تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و

راي دهنده
106. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کمبود بازیها و نرم افزارهای گرافیکی و طراحی برای این OS

48 45.28%
  • کمبود منابع اطلاعاتی فارسی زبان برای این سیستم عامل

31 29.25%
  • سخت بودن تنظیمات و نصب برنامه ها و خود گنو/لینوکس

41 38.68%
  • چون از اول روز ویندوز کار کردیم به باگهاش عادت کردیم!!

62 58.49%
Multiple Choice Poll.
صفحه 1 از 17 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 161

نام تاپيک: چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

داره خودمونی میشه سزار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

11 چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

خواهشمندم تو نظرسنجی من شرکت کنید.
    میخوایم یه بررسی انجام بدیم و نتیجه شو منتشر کنیم
    مرسی
    Last edited by سزار; 20-07-2007 at 00:23.

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    من متوجه سوالات نمیشم
    منظورت اینه که به چه دلیلی کاربران لینوکس به ویندوز برمیگردن ؟!

آخر فروم باز capitan black's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    NEVER LAND

پيش فرض

خوب چون ويندوز خيلي راحت تره.لينوكس هم خوبه ولي هنوز توي ايران خوب جا نيفتاده.
    البته من شنيدم قراره لينوكس رو فارسي كنن كه بشه سيستم عامل ملي.

کـاربـر بـاسـابـقـه Oracle_Eldorado's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اون بالا بالا ها

پيش فرض

به نظر من راحتی کار با ویندوز و زیبایی که داره اینطوری هستش . من خودم یه مدت لینوکس کار کردم ولی با خیلی برنامه هایی که من کار میکردم مشکل داشت از جمله Alcohol و Photoshop . مثلا همین ویندوز با سادگی که داره خیلی کارایی بیشتری داره نسبت به لینوکس . شرکت های کمی پیدا میشه که برنامه واسه لینوکس بزنه . تازه چون ویندوز اولین سیستم عاملی بوده که همه باهاش سرو کار داشتند ، انقدر کار باهاش راحت و لذت بخش هست . تازه یه مشکلی هم هست شاید 5% از بازی های امروزی روی لینوکس نصب بشه ! تازه خیلی دلایل دیگه ای داره . لینوکس فقط به خاطر قشنگ بودن محیطش بعضی ها باهاش کار میکنند یا به خاطر بازی هایی که داره . ولی Microsoft با زدن Vista این مشکل رو هم بر طرف کرد !

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اوراکل جون، لینوکس در زمینه شبکه صدها سال (تعجب نکن... واقعیته) از ویندوز جلوتره ولی لینوکس یه 8 تا 10 سالی وقت میخواد تا از نظر گرافیکی به ویندوز برسه و شاید هم زودتر چون تو جامعه اپن سورس هیچ چیز زمان مشخصی نداره....
    درضمن وقتی که ویندوز دارای رابط گرافیکی بود و لینوکس خط فرمان،خیلی ها از لینوکس و یا مادرش (یونیکس) استفاده میکردن.علاوه بر این یونیکس قبل از لینوکس وجود داشته و30 یا 40 سال پیش در شبکه های کاری بسیار بزرگ که ویندوز ویستای کنونی ماکروسافت هم یه ذره بهشون نمیتونه سرو سامون بده یونیکس سینه سپر کرده بود و داشت کارشو میکرد.لینوکس در شبکه حرف اولو میزنه و ویندوز در کاربری دسکتاپ.من کد سورسش رو توی21 تا سی دی دارم (58 میلیون خط کد ).ویستا اصلا امن نیسترو ویندوز دارم کار میکنم .بخش tcp و ارتباطات شبکه ایش چیزای جدیدی داره ولی کمی پیشرفته تر از اکس پی هست و روی بخش های گرافیکیش زیاد کار شده.البته یه قسمتش رو اصلا متوجه نمیشم و دارم روش کار میکنم.ویندوز به روال قبلی برگشته و از سی داره استفاده میکنه.مایکروسافت با موتور گرافیکی Avalon بیشترین فشار رو به حافظه سیستم وارد میکنه در حالیکه در لینوکس با ساده ترین توابع گرافیکی زیباترین صحنه ها رو ساختن.البته یه چیز جالب هست تو ویستا اونم سیستم ایندکس winFS هست که خیلی سریع کارمیکنه و اولین چیزی هست که تو ویندوز ازش خوشم اومده

در جواب دوست خوبمون که همکار انجمن هم هست،منظور من از این نظرسنجی این هست که :

چرا کاربرها،ویندوز رو واسه کاربری خانگی به لینوکس ترجیح میدن؟

با اینهمه از اینکه تو نظر سنجی شرکت کردی پیشاپیش سپاسگزارم.
    از دوستان خواهش میکنم که بحث رو به شاخه اصلیش برگردونند و گرنه ممکنه مدیر تاپیکو قفل کنه.پس بیایید در نهایت احترام نظراتمون رو پیش هم بزاریم و فکر کنیمو از قدیم گفتن یه دست صدا نداره.

قربان همه شما
    منتظر آرای شما هستم
    Last edited by سزار; 26-06-2009 at 19:05.

Banned alaodin1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

خیلی ساده است برنامه های کمی هستند که روی لینوکس نصب میشوند مسئله $$$$$$$ وقتی ویندوز با قیمت 700 دلار باشه ولینوکس که اکثرا کد باز است یا مجانیه یا با قیمتهای بسیار پایین خوب معلومه که برنامه نویسی نمیاد برای لینوکس وقت بذاره اینه تنوع برنامه هاش کمه ولی ویندوز هر چیزی روش نصب میشه وکارکردن باهاش بسیار ساده است ولی حرفه ها لینوکس را ترجیح میدهند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اونطوری ها هم که میگی ویندوز گرون نیست D: ویندوز ویستا بین 200 تا 400 دلار قیمت گذاری شده‌ و اگه بخوای از اکس پی بری ویندوز ویستا باید 100 دلار پول بدی.
    اینکه پولی نیست واسه ما ها..... نرم افزارهای چندهزار دلاری رو چند صد تومن میخریم
    بزار کپی رایت بیاد...... همه مون به غیر از لینوکسیهامون سرو ته میشیم

آخر فروم باز h_starboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خیلی واضحه به نظر من خیلی ها چون از اول با ویندوز کار کردن فکر می کنن یاد گرفتن لینوکس خیلی سخته ولی من که ۴ ماهه دارم از kubuntu استفاده میکنم برام خیلی راحت شده.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

پست بالا ۱۰۰ ٪ تایید میشه . من ۹۵ درصد کارامو با لینوکس انجام میدم . اجرا و ویرایش و تیدیل فایل های صوتی و تصویری - اینترنت - چند تا بازی سه بعدی خفن ( هر جند من زیاد اهل بازی نیستم ) و خیلی کارای دیگه .... فقط برای اجرای یک سری نرم افزارهای تخصصی مهندسی مکانیک مجبورم برم توی ویندوز xp . در مورد کار کردن با لینوکس هم باید بگم که برای کسی مثل خودم که سال ها با ویندوز کار کردم ۲ - ۳ هفته اول یک مقدار برام سخت بود . ولی الان بعد یک سال باید بگم که اوضاع برعکس شده . یعنی هر وقت میرم توی ویندوز واقعا عذاب می کشم و کار کردن باهاش برام سخت تر شده . سرعت پایین - انواع ویروس و کرم - هنگ کردن و خیلی مشکلات دیگه که ویندوز داره . البته اینو بگم که اینجوری هم نیست که اصلا با لینوکس مشکل نداشته باشم . لینوکس هم مشکلات و کمبود های خاص خودش رو داره ولی در مجموع با لینوکس احساس آزادی و راحتی بیشتری می کنم .

قربان شما حسین

داره خودمونی میشه kasra_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران(اوبونتو)

پيش فرض

به نظره من لینوکس خیلی از ویندوز بهتر هست به دلایل زیر:

1.ممکن هست که توی ویندوز به علت نبودن متن باز نرم افزار هک یا جاسوسی از سوی مایکروسافت درونش قرار داده بشه!! که اتمالش 50 ٪ هست!
    2.وقتی مشکلی در سیستم های لینوکس رخ میده با متن باز بودن آن راحت می تونیم مشکل رو برطرف کنیم!ولی مایکروسافت بعد از ماه ها مشکل رو تشخیص میده و آودیت می فرسته!
    3.امنیت لینوکس خیلی بیشتر از ویندوز است چون توزیع های بسیاری داره! مثلا اگر یه ویروس برای یک لینوکس خاص نوشته بشه ممکن هست روی توزیع دیگر کار نکنه!
    4.لینوکس هم در رتبه ی گرافیکی خوبی قرار داره! قبلا از این که Aero بیاد لینوکس یا نرم افزار سه بعدی روش بود!
    5.می تونیم هر جور که لینوکسمون رو خواستیم برنامه ریزی کنیم! مثلا من دوست دارم به جای فرمان Clear از فرمان cls استفاده کنم که می تونم تغییرش بدم!
    6.بسیار ارزان هست با به صورت مجانی! می تونی تغییرش بدی به میزان زیاد رایت کنی و حتی بفروشیشون!
    7.مثل برنامه های ویندوز مسخره نیست که برای همه چیز یا کرک بخواد یا شماره سریال!
    8.توزیع های مختلفی برای کار های متفاوت داره!!! مثلا برای کاربران ابتدایی Parsix هست که دست ایرانی ها درد نکنه!عجب سیستم عاملی هست! من خودم از این سیستم عامل استفاده می کنم!
    9.هر برنامه ای که بخوای می تونی بری تو سایت های مختلف مثل سایت خود لینوکس!
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــ
    یه کاری که می تونی با توزیع های مخصوص شبکش بکنی این هست!یه مثال می زنم تا متوجه بشید!
    ما مثلا سرور رو در اختیار دارم!
    به کابرانی که در سرور Log in هستند اعلام می کنیم که آقا Log out شید!
    بعد با تغییر دادن قسمتی از لینوکس می تونیم یه کاری بکنیم که هر 3 ثانیه به ما نشون بده که چه کابرانی هنوز Log in هستند! و بعد از این که 0 شد به ما بگه که همه ی کاربران خارج شدند!

اما توی ویندوز باید هی اون دکمه ی Refresh رو بزنی! اما بعضی ها ویندوز رو می پسندند! باید با سختی های این جوریش هم کنار بیان!

برنامه های زیادی به صورت پیش فرض توشون هستند! مثلا Gain messenger یا Wammu که مثل Nokia Pc Suite عمل می کنه تا اونجایی که من امتحان کردن موتورولا و سامسونگ و نوکیا رو شناخت! بدون نصب درایور!!! اما توی ویندوز مثلا Nokia PC suite فقط گوشی های نوکیا رو می شناسه!
    لینوکس فقط یک سیستم عامل نیست لینوکس یه فرهنگ هست!
    Last edited by kasra_k; 20-07-2007 at 14:18. دليل: غلط املایی!

صفحه 1 از 17 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •