نمیدونم کجای فیلم این جمله گفته شده........ چون نسخه ی دوبله شدش رو دیدم......... اما تصور میکنم مقصود جمله همونیه که عرض کردم....... میتونید دیالوگای دیگه ی این انیمیشن زیبا رو اینجا ببینید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید
    راست گفتی ها بخاطر یه کاما!
    آخه خود آشی تاکا با مکث بقیه جمله رو می گفت
    مرسی
    Last edited by Ar@m; 12-08-2007 at 22:41.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mmevooba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض studioo ghibli 1

studio ghibl شرکتی است که هائو میازاکی به کمک Isao Takahata (یک کارگردان انیمیشین) تاسیس کرد.

در این استادیو علاوه بر کارهای خود میازاکی کارهای دیگری هم ساخته شده که شباهت های زیادی به کار های خود میازاکی دارند.
    برای مثال کارتون های زیبایی همچون
    1.graves of the fireflies

کارتونی تراژدی که به کارگردانی Isao Takahata یکی از دوستان میازاکی است کارتونی بسیار پر طرفدار و تاسیر گذار محسوب می شود.

2.Kiki's Delivery Service
    که کارتونی برای تمامی گروه سنی مخصوصا کودکان و نوجوانان بسیار موفق بوده و مخاطبین خوبی دارد و در یک نگاه کلی می توان گفت که کارتون به نوعی خوش ساخت است. این را از نوع به کار بری رنگ ها در کارتون و فیلم نامه ی بسیار قوی آن می توان فهمید به طوری که فیلم نامه به نوعی بسیار جذاب و هیجان انگیز است.(البته این کارتون به کار گردانی خود میازاکی میباشد)

3. only yesterday
    کارتونی که نوع ساخت و موضوع آن مشخص می کند که کارتون مخصوص گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان است.
    به کارگردانی Isao Takahata

Last edited by mmevooba; 19-08-2007 at 20:54.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mmevooba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض studio ghibli 2

4.ocean wavesm
    یکی دیگر از کار های این استادیو می با شد که به نام i can hear the sea هم معروف است.
    این کارتون هم همونطوری که از محتویات آن مشخص است، مخصوص نوجوانان و بزرگسالان است.
    به طوری که موضوع آن در مورد دانش جویان است.

5.pom poko
    این کارتون به کار گردانی Isao Takahata است. کارتونی بسیار زیبا برای سنین کودکان و نوجوانان.
    از نخستین کار های این کار گردان قوی به حساب می آید.

6.on your mark
    این کارتون نیز به کارگردانی خود میازاکی می باشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •