تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: -

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • -

0 0%
  • -

0 0%
صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 126

نام تاپيک: شوراي نگهبان قانون شماره 12

حـــــرفـه ای mehdi_7070's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض شوراي نگهبان قانون شماره 12

با سلام

طبق توصيه و پيشنهاد دوستان ، اين تاپيك را ايجاد كردم ...

درباره اينكه آيا اين قانون خوب هست يا نه و مواردي كه قبلا بحث شده ، اصلا بحث نشود ...

فعلا چيزي كه قرار هست روي اون بحث بشه ، مصاديق هست ...

يك تعريف اوليه داشته باشيم :
    « نرم افزارهايي كه توسط برنامه نويسان ايراني در ايران نوشته شده و از هر نوعي كه باشد ( اعم از آموزشي ، كاربردي ، بازي و ... ) »
    البته نميدونم چقدر درست نوشتم يا نه :دي ! اين را نوشتم كه بقيه هم تحريك بشوند يك چيزي بنويسند !!

برخي از موارد تكميلي :
    1- نرم افزارهاي خارجي كه توسط يك شركت قفل گذاري مي شوند و عرضه مي شوند . مثل بازي هاي خارجي كه مستقيما و بدون هيچ تغييري عرضه شوند .

2- نرم افزارهايي كه بر پايه و اساس يك نرم افزار خارجي نوشته يا عرضه شود ، ولي محصول نهايي ، داراي تغييرات زيادي باشد .
    مثل بازي هايي كه دوبله يا فارسي سازي مي شوند .

درباره اين موارد تكميلي هم نظرتون را اعلام كنيد كه آيا بين اين دو مورد فرقي گذاشته شود يا نه ؟

منتظر نظر شما دوستان عزيز هستم ...

با تشكر ـ مهدي

آخر فروم باز ehsan30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    توی Firefox

پيش فرض

با سلام

طبق توصيه و پيشنهاد دوستان ، اين تاپيك را ايجاد كردم ...

درباره اينكه آيا اين قانون خوب هست يا نه و مواردي كه قبلا بحث شده ، اصلا بحث نشود ...

فعلا چيزي كه قرار هست روي اون بحث بشه ، مصاديق هست ...

يك تعريف اوليه داشته باشيم :
    « نرم افزارهايي كه توسط برنامه نويسان ايراني در ايران نوشته شده و از هر نوعي كه باشد ( اعم از آموزشي ، كاربردي ، بازي و ... ) »
    البته نميدونم چقدر درست نوشتم يا نه :دي ! اين را نوشتم كه بقيه هم تحريك بشوند يك چيزي بنويسند !!

برخي از موارد تكميلي :
    1- نرم افزارهاي خارجي كه توسط يك شركت قفل گذاري مي شوند و عرضه مي شوند . مثل بازي هاي خارجي كه مستقيما و بدون هيچ تغييري عرضه شوند .

2- نرم افزارهايي كه بر پايه و اساس يك نرم افزار خارجي نوشته يا عرضه شود ، ولي محصول نهايي ، داراي تغييرات زيادي باشد .
    مثل بازي هايي كه دوبله يا فارسي سازي مي شوند .

درباره اين موارد تكميلي هم نظرتون را اعلام كنيد كه آيا بين اين دو مورد فرقي گذاشته شود يا نه ؟

منتظر نظر شما دوستان عزيز هستم ...

با تشكر ـ مهدي

سلام
    با اجازه

1- من در مورد نرم افزار های آموزشی مخالف هستم چون که به هر حال 99% آموزش های ایرانی ،برای
    نرم افزار های خارجی می باشد و به نظر من اصلا شامل قانون 12 نمی شود، چون که شرکت ارائه کننده
    آموزش بدون اجازه از شرکت رسمی اون نرم افزار این آموزش را تهیه کرده و خودش در واقع نوعی کلاه برداری
    (عنوان دیگری به ذهنم نرسید ) هستش.

2- موارد تکمیلی هم همین طور هستش ، چون نرم افزار مادر (و یا اصلی) ایرانی نیست (حالا هر چقدر درش تغییر
    ایجاد شده باشه ، آخرش سورس اصلی خارجی هست) پس به نظر من فقط نرم افزار هایی شامل این قانون می شوند که 100% در ایران تهیه و نوشته شده باشند
    این بود نظرات من
    بای

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام احسان جان ...

1- من كه نمي فهمم چي ميگي ... يعني ارتباطي را احساس نمي كنم ...
    وقتي كه يك شركت مياد يك آموزشي تهيه مي كنه ، به شما چيزهاي جديد ياد ميده ، وقت ميذاره ، نمي دونم صدابرداري و هزار جور كار ديگه مي كنه ، اين كلاه برداري هست ؟!
    بيشتر توضيح بده منظورت چيه ...
    بعد هم فكر نكنم نيازي به اجازه گرفتن از شركت اصلي باشه ...

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    توی Firefox

پيش فرض

سلام احسان جان ...

1- من كه نمي فهمم چي ميگي ... يعني ارتباطي را احساس نمي كنم ...
    وقتي كه يك شركت مياد يك آموزشي تهيه مي كنه ، به شما چيزهاي جديد ياد ميده ، وقت ميذاره ، نمي دونم صدابرداري و هزار جور كار ديگه مي كنه ، اين كلاه برداري هست ؟!
    بيشتر توضيح بده منظورت چيه ...
    بعد هم فكر نكنم نيازي به اجازه گرفتن از شركت اصلي باشه ...
    سلام
    من که واضح توضیح دادم
    ببین شاید در ایران اجازه شرکت را نخواهد ، اما در خارج از ایران مثلا شرکت شما بدون اجازه از شرکت
    ادوبی نمی تونه اموزش فتوشاپ را ایجاد کنه و سی دی اون را بفروشه ؟؟ درسته زحمت می کشه که
    آموزش را ایجاد می کنه ولی تا نرم افزار نباشه ، آموزشی هم نیست !!
    استدلال من این هست ، شاید با نظر شما و بقیه نخونه ولی به نظر من اینه
    بای

حـــــرفـه ای hakhamanesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    اورجینال کی

پيش فرض

با اجازه از دوست خوبم احسان جان بايد بگم من با نظر ايشون 100 درصد مخالف هستم.وقتي يه شركت مياد يه نرم افزار آموزشي رو ميسازه مگه در اين راه هزينه نكرده؟فرض كنيد يه نرم افزار آموزشي 6 ماه وقت برده تا ساخته بشه شما فقط هزينه اجاره دفتر و حقوق كارمندان رو در مدت زمان ساخت اون نرم افزار آموزشي در نظر بگيريد(بقيه موارد به كنار)ميبينيد كه ساخت يك نرم افزار آموزشي اگر يه چيز به درد بخور باشه و واقعا روش كار شده باشه چند ميليون فقط هزينه اوليه ساخت داره.(كاري به اين نرم افزار هاي آموزشي دره پيتي كه تو يك روز كار ساختش تموم ميشه ندارم كه نه ارزش قفلگذاري دارن نه قفلشكني)
    در خصوص مورد بعدي هم به همين ترتيب اون شركت هم هزينه كرده و وقت گذاشته تا تغييرات رو ايجاد كرده
    در خصوص برنامه ها يا بازيهاي خارجي كه مهدي گفت بدون هيچ تغييري روشون قفلگذاري ميشه به نظرم اين برنامه ها رو حتما بايد كرك كرد تا شركتها رو به سمت نوآوري تشويق كرد.

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

با اجازه از دوست خوبم احسان جان بايد بگم من با نظر ايشون 100 درصد مخالف هستم.وقتي يه شركت مياد يه نرم افزار آموزشي رو ميسازه مگه در اين راه هزينه نكرده؟فرض كنيد يه نرم افزار آموزشي 6 ماه وقت برده تا ساخته بشه شما فقط هزينه اجاره دفتر و حقوق كارمندان رو در مدت زمان ساخت اون نرم افزار آموزشي در نظر بگيريد(بقيه موارد به كنار)ميبينيد كه ساخت يك نرم افزار آموزشي اگر يه چيز به درد بخور باشه و واقعا روش كار شده باشه چند ميليون فقط هزينه اوليه ساخت داره.
    كاملا تاييد مي كنم ...

پروفشنال persiankitty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    1- من در مورد نرم افزار های آموزشی مخالف هستم چون که به هر حال 99% آموزش های ایرانی ،برای
    نرم افزار های خارجی می باشد و به نظر من اصلا شامل قانون 12 نمی شود، چون که شرکت ارائه کننده
    آموزش بدون اجازه از شرکت رسمی اون نرم افزار این آموزش را تهیه کرده و خودش در واقع نوعی کلاه برداری
    (عنوان دیگری به ذهنم نرسید ) هستش.
    بای
    99 درصد توليد شركت هاي داخلي در زمينه نشر الكترونيك هست . يعني آموزش نرم افزارهاي خارجي ، آموزش ايكس و آموزش واي ... براي هر كدوم از اين سي دي ها هم هزينه شده و سرمايه گذاري شده . خوشبختانه يا متاسفانه ما هم در داخل ايران زندگي مي كنيم و درآمد ماهيانه امون بين 200 تا 1000 دلار درماه هست . ( اگر جايي سراغ داريد كه 1000 دلار در ماه حقوق بده حتما به من معرفي كنيد ) ، در عاقبت قضيه هم توسط آمريكايي ها و جديدا اروپايي ها تحريم شديم ، يعني اينكه اونا همه اشون به جاي اجازه ، تخم پسرشون رو حواله ما ميكنند. در نتيجه نيازي به اجازه گرفتن نيست . احساس من اين هست كه شما تا بحال اين بي تربيتي ( ايجاد سي دي آموزشي ) رو نكرديد ، به همين دليل طبق فرمايش هخامنش خواهش ميكنم به موضوع سرمايه گذاري اوليه اي كه براي توليد اين سي دي هاي درپيت لازم هست توجه كنيد . هر سي دي حداقل حداقل يك ميليون هزينه داره كه حدود 50 درصد درآمد هر سي دي هم به جيب فروشنده ها ميره ، منتها شما چون نمي تونيد بريد شيشه هاي مغازه فروشنده ها رو پايين بياريد ( دليل اصلي گران بودن نرم افزارهايي كه هست ) به طرف توليد كننده هجوم مي بريد. در انتشار يك نرم افزار قفل شكسته قفل نويس ميگه من قفلم رو آپديت كردم ، فروشنده ميگه دمش گرم از فردا كپي هاش رو هم ميتونم بفروشم ، قفل شكن ميگه مسئوليت استفاده از اين نرم افزار به عهده پسرم هست ،‌ خواستيد استفاده كنيد بريد بخريد . خريدار حرف قفل شكن رو تخمش حساب ميكنه و كپي ميخره . توليد كننده هم بعضي وقتا بدبخت ميشه ، بعضي وقتها ميليونر. نتيجه اين كار (‌ يعني كلا درگيري بين كركر و توليد كننده ) منجر به بوجود آمدن شركت هاي استعماري ميشه كه برنامه نويس رو با ماهي 10 هزار تومن استخدام مي كنند و بعد محصولشون رو 10 ميليارد تومن توي پاچه اين ملت ميكنند. هيچ كس هم خبردار نميشه ( و اصلا با قفل و بي قفل اهميتي هم نداره ). دليلش هم اينه كه هيچ آدم عاقلي ديگه با سرمايه كم وارد اين جريان نميشه ، چون هيچ مايه داري با پولاش ريسك نمي كند. اگر پارسال زعفران ميخريد‌ (‌ به جاي مثلا انتخاب رشته سركان ) امسال اين سرمايه 4 برابر شده بود.
    در نهايت بايد به اين نكته توجه كنيم كه اين مملكت جايي هست كه من و شما بايد توش كار كنيم ... خيلي راحت ميشه با ايجاد ناامني همه چيز رو به نحوي از بين برد كه مي بينيد. يعني مثلا اگر در سال 75 ما 5 تا نرم افزار DeskTop Publishing بدرد بخور داشتيم ، الان بجاش از Word استفاده مي كنيم. اون توليد كننده ها هم رغبتي به ادامه تحصيل در اين بازار ندارند. به هر حال مثل هميشه ، اينطوري نمي مونه ، يعني اين نظرات شخصي شما موافق با منافع هيچ توليد كننده اي در ايران نيست و با توجه به اينكه هميشه پول هست كه حرف اول رو ميزنه ، شما در هرج و مرج فعلي ( منظورم شخص شما نيست ، شماي نوعي ) هر كاري دوست داريد بكنيد كه زندگي براي اين نوع ايده ها در آينده سخت تر خواهد شد. خيلي سخت ميشه با ايجاد امنيت ، در زمينه نرم افزار شغل ايجاد كرد و سرمايه هايي كه توي زمين و ملك و طلا و بورس و (از همه مهمتر زعفران و خشخاش ) هست به سمت اين كار آورد ، حالا اين ها مثل اون موضوع قرص قرمز و آبي مي مونه ، شما ميتونيد يكيش رو انتخاب كنيد. در مورد كلمه تخم هم ، متاسفانه حقيقت وجودي ما آدمهاست ،‌ كلمه مناسب ديگري كه معني Exact داشته باشه پيدا نكردم بايد ببخشيد. البته اينجا چون يك كمي به صورت پيش فرض سانسور شده ( يعني همه نمي تونند ببينند ) ، از اين كلمه استفاده كردم كه قابل فهم تر باشه .

در كل من كاري به شما ندارم ، منظور من در مورد اين طرز فكر بود كه در غير اين صورت اصلا به من چه ربطي داره كه كي داره يا ميخواد چكار بكنه . از قديم گفتن دارندگي ، برآمدگي.
    استدلال من این هست ، شاید با نظر شما و بقیه نخونه ولی به نظر من اینه

من يكسري آموزشي هاي Lynda رو دانلود كردم ، كي پايه است فارسي كنيم ؟
    Last edited by persiankitty; 01-08-2007 at 13:58.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    توی Firefox

پيش فرض

سلام
    هخامنش ، مهدی و پرشین عزیز:
    البته شما گفته های من را بر این باب نگیرید که چون من این حرف را می زنم دارم سی دی های آموزشی را
    رایت می کنم ، نه اصلا این طوری نیست ، من خودم به اصل سی دی اورجینال پایبند هستم و به خصوص
    سی دی های آموزشی(باور کنید یک سی دی آموزش فلش دارم یکی از دوستان که در p30 هم عضو همین سی دی را خریده ولی سی دی 4 خرابه به من گفت که یک کپی براش بکنم گفتم من کپی نمی کنم ، میدم به خودت استفاده کن ، کارت که تموم شد برام بیارش ) اما قبول کنید : من 80% سی دی های آموزشی که خریدم و کلی
    از اون ها با قیمت های گرون (البته برای ما پول تو جیبی گیر ها ) به مفت هم نمی ارزید و دلی خونی ازشون دارم
    (ولی باز هم به خود اجازه نمی دم ازشون کپی کنم) پشت جلد سی دی یک چیزه ولی داخل سی دی ......
    باورتون می شه از روی آموزش ها خود من یک سی دی آموزشی قفل گذاری ساختند ؟؟!!
    درسته یک نرم افزار آموزشی 6 ماه وقت گرفته ، اما ایا در تمام مراحل این پروژه به حقوق مصرف کننده اهمیت
    داده میشه ؟؟؟؟
    پرشین جان درسته طرف اگر زعفران می خرید بیشتر سود می کرد اما شاید هم به خاطر علاقش اینکار رو انجام میده
    (نکته : من خودم قفل شکنی سی دی هارو فقط برای سرگرمی انجام میدهم و هیچ کدوم از سی دی هارو برای کسی رایت نکردم باور کنید)
    اما من شاید این سی دی هارو کپی کنم اما نه برای فروش یا دیگران ، فقط برای دل خودم و بعد از چند روز نسخه کپی رو از روی هارد کامپیوترم پاکی میکنم
    ممنون از همه
    بای
    Last edited by ehsan30; 02-08-2007 at 10:19.

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

حرف خاصي درباره صحبت هاي persiankitty عزيز به نظرم نميرسه كه بگم!

من يك سوالي داشتم . توي قانون كپي رايت كه تصويب شده (ايران) ، دقيقا قيد شده كه چه نوع نرم افزارهايي تحت حمايت اين قانون قرار مي گيرند؟

اين را خوندم ، گفتم بد نيست بذارم اينجا :
    » شرکتی که نرم‌افزار خارجی را در ايران به فارسی برگردانده است، آيا می‌تواند برای ثبت آن اقدام نمايد؟
    در صورتی که قابليت‌های جديدی را بر روی نرم‌افزار ايجاد کرده باشد می‌تواند برای ثبت آن اقدام کند.

» گرفتن شماره ثبت نرم‌افزاری، برای مالک آن چه مزايايی دارد؟
    تحت حمايت قانون "حمايت از پديدآورندگان نرم‌افزارهای رايانه‌ای" قرار می‌گيرد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال persiankitty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    هخامنش ، مهدی و پرشین عزیز:
    البته شما گفته های من را بر این باب نگیرید که چون من این حرف را می زنم دارم سی دی های آموزشی را
    رایت می کنم ، نه اصلا این طوری نیست ، من خودم به اصل سی دی اورجینال پایبند هستم و به خصوص
    سی دی های آموزشیممنون از همه
    بای
    آقا احسان ، با اين چيزي كه نوشتي من لازم ديدم كه يكبار ديگه هم اضافه كنم. من در مورد شخص صحبت نمي كنم ، چه شما يا هر كس ديگري ... در مورد طرز فكر و نحوه توجيه داشتم صحبت مي كردم. يعني اينكه شما يا هر كدوم ديگر از دوستان حق نداريد كه اين مطلبي كه نوشتم رو به خودتون بگيريد. صرفا يك نوع ديگري از طرز فكر رو در مورد موضوع مورد صحبت بيان كردم. مسلما تصميم گيري و نتيجه گيري هم به عهده خواننده است.

11. این کاربر از persiankitty بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •