تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 38 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

سلام ...
    من خودم دانشجوي نرم افزارم ولي به نوعي عاشق تعميرات سخت افزار ....
    يه چيزايي هم بلدم و خيلي تو اينترنت دنبال مقاله در اين موردا مي گردم ولي تا حالا چيزه كاملي پيدا نكردم ....
    اگه كساني از دوستان هستند كه بتونيم همكاري كنيم يه كم مقاله بگزاريم .... ولي به صورت خيلي كامل ....
    مانيتور - پاور- مادربورد - كارت صدا و گرافيگ - هارد و درايو ها هر كدوم مي تونن كلي ايراد پيدا كنن كه اكثرا با تعويض چند تا قطعه كه نهايتا 10درصد قيمت كل قطعه بشه تعمير مي شن ....
    من خودم با سي دي رام شروع مي كنم .... اميدوارم كه شما هم كمك كنين...
    اگه رو عكسم توضيح بدين كه عالي مي شه.... فقط من هنوز خودم بلد نيستم عكس بگزارم
    در ضمن اگه دير مقاله مي زارم ببخشين چون تايپ فارسي م افتضاحه !
    Last edited by potentate85; 06-08-2007 at 19:38.

2. 5 کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوباره سلام ....

اين مقاله رو عكساشم گرفتم ... فقط بايد رو هاستينگم بگزارم .... فعلا بدون عكس مي زارم ...

براي شروع سي رام رو توضيح مي دم ... البته حتي ساختمان كلي دي وي دي رايتر هم مثل همينه .... ولي در باره ي اون هم جدا مقاله مي زارم ...

سي دي رام رو asus انتخاب كردم چون اكثرا از همين استفاده مي كنيم

براي شروع پيچ هاي زير رو باز مي كنيم تا سيني زير خارج بشه ... فقط بايد مواظب خاري كه سيني رو به پنل جلو وصل مي كنه باشيم تا نشكنه ...!

براي خارج كردن قاب فلزي بيرون لازمه كه در كمي باز باشه .... براي اين كار يا از سوراخ روي پنل استفاده مي كنيم يا از طريق وصل كردن كابل برق ....

فقط در روش دوم مواظب باشين كه روي برد اتصالي به وجود نياد!

بعد از اين كار نوبت به خارج كردن پنل و در سي دي رام ميشه .... كه اينجا هم بايد مواضب 2 گيره اي كه در 2 طرف وجود داره باشيم ... و اگه به راحتي خارج نشد ....

با دست فشاري به ريل عمودي وارد مي كنيم ....

همون طوري كه معلومه 2 برد داريم .... برد پشت يا همون برد اصلي كه شامل ic data-ic controler- buffer-bios هستيم ....

ic data وقتي خراب بشه سي دي رام detect نمي شه و به شدت داغ مي كنه ....

( در مورد تعويض و پيدا كردن قطعه خراب هم بعدا توضيح مي دم ... فقط فعلا پيشنهاد مي كنم تا مي تونين قطعه سوخته جمع كنين!!!!)

ic buffer به صورت smd ست و 2 طرف پايه داره و خيالتون هم راحت كه با تعويض ic data كه خراب شده ic buffer هم بايد عوض كنين

و اما ic bios هم كه 4 طرف پايه است و اگر اين هم خراب شه باز سي دي رام detect نمي شه!

تو قسمت پشت همين برد تك ic controler رو داريم كه كارش كنترل optic و موتور هاست

در قسمت برد جلو ... پتانسيومتر صدا و كليد هاي پنل جلو و موتور باز و بسته كردن در رو داريم كه ياپه هاش مستقيم به برد وصله و براي جدا كردن حتما بايد پايه هي رو با هويه كند!

بيشترين خرابي سي در رام به نظر من مال تسمه است ... فقط يه كم شل شدن مي تونه كلي آدم سر كار
    زبرايه كه اونم بل تعويض و تميز كردن به راحتي درست

مي شه ... مثلا در بعضي وقت ها باز نمي شه و وقتي سي دي داخل مي ره ديگه قصد يبرون اومدنو نداره!

قسمت optic شامل موتور و ريل حركت و خود optic مي شه .... براي تست optic بايد نورش به صورت خط راست باشه و پراكنده نباشه وووو تميز كردنشم كه به

راحتي با الكل سفيد و پنبه انجام مي شه .... اگه فقط سي دي رو خوند اما داخل سي دي نرفت اشكال از stop motor لنز سي دي رام كه راي تستشم لازمه optic

رو به سمت بالا حركت دهيم با دست و وقتي به برق وصل مي كنيم بايد به جاي اولش بر گرده!

قبل از تعويض optic مي تونيم كمي با پتانسيومتر پشت اون كار كنيم به طوري كه حدودا 15 درجه به چت بچرخونيم و دوباره امتحان كنيم ....

Last edited by potentate85; 07-08-2007 at 09:25.

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

يه نظر كوچولو ثواب داره!

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

خوبه دوست عزيز خيلي زحمت كشيدي. اميدوارم دوستاني كه اهل تعميرات هستند همكاري كنند. من كه يه رايتر Ricoh خراب دارم كه لنزش خراب شده و ظاهرا قابل تعمير نيست. يه CD-ROM ASUS هم دارم كه درش فقط با سوزن باز ميشه ولي حال و حوصله ور رفتن باهاش رو ندارم...

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوست عزیز من تعمیر کار هستم اگه کسی سئوالی در مورد تعمیر لوازم الکترونیک داشت خوشحال میشم کمک کنم . من خودم بیشتر با تعمیر موافق هستم تا با تعویض . موفق باشید

7. 4 کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

خوبه دوست عزيز خيلي زحمت كشيدي. اميدوارم دوستاني كه اهل تعميرات هستند همكاري كنند. من كه يه رايتر Ricoh خراب دارم كه لنزش خراب شده و ظاهرا قابل تعمير نيست. يه CD-ROM ASUS هم دارم كه درش فقط با سوزن باز ميشه ولي حال و حوصله ور رفتن باهاش رو ندارم...

سلام .... يراي رايترت اگه لنزش خرابه .... مي توني با حدود 5000 تومان بذاش optic بگيري .... اونطوري رايترت مثل روز اول مي شه....

سي در رامتم اگه وقتي دكمرو مي زني صدا ميده امي درش خارج نمي شه تسمشه .... فقط زحمت باز و بسته كردنشو بايد بكشي ....

اگه هم هيچ دكمه رو مي زني واكنش نمي ده دكمشو بايد عوض كني ....

9. 2 کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوست عزیز من تعمیر کار هستم اگه کسی سئوالی در مورد تعمیر لوازم الکترونیک داشت خوشحال میشم کمک کنم . من خودم بیشتر با تعمیر موافق هستم تا با تعویض . موفق باشید

دوست عزيزم ... اي كاش شما هم در اينجا مقاله مي گزاشتين .... من خودم خيلي چيزا هست كه دوست دارم ياد بگيرم

11. 3 کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوباره سلام ....

يه كم مي خوام درباره گرافيك كارت بگم ....

خرابي در رنگ - به هم ريختن تصوير - كند شدن .... مشكا از رم آن است

براي تعويضم بايد يا دقيقا همون رم و گزاشت يا همرو عوض كرد

اگه تصوير سايه بندازه مشكل از خازن اصليه

1 بوق بلند و 3 بوق كوتاه .... يعني ترانزيستور سوخته

كه معمولا هم تغيير رنگ مي ده

اگه تصوير يه رنگ خاص نداشته باشه .... مشكل از يكي از ترانزيستورهاي پشت كانكتوره و معمولا مقامت 0 قرار مي دن يه جاي فيورز

بايوس كارت هاي گرافيكي هم اغلب درون چيپ اصليه .... بنابر اين بي خياله دستگاه پروگرمر بايد شد ....
    معمولا ترانزستور نبايد اينجا كمتر از 1.5 نشون بده ....

اگه هم كلا كار نمي كنه امكانش هست كه از كريستال باشه ...

13. 5 کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

يه مقاله هم مي زارم براي تعمير تلويزيون ... البته مال خودم نيست .... و اسم نويسندش زيرش نوشته شده !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميدوارم مفيد باشه!
    Last edited by potentate85; 07-08-2007 at 20:42.

15. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

كاشكي تاپيك ما هم يه پونز بخوره زياد اون پايينا نره!

صفحه 1 از 38 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •