تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 38 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

کارت گرافیک رو عوض کن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    اگر امکان داره روش کار با مولتی متر رو بذارید.
    ممنون از زحمات شما

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

با عرض سلام خدمت دوستان
    يه چند وقتيه اين مانيتور ما يه مشكلي پيدا كرده منظورم از چند وقت حدود يك ساله اونم اينكه يه سري برفك هايي رو ميزنه مثلا وقتي سيستم داراي يه پردازشي رو انجام ميده هرازچندگاهي برفك ميزنه اين برفكهاي كم ماله وقتيه كه رزولوشن 768*1024 هستش وقتي روي 600*800 قرار بگيره كه ديگه نگو آنچنان برفكهايي ميزنه مثل اينكه مي خواد منفجر بشه يا وقتي اسپيكر رو روشن ميكنم صفحه ميره و دوباره مياد من جاي سيستم رو عوض كردم نزديك يه هفته داشت خيلي خوب كار ميكرد الان دوباره اين جوري شده از اساتيد فن كسي ميدونه چه مشكلي داره ؟
    دوست عزیز من تا حالا چندین بار تعمیر این مورد رو داشتم . به احتمال زیاد مشکل شما از کابل مانیتور که به سوکت خروجی کارت گرافیک نصب

میشه هست . شما باید این کارهایی رو که میگم انجام بدی . اول اینکه اون فیش یا سوکت رو که به پشت کارت گرافیک نصب میشه ( هم سوکت

کارت گرافیک و هم سوکت سر سیم مانیتور ) رو از لحاظ کثیفی و گرد و خاک و همچنین شل بودن پایه های نوک تیز سوکتها , چک کنی چون هر

مشکل مثل شل بودن پایه ها و گرد و غبار باعث مشکل در تصویر و در نتیجه داشتن برفک هست بعد هم باید در موقعی که کامپیوتر روشن هست و

اون حالت برفک رو داره , کابل مانیتور رو از دو سر ( قسمتی که به کامپیوتر وصل هست و قسمتی که با سوکت به کارت گرافیک نصب میشه ) با

دست تکون بدی و تا جایی که میتونی کابل رو به طرف داخل فشار بده و ببین که آیا تصویر تغییری میکنه و برفکها کمتر یا بیشتر میشن یا نه . در ضمن

کل کابل رو چک کن ببین در جایی زدگی یا له شدگی نداشته باشه . بعد کارت گرافیک رو از سوکتش بیرون بیار و کاملا تمیز کن ( اگر با اسپری خشک

این کار رو انجام بدی بهتره ) و سوکت رو هم یا فشار باد تمیز کن یا اگه روی مادر برد جای خالی داری , کارت گرافیک رو جای دیگه نصب کن . در ضمن

میتونی سوکت کابل مانیتور رو از کارت گرافیک جدا کنی و مانیتور رو روشن کنی و اون صفحه ( No Signal ) که اومد ببین اونجا هم برفک داره یا نه .

اگر هم امکان داره کیس رو با یه مانیتور دیگه امتحان کن یا مانیتور رو با یه کیس دیگه چک کن که مطمئن بشی که مشکل از مانیتور هست یا از کارت

گرافیک . ولی من حدث میزنم که مشکل شما از مانیتور باشه مخصوصا کابل یا سوکت اون . نتیجه رو اینجا بنویس تا دوستان نظر بدن . موفق باشی

4. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ahmad_konstantine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با تشكر از شما دوستان و ahsanx عزيزم
    نه وقتي كه سوكت از كارت گرافيك جدا هست پيغام NO sognal رو بدون هيچ مشكل نشون ميده l
    به نظر خودم هم از مانيتور هستش چون وقتي به گرافيك Onboard خود مادر بورد ميزنم تقريبا همين مشكل رو به مراتب بدتر رو هم داره در ضمن من سوكتي كه به كارت گرافيك وصل ميشه را تا حالا دوبار عوض كردم چون همون مشكل به هم ريختگي رنگ رو داشت يعني همه رو آبي ، قرمز يا سبز نشون مي داد
    حالا دوست عزيز شما كه اين مشكل رو داشتي با اين كارهايي كه گفتي درست ميشه ?
    Last edited by ahmad_konstantine; 23-08-2007 at 09:20.

داره خودمونی میشه ahmad_konstantine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

راستي من مانيتور رو به يه سيستم ديگه وصل كردم همين مشكل رو داشت ؟
    فكر كنم اون جور كه شما گفتي از مانيتور هستش مطمئناً....!

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

راستي من مانيتور رو به يه سيستم ديگه وصل كردم همين مشكل رو داشت ؟ فكر كنم اون جور كه شما گفتي از مانيتور هستش مطمئناً....!
    دوست عزیز احتمال اینکه کابل مانیتور خراب باشه از همه بیشتره و شما باید اونو عوض کنی , در بعضی مدلها این کابل در دو طرف سوکت داره ولی

در مانیتور های جدید باید درپوش مانیتور باز بشه و کابل رو عوض کنی . البته این کابل در بعضی از مدلها از داخل مانیتور با یه سوکت به مدار نصب

میشه و در مدلهایی هم باید این سیم رو روی مدار لحیم کنید . شما اگه خودت میتونی در پوش مانیتور رو باز کن و اگه دیدی که کابل سوکتی هست

خودت عوضش کن , این کار نسبتا راحت هست . اگه با تعویض کابل مشکلت حل نشد باید تعمیر بشه یا اگه گارانتی داره , اونو بفرستی شرکت تا

برات تعمیر کنن . ولی بازم میگم که مشکل از کابل هست . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 24-08-2007 at 04:36.

8. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

با سلام خدمت دوستان اگر امکان داره روش کار با مولتی متر رو بذارید. ممنون از زحمات شما

دوست عزیز در کل یه مولتی متر معمولی شامل ( آمپر متر . اهم متر . ولت متر برق متناوب Ac .و برق مستقیم Dc ) میشه و شما با تنظیم رنج

میتونی که هر کدوم رو که خواستی اندازه گیری کنی . برای استفاده از مولتی متر باید سیم مشکی رنگ رو در com - بزنید که همیشه هم ثابت

هست و سیم قرمز رنگ رو در + بزنید و البته برای اندازه گیری شدت جریان ( آمپر ) بالا باید سیم قرمز رو در محل مخصوص بزنید .

اگر مولتی متر رو در رنج ( Ac ولت ) بذاری میتونی با اون مقدار ولتاژهای متناوب , مثل برق 220 پریز یا خروجی ترانسهاس آداپتور ( بدون یکسوساز )

و ... رو اندازه گیری کنی . برای ادازه گیری یه ولتاژ متناوب باید رنج ( متناوب ) مولتی متر رو روی حدود ولتاژی که میخواهید اندازه گیری کنید , بذارید

ولی اگر میخواهید یه ولتاژ ناشناخته رو اندازه گیری کنید باید از بالا ترین رنج استفاده کنید که معمولا 1000 هست . در روی بیشتر مولتی مترها رنج

ها بین 10 تا 1000 میباشد و برای ولتاژ مستقیم بین 01. تا 750 میباشد .

برای اندازه گیری ولتاژ مستقیم ( Dc ) مثل ولتاژ قسمتهای مختلف در مدار و خروجی آداپتور , باید رنج رو در قسمت Dc v انتخاب کنید و به صورت بالا

عمل کنید .

برای اندازه گیری انواع ولتاژ ( مستقیم و متناوب ) باید سیم قرمز به مثبت و مشکی به منفی مدار یا منبع تغذیه وصل بشه و در اصطلاح میگن مولتی

متر باید به صورت موازی با مدار باشه .

برای اندازه گیری شدت جریان ( آمپر ) باید رنج رو روی یکی از رنجهای قسمت آمپر ( بنا به نیاز بین 500 میلی آمپر تا 10 آمپر در مولتی متر های

معمولی ) بذارید و اونو به صورت سری به ورودی تغذیه مدار یا قطعه مورد نظر وصل کنید . به عنوان مثال اگه بخواین مقدار آمپر یا شدت جریان یه

وسیله رو مثل لامپ اندازه گیری کنید باید یکی از دو سیمی که به لامپ وارد میشه ( مثبت ) رو از لامپ جدا کنی و سیم قرمز مولتی متر رو به اون

سیم مثبت که جدا کردی وصل کنی و سیم مشکی رو به لامپ ( جایی که سیم وصل بوده ) وصل کنی و رنج آمپر رو روی 10 قرار بدی , شدت جریان

مصرفی لامپ رو در مولتی متر میبینی که این مقدار برابر است با ولتاژ مصرفی ( 220 ) تقسیم بر مقاومت لامپ .

برای اندازه گیری مقاومت مدار یا یه قطعه باید رنج مولتی متر رو در قسمت اهم تنظیم کنید و رنج رو از کم به بالا انتخاب کنی . رنجهای اهم x1 . x10

و کیلو اهم میباشد که بنا به نیاز اونو انتخاب میکنید . x1 برای مقاومتهای پایین از 1 اهم با بالا و کیلو اهم برای مقاومتهای بالا استفاده میشن .

در بعضی از ولت مترهای دیجیتال از یک رنج استفاده میشه مثلا قسمت ولت یا اهم یک رنج هست و خود مولتی متر به صورت اتوماتیک رنج مناسب

رو انتخاب میکنه . در ضمن عرض کنم که برای اندازه گیری ( ولتاژ مستقیم و متناوب و همچنین شدت جریان و مقاومت ) مولتی متر های دیجیتالی

مناسبتر هستم چون مقدار دقیق رو با چند رقم اعشار نشون میدن ولی برای امتحان کردن قطعات مولتی متر های عقربه ای بهتر و راحت تر هستن

و رنج اهم چون برای امتحان قطعات استفاده میشه بیشتر مورد استفاده قرار میگیره . اگه سئوالی بود در خدمتم . موفق باشید
    Last edited by ahsanx; 24-08-2007 at 05:28.

10. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوستان عزیز برای امتحان کردن قطعات باید از رنج اهم استفاده کنید . قطعاتی رو که میشود با اهم متر امتحان کرد محدود هستن مثلا آی سی های

چند پایه رو نمیشه با اهم متر امتحان کرد و باید در مدار یا با اسیلوسکوپ چک کرد ولی ( مقاومتها . دیودها . دیاک . رگلاتور . خازنها رو میشه با اهم

متر تست کرد )

مقاومتها : برای اندازه گیری اهم مقاومت باید رنج رو بنا به مقدار مقاومت تنظیم کرد . اگر روی مقاومتهای معمولی رو نگاه کنید , حلقه های رنگی رو

روی اون میبینید که مقدار مقاومت رو نشون میدن که باید از روی جدول مقدار اون رو پیدا کنید و اهم متر رو روی رنج مناسب بذارید و مقاومت رو چک

کنید البه مدلهای گچی هم هستن که چون اندازه اونها بزرگتر هست , مقدار مقاومت رو روی اونها مینویسن . موقع تست با عقربه ای باید مقدار

مقاومت حدودا با مقداری که اهم متر نشون میده یکی باشه و با دیجیتال باید نسبت به درصد خطای مقاومت مقدار رو نشون بده .

برای تست دیود باید رنج اهم پایین رو انتخاب کنید و در بعضی از مدلها یک رنج جداگانه با علامت دوید روی اهم متر هست که تقریبا میشه گفت که

این رنج با رنج مقاومت پایین x1 یکی هست فقط یه بوق پیزو یا بیزر روی این رنج طراحی شده که با اتصال کامل بوق میزنه و یا میشه بلند گو و سیم

رو با اون تست کرد . برای دیود باید در یک جهت وصل یا اتصال رو نشون بده و از جهت دیگه که وصل کنید باید قطع باشه . اگه در دو جهت وصل یا قطع

بود , دیود سوخته هست .

برای چک کردن خازن شیمیایی باید روی رنج رو x10 بذارید و سیم قرمز به مثبت و سیم مشکی به منفی وصل بشه . اگه سالم باشه در یه لحظه

عقربه اهم متر تا آخر میره و کم کم پایین میاد .

بقیه هم بعدا براتون مینویسم . اگه سئوالی در این مورد داشتید خوشحال میشم کمک کنم . موفق باشید .
    Last edited by ahsanx; 24-08-2007 at 06:59.

12. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

آقا potentate85 کارت خیلی توپه بازم ادانه بده

سلام ....

خيلي ازتون ممنونم .... من يه هفته اي مي شه رفتم سر كار .... البته بيشتر كار شبكه انجام مي ديم ....

يه چندتا مطلب در مورد تعمير مادر بورد دارم براتون مي زارم .... دنبال فرصت بودم كه تر جمش كنم ..... ولي نشد ... البته به راحتي قابل خواندنه....

اينا رو فعلا بخونين ... براتون چند تا مطلب مي نويسم و مي زارم ....

14. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مطلب بالا مال اين لينكه : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه سر بزنين .... در مورد بقيه قطعات هم توضيح داده

16. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •