تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 28 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 276

نام تاپيک: همه چیز در مورد انیمه‌های Studio Ghibli (‌ هایائو ميازاكی + ایسائو تاكاهاتا )

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

عجب
    اون که عکس دو تا بچه فینگیله خوشم نمی یاد بگی اون پسره آشی تاکا هستش!!!

تاپيك نخوابيده ولي ما همچنان منتظريم !
    منتظر چی؟؟؟؟

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

بنده منظورم رو کج و کوله منتقل کردم (با عجله نوشتم)
    این فیلم از نظر ساختاری به شدت به کارهای میازاکی/جیبلی شبیهه
    ولی اصلا ربطی به هیچکدوم از کارهای میازاکی/جیبلی نداره.
    تا حدودی میشه به کارتون castle in the sky تشبیهش کرد.

بعدش هم من ترجمه زیرنویس کارتون Whisper of the Heart رو تموم کردم.
    اینم لینکشه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مسلما کاملا عالی و بی نقص نیست چون اولین ترجمه زیرنویس منه
    فایل اصلیش هم همراهشه که دوستان اگه نقصی تو ترجمه دیدن حتما یادآوری کنن.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

واقعا کارت عالیه (هرچند توی رپید گذاشتیش!!!)
    مرسی!

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

منتظر چی؟؟؟؟
    سلام !
    هيچي يه بنده خدايي قول داده بود برامون نقد پرنسس مونونوكه رو بنويسه !
    ولي فكر كنم يه كمي فراموش كاره !

بنده منظورم رو کج و کوله منتقل کردم (با عجله نوشتم)
    این فیلم از نظر ساختاری به شدت به کارهای میازاکی/جیبلی شبیهه
    ولی اصلا ربطی به هیچکدوم از کارهای میازاکی/جیبلی نداره.
    تا حدودی میشه به کارتون castle in the sky تشبیهش کرد.

بعدش هم من ترجمه زیرنویس کارتون Whisper of the Heart رو تموم کردم.
    اینم لینکشه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مسلما کاملا عالی و بی نقص نیست چون اولین ترجمه زیرنویس منه
    فایل اصلیش هم همراهشه که دوستان اگه نقصی تو ترجمه دیدن حتما یادآوری کنن.
    سلام دوست عزيز

به نظر من كه عمرا به گرد پاي ميازاكي هم نمي رسن!
    حتي دوست ندارم مقايسه كنم !
    پس بي خيال !!

در مورد زير نويس انيمه ي Whisper of the Heart هم بينهايت ممنون
    واقعا زحمت كشيدي و كار قشنگي كردي
    ولي فعلا بايد خود انيمه رو گير بيارم !
    بازم از اين كارا بكن .

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

آخ !
    یادم رفته بود کاملا و کلا
    باور کن همین امروز می رم می نویسم!

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با اینکه نقد پرنسس مونونوکه رو داشتیم اما چون قول داده بودم نوشتم وگرنه نقد کردن من افتضاحه خودمم می دونم

Princess Mononoke

Princess Mononoke با وجودیکه در نقدهای بسیاری بعنوان اثری ضعیف از میازاکی معرفی شده در خاطر من بعنوان یکی از بهترین و شاید هم بهترین اثر میازاکی باقی مانده است . شاید به این علت که همیشه "اولین" موثرترین و زیباترین است و من میازاکی رو با Princess Mononoke شناختم. جنگ انسان و طبیعت از آن موضوعات به شدت تکرار و نخ نماست که شاید بشه موضوع اصلی این انیمه رو همین نام گذاری کرد. آشی تاکا پرنسی از قبیله موشی که 500 سال پیش از بین رفته و بازماندگانشان در سرزمینی دور از دیگران زندگی می کنند گرفتار نفرین خدایان می شود و در جستجو برای یافتن راهی که از مرگ نجاتش بدهد مجبور می شود برای همیشه سرزمینش را ترک کند ولی چرا ؟ آشی تاکا مرده یا زنده حق برگشتن ندارد و این یعنی از سوی قبیله اش طرد می شود! میازاکی در این اثر چندین بار از زبان شخصیت های مختلف یاد آور می شود که نفرینی که آشی تاکا گرفتار آن شده مسئله مهمی نیست چون در حقیقت خیلی وقت است که تمام دنیا به نفرینی بدتر گرفتار شده! این طعنه به شدت بجا ذات مزخرف انسان را نشان می دهد که تا بلایی سر خودش نیاید به فکر مصلحت اندیشی و نجات بقیه نیست و بعد که خودش گرفتار شد تازه چشمش به حقایق اطرافش هم باز می شود! آشی تاکا -این بچه مثبت اعصاب خورد کن که از نسلی است که قرن ها قبل منقرض شده- شاید نماد انسانی است با روح انسانی که از نظر میازاکی دیگران او را مرده محسوب می کنند اما زنده است و در اقلیت میان توده تیره آدمها زندگی می کند! san یا همان Princess Mononoke هم نماد همان انسان اما یک انسان معترض است! اینکه گرگها او را بزرگ کرده اند شاید صرفا نشانه ای از تفاوت او با بقیه ایست که مثل او نیستند. دو انسان سفید میان جمع خاکستری آدم ها: یکی خواهان مبارزه و دیگری خواستار صلح! در این میان شخصیت لیدی ابوشی از همه دلچسبتر است: بانویی که برای نفع خودش کار می کند و می کشد و از بین می برد ولی در عین حال دربرابر هم پیمانانش سخاوتمند و مهربان است! لیدی ابوشی از واقعی ترین شخصیت های کارهای میازاکی است هرچند که در آخر تاوان اشتباهاتش را می دهد !
    در هر حال هرچقدر هم که از نظر دیگران Princess Mononoke اثری ضعیف باشد از نظر من با آن شروع نفسگیر و داستان نخ نما و پایان بسیار قابل پیش بینی اش یک اثر متمایز و به یادماندنی است و آشی تاکا هرچقدر بیشتر برای ما شخصیتی غیرقابل باور داشته باشد ما را بیشتر شبیه همان انسان هایی می کند که شخصیت هایی مثل آشی تاکا را منقرض شده محسوب می کنند!!!! میازاکی جدا نابغه است!
    اما در پایان داستان که جنگل نجات پیدا می کند و صلح برقرار می شود من نفهمیدم و هزگز فکر نکنم بفهمم که سرنوشت آشی تاکا این انسان با روح انسانی!!! که از قبیله خودش هم طرد شد به کجا رسید؟؟؟

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

1

مرسي ... جدا نقد قشنگي بود .

با اینکه نقد پرنسس مونونوکه رو داشتیم اما چون قول داده بودم نوشتم وگرنه نقد کردن من افتضاحه خودمم می دونم
    اتفاقا برعكس ؛ عالي بود و اگر هم قول نداده بودي خودم مجبورت مي كردم ، به دو دليل ؛
    1 _ مطمئن بودم نقد تو نقدي مثبت براي اين انيمه خواهد بود و وقتي در كنار نقد من كه تقريبا ميشه گفت نقدي منفي بود ، قرار بگيره ؛ اون وقت به يك بررسي كلي و جامع در مورد اين اثر مي رسيم و من اين حالت رو خيلي دوست دارم .
    2 _ پايه انيمه هاي ميازاكي هستي ، پس نظرت را رو هوا نمي گي ! اگر تو نگي كي بگه ؟
    اما در پایان داستان که جنگل نجات پیدا می کند و صلح برقرار می شود من نفهمیدم و هزگز فکر نکنم بفهمم که سرنوشت آشی تاکا این انسان با روح انسانی!!! که از قبیله خودش هم طرد شد به کجا رسید؟؟؟
    شايد به اين دليل كه پايان انيمه زياد خوب تموم نشد ! يعني خيلي راحت تموم شد .

راستي « آشي تاكا : Ashitaka » درست هست نه « آرشي تاكا » ، من اون موقع اشتباه نوشتم ! ممنونم به خاطر تذكر ويژه ات !

به اميد ديدن بقيه كارهاي استوديو جيبلي !
    با تشكر _ مرتضي
    Last edited by Morteza4SN; 19-02-2008 at 22:29.

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اسم آشی تاکا که میاد کهیر میزنم !

آقایون خانوما کسی my neighbor totoro رو ندیده ؟ یه کمکی به من بکنه برای ترجمه زیرنویسش ؟
    فقط 500 تا دیالوگ داره نصف whisper of the heart...

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مرسي ... جدا نقد قشنگي بود .

اتفاقا برعكس ؛ عالي بود و اگر هم قول نداده بودي خودم مجبورت مي كردم ، به دو دليل ؛
    1 _ مطمئن بودم نقد تو نقدي مثبت براي اين انيمي خواهد بود و وقتي در كنار نقد من كه تقريبا ميشه گفت نقدي منفي بود ، قرار بگيره ؛ اون وقت به يك بررسي كلي و جامع در مورد اين اثر مي رسيم و من اين حالت رو خيلي دوست دارم .
    2 _ پايه انيمي هاي ميازاكي هستي ، پس نظرت را رو هوا نمي گي ! اگر تو نگي كي بگه ؟
    شايد به اين دليل كه پايان انيمي زياد خوب تموم نشد ! يعني خيلي راحت تموم شد .

راستي « آشي تاكا : Ashitaka » درست هست نه « آرشي تاكا » ، من اون موقع اشتباه نوشتم ! ممنونم به خاطر تذكر ويژه ات !

به اميد ديدن بقيه كارهاي استوديو جيبلي !
    با تشكر _ مرتضي
    مرسی!
    این دو تا دلیلت قانع کننده بود ولی باید بگم از اینکه انقدر کم نوشتم ناراحتم! من ترجیح می دادم کمتر از نقدی که برای قلعه متحرک هاول نوشتم نشه آخه توضیح دادن داستان رو دوست دارم ولی ایندفعه ننوشتم!
    راستی کاربر فعال انجمن فیلم شدی مبارک باشه!

اسم آشی تاکا که میاد کهیر میزنم !

آقایون خانوما کسی my neighbor totoro رو ندیده ؟ یه کمکی به من بکنه برای ترجمه زیرنویسش ؟
    فقط 500 تا دیالوگ داره نصف whisper of the heart...
    من که هنوز ندیدمش

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

خیلی عجیبه
    من الان داشتم نگاه می کردم دیدم ما اصلا حرفی راجع به آخرین اثر میازاکی نزدیم!
    ولی من فکر می کردم زدیم!

این اثر اسمش I Lost My Little Boy هستش و قرار بود تا حالا بیاد!!!
    داستانش جز دو کلمه لو نرفته! داستان پسری که بیماری قلبی داره و بر اثر بیماری می میره و از اینجا ماجرا آغاز می شه.یه جای دیگه هم نوشته بود که داستان پرنسسیه بنام Ponyo که دوست داره انسان باشه و برای رسیده به هدفش با پسر 5 ساله ای دوست می شه فکر کنم هردوتاش راست باشن!!!!
    سناریو بر اساس رمانی چینی به همین نامه نوشته شده
    استوری بورد این انیمه به روش watercolor کشیده می شه و این اولین باره که میازاکی در آثارش از این کار استفاده می کنه
    من یه جا خوندم این آخرین کار میازاکی خواهد بود و کلی بهم برخورد!!! امیدوارم فقط یه دروغ باشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •