تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و

راي دهنده
106. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کمبود بازیها و نرم افزارهای گرافیکی و طراحی برای این OS

48 45.28%
  • کمبود منابع اطلاعاتی فارسی زبان برای این سیستم عامل

31 29.25%
  • سخت بودن تنظیمات و نصب برنامه ها و خود گنو/لینوکس

41 38.68%
  • چون از اول روز ویندوز کار کردیم به باگهاش عادت کردیم!!

62 58.49%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 17 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 161

نام تاپيک: چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

آخر فروم باز Lovelyman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    همین دورو برا!

پيش فرض

يه چيزم هست تو مملكت ما هست كه همه ويندوز كار ميكنن... تو همه جاي دنيا كلي سيستم عمال مختلف هست البته خود من فقط لينوكس رو ديدم! حتي يه كليل توش نكردم ولي خوب به ويندوز عادت كردم!

حـــــرفـه ای A r c h i's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Dream Land

پيش فرض

۱۰۰ ٪ تایید میشه

متاسفانه دلیل این موضوع عدم آگاهی هست . دوستانی که میگن نرم افزار های لینوکس کمه , تورو خدا یه کم تحقیق کنید بعد این حرف رو بزنید. شما احتمالا این سایت ها رو ندید :
    نه 100 % تایید نمی شه ...لینوکس هنوز خیلی از نرم افزارها را نداره

من تجربه شخصی خودم را می گم:
    من تو شرکت کامپیوتری کار می کردم که همه همکارام مهندس کامپیوتر بودن و همه تحت لینوکس کار می کردن ..فقط کامپیوتر من ویندوز داشت
    تقریبا 1 ماه با من حرف زدن و تاریخچه لینوکس را از اول تا آخر برام تعریف کردن و جالب اینه که همشون برای من دنبال نرم افزارهای مشابه می گشتن که مایه ننگ شرکت را لینوکسی کنند ... برای گرافیک نرم افزارهای gimp و inkscape خیلی عالی هستند و به نظر من از فتو شاپ هم بهتر . اما برای اتوکد و 3دی مکس هنوز هیچ نرم افزاری به اون قدرت وجود نداره
    حتی qcad همون مشابه اتوکد در ویندوز هست ...من باهاش کار کردم ولی حالا حالاها کار داره تا به اتو کد برسه ..خلاصه بعد از کلی بحث به این نتیجه رسیدم که نرم افزارهایی که من باهاشون کار می کنم روی لینوکس قابل اجرا نیست , و همشون دست از سر من برداشتن

اگر مردم ایران سراغ لینوکس نمی رن علت اولش عدم آگاهیه ..فقط مهندسای کامپیوتر باهاش کار می کنند

و دومیش این که نرم افزارهایی مثل کد و مکس (اینایی که من می دونم )هنوز مشابه لینوکسی ندارند
    و اگر که داشته باشه ..فکر نمی کنم مردم سراغ ویندوز برن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    In My Website

پيش فرض

برای ۳ بعدی یکی از قویترین ها تو لینوکسه MAYA پس چیه اپن سورسم هست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

منظور من این نبود که لینوکس اصلا کمبود نرم افزار نداره. اتفاقا در زمینه ی نرم افزار های تخصصی خیلی کمبود وجود داره. به طور مثال در مورد وضعیت خودم میگم. من مهندس مکانیکم. نمی دونم در مورد نرم افزار های این رشته چقدر آگاهی دارید, مثل Catia , Ansys و ...
    اینا نرم افزار های فوق العاده تخصصی هستند که معادلی در لینوکس ندارند.و همچنین اتوکد و چندتای دیگه. ولی به این نکته توجه کنید که این کمبود تقصیر لینوکس نیست! شرکت های بزرگ نرم افزاری باید در زمینه ی نرم افزار های تخصصی سرمایه گذاری کنند.و لینوکس توانایی اجرای نرم افزار های تخصصی رو داره. ولی متاسفانه مایکروسافت با پول دهن شرکت های بزرگ نرم افزاری رو بسته! و اجازه نمیده که برای لینوکس برنامه بنویسند. و به خاطر همین چند تا برنامه که نام بردم مجبور هستم که در کنار لینوکس , ویندوز را هم داشته باشم. ولی در مورد نرم افزار های عادی و کاربردی به نظر من کمبودی در لینوکس وجود نداره. از نرم افزار های صوتی تصویری گرفته تا هر چیزی که فکرشو بکنید.

ببخشید سرتونو درد آوردم.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

یک موردی رو یادم رفت بگم. من اصلا با عنوان این تاپیک مخالفم.
    چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

مگه چند نفر با لینوکس آشنایی دارن که بخوان ترکش کنند؟؟؟؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

واقعیتی هست که باید پذیرفت، هرکس پول بیشتری بده برنده است!!!
    مایکروسافت هم برنده است!!!
    به قول دوستمون تا زمانی که سرمایه گذاری گسترده در زمینه های تخصصی نشه، همواره کمبود برنامه های تخصصی در لینوکس خواهد بود...چون هیچ تیم نرم افزاری حاضر نیست بصورت رایگان مثلا اتوکد برای لینوکس طراحی کنه.
    فکر کنم اگر ما هم به سهم خود به لینوکس کمک کنیم بهتر از صحبت کردن و انتظار داشتنه، بجای سفارش رایگان ubuntu با چند دلار یک سی دی ubnutu بخریم.
    open source قرار نیست به ما خدمت کنه قراره ما هم کمک کنیم، نمی دوونم تو ایران انجمن های لینوکس هست یا نه(که باید باشه ۱۰۰٪) می توونیم به اوونها کمک مالی یا اگر در اوون حدیم کمک علمی بکنیم.
    اگر نه چه چیز linux از windows کمتره که وقتی من به دوستم می گم بیا لینوکس می گه yahoo messenger توش نیست!!! و من هر چی از جایگزینها بگم اوون YM می خواهد حالا فکر کنید چرا یاهو ۱۰۰۰ ساله فکر مسنجر لینوکسش نیست؟!!
    و ۱۰۰٪ برای یک کاربر عادی همینها مهمه، شاید ما بگیم چه ساده هستش که بخاطر یک مسنجر لینوکس رو بیخیال شده ولی این معنی بازار هستش! کاریر عادی کاری به اینکه کی چیکار می کنه نداره، می خواد وقتی تو اینترنت می گرده و از یک چیزی خوشش می آید قابل اجرا باشه، حالا شما بگید چند درصد از نرم افزارها در سایت های دانلود .exe هستند! سری به همین سایت p30world.com بزینید! کاربر عادی همین هست،‌هیچ ایرادی هم نیست برش.
    پس همایت کنیم.
    Last edited by taia; 24-08-2007 at 11:02.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    In My Website

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این یاهو مسنجر هست ولی از ۳ سال پیش تا حالا آپدیت نشده ولی در کل همین نرم افزار نیست حق با دوست عزیزمونه کم بود ها احساس میشه ولی به نظر من میشه باهاش کنار اومد اگر یه کمی همت بشه خیلی از مشکلات حل میشه فقط از نظر من راه حلش همکاری هست نه بحث راه حلش عمله

من خودم برای گسترش لینوکس شروع کردم کارمو البته که کوچیکه سایتم مدتی بدلیل امتحانات و مشغله تعطیل بود مجددا راش انداختم و بخش مقالاتش رو میخوام با لینوکس مجددا شروع کنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه GnuHDL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من تجربه شخصی خودم را می گم:
    من تو شرکت کامپیوتری کار می کردم که همه همکارام مهندس کامپیوتر بودن و همه تحت لینوکس کار می کردن ..فقط کامپیوتر من ویندوز داشت
    تقریبا 1 ماه با من حرف زدن و تاریخچه لینوکس را از اول تا آخر برام تعریف کردن و جالب اینه که همشون برای من دنبال نرم افزارهای مشابه می گشتن که مایه ننگ شرکت را لینوکسی کنند ... برای گرافیک نرم افزارهای gimp و inkscape خیلی عالی هستند و به نظر من از فتو شاپ هم بهتر . اما برای اتوکد و 3دی مکس هنوز هیچ نرم افزاری به اون قدرت وجود نداره
    حتی qcad همون مشابه اتوکد در ویندوز هست ...من باهاش کار کردم ولی حالا حالاها کار داره تا به اتو کد برسه ..خلاصه بعد از کلی بحث به این نتیجه رسیدم که نرم افزارهایی که من باهاشون کار می کنم روی لینوکس قابل اجرا نیست , و همشون دست از سر من برداشتن

اگر مردم ایران سراغ لینوکس نمی رن علت اولش عدم آگاهیه ..فقط مهندسای کامپیوتر باهاش کار می کنند

و دومیش این که نرم افزارهایی مثل کد و مکس (اینایی که من می دونم )هنوز مشابه لینوکسی ندارند
    و اگر که داشته باشه ..فکر نمی کنم مردم سراغ ویندوز برن
    ۱.اینکه گفته میشه که نرم‌افزارهای لینوکس از ویندوز بیشترن یا بهترن فقط وقتی درسته که اونا رو مختص به نرم افزارهائي بکنید که مربوط به خود سیستم عامل هستن مثل ادیتورها - فایل منیجرها - میزکارها (که ویندوز فقط یکی داره و کاربراش توی فهمیدن اینا یکم مشکل دارن) - برنامه های اولیه نمایش عکس و موزیک (اونم فرمتهای آزاد و نه پولی و بسته واسه یه سیستم عامل آزاد این یه تناقض هست) خوب اگه اینا رو بگید د راین حیطه لینوکس خیلی قویتر از ویندوز هست و اگه غیر اینو بگیم بی انصافیه
    ۲.در مورد خود سیستم عامل و خصوصیات بیادیش مثل ماژولار بودن فایل سیستمش نحوهٔ برخودرد با سخت افزار و سیستم گرافیکیش که توی لینوکس مثل یه سرور عمل میکنه!!! و انعطاف و قدرت فوق العاده ای بهش میده باز لینوکس خیلی جلو هست و ویندوز فقط به طور نافص از بعضی ایده ‌هاش کپی میکنه مثلا سیستم فایلهای لینوکس به خاطر اینکه لینوکس خیلی توی شبکه استفاده میشد از دههٔ‌نود خیلیاش و حالا همشون احتیاج به دیفرگ و کش وووو ندارن یعنی خاصیت ژورنالینگ ووو در مورد امنیت و پایدارش و تنوع سکوهای پرتاب تنوع برنامه ها که باعث شده مفهومی به اسم توزیعهای لینوکس به وجود بیاد باز با ویندوز قابل مقایسه نیست.

۳. در حیطه نرم افزاهای تخصصی که در درجه اول ربطی به خود سیستم عامل نداره یعنی به طور مستقیم ربطی نداره و گرنه خوب در انتخاب نهائي یک شرکت یا کاربر این مهمه اینم دو بخشه:
    نرم افزارهای تخصصی در حیطه برنامه نویسی شبکه و فیلمسازی:
    خوب ازین جهت لینوکس بهشت برنامه‌نویسی لقب گرفته و هیچ برنامه‌نویسی که برنامه‌نویس نما نباشه اینو کاملا تائيد میکنه به خاطر وجود کامپایلرهای آزاد و قدرتمند ( هر چند بگذریم که در ایران مزیت آزاد بودن نرم افزرا به خاطر کرک درک نیمشه)
    از جهت نرم افرارهائي که مربوط به فیلم سازی هستن بهتره بدونین که استدیوهای فیلم‌سازی به طور سنتی از نسخه ای بهینه شده از یونیکس به اسم irix استفاده میکدن ولی چون هزینه توسعه‌ش گرون بود درست مثل هواپیمای کنکورد اونو کنار گذاشتن و اومدن نرم افزراهاشون رو به لینوکس پورت کردن که یکی از آشناترینشون مایا بود ازین رو جالبه بدونین فیلمی مثل ارباب حلقه‌ها رو تحت لینوکس طراحی کردن اینو محض اطلاع گفتم اینقدر الکی گیر بیخود ندین.
    توی شبکه هم با توجه به اینکه اکثریت مطلق سرورها لینوکس ان و باقیمانده سرورهای گرون قیمت یونیکس هستن و چیزی حدود ۵ درصد سرورهای مبتنی بر اپل و در نهایت سرورهای ویندوزی مربوط به سرورهای خیلی کوچیک و معمولا در پیت هست البته ایران رو شاهد نیارین چون ما سرورهای درپیت و متخصصان درپیت تر زیاد داریم اونائی که چون چیزی بلد نیستن چماق تجربه رو به سر دانش میزنن به جائي اینکه بعنوان عصا و کنار هم ازش استفاده کنن ازین دست زیاد داریم. بهرحال توی این بخش ویندوز مطلقا حرفی واسه گفتن نداره

اما در حیطه نرم افزارهای تخصصی دیگه مثل گرایشهای مختلف مهندسی:
    در این حیطه هم نرم افزار فوق العاده معروف و کاربردی MATLAB هست که نسخه لینوکسی داره و اگه شما اینو درک نمیکنید که در این باب هیچ فرقی بین ویندوز و لینوکس نیست اینه که در ایران تشریف دارین؟؟؟ بنابراین از زاویه دید خیلی محدود به قضیه توجه نکنید. ازین دسته تا اونجائي که من میدونم Maple که تقریبا یکی از دو نرم افزار مشهور در پردازش سمبولیک ریاضی است نه فقط نسخه لینوکسی هم داره بلکه متن بازه خوب خیلی از نرم افزارها نسخه لینوکسی دارن ولی چون ما به اینترنت پر سرعت دسترسی نداریم واسه دانلود و نسخه های کرک هم داریم توی ایران این رو درک نمی کنیم و به لینوکس بیچاره نق میزنیم.

اما ازون ور نرم افزارهائي درایم که این دست معمولا خیلی تخصصی نیستن (منظور از خیلی اینه که در سطح خیلی جدی مثلا در صنایع مهم که اتفاقا اونجا به یه سیستم عامل reliable احتیاج هست ، هست) این دسته نرم افزاها نسخه لینوکسی ندارن مثل اتوکد و جایگزین های لینوکسیشون هم به خاطر اینکه رایگان هستن و معمولا پروژههای شخصی ان در اون حد و اندازه نیستن واسه این دسته از نزم افزارها قطعا در آینده با گسرتش خیلی سریع لینوکس نسخه لینوکسیشون میاد اغلب این شرکتها مشکلاتی با کتابخانه‌هائي که معمولا غیر آزاد هستن دارن وگرنه هر شرکتی دوست دراه نرم افزارش تحت چندین سیستم عامل باشه اونجوری مشتریش بیشتر میشه اما توجه کنید که این مشکل ذاتی سیستم عامل نیست بلکه اکتسابی هست. مثلا Adobe کم کم دراه نسخه های لیوکسی رو با مدل جالبی بیرون میده احتمالا چند سالی طول میکشه.............یه سته دیگه که توی این بخش هست بازی ها هستن که دقیقا شرایط مشابهی رو دران

در نهایت عمده مشکل لینوکس همین دست نرم افزارهای تخصصی است که اونم بخشی از اونهاست که با Wine و ماشینهای مجازی میشه رفعش کرد.
    در ایران هم یه مشکل اضافه تر هست و اون اینکه در ایران نرم افزارها همگی کرک و عملا رایگان هستن

ضننا فراموش نکنین که ویندوز فقط رو یه سکو که اونم X86 هست نصب میشه جدیدن اپل هم میشه فکر کنم ولی خیلی محدود اما لینوکس تقریبا تمام سکوها رو ساپورت میکنه ضمن اینکه توی ابرکامپیوترها فقط از لینوکس استفاه میکنن اینا خودش مزایاش رو نشون میده توی برنامه ها محیطش هم این تنوع هست و همه سلیقه ها رو ارضا میکنه مثلا فقط محیطهای گرافیکی معروفش رو بگمGnome KDE Enlightenment AfterStep XFCE ,,,
    بالاخره یکی میزکار خودشو از بین این همه پیدا میکنه.........پس شکی نیست که لینوکس بهتره به خصوص از لحاظ فنی فقط یکم آموزش و زمان میخواد....زمان همه چیزو حل میکنه
    ما میتونیم به انواع مختلف به بهبود این مشکلات کمک کنیم مثلا وقتی میبینیم که اتوکد نسخه لیوکسی نداره یه ایمیل هم تاثیر خودش یا تشویق خودشون داره یا اگه یه سایت مشکل داره وقتی تعداد بالا بره طراحان یه فکری میکنن حداقل این موضوع واسه‌شون مطرح میشه و به روندش سرعت میبخشن

آخر فروم باز Creeping Death's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Where The Wild Thing Are

پيش فرض

بابا برای طراحی سه بعدی blender هست به اون خوبی . مگه چشه ؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

1- خیلی از نرم افزارهایی که ما از بچگی بهشون عادت کردیم تو لینوکس اجرا نمیشن
    2- لینوکس سخته و ویندوز راحته
    3- به خاطر علاقه شدید به بیل گیتس !!!
    4- لینوکس امنیت بالایی داره و ما ایرانی جماعت عاشق هک کردن و شکستن قفل و این جور چیزایم ( البته پدر لیوکس رو هم به زودی در می آوریم )
    5- درایور ها
    6- ویندوز جمع و جورتره یعنی آدم گیج نمیشه ولی تو لینوکس ( البته من با فدورا کار کردم ) آدم قاطی می کنه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •