تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: انتقال فيلم از دوربين vhs به هارد كامپيوتر

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

14 انتقال فيلم از دوربين vhs به هارد كامپيوتر

من ميخوام فيلمهاي VHS رو از روي دوربين فيلمبرداري مجهز به خروجي s-video به هارد كامپيوتر منتقل كنم ضمنا كارت گرافيك من ورودي s-video داره آيا ميتونم اين كارو انجام بدم آيا اگه ميتونم نياز به نرم افزار خاصي هم دارم؟

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

نمیشه اینکار رو بکنی باید یه کارت کپچر بگیری

تبدیل VHS به VCD وDVD
    مسأله تبدیل یک نوع به نوع دیگر در حالت کلی یک مسأله بسیار کارآمد و ضروری است که امروزه نیاز به آن در هر موردی به چشم می خورد . از تبدیل انرژی ها به یکدیگر گرفته تا تبدیل انواع فایل به هم .
    یکی دیگر از تبدیل ها در دنیای رایانه تبدیل اطلاعات آنالوگ به دیجیتال و به طور خاص تر تبدیل اطلاعات تصویری آنالوگ به دیجیتال است.
    تبدیلDVD به VCD
    تصاویر ضبط شده بر روی نوارهای ویدئویی که مغناطیسی هستند از نوع آنالوگ است که به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و رو به نابودی می روند . اما به دلیل این که مدت نسبتاً طولانی از این فناوری برای ضبط تصاویر و صحنه ها استفاده می شده است مطمئناً تصاویر بس ارزشمندی بر روی نوارهای ویدئویی VHS وجود دارد . بنابراین راه جاودانی کردن این گونه تصاویر آن است که به دیجیتال تبدیل شوند . مطمئناً با مرور زمان هیچ صفر یا یکی بر روی CD به دیگری تبدیل نمی شود . بنابراین هیچ گونه افت کیفیتی نخواهیم داشت.
    کارتCapture
    سخت افزار مورد نیاز برای تبدیل های یاد شده کارت Capture نام دارد . این کارت ، دارای حداقل یک ورودی ویدئویی است که سیگنال های آنالوگ ویدئویی را گرفته ، پس از پردازش آنها معادل دیجیتال آنها را تولید می نماید . کارتهایی که قابلیت Capture دارند در انواع مختلف یافت می شوند . برخی از کارتهای گرافیکی علاوه بر خروجی نمایشگر و خروجی تلویزیون ، دارای یک یا چند ورودی نیز هستند که قابلیت Capture را در اختیار کاربران قرار می دهد . کارتهای دیگری که نیز هستند که علاوه بر کارایی مخصوص خود ، قابلیت Capture را نیز در اختیار کاربران قرار می دهند . به عنوان نمونه برخی از کارتهای TV ، علاوه بر دریافت و پخش کانالهای تلویزیون ، یک ورودی نیز برای Capture دارند . این گونه کارتها تنها جنبه استفاده های شخصی و کار راه اندازی دارند و بعضاً از کیفت چندان مطلوبی نیز بر خوردار نیستند مثلاً ممکن است صدا به طور کامل بر روی تصویر مطابقت نکنند . این کارتها معمولاً چندان گران نیستند . لازم به ذکر است که این کارتها، تصاویر دریافتی را به cpu ارسال می کنند تا پردازش های لازم صورت بپذیرد .
    گروه دیگری از کارتها وجود دارند که تنها برای این منظور (Capture ) طراحی شده اند و به درد اشخاصی می خورد که دفتر فنی یا مغازه رایانه ای دارند و برای مشتریان خدمات تبدیل تصاویر نیز انجام می دهند . این کارتها از کیفیت خوبی برخوردارند.
    گروه دیگری از کارتهای Capture وجود دارند که به منظور انجام امور حرفه ای طراحی شده اند که بعضی از آنها بسیار گران هستند . کیفیت این گونه فوق العاده است . بزرگترین مزیت و همچنین علت گرانی این گونه کارتها داشتن یک پردازنده مستقل برای رسیدگی به اطلاعات است .
    این کارتها بعد از دریافت سیگنال های ویدئویی و گاهی هم صوتی آنها را پردازش و تبدیل می کنند و به مقصد می فرستند . در این صورت است که فعالیت CPU کم شده است و تمام بار کار بردوش پردازنده روی برد است . کارتهای Capture حرفه ای بسیار گران اند و گاهی قیمت آنها به بالای یکی دو میلیون تومان می رسد.
    وسایل مورد نیاز
    برای انجام Capture علاوه برکارت سخت افزاری به یک یا چند سیم رابط و یک نرم افزار نیز نیاز است . معمولاً دستگاههای ویدئو ، تلویزیون و ... یک سری خروجی سه رنگ ( زرد ، قرمز، سفید ) دارند که رنگ زرد مخصوص تصویر و رنگ قرمز و سفید مخصوص صدای استریو هستند . به این نوع خروجی ها به اصطلاح Compositeمی گویند . ممکن است یک خروجی S-Video نیز داشته باشند .
    پشت کارت Capture نیز یک ورودی به رنگ زرد و یک ورودی s-video وجود دارد . کیفیت و وضوح تصویر s-video از ورودی های composite بالاتر است. ترکیب دو رنگ سفید و قرمز نیز باید به ورودی line in کارت صدا متصل شود.
    برای ترکیب این دو رنگ و تبدیل آن به یک فیش استریو تبدیل هایی وجود دارد که تنها 200 الی 300 تومان قیمت دارند ، پس باید یک سیم رابط 3تایی که در دو سر هر یک از رشته ها یک رنگ از 3 رنگ وجود دارد تهیه نمود . یک سر سیمها به خروجی دستگاه پخش کننده ( مثل ویدئو یا تلویزیون و ... ) وصل می شود و در طرف دیگز سیم زرد به کارت capture و ترکیب سیم سفید و قرمز به ورودی line in کارت صدا وصل می شود .( اگر پخش کننده شما دارای سیستم صدای مونو بود از یکی از رنگهای قرمز یا سفید استفاده نمی شود .) حال با نرم افزاری همچون Ulead video studioیا Pinacclestudio و ... می توان عمل Capture را انجام داد . ویندوز مدیاسنتر در برخی موارد در عمل Captuer مشکل دارد اما ویندوز XPpro بهتر جواب می دهد . با تنظیمات نوع ورودی ویدئو (Composit و یا S-Video) و نوع ورودی صدا (line in) در تنظیمات نرم افزاری و همچنین تنظیمات مربوط به استاندارد تصویر(PAL یا NTSC و ... ) و همچنین قالب تصویر (AVI,DVD,VCDو...) و انتخاب دکمه record می توانید عمل Capture را آغاز نمایید . البته از همه چیز مهمتر ، اطمینان حاصل نمودن از نصب صحیح سخت افزاری و نرم افزاری کارت است.

.
    Last edited by javadshahvand; 25-07-2007 at 11:14.

3. 2 کاربر از javadshahvand بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    ایران - شیراز

پيش فرض

سلام
    این پست مربوط به چندین سال پیش هست لهاذا در این زمان بدرد من خورد . من به کامپیوتر زیاد وارد نیستم.و خوب بازنشسته شدم و دوران جوانی را پشت سر گذارده ام لذا از شما جوانان عزیزم که بسان فرزند خودم هستید راهنمایی میخواهم :میخوام بوسیله لپ تاپ اینکار را بکنم که یک فیش ورودی دارد (جهت تبدیل نوار کاست از همین ورودی استفاده میکنم) حال با این توضیحات ایا خروجی کپچر هم یکی هست ؟و دوم برای خرید کپچری نوع دوم (در اموزش ) بنظرتان چه نوعی بخرم که پشیمان نشوم قیمت میلیونی نمیخوام ولی کیفیت برایم بسیاربسیار مهم هست وچون ادم پولداری نیستم حاضرم قرض کنم همان گران را بخرم اما دوباره کاری نشود!! .اگر این نوشتار طولانی شد یا در جای درستی قرار ندادم پیشاپیش معذرت میخواهم و در صورت امکان لطف کرده مرا راهنمایی فرمایید،ممنون میشوم. مطمنم که بخاطر شما ها اینده خوبی در انتظار دین و کشور و ملتمان میباشد.به شما میبالم و از خدواند مهربان ارزوی موفقیت برایتان دارم.هر روزتان به ، انشاالله .شهرام از شیراز
    Last edited by tofanirani; 16-05-2017 at 01:59.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •