تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 124 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1240

نام تاپيک: {آموزش} اتصال به شبکه Xbox Live

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

13 {آموزش} اتصال به شبکه Xbox Live

سلام
    این مقاله نوشته آقای پویا قاسم خانی درباره چگونگی اتصال به شبکه Xbox Live کنسول Xbox360 است(چاپ شده در مجله بازی نما) که عینا آن را تایپ کرده و برای شما قرار داده ام .

E-mail: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    XL Profile: divine pouya

در این مقاله چگونگی راه اندازی سرویس Xbox Live را با هم مرور می کنیم. با توجه به این که بیش از 70 درصد کاربران اینترنت در کشور ما از خطوط Dialup برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، در این جا هر دو روش یعنی Dialup و ADSL آموزش داده می شوند.

Dial-up :

برای استفاده از شبکه Xbox Live از طریق سرویس Dial-up باید ابتدا کنسول را با یک کامپیوتر متصل به اینترنت شبکه کرده و از طریق آن، اینترنت را برای هر دو دستگاه به اشتراک گذاشته و به Live متصل شوید. تجهیزات مورد نیاز برای این کار یک کارت شبکه معمولی با قیمتی حدود 6 تا 10 هزار تومان با مارک های مختلف مانند D-link، یک مودم که معمولا روی سیستم هست و کابل شبکه برای اتصال کنسول به کارت شبکه PC هستند. داخل Pack کنسول شما یک کابل شبکه وجود دارد که باید توجه کنید این کابل برای اتصال به Hub است و به درد اتصال مستقیم دو سیستم نمی خورد و باید کابل شبکه Cross تهیه کنید که در اغلب فروشگاهها ی خدمات کامپیوتری موجود است .

ابتدا سیستم را خاموش کرده و کارت شبکه را داخل یکی از PCIهای خالی قرار داده و پس از راه اندازی، درایو آن را نصب می کنید. راه اندازی مودم و سرویس Dialup نیز بعید است نیاز به توضیح داشته باشد. با کابل شبکه، کنسول و PC را به هم وصل کنید. در مرحله بعدی تنظیمات لازم برای تنظیم شبکه و شناسایی کنسول سیستم انجام می شود.با ورود به My Camputer و انتخاب Tools از نوار ابزار بالا، وارد Folder Option شده و با ورود به قسمت View گزینه آخر یعنی simple folder and file sharing را غیر فعال کرده و خارج شوید.

سپس به صفحه My Network Places (که آیکون آن در ستون سمت چپ My Camputer هم وجود دارد) وارد شوید. در این جا دو Connection مربوط به کارت شبکه و Dial-up دیده می شود.در صورتی که روی آیکون کارت شبکه علامت قفل وجود داشت یعنی firewall فعال است و باید آن را غیر فعال کنید. با کلیک راست روی آیکون اتصال اینترنت و انتخاب گزینه Properties به قسمت Advanced رفته و در کادر دوم یعنی Internet Sharing Connection گزینه اول را فعال کنید.

با این کار زیر این آیکون عکس یک دست ظاهر شده واینترنت توسط دستگاه به اشتراک گذاشته می شود. سپس باید تنظیمات IP را انجام دهید. روی آیکون کارت شبکه کلیک راست کنید و به Properties رفته و گزینه آخر یعنی (Internet Protocol (TCP/IP را انتخاب کنید.

آدرس IP در این قسمت به حالت پیش فرض اتوماتیک است و شما آن را روی Manual گذاشته و یک آدرس IP مجاز مانند ارقام زیر وارد کنید :

IP address: 192.168.0.1
    Subnetmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.0.1

ADSL :

در صورتی که شما دارای یک مودم ADSL هستید و از این سرویس استفاده می کنید، روش کار بسیار ساده است. فقط کافی است یک کابل Cross تهیه کرده و یک سر آن را به مودم ADSL و سر دیگری را به کنسول متصل کنید. تنظیم اعداد IP و شبکه به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به تنظیکات دستی نخواهد داشت.

تنظیمات X360 :

با انجام این مراحل فوق، کامپیوتر آماده ارتباط و به اشتراک گذاشتن اینترنت با کنسول است. حالا باید تنظیمات کنسول را انجام داد. در محیط Dashboard (یا همان منوی سیستم عامل X360) به بخش Setting (با رنگ بنفش) رفته و Network Setting را انتخاب کنید. در قسمت Edit همان گزینه های IP و... را می بینید. توجه داشته باشید که کابل شبکه باید متصب باشد. انتخاب IP را از حالت اتوماتیک به Manual تغییر داده و ارقام زیر را تایپ کنید :

IP address: 192.168.0.2
    Subnetmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.0.1

سپس گزینه Done را زده و save کنید. سپس گزینه text xbox connection را انتخاب و مراحل تست را کنترل کنید. پس از Confirm شدن تمامی موارد connection اتصال آماده استفاده است. در صورت بروز هر گونه مشکل دوباره آن را با گزینه x تست کنید. در صورت بروز اشکال در قسمت IP، درایو کارت شبکه را دوباره نصب کنید. بهتر است درایوی که ویندوز در آن نصب است فرمت NTFS داشته باشد. پس از اتمام کار در Dashboard کنسول به قسمت Xbox Live (سمت نارنجی رنگ) رفته و گزینه join را انتخاب کنید تا محیط شناسایی شود. با ورود به شبکه Xboxlive باید مشخصات خود را در سایت مایکروسافت ثبت کنید. دقت کنید مشخصات مکانی خود مانند کشور و زبان و ... را آمریکا انتخاب گنید تا با پیغام خطا روبرو نشوید. برای zipcode می توانید مثلا از نام شهر California و کدپستی 92656 یا CA 92656 استفاده کنید. ضمنا برای ورود به شبکه XL و استفاده از آن احتیاج به یک Email سرویس MSN دارید. پس با ورود به سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یک Email از سرویس Hotmail برای خودتان ساخته و در قسمت ثبت نام کنسول آدرس Email و Password را وارد کرده و sing in کنید. پس از وارد کردن مشخصات باید نوع خود استفاده از Xbox Live را تعیین کنید. اگر مدل دستگاه شما Premium است، از اولین مرتبه اتصال به شبکه Xbox Live به مدت یک ماه از سرویس GoldAccount رایگان برخوردار هستید. در صورتی که دستگاه شما از مدل پایین تر یعنی Core باشد، از این سرویس رایگان یک ماهه برخوردار نیستید. در صورت اتمام اعتبار یک ماهه می توانید با خرید Account این سرویس را مجددا شارژ کنید. قیمت سرویس یک ساله XL حدود 50 دلار است.

با join شدن به شبکه ورود شما خوش آمد گفته می شود و فقط می ماند این که کمی اسفند دود کنید تا رفقای PC و PS3 و Wii دار خدای نکرده چشمتان نکنند ! شما می توانید با استفاده از سرویس live علاوه بر انجام انواع و اقسام بازی ها به صورت Online و رقابت با تعداد بی شماری گیمر در سرتاسر جهان، انواع Trailer و demo قابل بازی و عکس و Theme و موزیک ویدئو و فیلم و... را نیز دانلود کنید. البته در صورت استفاده از اتصال Dialup لطفا زیاد ذوق زده نشوید . چون خود من وقتی دیدم دموی قابل بازی Ghost Recon 2 حدود 650 مگابایت است، قید Download کردن را زده و به همان بازی Online بسنده کردم. با استفاده از هدست موجود در بسته دستگاه X360 این امکان را نیز دارید تا با دوستان خود chat کنید و یا در صورت داشتن دوربین مخصوص X360 علاوه بر voice chat ، امکان video chat را نیز داشته باشید و بازی ها را به صورت زنده و مستقیم، مشترکا به اتمام برسانید.
    البته در صورت استفاده از سرویس Dialup بهتر است از شماره های معمولی به جای سرویس های دیجیتالی 10 رقمی استفاده کنید. زیرا latency و افت سرعت آن ها کمتر است. البته در بازی Gears of War حتی با اتصال Dialup هم مشکلی وجود نداشت و یک بازی گروهی بسیار لذتبخش تر از بازی counter را تجربه کردم. اما در بازی Rainbow six به دلیل هماهنگ نبودن سرعت ما با اروپا و یا آمریکا، اشکالاتی برای من به وجود آمد.
    شما می توانید از طریق Live انواع بازی یا اسلحه یا نقشه یا ... را به صورت رایگان یا با پرداخت پول دانلود کنید. واحد پول در شبکه Microsoft Point است و می توانید اعتبار آن را نیز خریداری کنید که تقریبا هر 1200 Microsoft Point با قیمتی حدود 26 هزار تومان قابل تهیه است. برای تهیه Account سرویس یا Credit خود از دوستان و آشنایان خارج از کشورتان سوء استفاده کنید! و به دانلود و انجام بازی Live بپردازید.

دوربین مخصوص X360

حـــــرفـه ای p3yman_xl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Somewhere between the end of the line and the middle of nowhere

پيش فرض

دستت درد نکنه سم جون. اتفاقا منم می خواستم همینو تو تاپیک Xbox 360 بذارم!
    خیلی ممنون دستت درست.

حـــــرفـه ای Moh3en_DDD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    1391

پيش فرض

وقتی که می خواهیم xbox live test همه ی آی پی و مشخصات درسته ولی وقته می خواد xbox live را چک کنه یک پیام میاد که باید اول xbox را آپیدت کنی ! ولی چون xbox کرک شده هست من می ترسم آپیدت کنم چون شاید از xbox live بنم کنند ! حالا چی کار کنم ؟

4. 2 کاربر از Moh3en_DDD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

سلام
    یکی دو اشتباه این مقاله داره (اشتباه تایپی ) که پویا جان لطف کردن و با ایمیل به من درستش رو گفتن.
    اولی >> پروفایل ایشون که درستش اینه : divine pouya
    و دومی که اشتباه مجله بوده(تایپی) : IP address: 192.168.0.2
    فقط اون یک آخر 2 بود که الانم تصحیح شد .

6. 2 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

وقتی که می خواهیم xbox live test همه ی آی پی و مشخصات درسته ولی وقته می خواد xbox live را چک کنه یک پیام میاد که باید اول xbox را آپیدت کنی ! ولی چون xbox کرک شده هست من می ترسم آپیدت کنم چون شاید از xbox live بنم کنند ! حالا چی کار کنم ؟
    تا اونجاییکه من میدونم نه ، اشکالی نداره بذار کارشو بکنه .
    راستی برای بازی آنلاین نیازی به بازی اصل نیست و با همین بازیهای کپی هم میشه بآنلاینیم (مگر خدایی ناکرده در آینده مایکی تصمیم جدیدی بگیره)

8. این کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Moh3en_DDD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    1391

پيش فرض

Xbox 360 Top Live Titles (UU's)
    1 Gears of War
    2 Forza Motorsport 2
    3 Tom Clancy's Rainbow Six Vegas
    4 Shadowrun Demo
    5 Crackdown
    6 Guitar Hero II
    7 Tenchu Z Demo
    8 Call Of Duty 3
    9 Prince of Persia
    10 Overlord Demo

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

سلام
    تاپیک استیکی شد !
    از این به بعد تمامی سوالات و مشکلات پیرامون شبکه Xbox Live در این تاپیک مطرح خواهند شد .
    ممنون

11. 2 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Maste^Bazy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Never say me

پيش فرض

سلام
    آقا من modem Adsl usb دارم با usb چگونه ميشه به شبكه xbox live اتصال شد؟

يه سوال ديگه دارم اينكه ميگن 1 ماهه كه ديگه نميشه آنلاين بازي كرد تو دستگاهاي كپي خور اين حرف درسته؟

يه سوال ديگه دارم ان حرفي كه زدي = ز اولین مرتبه اتصال به شبکه Xbox Live به مدت یک ماه از سرویس GoldAccount رایگان برخوردار هستید. در صورتی که دستگاه شما از مدل پایین تر یعنی Core باشد، از این سرویس رایگان یک ماهه برخوردار نیستید. در صورت اتمام اعتبار یک ماهه می توانید با خرید Account این سرویس را مجددا شارژ کنید. قیمت سرویس یک ساله XL حدود 50 دلار است.

يعني ما فقط ميتونيم 1 ماه آنلاين بازي كنيم؟؟؟؟؟؟ بايد اكونت بخريم؟

حـــــرفـه ای p3yman_xl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Somewhere between the end of the line and the middle of nowhere

پيش فرض

سلام
    آقا من modem Adsl usb دارم با usb چگونه ميشه به شبكه xbox live اتصال شد؟

يه سوال ديگه دارم اينكه ميگن 1 ماهه كه ديگه نميشه آنلاين بازي كرد تو دستگاهاي كپي خور اين حرف درسته؟

يه سوال ديگه دارم ان حرفي كه زدي = ز اولین مرتبه اتصال به شبکه Xbox Live به مدت یک ماه از سرویس GoldAccount رایگان برخوردار هستید. در صورتی که دستگاه شما از مدل پایین تر یعنی Core باشد، از این سرویس رایگان یک ماهه برخوردار نیستید. در صورت اتمام اعتبار یک ماهه می توانید با خرید Account این سرویس را مجددا شارژ کنید. قیمت سرویس یک ساله XL حدود 50 دلار است.

يعني ما فقط ميتونيم 1 ماه آنلاين بازي كنيم؟؟؟؟؟؟ بايد اكونت بخريم؟
    برای مودمت فک کنم باید USB cable بخری تا یه سرشو بزنی به پورت USB مودمت و سر دیگر رو بزنی به کامپیوتر.

یه ماه که نه! ربطی هم به دستگاه کپی خور نداره. مشکل از بازی های کپی است که مایکروسافت دستگاه رو شناسایی میکنه و از XBL بن میشی!

چرا از این سرویس یک ماهه برخورداری, ولیSilver داری نه Gold.

اکانتت هم تموم شد باید یکی دیگه بخری دیگه!!

14. این کاربر از p3yman_xl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

کافیه یه سره مودم ADSL به دستگاه و سرش دیگه اش به خط تلفن وصل باشه همین !
    اکانت gold رایگان هم فقط برای پریمیوم ها است و از اولین مرتبه اتصال به شبکه یک ماه حساب میشه .
    راجع به اینکه با بازی کپی بری تو لایو بن بشی هم چیزی نشنیدم !

16. 2 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •