تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: ♥ بـچـه‌های كــوه آلـپ

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض ♥ بـچـه‌های كــوه آلـپ

و آنت اسب چوبي لوسين را شكست

Story of the Alps: My Annette

«داستاني دربارة تلخي‌هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش...»، خيال مي‌کنيد اين جمله‌ها راجع به داستانِ فيلمِ مثلا «21 گرم» است؟! نه، اشتباه نکنيد، اين‌ها دربارة داستانِ «گنجينه‌هاي برفي» نوشتة پاتريشيا سَنت جان، نويسنده‌اي است که براي بچه‌ها داستان مي‌نويسد و سري کارتوني مشهور «قصه‌هاي آلپ: آنِتِ من»، محصول کمپاني «نيپون» که اولين بار در سال 1983 و در شبکه «فوجي» نشان داده شد و ما آن را با عنوانِ «بچه‌هاي کوه آلپ» ديده‌ايم، از روي داستان آن ساخته شده است.

سنت جان، نويسندة انگليسي‌تبار، دوران نوجواني‌اش را به خاطر کار پدرش، در يکي از دهکده‌هاي دامنة کوه آلپ و در سوئيس گذراند و به همين خاطر بيشتر نوشته‌هايش دربارة مردم آلپ و نوع زندگي روستايي آن‌جا است.

لابد يادتان مانده که ماجرا از چه قرار بود، آنت دخترِ نوجواني است که برادري کوچک و شيرين به اسم دني دارد، آن‌ها با پدرشان توي مزرعه‌اي در دامنه‌هاي آلپ زندگي مي‌کنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني کوچولو مُرد. در همسايگي آن‌ها لوسين با خانواده‌اش زندگي مي‌کند که با آنت خيلي صميمي است و خلاصه همه چيز، خيلي خوب است تا اين که از بد روزگار لعنتي، طي حادثه‌اي دلخراش، دني کوچولو از پرتگاهي مي‌افتد و پايش فلج مي‌شود، مقصر لوسين است و طبيعتا تمام دوستي بين او و آنت به تنفر و دشمني مبدل مي‌شود و... متوجه هستيد که، با يک ملودرام ناب طرف هستيم که کليشه‌ها را خوب رعايت کرده و شخصيت‌پردازي قرص و محکمي دارد.

اتفاقا کمپاني «نيپون» و سازندگان ژاپني‌تبار اين سري کارتوني، بهترين کار ممکن را انجام دادند و تا مي‌شده همه چيز را غمناک و غلو شده نشان دادند، ملودي غمگين و زيباي موسيقي‌اش يادتان است؟

به خاطر همين، هر چقدر هم از پخش اين کارتون بگذرد، تصويرهايش شفاف، در ذهنمان باقي مانده، مثل آن قسمت‌هايي که لوسين بيچاره توي برف و يخ بلند مي‌شد و مي‌رفت پيش آن پيرمردي که تنها توي کوهستان زندگي مي‌کرد و از او تراشکاري ياد مي‌گرفت، يادتان هست چقدر کاراکتر آن پيرمرد جذبه داشت؟ يا اين قسمت که اگر بميريم هم از ذهنمان پاک نمي‌شود که آنت از روي بدجنسي، اسب چوبي اي را که لوسين با بدبختي تراش داده بود، انداخت و شکست، تازه قبل از آن هم کشتي چوبي خوشگلي را که لوسين براي دني ساخته بود، خردِ خاک شير کرد! اين چه وضعش بود ديگر؟!

تا اينجا را از همشهري آنلاين نقل قول كردم برايتان و حالا كشف من :
    ماريو در تايپيك زير آهنگ اين كارتون را از من درخواست كرد.كه اي كاش نميكرد.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با جستجو متوجه اين موضوع شدم:

یکی از خاطره انگیز ترین آهنگهایی که از دوران کودکی بسیار دوستش داشتم آهنگ آغازین کارتون بچه های آلپ یا همان آنت و لوسین است. جالب است که بدانید این آهنگ از ساخته های مجید انتظامی است که پیش از انقلاب برای انیمیشنی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده است. تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
    لازم به یادآوری نیست که این آهنگ توسط عوامل عزیز صدا و سیما به این کارتون چسبانده شده!!

لينك دانلود اين آهنگ پر ماجرا
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و حالا من به همه نوستالژي هاي قديم ام شك دارم.ديگه مطمئن نيستم هر تكه از داستان واقعا جزئي از آن است يا نه

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است.

2. 3 کاربر از pedram_ashena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

مجموعه "بچه هاي آلپ" با نام اصلي "داستان آلپ: آنت من" از ديگر محصولات كمپاني نيپون است. داستاني كه روايتگر تلخي هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش است. آنت دختر نوجواني است كه برادري كوچك به نام دني دارد. آنها با پدرشان در مزرعه اي در دامنه هاي آلپ زندگي مي كنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني كوچولو مي ميرد. در همسايگي آنها لوسين با خانواده اش زندگي مي كند كه با آنت خيلي صميمي است، تا اينكه طي حادثه اي دلخراش دني كوچولو از پرتگاهي مي افتد و فلج مي شود. مقصر لوسين است و با اين اتفاق تمام دوستي بين او و آنت به نفرت تبديل مي شود.

پوزو كوسبا سال 1983 مجموعه "بچه هاي آلپ" را در 48 اپيزود 24 دقيقه اي ساخت. كنجي يوشيدا فيلمنامه اين مجموعه را بر مبناي رماني با عنوان "گنجينه هاي برف" نوشته پاترشيا ام. جان نوشت. "بچه هاي آلپ" از 9 ژانويه سال 1983 تا 25 دسامبر همان سال پخش شد. در اين مجموعه صداپيشگاني چون كيو كوهان (آنت)، ايكو يامادا (لوسين)، اوسامو كوياباشي (پيير)، سانه ميوكي (دني) و ... صحبت كردند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه alimohammadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

باور کن اشکم جاری شد. عجب آهنگی!!! دستت درد نکنه

پروفشنال alfy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

عالی بود حتا بهتر از تام و جری یادمه وقتی بچه بودم و این کارتونو می دیدم یه جور حس غم انگیز خوب و دوست داشتنی بهم دست می داد مرسی پدرام جان

پروفشنال alfy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

پدرام جان می شه یه خواهشی بکنم
    اگه می تونی یه تاپیک هم در مورد کارتون alfi atkins بزار
    یادت که هس ؟
    ممنون می شم عزیز

حـــــرفـه ای Asalbanoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

پدرام جان می شه یه خواهشی بکنم
    اگه می تونی یه تاپیک هم در مورد کارتون alfi atkins بزار
    یادت که هس ؟
    ممنون می شم عزیز
    سلام

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

یکی از خاطره انگیز ترین آهنگهایی که از دوران کودکی بسیار دوستش داشتم آهنگ آغازین کارتون بچه های آلپ یا همان آنت و لوسین است. جالب است که بدانید این آهنگ از ساخته های مجید انتظامی است که پیش از انقلاب برای انیمیشنی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده است. تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
    لازم به یادآوری نیست که این آهنگ توسط عوامل عزیز صدا و سیما به این کارتون چسبانده شده!!
    باورم نمی شه فکر می کردم آهنگ خود کارتون باشه آخه بدجوری باهاش مچ بود
    این آهنگو خیلی دوست داشتم واقعا معرکه است
    این صدا و سیما با این همه گندکاریش ایندفعه رو استثـــــــــــــــــــــ ـــــــنائا گل کاشته!

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است
    پس نه کارشون درسته!!

آخر فروم باز diana_1989's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

آخی آنت که واقعا زیبا بود
    ولی متاسفانه با اینکه تلویزیون چندین بار این مجمو عه رو پخش کرده موفق نشدم سری کاملش رو ببینم

آخر فروم باز *Necromancer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Graveyard

پيش فرض

الان دوباره داره نشون میده!

اگه نباشه جاش خالی می مونه soheil_6666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

الان دوباره داره نشون میده!
    آره امروز من ديدم كانال 2 فكر كنم هر روز نشون بده حدود ساعت 3:30 تا 3:45 شروع ميشه

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •