تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: ♥ بـچـه‌های كــوه آلـپ

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

آره امروز من ديدم كانال 2 فكر كنم هر روز نشون بده حدود ساعت 3:30 تا 3:45 شروع ميشه
    آره، چد قسمتش رو دیدم. بیشتر از صدای دوبلور هاش خوشم میاد .
    پدرام جان واسه موزیکش هم ممنون، دیروز تیتراژ اولش رو دیدم موهام سیخ شد (من یکم زیادی احساساتی ام) واسه اینکه آهنگش خیلی قشنگه ولی بیشتر واسه اینکه برام خاطره انگیزه. دست انتظامی جان هم درد نکنه کلا همه آهنگ هاش مو رو به تنه آدم سیخ میکنه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

مرسی پدرام جان از این تاپیکی که زدی
    من واقعا این کارتون رو دوست داشتم. بسیار آموزنده بود. هر دفعه هم که تکرارش پخش شد دوباره نگاه کردم.
    و برام تکراری نبود.
    ما چیز ها ازاین کارتون ها یاد گرفتیم . عالمی داشتیم با شخصیت هاش.
    یادمه تو همه کارتون های قشنگی که اون سالها پخش می شد من 2 تاش رو خیلی بیشتر دوست داشتم که یکیش همین بود یکی دیگش هم بنر بود(سنجاب کوچولو) اون هم خیلی قشنگ بود.
    کار دوبله این کارتون هم عالی بود و یک شاهکار بود.
    به عقیده من اون سالها(اوائل دهه 60) طلائی ترین دوره دوبله ایران بود.
    هنرمندانی مثل
    ناهید امیریان(آنت) ، نوشابه امیزی(لوسین) ، مرحوم مهدی آژِیر(پدر آنت) و مریم شیرزاد(دنی)، کارشون رو به بهترین نحو انجام دادند تا ما بتونمیم با این سریال به بهترین شکل ارتباط بر قرار کنیم.
    دست همشون درد نکنه. یاد اون روز ها به خیر.
    Last edited by pedram325; 30-07-2007 at 09:47.

آخر فروم باز Ehsani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    Alone In The Rain

پيش فرض

تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
    ابتدای آهنگ هم اگه اشتباه نکنم ، ابتدا ویولن با سرانگشت زده میشه و بعد

همزمان زیر زمینه ویولن با آرشه نواخته میشه

تصویر : زدن ویولن با سرانگشت

Last edited by Ehsani; 01-08-2007 at 15:55.

آخر فروم باز *Necromancer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Graveyard

پيش فرض

همین الان داشت نشون میداد!!!

در آغاز فعالیت millan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

و آنت اسب چوبي لوسين را شكست

«داستاني دربارة تلخي‌هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش...»، خيال مي‌کنيد اين جمله‌ها راجع به داستانِ فيلمِ مثلا «21 گرم» است؟! نه، اشتباه نکنيد، اين‌ها دربارة داستانِ «گنجينه‌هاي برفي» نوشتة پاتريشيا سَنت جان، نويسنده‌اي است که براي بچه‌ها داستان مي‌نويسد و سري کارتوني مشهور «قصه‌هاي آلپ: آنِتِ من»، محصول کمپاني «نيپون» که اولين بار در سال 1983 و در شبکه «فوجي» نشان داده شد و ما آن را با عنوانِ «بچه‌هاي کوه آلپ» ديده‌ايم، از روي داستان آن ساخته شده است.

سنت جان، نويسندة انگليسي‌تبار، دوران نوجواني‌اش را به خاطر کار پدرش، در يکي از دهکده‌هاي دامنة کوه آلپ و در سوئيس گذراند و به همين خاطر بيشتر نوشته‌هايش دربارة مردم آلپ و نوع زندگي روستايي آن‌جا است.

لابد يادتان مانده که ماجرا از چه قرار بود، آنت دخترِ نوجواني است که برادري کوچک و شيرين به اسم دني دارد، آن‌ها با پدرشان توي مزرعه‌اي در دامنه‌هاي آلپ زندگي مي‌کنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني کوچولو مُرد. در همسايگي آن‌ها لوسين با خانواده‌اش زندگي مي‌کند که با آنت خيلي صميمي است و خلاصه همه چيز، خيلي خوب است تا اين که از بد روزگار لعنتي، طي حادثه‌اي دلخراش، دني کوچولو از پرتگاهي مي‌افتد و پايش فلج مي‌شود، مقصر لوسين است و طبيعتا تمام دوستي بين او و آنت به تنفر و دشمني مبدل مي‌شود و... متوجه هستيد که، با يک ملودرام ناب طرف هستيم که کليشه‌ها را خوب رعايت کرده و شخصيت‌پردازي قرص و محکمي دارد.

اتفاقا کمپاني «نيپون» و سازندگان ژاپني‌تبار اين سري کارتوني، بهترين کار ممکن را انجام دادند و تا مي‌شده همه چيز را غمناک و غلو شده نشان دادند، ملودي غمگين و زيباي موسيقي‌اش يادتان است؟

به خاطر همين، هر چقدر هم از پخش اين کارتون بگذرد، تصويرهايش شفاف، در ذهنمان باقي مانده، مثل آن قسمت‌هايي که لوسين بيچاره توي برف و يخ بلند مي‌شد و مي‌رفت پيش آن پيرمردي که تنها توي کوهستان زندگي مي‌کرد و از او تراشکاري ياد مي‌گرفت، يادتان هست چقدر کاراکتر آن پيرمرد جذبه داشت؟ يا اين قسمت که اگر بميريم هم از ذهنمان پاک نمي‌شود که آنت از روي بدجنسي، اسب چوبي اي را که لوسين با بدبختي تراش داده بود، انداخت و شکست، تازه قبل از آن هم کشتي چوبي خوشگلي را که لوسين براي دني ساخته بود، خردِ خاک شير کرد! اين چه وضعش بود ديگر؟!

تا اينجا را از همشهري آنلاين نقل قول كردم برايتان و حالا كشف من :
    ماريو در تايپيك زير آهنگ اين كارتون را از من درخواست كرد.كه اي كاش نميكرد.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با جستجو متوجه اين موضوع شدم:

یکی از خاطره انگیز ترین آهنگهایی که از دوران کودکی بسیار دوستش داشتم آهنگ آغازین کارتون بچه های آلپ یا همان آنت و لوسین است. جالب است که بدانید این آهنگ از ساخته های مجید انتظامی است که پیش از انقلاب برای انیمیشنی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده است. تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
    لازم به یادآوری نیست که این آهنگ توسط عوامل عزیز صدا و سیما به این کارتون چسبانده شده!!

لينك دانلود اين آهنگ پر ماجرا
    کد:
    و حالا من به همه نوستالژي هاي قديم ام شك دارم.ديگه مطمئن نيستم هر تكه از داستان واقعا جزئي از آن است يا نه

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است.

سلام
    چه جوری میشه آهنگشو از 4shared.com دانلود کرد .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اگه سؤالی درباره ی دوبله ی این کارتون دارین در خدمتم

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

اگه سؤالی درباره ی دوبله ی این کارتون دارین در خدمتم
    بيشتر توضيح ميدهيد. مثلا زمينه اطلاعات شما در كدام مبحث دوبله اين كارتون است.
    اگر هر توضيحي كه فكر ميكنيد به اين كارتون مربوط است بدهيد ممنون ميشويم

آخر فروم باز Payan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شهر تو...

پيش فرض

پدرام جان آهنگو نميشه دانلود كرد احتمالا حذف شده.لينك جديد بزاري ممنون ميشم

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

خوب دوستاني كه قبلا دانلود كردند لطفا دوباره آپ كنند.من آرشيوم اينقدر شلوغه كه 1 ماه طول ميكشه پيداش كنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

این هم یه کیفیت بالا در حد جام جهانی، دانلود کنید و حالش را ببرید:
    کد:

11. 2 کاربر از gir_bazar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •