تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 65

نام تاپيک: برنامه نویسی ویژوال در لینوکس (Qt Programing)

اگه نباشه جاش خالی می مونه Cris_Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

salam doost aziz
    mamnoon az javabet vali mishe bedoonam chi baes shod fekr konin version mingw man zire 5e? versionesh 5.1.2 e
    mamnoon misham dalile in moshkele tozih bedin
    bazham mamnoon

پروفشنال a.toraby's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خوب دلیل داشت دیگه. دلیلش هم این بود که این error که شما میگی مربوط میشه به یکی از library های MinGW که پیدا نمیشه. و یه احتمالش این بود که ورژن شما با Qt همخوانی نداشته باشه.

احتمال دیگه می تونه این باشه که نسخه Qt که شما نصب کردی نسخه qt-win-opensource-4.x.x-mingw نبوده و مخصوص Visual C بوده . در این صورت باید از کامپایلر nmake استفاده کنید. من توصیه می کنم که حتماً از Qt qt-win-opensource-4.1.4-mingw استفاده کنید. که به خوبی با MinGW-5.0.2 جواب میده.
    نگاه کنید این نتیجه کامپایل برنامه من هستش:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تو کامپایل برنامه شما یک سری از فایل های مخصوص Visual Studio هم Include شدن در صورتی که در کامپایل من خبری از VC نیستش . من فکر می کنم شما از نسخه Qt که برای VS توسعه داده شده استفاده می کنید. برای همین MinGW باهاش مشکل داره. درست می گم؟
    Last edited by a.toraby; 03-08-2007 at 21:42.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

salam
    sharmande vali versionam mingw e!

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یعنی دقیقاً همینه: qt-win-opensource-4.1.4-mingw
    میشه اسم فایل نصبشو دقیقاً بزاری من ببینم؟
    ببینم، برنامه ها رو در مسیر پیش فرض نصی کردی؟ یعنی توی مسیر فایلی که error می ده کاراکتر space (فضای خالی) وجود نداره؟

آخه خودت نگاه کن. کامپایلر تو فایل های VS رو Include کرده. در صورتی که اگه ورژن MinGW باشه اصلاً کاری به VS نداره دیگه. عین کامپایلر من. شما یه کاری کنی خیلی خوب میشه. دقیقاً همین فایل هایی که من گفتم رو دانلود کن. چون تو این مدت من تا حالا همچین مشکلی نداشتم. شما فعلاً اگه می تونی دانلود کن تا کارت راه بیفته. من هم می گردم دنبالش ببینم چی پیدا می کنم.
    Last edited by a.toraby; 03-08-2007 at 22:50.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

salam
    ine: qt-win-opensource-4.3.0-mingw.exe
    too masire pish farz nasb kardam yani c

too site ino peyda kardam:
    Please note that the Open Source Edition of Qt will support the MinGW compiler.
    Visual Studio support and integration is provided with the commercial Editions of Qt.
    pas nabayad donbale vs begarde na?!
    bashe 4.1.4 ro download mikonam albate 2rooz dige ke dastam be chizi joz dialup berese darnatije tool mikeshe ta behetoon begam dorost shod ya na
    bazam mamnoon
    Last edited by Cris_Y; 04-08-2007 at 12:54.

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بله همین طوره. من با این ورژن که شما می گی کار نکردم. اما به هر حال نباید مشکلی پیش میومد. خوب در هر صورت شما می تونی این مشکل رو به راحتی دور بزنی. با دانلود اون نسخه هایی که من گفتم. و تو این 7 ، 8 ماهی که باهاش کار کردم تا حالا مشکلی برام پیش نیومده . پس خیالت از این بابت راحت باشه.
    اما من این مشکل رو در Qtforum هم مطرح می کنم. بینم شاید راه حلی وجود داشته باشه. شما خودت هم می تونی تو qtforum عضو بشی.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

salam
    ba 4.1.4 ye errore dige migiram!
    error:
    mingw32-make -f MakeFile.Release
    mingw32-make[1]: Entering directory `C:/Qt/4.1.4/test'
    g++ -c -O2 -O2 -frtti -fexceptions -Wall -DUNICODE -DQT_LARGEFILE_SUPPORT -DQT_D
    LL -DQT_NO_DEBUG -DQT_GUI_LIB -DQT_CORE_LIB -DQT_THREAD_SUPPORT -DQT_NEEDS_QMAIN
    -I"C:/Qt/4.1.4/include/QtCore" -I"C:/Qt/4.1.4/include/QtGui" -I"C:/Qt/4.1.4/inc
    lude" -I"C:/Qt/4.1.4/include/ActiveQt" -I"tmp\moc\release_shared" -I"." -I"..\mk
    specs\win32-g++" -o tmp\obj\release_shared\hello.o hello.cpp
    hello.cpp: In function `int qMain(int, char**)':
    hello.cpp: 7 : error: 'class QApplication' has no member named 'setMainWidget'
    hello.cpp: 10 : 3: warning: no newline at end of file
    mingw32-make[1]: *** [tmp\obj\release_shared\hello.o] Error 1
    mingw32-make[1]: Leaving directory `C:/Qt/4.1.4/test'
    mingw32-make: *** [release] Error 2
    zaheran in moshkelat tamoomi nadaran!
    merci

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

salam
    ba 4.1.4 ye errore dige migiram!
    error:

zaheran in moshkelat tamoomi nadaran!
    merci
    سلام دوست خوبم. نه خیالت راحت باشه. دیگه مشکلا تت حل شده. چون بالاخره موفق شدی برنامه رو کامپایل کنی. شاید این جای کار تقصیر من باشه. احتمالاً من درس سوم رو بد نوشتم و کاملاً مفهوم نبوده. اگه دقت کرده باشی من این جمله رو نوشتم که:

متد setMainWidget باعث می شود شیئ lable که در خط قبلی ساخته شده است به عنوان شیئ اصلی برنامه در نظر گرفته شود. با انجام این کار وقتی کاربر این پنجره را ببندد اجرای برنامه پایان می پذیرد و منابع تخصیص داده شده به برنامه، به سیستم بازگردانده می شود. اگر این خط را حذف کنیم، برنامه باز هم اجرا می شود ولی بدون MainWidget برنامه در Background در حال اجرا باقی می ماند، حتی اگر تمام پنجره های آن بسته شده باشد.
    البته این متد در نسخه چهارم Qt دیگر به کار نمی رود. در نسخه چهارم شما می توانید از تابع lastWindowClosed برای این کار استفاده کنید. این متد نیز متعلق به QApplication می باشد و هنگامی که آخرین پنجره برنامه بسته می شود سیگنال به متد (اسلات) quit ارسال می شود.در واقع در برنامه مورد بحث نیازی به اجرای متد setMainWidget نمی باشد چون متد quit همه کارها را انجام خواهد داد. بنابراین می توان خط هفتم برنامه را حذف کرد.
    این جا باید می نوشتم که حتماً باید حذف کرد. البته منظورم از این نوع نوشتن این بوده که می خواستم به مخاطب حالی کنم یه تفاوت هایی بین نسخه های مختلف Qt هست که یه کم مشکل ایجاد می کنه. البته بسیار جزئی هستند. در هر صورت شما اگه خط هفتم برنامه رو کلاً پاک کنی برنامت بدون هیچ مشکلی کامپایل می شه. از این به بعد هم تمام برنامه هایی که می زارم بدون هیچ مشکلی اجرا می شه. بگو ایشالله
    حالا راستش رو بگو اصلاً خونده بودی اینا رو یا نه؟ اینو می پرسم تا اشکالات کار خودم رفع بشه. چون من خیال دارم یه کتاب در این مورد بدم بیرون. می خوام ببینم ضعف نوشتارم کجاست؟
    تبریک می گم بالاخره با Qt برنامه نوشتی
    Last edited by a.toraby; 10-08-2007 at 15:29.

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

salam
    hoooooraaaaaaaa!
    dorost shod!
    na kare shoma eshkali nadasht taghsire man bood. dafe aval baresh dashte boodam, dafe bad ke khastam ba 4.1.4 compilesh konam yadam raft oon khat o pak konam!
    az komaketoon mamnoon!
    karetoon alie!

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

har che migzare eshkalatam maskhare tar mishe!
    az barname avale slot ha error migere error:

g++ -mthreads -Wl,-enable-stdcall-fixup -Wl,-enable-auto-import -Wl,-enable-runt
    ime-pseudo-reloc -Wl,-s -o "botton.exe" -L"c:\Qt\4.1.4\lib" -L"c:\Qt\4.1.4\lib
    " -lQtGui4 -lQtCore4
    /mingw/lib/libmingw32.a(main.o):main.c:(.text+0x106): undefined reference to `Wi
    ="nMain@16'nMain@16'
    collect2: ld returned 1 exit status
    mingw32-make: *** [hello2.exe] Error 1
    Last edited by Cris_Y; 10-08-2007 at 19:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •