تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 38 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوست عزیز یه وسیله دیگه که من برای تعمیر از اون استفاده میکنم دستگاه سیگنال ژنراتور هست و چون شما تعمیر رو دوست داری به شما هم

پیشنهاد میکنم از این دستگاه استفاده کنی . سیگنال ژنراتور در اصل یه مدار ساده هست که فرکانسی با موج مربعی تولید میکنه و شما میتونی

خودت درست کنی و یا کیت اونو تهیه کنی . مصارف این دستگاه برای تعمیر وسایلی هست که دارای تغذیه ولتاژِ هستن مثلا برای شما تلفن رو

توضیح میدم .

برای تعمیر تلفن با سیگنال ژنراتور باید تلفن رو به خط و یا تستر وصل کنی و تمامی اتصالیهای مدار مثل دیودهای سوخته و vdr هاي سوخته رو

برطرف کنی و از بلند گو شروع کنی . این دستگاه دو تا سیم که یکی منفی هست و به منفی یا بدنه مدار وصل میشه و دیگری که مثبت هست رو به

پایه بلند گو میزنی در این حالت باید صدای تق رو از بلند گو بشنوی پس بلند گو سالم هست بعد در روی مدار تمامی قطعات رو یکی یکی چک میکنی

و قطعه ای که این صدا رو نداد به احتمال زیاد سوخته و یا مثلا اگه قطعه ترانزیستور باشه و با اهم متر چک کردی و سالم بود پس دیودی در سر راه

اتصال کرده که با این دستگاه به راحتی میتونی اونو پیدا کنی .

در مورد اسیلیسکوپ که گفتی , من دارم روی تلوزیون سیاه و سفید کار میکنم تا اونو به اسیلوسکوپ تبدیل کنم و تا حدودی هم موفق شدم به این

صورت که میتونم حالت سینوسی رو در صفحه ببینم ولی کمی دیگه کار داره تا کاملش کنم یه مفدار با موجهای اره ای و همچنین با مدرج کردن صفحه

مشکل دارم , هر وقت به نتیجه کامل رسیدم , روش این کارو برات توضیح میدم . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 13-08-2007 at 04:53.

2. 2 کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام و درود بر شما 2 دوست عزیز من بسیار به کار تعمیرات واینجور کارا علاقه دارم منتها هیچ موقع وقت اینو که برم یرکلاس بشینم یا کار های دیگه رو نداشتم برای سروع باید بگم من 4ت سیدی رام و یه سیدی رایتر دارم که کار نمی کنه سیدی رامم که درشون باز نمیشه یکیش سیدی رو نمیخونه رایترم هم رایت نمیکنه فقط نقش سی دی رام داره حالا به نظره شما من باید چی کارشون کنم یکم هم تو باز کردنشون مشکل دارم

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام ... پيشنهاد مي كنم بدون هيچ نگراني اونارو باز كنين ....

سي دي رام هاتون با تعويض تسمه و شستشوي ريل ها با تينر فوري يه خوبي درست مي شه

هيچ نگران نباشين ..... چون بهترين شروع براي علاقتونه

5. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوست عزیز در مورد سیدی رام که سیدی نمیخونه و رایتر که رایت نمیکنه شما میتونی بعد از باز کردن با یه ته سیگار تمیز روی لنز رو تمیز کنی شاید

تا حدودی مشکل حل بشه . البته نه در تمام موارد بلکه من بعضی ها رو با این تمیز کردن راه انداختم و تا مدتی قابل استفاده شدن . یه کار دیگه که

شاید همه نتونن انجام بدن ولی من جهت اطلاع مینویسم : در بعضی موارد یه پیچ تنظیم کوچک وجود داره که بیشتر در روی مداری است که چسبیده

به لنز هست که در اصل یه پتانسیو متر هست که در مواقعی که سیدی رام خوب کار نمیکنه و یا اصلا سیدی رو نمیخونه , میشه با تنظیم اون این

مشکل رو حل کرد . این کار در تمام ویدئو سیدیهای خانگی و کلا تمام لنزها شدنی هست یعنی همه اونها این پتانسیومتر تنظیم رو دارن که یا در اون

قسمت که گفتم هستن و یا در روی مدار اصلی . در بیشتر موارد با تنظیم این پتانسیو متر و تمیز کردن لنز , مشکل حل میشه و اکثرا دوباره به همون

مدتی که تا حالا کار کردن بازم جواب میده . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 14-08-2007 at 05:48.

7. 4 کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوستان عزیز من این مطلب رو که در مورد خرابی رنگهای اصلی صفحه نمایش در مانیتور و تلوزیون هست رو در تاپیک یکی از دوستان که مشکل

پخش شدن رنگ آبی رو در مانیتور داشتن نوشته بودم ولی برای اینکه همه این مطالب یه جا جمع باشن اونو اینجا میذارم .

تصویر همه مانیتورها و تلوزیون ها رو سه رنگ اصلی تشکیل میدن که سبز . آبی . قرمز هست . در روی برد مدار اصلی و یا در مدار کوچکی که به

پشت لامپ تصویر وصل میشه ( بسته به مدل ) برای هر کدوم از این سه رنگ , قطعه قابل تنظیمی به نام ( پتانسیو متر یا مقاومت متغیر ) در نظر

گرفته شده که کار کم و زیاد و تنظیم کردن رنگ رو به عهده دارن ( مثل کاری که شما در ویندوز انجام میدین ) . البته اینو بگم در در بعضی از مدلهای

نادر که خیلی کم هستن , این پتانسیو مترها وجود ندارن و این کار با یه برد کوچک و آی سی , به صورت اتوماتیک کنترل میشه . من برای مدلهایی که

پتانسیو متر دارن براتون توضیح میدم .

اگه مانیتور شما از اول کار و یا بعد از مدتی که روشن هست این طوری میشه , مشکل از همین پتانسیو متر هست . در کنار هر کدوم از این سه تا

پتانسیومتر اسم رنگی رو که تنظیم میکنه , نوشته شده , مثلا کنار پتانسیومتر رنگ آبی نوشته شده blue که شما با تنظیم این پتانسیو متر میتونی این

رنگ رو کم و زیاد کنی . حالا مشکلی که برای رنگ آبی در مانیتور ایشون پیش اومده مربوط میشه به این ( پتانسیومتر رنگ آبی ) که به علت کثیف

شدن یا خاک گرفتن و یا رطوبت و غیره .. این حالت پیش اومده . چون پتانسیومتر یه مقاومت متغیر هست یعنی اگه روی اون نوشته 500k معنیش اینه

که شما میتونی مقاومتی بین 0 تا 500 کیلو داشته باشی که بسته به نیاز اونو تنظیم کنی . شما باید پتانسیو متر مربوط به اون رنگ رو روی مدار پیدا

کنید و با اسپری خشک , شستشو بدین , اینم بگم که باید قسمتی از اون رو با لاک یا رنگ علامت بزنید و بعد با یه پیچ گشتی کوچک اونو به چپ و

راست بچرخونین تا کاملا تمیز بشه و در آخر هم از روی علامتی که زدین , اونو به حالت اول برگردونین اگر هم نیاز داشت میتونین پتانسیو متر هر سه

رنگ رو تنظیم کنید تا به حالت normal و طبیعی تصویر برسین . مطمئنا با این کار مشکل حل میشه . در مرحله بعد اگه نشد باید این قطعه رو که قیمت

کمی هم داره عوض کنین . این قطعه سه تا پایه داره که اگه شما مقداری لحیم کاری بلد باشین میتونید به راحتی عوضش کنین . در هر صورت در

بیشتر مواقع با شستشو کامل و تنظیم این قطعه و در نهایت با تعویض , مشکل رنگی شدن صفحه نمایش در مانیتور و تلوزیون حل میشه . اگه

سئوالی بود در خدمتم
    Last edited by ahsanx; 14-08-2007 at 06:14.

9. 2 کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

پاور

ورودي برق پاور به 2 شاخه تقسيم مي شه كه هر كدام داراي 1 فيوزه ....

بعد به ديود هاي 4 پايه مي رسيم كه اگه سوخته باشه ... فيوز كاملا سياه مي شه

اگه خازن هاي اوليه بسوزن ... مادر بورد روشن مي شه اما تصوير نمي ده ....

قسمت تبديل 220 به 110 شامل 1 فيوز و 2 خازن اوليه است ....

به طور كلي چك طرز تست نداره ..... اما مي شه با يه قاعده ي ساده تا حدودي از كاركردش مطمين شد ....

اگه 4 پايه در نظر بگيريم در يك مدل بايد 1و4 - 2و3 شورت دهند و در حالت ديگر 1و3 - 2-4

و معمولا چك سوم مي سوزه

قسمت مياني شامل 3 ترانزيستوره كه 2 تا مثل هم هستند ....

اگر ترانزيستور تكي در داخل مدار شورت و خارج از آن سالم باشه ..... مقاومت سوخته است ....

خرابي خازن باعث هنگ ... ريست ... و ندادن تصوير مي شه ....

اگه ديود خراب باشه .... فن نصفه مي چرخه .....

اگه پاور به محض وصل شدن برق روشن بشه اشكال لز ديود اصلي است ....
    Last edited by potentate85; 15-08-2007 at 17:47.

11. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با تشکر از شما دوست عزیز میرم ببینم چه میکنم
    فقط دو تا مشکل دیگه
    یکی در مورد مانیتور .من یه مانیتور Lg500e دارم که وقتی 3یا 4 ساعت به طور مداوم روشنش کنم تیک تیک میکنه و تصویرش میره و میاد وقتی هم که برای مدتی ازش استفاده نکنم بعد از استفاده مجدد تا یه 2 تا 3 روز درست کار میکنه اما بعد دوباره همینطوری میشه .
    سئوال دوم اینکه یکی از دوستان با سیستمش مشکل داره سیستم خود به خود ریسیت میشه پاورشم عوض کردن اما بازم همین مشکل رو داره من فکر کردم از مودمشه اما از مودمشم نیست به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

اول ببین دمای سی پی یو و اینکه فن سی پی یو درست کار میکنه و اگه حل نشد برو سراغ رم

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام .... در مورد سيستم دوستتون .... اگه كاري رو كه آقاي شاهوند گفتن انجام دادين ولي درست نشد .... بايد چند تا از خازن هاي مادربورد عوض بشه ....
    نگاه كنيد ببنيد خازني نشتي داده و يا باد كرده يا نه ....

در مورد مانيتور اشكال يابي يكم سخته ... چون امكان سردي لحيم قطعه زياد وجود داره .... و چون مي گين كه اين اشكال تقريبا با گرم شدن مانيتور پس از كار مداوم پيش مياد اين احتمال بيشتر مي شه!
    اما مي تونه از چند تا ترانزيستور هاي نزديك قسمت vertical باشه و يا خازن ها باشه
    Last edited by potentate85; 16-08-2007 at 09:09.

15. این کاربر از potentate85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

در ضمن پيشنهاد تعمير و باز كردن مانيتور رو اصلا نمي كنم ....چون امكان برق گرفتگي زياده ...

به زودي در مورد تعمير مانيتورهاي Crt هم مي نويسم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •